Szerző Téma: Emil Frey - Budapest  (Megtekintve 135188 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Emil Frey - Budapest
« Válasz #45 Dátum: 2005.04.15 16:13:27 »
Idézetet írta: "MiCKEY"

Nem a Reállal kezdődő az első? (ha így van akkor nem hittem volna.)

Nekem az Emil Freynél mondták, hogy tavaly a legtöbbet adták el. Hogy a Reálnál mit mondanak ugyanerről, azt nem tudom.  :lol:
Szerintem pl. Hiller Árpi többet tudna mondani erről, ha nem üzleti titok.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Emil Frey - Budapest
« Válasz #46 Dátum: 2005.04.15 16:15:59 »
Idézetet írta: "laczi"
Idézetet írta: "MiCKEY"

Nem a Reállal kezdődő az első? (ha így van akkor nem hittem volna.)

Nekem az Emil Freynél mondták, hogy tavaly a legtöbbet adták el. Hogy a Reálnál mit mondanak ugyanerről, azt nem tudom.  :lol:
Szerintem pl. Hiller Árpi többet tudna mondani erről, ha nem üzleti titok.


legalább azt tudjuk, hogy ki volt a 3. :)

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Emil Frey - Budapest
« Válasz #47 Dátum: 2005.04.15 20:47:38 »
Idézetet írta: "laczi"
Idézetet írta: "saro"
Idézetet írta: "music"

Mert szinte senki nem ott vette/szervizeli a kocsiját.

hát ez amennyire tudom, nem igaz, emilferi úgy tudom az első 3-ban van eladásban...szervizet nem tudom

Első!


Tavaly (is) a Reálszisztéma adta el a legtöbb Toyotát! Gratulálunk nekik, ugyanúgy mint az ötödik Frey-nek, mert szoros mezőnyben kitűnő darabszámot csináltak ők is.  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Emil Frey - Budapest
« Válasz #48 Dátum: 2005.04.15 21:40:18 »
Idézetet írta: "hillar"

Tavaly (is) a Reálszisztéma adta el a legtöbb Toyotát! Gratulálunk nekik, ugyanúgy mint az ötödik Frey-nek, mert szoros mezőnyben kitűnő darabszámot csináltak ők is.  :D  :D

Nekem ugye nincs adatom erről, el kellett hinnem amit nekem mondtak.

Egyébként erről Moldova jut eszembe: "megbízható forrásból tudom, ő maga mondta!"  :lol:  :lol:
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Emil Frey - Budapest
« Válasz #49 Dátum: 2005.04.15 22:21:24 »
Idézetet írta: "laczi"

...  el kellett hinnem amit nekem mondtak.


Így is van!! Az egész törénet erről szól: a legfontosabb, hogy hitelesnek tartson az ember egy ilyen forrást ....
A dolog nem Téged minősít, sőt, az én szememben kifejezetten pozitív, hogy hiszel abban, amit a szervized mond. Ráadásul a kereskedést sem minősíti, mert a tanulság csupán annyi, hogy annak aki mondta, annak az egy személynek fogadd máskor némi fenntartással a kijelentéseit.
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

ave

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Emil Frey - Budapest
« Válasz #50 Dátum: 2005.07.15 21:49:08 »
Idézetet írta: "laczi"
Nyilván rengeteg függ attól, hogy melyik kereskedővel találkozik az ember. Én Kovács Tibortól vettem az autót, azt mondta ő a szalonvezető (idén március elején). Maximálisan udvarias volt, jól elbeszélgettünk, sőt mivel elmesélte, hogy a Renaultnál dolgozott korábban, megkérdeztem a véleményét az új Mégane-ról a Toyotával szembeállítva. Végül szerintem nagyon korrekt választ adott, hiszen mindkét márka előnyeit ecsetelte úgy, hogy közben mégis a Toyotára beszélt rá.
...
Üdv:


Én is Kovács Tibornál rendeltem meg az autót, amit ma adtak át.
A dolog érdekessége, hogy anno az egy hete elbúcsúzó P307-esem is tőle rendeltem meg a PFábiánnál, aztán 4 évig nem is találkoztunk.

Sok helyen nézelődtem (Sakurás problémám a megfelelő rovatban olvasható), kérdeztem, alkudtam, de örülök, hogy ismét összeakadtunk:
1) A határidőket tartotta, anno és most is. Gyakorlatilag 1,5 hete egyeztettük le a végső paramétereket és ma átadták az autót. Mit mondjak nagy szívás lett volna ellenkező esetben, mert holnap Győrbe megyek esküvőre, ami családdal, cuccokkal, autó nélkül nagy kihívás lett volna.
2) Már éppen azon gondolkodtam, hogy első alkalommal a drágább dízellel tankolok, amikor az átadáson közölte, hogy ők már telitankolták! Lehet, hogy máshol is szokás, én mindenesetre kellemesen meglepődtem.
ePe

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Emil Frey - Budapest
« Válasz #51 Dátum: 2005.07.16 19:11:47 »
Nekem elég vegyes érzelmeim vannak az EmilFrey-jel. Egyrészt valóban segítőkészek és udvariasak voltak, első alkalommal, ez biztató volt. Segítettek egy csomó mindenben. Az viszont nagyon nem tetszett, hogy egyrészt nem kaptam meg azt a 120 pontos listát - mivel használt autóról van szó - , amit készítettek az autóról, egyrészt. Másrészt, mivel elvittem a saját szerelőmhöz, aki csak azért nem mond hülyeségeket, hogy átvágjon, elmondta, hogy ezen az autón hátsó féktisztítás elég régen volt már, lehet, hogy soha, ezért "kotyog" a pedál és olyan magsan fog a kézifék, mint a Himalája. Ha rendesen átnézték volna, ahogy kell. akkor ez nem fordulhatott vona elő. Úgy elképzelhetitek, hogy semmit sem fogok rájuk bízni hiába van még garancia az autómra. De ez más márkaszervízeknél is így van, ott hagysz egy halom pénzt aztán b...nak rendesen megcsinálni. :oops:  :oops:  :oops:

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Emil Frey - Budapest
« Válasz #52 Dátum: 2006.05.06 21:53:24 »
Görbe Zoltánt csak ajánlani tudom, korrekt, segitõkész, és ért hozzá. Valszeg Nála veszem meg az új Corollánkat. :10:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

innovo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
    • http://www.innovo.hu
Emil Frey - Budapest
« Válasz #53 Dátum: 2006.05.31 13:33:25 »
Idézetet írta: "PParker"
Görbe Zoltánt csak ajánlani tudom, korrekt, segitõkész, és ért hozzá. Valszeg Nála veszem meg az új Corollánkat. :10:


Mi, az új Yarisunk vettünk nála és csak pozítivat tudok róla mondani.  Maximális :10: pont jár neki. Igaz, ha lehet akkor 11.
ww.innovo.hu

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Emil Frey - Budapest
« Válasz #54 Dátum: 2006.05.31 20:09:09 »
Idézetet írta: "innovo"
Idézetet írta: "PParker"
Görbe Zoltánt csak ajánlani tudom, korrekt, segitõkész, és ért hozzá. Valszeg Nála veszem meg az új Corollánkat. :10:


Mi, az új Yarisunk vettünk nála és csak pozítivat tudok róla mondani.  Maximális :10: pont jár neki. Igaz, ha lehet akkor 11.


Azóta már meg is rendeltük Nála.  :kacsint:  Csak maximálisan jót tudok Róla nyilatkozni továbbra is. Gratula! Csak így tovább!  :magasztal:  :tapsi:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Emil Frey - Budapest
« Válasz #55 Dátum: 2006.06.14 19:29:05 »
A mai nap tett látogatásom, megint megerősítette bennem, hogy profikkal van dolgom. Jó hangulat, kellemes légkőr, értő hozzáállás, mi kell még??? :pofa:
Egy szép új szervízcsarnok! :nagymosoly:  Ja az is van...

Pénteken itt Totoyám!!! :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Emil Frey - Budapest
« Válasz #56 Dátum: 2006.07.05 15:34:37 »
Tegnap bentjártam egy izzócserére és egy talált kábelösszefogó helyére rakása miatt. Köszönönet a közvetlen kapcsolatnak most azonnal megoldásra talált a probléma. Bár ez nem a munkafelvevõ, hanem az értékestõ kontakt szémély személyes eredménye. Köszönet! :magasztal:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Emil Frey - Budapest
« Válasz #57 Dátum: 2006.07.15 02:14:27 »
Idézetet írta: "ave"
Idézetet írta: "laczi"
Nyilván rengeteg függ attól, hogy melyik kereskedõvel találkozik az ember. Én Kovács Tibortól vettem az autót, azt mondta õ a szalonvezetõ (idén március elején). Maximálisan udvarias volt, jól elbeszélgettünk, sõt mivel elmesélte, hogy a Renaultnál dolgozott korábban, megkérdeztem a véleményét az új Mégane-ról a Toyotával szembeállítva. Végül szerintem nagyon korrekt választ adott, hiszen mindkét márka elõnyeit ecsetelte úgy, hogy közben mégis a Toyotára beszélt rá.
...
Üdv:


Én is Kovács Tibornál rendeltem meg az autót, amit ma adtak át.
A dolog érdekessége, hogy anno az egy hete elbúcsúzó P307-esem is tõle rendeltem meg a PFábiánnál, aztán 4 évig nem is találkoztunk.

Sok helyen nézelõdtem (Sakurás problémám a megfelelõ rovatban olvasható), kérdeztem, alkudtam, de örülök, hogy ismét összeakadtunk:
1) A határidõket tartotta, anno és most is. Gyakorlatilag 1,5 hete egyeztettük le a végsõ paramétereket és ma átadták az autót. Mit mondjak nagy szívás lett volna ellenkezõ esetben, mert holnap Gyõrbe megyek esküvõre, ami családdal, cuccokkal, autó nélkül nagy kihívás lett volna.
2) Már éppen azon gondolkodtam, hogy elsõ alkalommal a drágább dízellel tankolok, amikor az átadáson közölte, hogy õk már telitankolták! Lehet, hogy máshol is szokás, én mindenesetre kellemesen meglepõdtem.


Én Dömötör Viktornál érdeklõdtem, Õ is azt mondta, hogy a Renaultnál dolgozott nemrég, s Megane-ja van. :)

Úgy látszik, ez a fõ csapásirány. :)

bali1a

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Emil Frey - Budapest
« Válasz #58 Dátum: 2006.08.07 17:46:42 »
Pár szóban én is összefoglalnám a véleményemet az EmilFreyrõl.

Egyszer régen voltam náluk generátor cserén, amit meg is csináltak. Csak késõbb derült ki, hogy rosszul a generátor vezetéke 3 hét alatt kidörzsölte a motorháztetõ szõnyeg borítását, miközben eltünt róla a szigetelés. Még pont idõben sikerõlt észrevennem.

Kb. egy éve mikor a család egyik tagja akart új autót venni már jártunk náluk. Közel van és nagy a szalon. Már akkor sem tudtak igazán jó ajánlatot adni és nem is igen voltak tájékozottak az eladók. Mindegy, akkor nem is foglalkoztam vele különösebben.

Most én szerettem volna venni egy új Avensist. Gondoltam benézek. Az elsõ meglepetés az volt mikor úgy tûnt, hogy csak én mint vevõ tudok róla, hogy van náluk új Avensis. Nem is tudták, hogy van nekik! Aztán miután megmutattam az értékesítõnek, gondoltam most talán bele lehetne ülni. Persze, nem voltak kulcsok. Szóval ez elmaradt.

Akkor jöjjön azért némi ár és hitelkalkuláció. Itt ismét a kereskedõ többet jegyzetelt, mint én. Pedig én csak egy 5 soros Auto2-ös cikket olvastam, mégis messze túlszárnyaltam az õ tudását. Abban maradtunk, hogy egy hét múlva visszamegyek, akkor már többet tudnak majd és felmérik a régi Avensisemet is.

Eltelt az egy hét. Idõre bemegyek. Ott kiderül, hogy 3 óra az állapotfelmérés. Mivel ingyen van ám legyen addig legalább kipróbálom az autót. Na itt megint tévedtem. Egy hét alatt nem sikerült rendszámot keríteni az autóra, így a próba elmaradt. Szerencsére a kulcsok meglettek és legalább be tudtam ülni. Itt ismét gazdagabb lettem pár nem teljesen igaz információval de ez már nem is zavart.

Gondoltam térjünk vissza a konkrét számokhoz, mi mennyi. Nem csak az érdekelt, hogy mennyi lesz a végsõ ár, hanem az is, hogy mibe fog kerülni havonta az autó. Törlesztõrészlet, kötelezõ, Casco, szervízek. Egy óra után még mindig nem tudtak egy komplett ajánlatot adni. Mindig kimaradt valami, pedig én már pontosan elmondtam az elején is, hogy mit akarok és csak 3 elemû volt a lista(metálfény,tolatóradar, riasztó).

Az ár amit adtak végül elég jónak tûnt, sõt az egyik legjobb volt. Kár, hogy ha már a törlesztõrészleteket is néztem, akkor már majdnem a legrosszabb lett. A biztosítást is próbáltam megtudni. Naná, hogy nem jött össze. Illetve olyan árat mondtak, hogy az egy pesti BMW-re jó lenne esetleg, de egy vidéki Avensisre nemigen.

Végre elkészült az állapotfelmérés. A szervíz valóban nagyon csili-vili. Kár, hogy a szervizesek elég flegmán viselkedtek. Na mindegy mondjanak egy árat. Ja azt most nem tudnak, majd holnap estére. Szóval megint bent voltam 3 órát és semmire nem tudtak véglegeset mondani.

Másnap késõ délutánra még mindig nem volt árajánlat, de a kereskedõ annyit elárult, hogy max. 1M Ft-ot adnának az autóért, de még ez sem biztos. (1 hete a veszprémi szalon szó nélkül 1,4M Ft-ért beszámította)

Hát itt abba is maradt az üzlet, mentem máshova. Az egyetlen pozitívum, hogy az adott kereskedõ legalább udvarias volt.
Ettõl függetlenül a flegma és figyelmetlen szervízesek, a hihetetlen információhiány és a végeredményben rossz árak miatt számomra nem játszik a cég.

Hát kb. ennyi.

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Emil Frey - Budapest
« Válasz #59 Dátum: 2006.08.10 19:33:17 »
Idézetet írta: "bali1a"
...a flegma és figyelmetlen szervízesek...

Én az új autót azért vittem vissza , mert a kormány picit nem volt középen. A szerelõ állított rajta, de nem volt jó nekem, akkor állított még. A próbaúton, mikor nem mondtam elsõre, hogy oké, aszongya: "Na, ez már így marad."  :rohog: Én meg magamba: "Aha. Igen? Akkor a sohaviszontnemlátásra." Ilyeneken múlhat egy sz@rviz megítélése. :nene:
Yaris Blue Ice 1.0