Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 198581 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Repülés
« Válasz #90 Dátum: 2008.08.20 17:15:57 »
csúnyákat irt de picit megértem. tényleg nálunk óbudán a budai hegyeknél jöttek a városba az utasszállitok. tudom es hallottam. vmi fejesnek elege lett és átpaterolták zuglo felé a röppályát.  az ottanaiak megszivtak. de nekünk meg itt lesz a folytatás nélküli M0.  :2guns: :2guns:
zuglo meg már rég se nem csendes, se nem zöldövezet sztem. de lehet h tévedek

Aha, szóval  1 EMBER miatt kell itt 100 ezer embernek elviselni a gépeket nap, mint nap ?????
 :2guns: :2guns:

nem 1 enber. annyit tudok a helyi ujságokbol h a budai polgarmesterek összefogtak evvan. sajnálom egyébként.
a red bull race meg a utasszállito dolog meg tök más
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Repülés
« Válasz #91 Dátum: 2008.08.20 17:19:12 »
Akármi is volt : vállalom.

Ez egy vélemény tartsd tiszteletben, hiszen pont Te vagy az aki erre mindig elszeretettel  felhívja a másik figyelmét.
Pont erről volt szó, Neked tök jó mert Te messziről idejössz vagy elmész Berlinbe és miután vége hazamész. De mi lenne ha itt laknál ???

A héten csak a mai nap szünnap e már múlt vasárnap itt gyakorlatoztak a gépek a város felett. Gyere be a belvárosba és az itt lakók véleményét kérdezd  ki, ne azokét akik messziről idezarándokolnak.  :flowers:

Nem tudom megérteni azokat, akik nem képesek elviselni egy néhány napos apró kellemetlenséget (60 forint egy pár füldugó a gyógyszertárban, tudsz vele aludni akkor is, ha légkalapáccsal törik az aszfaltot az ablakod alatt) cserébe azért, hogy náluk sokkalta több embernek része lehessen egy felemelő, nagyszerű élményben  :no: ... Besenyei személy szerint az egyik megalkotója volt az Air Race-nek, ami az egész világon nagyon népszerű, és minden alkalommal öregbíti a hírnevünket is azzal, ahogy szerepel rajta. Te meg itt fikázod  :no: :no: :no:

Ami pedig engem illet, engem örömmel tölt el a repülőgépek látványa és hangja, úgyhogy nem vagyok jó alany arra, hogy elmagyarázd nekem mindezt. Azt még valahol megértem, hogy az utasszállítók állandó mászkálása zavar (bár fene tudja, engem nem zavart, mikor egy hétig unokatesóméknál laktam az Örsön az IKEA melletti nagy panelházban). De ez, amit a többiről írtál... Tényleg nem tudok rá mit mondani  :no:

Te ezt nem érted Palaczk, nem vagy pesti, pesten mindenki gyülöli a másikat.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Repülés
« Válasz #92 Dátum: 2008.08.20 20:48:24 »
Újbudán dolgozok, felettünk gyakoroltak, meg mellettünk, engem nem zavart munka közben, még néha meg is néztem őket. Füldugó helyett mp3 lejátszó füllhallgatóval ;)
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Repülés
« Válasz #93 Dátum: 2008.08.21 16:30:53 »
én megyek ma a redbullra a Battyányi téren leszek ha vki jön szóljon. egyedül leszek
Erről kérdeztem a nagyérdeműt nemrégen... Senki sem válaszolt rá....

Én viszont kint voltam, most először. Tetszett, habár a Láchídtól délre voltam, de azért lőttem pár telós képet. Akit érdekel szívesen átnyomom, de ne várjatok sokat tőle...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Repülés
« Válasz #94 Dátum: 2008.08.21 21:00:32 »
én megyek ma a redbullra a Battyányi téren leszek ha vki jön szóljon. egyedül leszek
Erről kérdeztem a nagyérdeműt nemrégen... Senki sem válaszolt rá....

Én viszont kint voltam, most először. Tetszett, habár a Láchídtól délre voltam, de azért lőttem pár telós képet. Akit érdekel szívesen átnyomom, de ne várjatok sokat tőle...

végül én sem voltam! ellenben a Ferrari racing dayre megyek a ringre. van jegyem is. oda vki?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Repülés
« Válasz #95 Dátum: 2008.08.21 21:36:26 »
Képes beszámoló a 7végéről a jetfly-on
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Repülés
« Válasz #96 Dátum: 2008.08.21 23:15:17 »
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #97 Dátum: 2008.08.21 23:37:32 »
Csak nem...?! :whistling:

Jellemző, sajnos. Bár biztos volt Monacoban is olyan, aki qrvaanyázott amiatt, hogy ott van a városban az F1 (évente egyszer), és mondjuk emiatt Schumachert szidta. De azért megnézném, hogyan megy ez az Air Race egyéb helyszínein. Tartok tőle, hogy nálunk lenne a legmagasabb az utálkozó önző fikázók aránya  :no: ... Ez jár neked Magyarországon, ha eredményes vagy. A sok irigy tuskó gyűlöl, ahelyett hogy felfogná, hogy a te sikereid valahol az ő sikerei is.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.21 23:40:17 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Repülés
« Válasz #98 Dátum: 2008.08.22 10:26:56 »
Csak nem...?! :whistling:

No comment. Sokáig gondolkoztam, hogy mennyit és mit írjak, de jobb ez így.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #99 Dátum: 2008.08.22 22:23:42 »
A konkrét kérdéshez nem tudok és nem is akarok már mit hozzáfűzni. Ez eddig egy maradéktalanul pozitív hangvételű topik volt, nem bánnám, ha megpróbálnánk ismét ebbe az irányba visszatérni, ha már egyáltalán szükséges volt ide is behozni a rossz szájízt. Talán nem haragszik meg érte a nagy többség, ha leírom: ez a topik NEM a repülés, a repülő emberek szidalmazására jött létre!
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.22 22:25:39 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #100 Dátum: 2008.08.23 23:38:23 »
Nem idevág , de ti Pécsiek is nagyban tiltakoztok az ottani radar ellen, amit én meg is értek.

Én igennel szavaztam a lokátorra. Még sok jó barátom is fújjolt miatta, de magasról leszarom. Lehet, hogy ez Pécsett némelyeknek szívás - viszont az ország egészének, és "mellesleg" a NATO-nak is fontos. Az Air Race is lehet, hogy némelyeknek szívás volt BP-en - viszont sokkal többeknek volt nyereség. Remélem, nem lesz sikeres az aláírás-gyűjtés, amiről írsz. Mint ahogy azt is remélem, hogy végül felépül az a rohadt lokátor, mert szükség lenne rá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #101 Dátum: 2008.08.24 00:52:03 »
A lokátor egy dologra lesz jó : célpontnak. Az "okos ellenség" legelőször a híradástechnikát lövi ki majd, mert nagyon jól tudja, hogy azzal elvágja a fontos összeköttetéseket. Információ nélkül meg megáll az élet. Ez nagy kockázat.

A lokátor arra kell (kéne), hogy az a gép, ami kilőhetné, ne tudjon idejönni. Hogy idejében észre lehessen venni, jó messziről. A korai felderítés/előrejelzés kulcsfontosságú a mai katonai repülésben. Enélkül az "okos ellenség" iderepül és rég a fejedre dobja a cuccost, mire egyáltalán észreveszed. De a nagy hatótávolságú irányított, precíziós fegyverek időben történő észlelésére is nélkülözhetetlen a lokátor.

Ha abban az időben rendelkezésre állt volna ez a technika, akkor pl. a Barcsra kazettás bombát dobó szerb vadászbombázókat rég felderíthettük volna, még bőven az országhatár előtt. A készültségi vadászok időben felszállhattak volna, és elfoghatták volna a határsértő gépeket. Ezt most csak a példa kedvéért írtam, hogy érthetőbb legyen.

Döbbenetes, hogy ezt magyarázni kell.

A NATO-n belül nevetség tárgyai vagyunk a lokátor körüli huzavona miatt, nem beszélve arról, hogy a késlekedés objektíve is veszélyes.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Repülés
« Válasz #102 Dátum: 2008.08.24 07:46:03 »
ahogy elnézem az oroszokat kéne az a lokátor. majd ledobnak egy napalmot és annyi lesz a kis nemtommilyen erdei tölgyeknek amikért hisztiznek
Mo-on a demokráciát abszolut rosszul értelmezik. azt hiszik h ez azt jelenti h mindekinek igaza van :wacko: :2guns: :nono:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Repülés
« Válasz #103 Dátum: 2008.08.24 10:30:28 »
No, akkor most fejezzünk ezt be, mert ingoványos talajra tévedt a topic! A további e tárgyú HSZ-t törlésre fog kerülni. A megértést köszönöm.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Repülés
« Válasz #104 Dátum: 2008.09.13 13:32:46 »
Ma repültünk egy igen jót ám bibi :clap: :clap: :clap: :clap:
25-30 csomós szélben (hálistennek "pályairányú") sikerült repülnünk vele.
A szél igencsak dobálta a gépet. Majd teszek fel pár képet. meg a leszállást. Sajna a felszállás videója nemsokat láttat. Mindenesetre ezerszer jobb volt mint egy hullámvasút  :1eye: :1eye: :1eye: :1eye: :flowers: :laugh: :laugh: