Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 214618 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Repülés
« Válasz #375 Dátum: 2010.08.13 14:31:33 »
Amúgy most olvasom a specifikációkat: a MIG-nek is több a tolóereje, mint a súlya, igaz az arányok rosszabbak, mint a sasnál. (1.01 vs 1.3(!)) Ebben a mutatóban az F16 se rossz, de persze ez részben a könnyűsúlyúságának köszönhető. (1.095) Az F16ról egy érdekes kép:
Képre katt a nagyobbért!
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #376 Dátum: 2010.08.14 00:06:09 »
Semmilyen más a Kecskeméti repülő napon megjelent géppel nem összehasonlítható a MIG-29. Egyszerűen egy ikon, főleg a magyaroknak!
Egy sztori 2007(?)-ből: Kint voltunk akkor is a repülő napon, körbenéztem, emberek heverésznek, olvasnak, alszanak, gyereket rendszabályoznak... aztán a hangosbemondóba egy hangfoszlány: "...és akkor most a magyar MIG..."
... Gyerekek, az addigi tájkép (emberekre értem) megváltozott. Az emberek egymást lökdösve futottak a drótkerítéshez, két kézzel kapaszkodtak bele, és tágra nyílt szemekkel csodálták, ahogy "melegít" a mi gépünk. Aztán nyomott egy átláthatatlan fekete kojtot a gép, és kb 100m gurulás után a szó szoros értelmében függőlegesen fölfelé vette az irányt gyomor rezgető hangorkán közepette. Olyan érzés volt hallani, mintha azt mondaná: "nem érdekel, ki mit csinál, én szétszakítom az egész égboltot!!!"
Persze a tömeg füttyögött, újjongott és tapsolt. Eszméletlen riszpektje van itthon a MIG-29-nek...  :)
Naná  :yes: ... Hisz nagy, szép, hangos, erős és egy csomó dicsőség (lásd pl. a külföldön szerzett repülőnapi díjakat) fűződik hozzá  :cool2: ... Nomeg mint repülőgép, kétségtelenül a legkomolyabb, ami eddig nekünk volt - beleértve a Gripent is, hisz repülőtulajdonságok terén a MiG a legtöbb dologban übereli.

Csak ugye manapság már nem ez az elsődleges, hisz a mai vadászgépek már komplex fegyverrendszerek, ebben pedig sokkal jobb a Gripen - tetszik, nem tetszik, ez bizony így van. Közeli, gép-gép elleni manőverező légi harcban a 29-es győzne - de ez ma már másodlagos dolog. Megjegyzem, azért még itt sem lenne a Gripen teljesen esélytelen, lévén sokkal kisebb és könnyebb, ergo fürge, ez részben kompenzálná a MiG jobb tolóerő/tömeg arányát és manőverezőképességét.

Na, félreértés  ne essék, nem akarom én a 29-est leszólni, hisz nekem is az egyik legnagyobb kedvencem  :hug: ... Számomra is kétségtelenül érzelmileg a repülőnapok csúcspontja volt mindig is, amikor magyar 29-es volt az égen  :yes: :wub:

Amúgy az a 100 m, amit a felszállásra írsz, inkább 250 m lesz  ;) ... Az is a létező legkedvezőbb konfigurációban (utánégető, kevés üzemanyag, semmi függesztmény, tehát ahogy a repnapokon bemutatóra szállnak fel). De ez is marha kedvező érték, csak kevés típus rendelkezik hasonlóval (az egyik ilyen a Kgabe által említett F15-ös).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #377 Dátum: 2010.08.14 00:31:22 »
Mondjuk, arra a kérdésre, hogy ki repülte idén a repnap legjobb szóló bemutatóját, egyértelmű a válasz:



De azért a magyar Gripen pilótája is kitett magáért  :yes: :

[ Invalid YouTube link ]

Ez pedig igazából csak Photoshop, hisz ilyen géppel nem lehet ilyen manővereket repülni  :D :

[ Invalid YouTube link ]

És persze ezt ismét öröm volt repülni látni - méghozzá nem is akárhogyan (pláne a kisebb tolóerejű kétüléses változattal) - le a kalappal a pilóta előtt  :cool2: !

[ Invalid YouTube link ]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Repülés
« Válasz #378 Dátum: 2010.08.15 00:00:05 »
Anyám, mennyire tipikus, még így felvételről is a 21es hangja :wub: Amúgy ugye saját felvételek?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #379 Dátum: 2010.08.15 00:33:23 »
Nem sajátok; úgy szemezgettem őket a Youtube-ról. Én most nem videóztam, nem is nagyon fotóztam. Csak néztem  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #380 Dátum: 2010.08.15 23:17:07 »
Na, ha így tudnék repülőgépet fotózni, akkor mondhatnám, hogy "megálljunk, mert itt van már a Kánaán"  :eek: :eek: :eek: :clap: :clap: :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #381 Dátum: 2010.08.16 00:35:20 »
A repülőnap egyik látogatója  :D

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Repülés
« Válasz #382 Dátum: 2010.08.16 07:49:38 »
 :sorcerer:
Amúgy a fenti repülős fotókat azok készítették, akik a bő fél méteres durung optikával kolbászoltak?
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #383 Dátum: 2010.08.16 17:28:08 »
Ja-ja  :yes: ... Ez, aki a lenti szuper galériát készítette, pl. egy Canon 7D-vel lövöldözött, rajta egy fix 400-as telével; plusz valami Olympussal (ennek nem emlékszem a típusára), amin egy 70-300-as zoom obi volt, valamint egy harmadikkal, amin egy nagy látószögű zoom obi  :cool2: ... Leírása szerint barátnője volt a fegyverhordozó, aki mindig a kezébe nyomta az épp megfelelő gépet, és átvette az épp fölöslegeset  :D

Az index fórumán találtam a galériát, a repülőnapos topikban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #384 Dátum: 2010.08.17 00:29:42 »
A török pilóták bátrak voltak a szemberepülésnél  :yes: :cool2: :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.17 00:34:47 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Repülés
« Válasz #385 Dátum: 2010.08.17 07:57:07 »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Repülés
« Válasz #386 Dátum: 2010.08.17 09:24:47 »
Ja-ja  :yes: ... Ez, aki a lenti szuper galériát készítette, pl. egy Canon 7D-vel lövöldözött, rajta egy fix 400-as telével; plusz valami Olympussal (ennek nem emlékszem a típusára), amin egy 70-300-as zoom obi volt, valamint egy harmadikkal, amin egy nagy látószögű zoom obi  :cool2: ... Leírása szerint barátnője volt a fegyverhordozó, aki mindig a kezébe nyomta az épp megfelelő gépet, és átvette az épp fölöslegeset  :D

Az index fórumán találtam a galériát, a repülőnapos topikban.

Azért a három gépért tokkal vonóval odaadnám a fél lakáshitelemet...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Repülés
« Válasz #387 Dátum: 2010.08.17 09:27:02 »
Évek óta jellemzően a török és az olasz kötelék a leglátványosabb, de szépet mentek a svájciak is idén.

freccse trikolóre forevör!  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Repülés
« Válasz #388 Dátum: 2010.08.17 09:28:22 »
Ja-ja  :yes: ... Ez, aki a lenti szuper galériát készítette, pl. egy Canon 7D-vel lövöldözött, rajta egy fix 400-as telével; plusz valami Olympussal (ennek nem emlékszem a típusára), amin egy 70-300-as zoom obi volt, valamint egy harmadikkal, amin egy nagy látószögű zoom obi  :cool2: ... Leírása szerint barátnője volt a fegyverhordozó, aki mindig a kezébe nyomta az épp megfelelő gépet, és átvette az épp fölöslegeset  :D

Az index fórumán találtam a galériát, a repülőnapos topikban.

Azért a három gépért tokkal vonóval odaadnám a fél lakáshitelemet...  :ph34r:
Én minden fakszni nélkül odaadnám bárkinek a lakáshitelem (törlesztését) :devil:
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Repülés
« Válasz #389 Dátum: 2010.08.17 09:33:59 »
Ja-ja  :yes: ... Ez, aki a lenti szuper galériát készítette, pl. egy Canon 7D-vel lövöldözött, rajta egy fix 400-as telével; plusz valami Olympussal (ennek nem emlékszem a típusára), amin egy 70-300-as zoom obi volt, valamint egy harmadikkal, amin egy nagy látószögű zoom obi  :cool2: ... Leírása szerint barátnője volt a fegyverhordozó, aki mindig a kezébe nyomta az épp megfelelő gépet, és átvette az épp fölöslegeset  :D

Az index fórumán találtam a galériát, a repülőnapos topikban.

Azért a három gépért tokkal vonóval odaadnám a fél lakáshitelemet...  :ph34r:
Én minden fakszni nélkül odaadnám bárkinek a lakáshitelem (törlesztését) :devil:

 :D nem a havi törlesztőre gondoltam, hanem a teljes összeg felére...  ;) na, jó, ha nagyon szépen kérne, az egészet is odaadnám cserébe... :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i