Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 213989 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Repülés
« Válasz #885 Dátum: 2014.05.09 03:55:11 »
6 perc elott nem sokkal a belso felvetelen ahogy emelkedik, total szurrealis  :eek:
A volgyekben repulesrol beugrott a Dolomitokban tortent baleset, amikor jopar ember meghalt a felvonoban, mert egy amerikai pilota leszaggatta azt :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #886 Dátum: 2014.05.09 06:54:45 »
6 perc elott nem sokkal a belso felvetelen ahogy emelkedik, total szurrealis  :eek:
A volgyekben repulesrol beugrott a Dolomitokban tortent baleset, amikor jopar ember meghalt a felvonoban, mert egy amerikai pilota leszaggatta azt :wacko:
Nekem szerencsére nem a (néha sajnos elkerülhetetlen) balesetek jutottak róla eszembe. A leírt esetben amúgy igencsak nem kellett volna a pilótának pont ott, pont annyira alacsonyan repülni.

Elképesztő videó, nemigen láttam eddig ehhez hasonlót  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #887 Dátum: 2014.05.14 02:25:28 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Repülés
« Válasz #888 Dátum: 2014.05.14 06:06:21 »
asszem a képminőség miatt inkább ide teszem mint a fotózós topikba - ezt a "kondenzcsík-csendéletet" ma reggel lőttem Brüsszelben. gyönyörű, derült, napfényes reggel volt ma, és jól látszott az is, mennyire elképesztően sok repülőgép karistolja az égboltot arrafelé. érdekes lenne tudni, mennyivel nagyobb zaventem forgalma, mint ferihegyé a lisztferencé...
Bonyhád felett nemrég egyszerre 9 utasszállító gépet számoltam meg...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #889 Dátum: 2014.05.15 00:50:31 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Repülés
« Válasz #890 Dátum: 2014.05.15 10:48:57 »
Bonyhád felett nemrég egyszerre 9 utasszállító gépet számoltam meg...
Az már szép mennyiség  :yes:

A legdöbbenetesebb ilyen élményem az egyik erdélyi kirándulásomon volt. Hegytető, tiszta téli idő, felhőtlen ég, naplemente... elképesztő mennyiségű kondenzcsíkot lehetett látni mindenfelé. Huszon-valahánynál abbahagytuk a számolást  :sorcerer: ... mert addigra némelyik eltűnt, viszont folyamatosan jelentek meg újak is. Látnivalóan voltak köztük katonai gépek is: 2, 3 gép alakzatban. Minden bizonnyal NATO szállítógépek lehettek, Afganisztánból jövet-menet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Repülés
« Válasz #891 Dátum: 2014.05.31 19:25:25 »
business osztályon utaztam a héten. nem oda szólt a jegyem, de úgy tűnik, túlbookolták a gépet és oda ültettek...egész komoly kaját adtak. FÉM evőeszközökkel :D de a legolyanabb dolgot hazahoztam. egy üveg lekvárt. elképesztő. svájcban készült és HUSZONNYOLC gramm. menetes üvegben. vajon mibe került a lekvár, és mibe az üveg?  :whistling:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Repülés
« Válasz #892 Dátum: 2014.05.31 22:02:23 »
business osztályon utaztam a héten. nem oda szólt a jegyem, de úgy tűnik, túlbookolták a gépet és oda ültettek...egész komoly kaját adtak. FÉM evőeszközökkel :D de a legolyanabb dolgot hazahoztam. egy üveg lekvárt. elképesztő. svájcban készült és HUSZONNYOLC gramm. menetes üvegben. vajon mibe került a lekvár, és mibe az üveg?  :whistling:
Ne aggódj, aki business classra vesz jegyet, azzal kifizettetik...
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Repülés
« Válasz #893 Dátum: 2014.06.01 02:15:59 »
Meglepődnél milyen olcsóra jön ki ;)

Mondjuk az elgondolkodtató, hogy például az orosházi síküveggyárnak (Guardian Glass)éves szinten 4 milliárd (!) forint a gázszámlája :D
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Repülés
« Válasz #894 Dátum: 2014.06.01 07:29:19 »
Nem rád gondoltam, - én is jártam már így, ráadásul a Távol-Keletről jőve, és ekkora időtávon igencsak jól jön a nagyobb lábhely... - hanem arra, aki tényleg kifizeti. Az említett viszonylat esetében 3x-os volt a különbség, kíváncsiságból megkérdeztem. (170e. vs 550e. )
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #895 Dátum: 2014.06.01 17:55:34 »
Számomra meglepő, hogy a business osztályon az ételt-italt fém evőeszközökkel és ÜVEG poharakkal szolgálják fel  :ph34r: ... nem aggályos ez balesetveszély szempontjából? Jó, nyilván ők is gondoltak erre  :hmmmm: ... de mi lehet a megoldás?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Repülés
« Válasz #896 Dátum: 2014.06.01 17:59:31 »
sőt, a kávét is rendes porcelánbögrében hozták.
tudtommal még egy gép sem esett le amiatt, hogy valami hibban megkaparintott volna egy villát vagy egy poharat...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #897 Dátum: 2014.06.01 18:08:50 »
sőt, a kávét is rendes porcelánbögrében hozták.
tudtommal még egy gép sem esett le amiatt, hogy valami hibban megkaparintott volna egy villát vagy egy poharat...
:eek: :lol:

Nem így értettem  :) ... hanem hogy adódhat hirtelen légörvény, műszaki hiba stb, amitől a gép hirtelen irányt változtat, süllyedni kezd stb - és ekkor az üvegpohár összetörhet szilánkokra, amik ugye szúrnak és vágnak; a fém evőeszköz pedig ugyancsak beleállhat mondjuk a kedves utas szemébe, torkába stb  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Repülés
« Válasz #898 Dátum: 2014.06.01 19:20:33 »
business osztályon utaztam a héten. nem oda szólt a jegyem, de úgy tűnik, túlbookolták a gépet és oda ültettek...egész komoly kaját adtak. FÉM evőeszközökkel :D de a legolyanabb dolgot hazahoztam. egy üveg lekvárt. elképesztő. svájcban készült és HUSZONNYOLC gramm. menetes üvegben. vajon mibe került a lekvár, és mibe az üveg?  :whistling:
Legvalószinűbb, hogy magyar cseresznyéből készült a lekvár :yes:
(a magyar a legjobb minőségű és ízűnek számít- régen a Hero is tőlünk vette amikor a Mirelitnél dolgoztam)
Biztos belefért az üvegecske + lekvár ára a repjegybe ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Repülés
« Válasz #899 Dátum: 2014.07.03 12:57:53 »
ha jól számolom, az eddig eltelt fél év alatt 28-szor ültem repülőn. asszem ez már kicsit túlzás. sajnos nem sok esélyem van rá, hogy a második félév nem ugyanilyen lesz, de talán majd jövőre könnyebb lesz.