Szerző Téma: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK  (Megtekintve 303437 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tomiki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #405 Dátum: 2011.01.04 11:15:28 »
Köszi, a Vaterát szoktam nézni, de eddig még jót nem láttam, azért kérdeztem, hátha itt vannak bensőségesebb infók is :)

Ablaktörlő: nekem több év kísérletezgetés után elegem lett :) Az eredeti Toyoták nagyon jól bírták, de amikor az elsőt, mármint amikkel a kocsi kijött a gyárból, lecseréltem eredetire, eléggé riasztó volt az ára. Azóta kipróbáltam Boscht, Valeot, Tesco-s semmilyet, Bárdis semmilyet, Bárdis valamilyet, németországi bolti akármilyet stb. és azt dobta ki a gép, hogy a Bosch a legtartósabb. Mivel most Németországban vagyok tartósan, itt találtam olcsón Bosch Aero Twint (20 Euró alatt az első kettő, készletben) így beruháztam és eddig nagyon elégedett vagyok velük, igaz csak kb. másfél hónapja vannak meg, viszont a napi 120 km alatt így télen azért gyakran be vannak kapcsolva. Hát ennyi :)
Tomiki
SCP10_ '99.11

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #406 Dátum: 2011.01.04 17:16:42 »
Köszi, a Vaterát szoktam nézni, de eddig még jót nem láttam, azért kérdeztem, hátha itt vannak bensőségesebb infók is :)

Ablaktörlő: nekem több év kísérletezgetés után elegem lett :) Az eredeti Toyoták nagyon jól bírták, de amikor az elsőt, mármint amikkel a kocsi kijött a gyárból, lecseréltem eredetire, eléggé riasztó volt az ára. Azóta kipróbáltam Boscht, Valeot, Tesco-s semmilyet, Bárdis semmilyet, Bárdis valamilyet, németországi bolti akármilyet stb. és azt dobta ki a gép, hogy a Bosch a legtartósabb. Mivel most Németországban vagyok tartósan, itt találtam olcsón Bosch Aero Twint (20 Euró alatt az első kettő, készletben) így beruháztam és eddig nagyon elégedett vagyok velük, igaz csak kb. másfél hónapja vannak meg, viszont a napi 120 km alatt így télen azért gyakran be vannak kapcsolva. Hát ennyi :)


Szia!

A Vaterán van egy csomó Yaris alkatrész fent, amit félbevágott autók képeivel hírdetnek. Írj, nekik, mert konkrétan a klímát nem teszik fel Vaterára, viszont van nekik több ilyen Yarisuk is bontva, és tényleg korrekt áron adják belőle a komplett klímát...

Nem tudom, hogy miért riadtál el gyári lapát árától, hiszen már minden márkakereskedés az Optifitet adja (az a gyári), az meg biztos, hogy olcsóbb mint a Bosch vagy Valeo... Viszont az Aerotwin érdekel: Neked is 53/38 centis van fent a gyári 52,5/35 helyett? Mik a tapasztalatok? Simán elfér? Az utasoldali alapállásban végig felfexik az üvegre?
Előre is köszi!
Xanyi

tomiki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #407 Dátum: 2011.01.04 17:43:16 »
A Vaterán van egy csomó Yaris alkatrész fent, amit félbevágott autók képeivel hírdetnek. Írj, nekik, mert konkrétan a klímát nem teszik fel Vaterára, viszont van nekik több ilyen Yarisuk is bontva, és tényleg korrekt áron adják belőle a komplett klímát...
Nem tudom, hogy miért riadtál el gyári lapát árától, hiszen már minden márkakereskedés az Optifitet adja (az a gyári), az meg biztos, hogy olcsóbb mint a Bosch vagy Valeo... Viszont az Aerotwin érdekel: Neked is 53/38 centis van fent a gyári 52,5/35 helyett? Mik a tapasztalatok? Simán elfér? Az utasoldali alapállásban végig felfexik az üvegre?
Előre is köszi!

Ja, oks, akkor írok nekik.

Hát nemtom, amikor ezelőtt 6-8 évvel még buzgó márkaszervíz látogató voltam, akkor ott vettem lapátot és sokalltam érte a darabjaárt elkért valmai 4-5000 Ft-ot. Persze most a Bosch sem kevesebb, de itt a német márkaszervizben még több lett volna :)
Az eredeti nem tudom mekkora volt, mert azt már rég lecseréltem mindkettőt, ugye a fentebb írt módon erre-arra, ráadásul külön is, tehát amelyik épp elkopott azt cseréltem szemmértékkel passzolóra. Ez a mostani 53/38 tökéletesen elfér, rendesen felfekszik mindenhol és egyenletesen töröl. A Boschnak ez az 534-es cikkszámú törlője, Aerotwinből pedig értelemszerűen az AR534S kell.

Ja igen, az utasoldalon volt fent egyszer egy 40 centis is, de az is felfeküdt végig, még alapállásban is, igaz akkor a vége már el-el emelkedett. Az nem volt aero viszont.
Tomiki
SCP10_ '99.11

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #408 Dátum: 2011.01.04 18:47:26 »
Idézet
Hát nemtom, amikor ezelőtt 6-8 évvel még buzgó márkaszervíz látogató voltam, akkor ott vettem lapátot és sokalltam érte a darabjaárt elkért valmai 4-5000 Ft-ot.
Nem tudom, de már jópár éve van az Optifit dobozolás, így már sokkal jobb áron kínálják a márkaszervízek a gyári lapátokat. 5000-ből a pár kijön a Yarisra.

Idézet
Ez a mostani 53/38 tökéletesen elfér, rendesen felfekszik mindenhol és egyenletesen töröl. A Boschnak ez az 534-es cikkszámú törlője, Aerotwinből pedig értelemszerűen az AR534S kell.
Ja igen, az utasoldalon volt fent egyszer egy 40 centis is, de az is felfeküdt végig, még alapállásban is, igaz akkor a vége már el-el emelkedett. Az nem volt aero viszont.
Én egyszer megbotlottam, és eltértem a gyáritól... Jónak mondott SWF-et tettem rá, és hiába volt a gyári méretü a jobb oldali, az utolsó 1 centi alapállásban elállt...
De az ugye sima lapát volt, az Aerotwinnek pont az a lényege, hogy sokkal jobban felfexik, úgyhogy egyszer majd lehet megpróbálok én is egy olyat!
Xanyi

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #409 Dátum: 2011.01.06 08:14:11 »
eladó Yaris javítási kézikönyv (ez olyan mint az "így csináld" könyv)
motor illetve karosszéria, alváz. MAGYAR, angol

a cucc elektronikus tehát nem egy könyv....


üdv.
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

pzs

  • Vendég
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #410 Dátum: 2011.01.06 08:15:44 »
eladó Yaris javítási kézikönyv (ez olyan mint az "így csináld" könyv)
motor illetve karosszéria, alváz. MAGYAR, angol

a cucc elektronikus tehát nem egy könyv....


üdv.

Elektronikus es penzert adod?  :ph34r: Kuldtem egy linket a rugocsererol a megfelelo topicba ;).

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #411 Dátum: 2011.01.06 08:41:20 »
Hát igen. Ezért pénzt kérni...
         

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #412 Dátum: 2011.01.06 09:13:00 »
faxa könyv lehet, ha még a lengéscsillapító-rugócsere sincsen benne leírva  :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #413 Dátum: 2011.01.06 10:26:10 »
Hahó,

Ismerősnek kellene 1-2 éves Yaris dízel 5 ajtós kivitelben, max 40 ezer km futással, természetesen ellenőrzött előélettel...
Ha tud valaki ilyet, küldjön egy privit.

Köszi!

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #414 Dátum: 2011.01.06 10:32:17 »
hát ja de az árát nem kérdezte SENKI!!  :wub:
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

gicca9

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #415 Dátum: 2011.01.06 23:57:59 »
Sziasztok,

még új vagyok ezen a fórumon, ezért nem tudom, ebben a topikban érdekelhet-e valakit egy eladó, motorhibás Toyota Yaris...?

Most szedte szét az autószerelő a motort, és kiderült, hogy a vezérműszíj letörte a szelepeket, amik bekerültek a mozgó motorba, szóval az autó motorja totálkáros lett sajnos, kész :(

Egyéb alkatrészeit tekintve azonban minden rendben vele, korának megfelelő.

10 éves, Yaris Linea Sol, 1.0, 3 ajtós, ezüstszürke, légzsákok, riasztó, váltózár meg természetesen minden, ami gyárilag tartozék, benne van.

itt vagy, e-mailen: gicca9@gmail.com

köszönöm!

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #416 Dátum: 2011.01.07 01:59:29 »
Yarishoz konnyu komplett motort venni, mivel az megy tonkre a legritkabban.
Pl itt van egy: http://cgi.ebay.at/Toyota-Yaris-1-0-/280608675818?pt=Autoteile_Zubehör&hash=item41559497ea#ht_500wt_922

De ennek a linknek a emailjen is megkerdezheted, altalaban szokott neki lenni komplett motorja, itt magyar az elado, csak ausztriaban van:
http://cgi.ebay.at/Tur-Ture-LV-Toyota-Yaris-5-turig-99-05-/320613806953?pt=Autoteile_Zubehör&hash=item4aa6127369#ht_1198wt_974

Meg ha pontosan tudnank mi tortent abban a motorban az sokat segitene. Kisse "pontatlan" a szerelod magyarazata. Lehet eleg egy uj hengerfej ra mondjuk, de ehhez pontos info kell. Dugattyu, hajtokar, hengerfal serult pl?
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.07 02:04:58 írta Zénóka »


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #417 Dátum: 2011.01.07 17:04:25 »
Yarishoz konnyu komplett motort venni, mivel az megy tonkre a legritkabban.
Pl itt van egy: http://cgi.ebay.at/Toyota-Yaris-1-0-/280608675818?pt=Autoteile_Zubehör&hash=item41559497ea#ht_500wt_922

De ennek a linknek a emailjen is megkerdezheted, altalaban szokott neki lenni komplett motorja, itt magyar az elado, csak ausztriaban van:
http://cgi.ebay.at/Tur-Ture-LV-Toyota-Yaris-5-turig-99-05-/320613806953?pt=Autoteile_Zubehör&hash=item4aa6127369#ht_1198wt_974

Meg ha pontosan tudnank mi tortent abban a motorban az sokat segitene. Kisse "pontatlan" a szerelod magyarazata. Lehet eleg egy uj hengerfej ra mondjuk, de ehhez pontos info kell. Dugattyu, hajtokar, hengerfal serult pl?

Pontatlannak pontatlan, de a lényeg érthető/kikövetkeztethető! Normális esetben ilyen nem történik egy Yaris motorral, csak ha el van hanyagolva, pl. nincs olaj cserélve! Ekkor aztán nyúlik a lánc, végső esetben pedig bekövetkezik az mint egy szíjas autónál amikor elszakad a szíj: a szelepek és a dugattyuk összeérnek... Tehát hengerfej nem lesz elég, dugattyú és komplett vezérlés tutira kell, ebből pedig következik, hogy olcsobb egy bontott motor.
Mindenesetre azért én írok egy emailt  :D
Xanyi

tomiki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #418 Dátum: 2011.01.08 19:55:15 »
Épp akartam kérdezni, hogy mintha a Yaris motor láncos lenne :) Mondjuk az érdekelne, hogy mennyivel kell "elhúzni" az olajcserét, hogy ilyen történjen, mert én azért nem mindig 15 ezer után cseréltem eddig  :hmmmm: Vélemények?
Egyébként azt a kocsit kár volna elbontani, egy új motor biztos megérni. Én a másik kocsimban felújíttattam a motort, horror pénz volt, de legalább tudom, hogy mi van benne  ::) mondjuk ettől még egy másik motor olcsóbb lett volna...

Na és akkor mennyi az az elektromos könyv? Mert amúgy épp gondoltam, hogy megvegyem a Haynes könyvet, de azok eléggé elnagyoltak, így még vacillálok rajta... ez amúgy milyen/melyik könyv? Persze a 0 Ft-os verzió is érdekel, hehe :)
Tomiki
SCP10_ '99.11

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #419 Dátum: 2011.01.08 20:36:03 »
Nem akarok bizniszt rontani, de ingyen is elérhető neten pár ilyen "könyv"

Yaris II-höz komplett workshop manual:
http://www.etimago.com/yaris/repairmanual/
Ez ugyebár bizonyos szempontból jó Yaris I-hez is, pl motoregyezőségnél, meg ahogy én észrevettem, sok a hasonlóság.

Yaris I-hez pedig 3 perc keresés után ezt találtam:
http://www.freepdfdownload.net/2001-toyota-yaris-repair-manual-supplement.html

És Verso:
http://www.carservicemanual.net/1999-toyota-yaris-verso.html
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.08 20:42:12 írta Csocso1 »