Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 214424 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Repülés
« Válasz #750 Dátum: 2013.08.03 23:16:50 »
merre vagytok?
Végül a legutolsó portál szerkezet mellé (amin a sok hangfal lógott), az irányító toronnyal szemben telepedtünk le.
Sok piros sapkás MP ruhás ember volt, de egyet sem mertem megszólítani. Pedig néztem a neveket is a ruhán.
Szuper nap volt, palaczkék is csak befutottak, úgyhogy együtt égtünk a napon. Még szerencse, hogy vittük a napernyőt...
Sajnálom, hogy Veled nem sikerült összefutni!
Minden elismerésem a szervezőknek, igazán színvonalasra sikerült a nap!;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Repülés
« Válasz #751 Dátum: 2013.08.04 00:09:45 »
Az index egész másról ír...

Azért örülök, hogy Nektek nem lett bajotok.

http://index.hu/belfold/2013/08/03/hatvanezer_latogato_a_repulonapon/
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Repülés
« Válasz #752 Dátum: 2013.08.04 07:28:22 »
Az index egész másról ír...

Azért örülök, hogy Nektek nem lett bajotok.

http://index.hu/belfold/2013/08/03/hatvanezer_latogato_a_repulonapon/
vannak csapok is bmeg, nem csak a vízufók, be is lett mondva, hol találják őket,  de hát hír értéke nem ennek van....

azért azt megkérdezném, hogy a forma 1-en hány vízufó volt kirakva, vagy hány csap van.....

nem azt mondom, hogy flottul megy minden, vannak gondok, de aki kihozza a csecsemőjét vagy kis gyerekét ide, azt szimplán feljelenteném már a bejáratnál kiskorú veszélyeztetéséért...
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.04 07:35:10 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Repülés
« Válasz #753 Dátum: 2013.08.04 14:31:03 »
Idióták mindig is lesznek.  :censored:

Hetekkel előre bármelyik qrva lottózóban SZÉP kártyával meg lehetett venni előre a jegyeket. Én pár nappal a rendezvény előtt vettem meg. Mikor a bejárathoz értünk, gyakorlatilag annyi volt a helyzet, hogy a jegyeinket kicserélték karszalagokra, a konténerben igen szép és kedves fiatal lányok tették mindezt. A művelet 1 percet nem vett igénybe. Mindez 9:45-kor.

A forgalom bazi nagy volt, dugó a javából - fel is adtam a jó fogyasztás iránti vágyamat -, de egy ilyen rendezvény, aminek a közvetlen környezetében csak 2x1 sávos I. rendű főút vezet, kamionokkal spékelve + a repnapra érkező autókkal, nem csoda, hogy a 44-esen is 5-6 km-es sor alakult ki, a Szolnok felől érkezők 10km-es sorban találták magukat. EZ EZZEL JÁR! Az autók 80%-ában van klíma, a hőség nem jelenthet addig semmilyen gondot, amíg a dugóban ül az ember.
A buszok a kapuk irányába folyamatosan közlekedtek, pörögtek ezerrel, de, persze, nyilván az lett volna a legjobb egyeseknek, ha a kényelmes s.eggét egyetlen különálló busz viszi 1 mp alatt a bejárathoz...  :whistling:

Mi megtaláltuk a kerti csapokat (3x töltöttem belőle ivóvizet összesen kb 14,5 liter mennyiségben + vittünk majdnem 8 litert hűtőtáskában), és a párologtató kapukat is. Nem tudom, biztosan még jobb lett volna, ha minden emberre jut legalább egy párologtató kapu...  :censored: Vannak olyanok, akik csak azt várják el, hogy nyalják ki a s.eggüket és egy ***nyit nem hajlandóak keresztbe tenni a saját épségükért és komfortjukért. Ezek az emberek nem olyan Magyarok, akik a jég hátán is megélnének...  :whistling:
A napernyőnk kétségtelenül az életünket mentette kis túlzással. Nagyon nagy szükség volt rá, mert a félsátrakkal ellentétben ez nem engedte át a nap melegét, lehetett alatta kicsit hűsölni.
Számunkra a visszaút sem volt vészes, olyan volt, amilyenre számítottunk, és számítanunk kellett.  :yes: Nyomulni, türelmetlenkedni felesleges volt, nem maradt a helyszínen senki.
A parkolóból mire a főúthoz értünk, eltelt kb 20 perc. Ment a klíma az autóban, ablakok felhúzva, mert iszonyatos por volt a területen. Naés?!
Kifordulva a főútra, a forgalmat irányító rendőrnek odaszóltam, hogy "köszönöm a munkátokat! Respect! A rendőr arcán látszott, hogy őszintén jól esett neki, hogy valaki díjazta azt, hogy oszt szo.ptak egész nap egyenruhában a porban. Tényleg minden tiszteletet megérdemelnek.

Én egyetlen komolynak mondható dolgot láttam problémának, és ez az ivóvíz ellátás. Ilyen időjárási körülmények és embertömeg számára nincs elegendő víz, így még több lajtos kocsit kellene telepíteni és ezeket folyamatosan tölteni egész nap. Ennyi. Minden más apróság volt az ivóvíz léte a legfontosabb és az, hogy az emberek felérjék ésszel, hogy ne az ivóvízzel locsolják magukat, hanem az erre külön feliratozott kutakból nyerhető vízzel. Az ivóvizet INNI kell!

Lincshangulatot én sehol nem láttam, nem is volt értelme.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Repülés
« Válasz #754 Dátum: 2013.08.04 18:36:25 »
lájk
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Repülés
« Válasz #755 Dátum: 2013.08.04 20:02:25 »
Szívemből beszélsz Pisti!  :clap: És köszi a lehetőséget az ernyőtök alatt. :) Remélem azért a lajtostöltő sofőrje is jó emléket őriz majd rólunk! ;)
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Repülés
« Válasz #756 Dátum: 2013.08.04 23:05:30 »
Szívemből beszélsz Pisti!  :clap: És köszi a lehetőséget az ernyőtök alatt. :) Remélem azért a lajtostöltő sofőrje is jó emléket őriz majd rólunk! ;)
Nagyon szívesen, jövőre is. ;)

Ja, ez meg a másik, wazze, írtak a cikkben arról, hogy lincshangulat volt. És ezt mi miért nem észleltük, amikor több tucat embert állítottunk fel, sőt, többeket felébresztettünk, hogy a vizes teherautót engedjék már el, bittedanke? Mindenki azonnal ugrott, egyetlen beszólás nem volt.
A kerticsapnál is mekkora tömegek voltak, mégis elpoénkodtuk a hosszas sorbanállással járó stresszt!

Sokszor az emberek gerjesztik egymásban a feszültséget olyan dolgoknál is, amikor nem kéne.
Akkor lett volna baj, ha a csapokból sem folyt volna ivóvíz. De folyt, méghozzá, úgy 5-6 órán keresztül folyamatosan! Csak a sort kellett kivárni.
Nekem még az volt pozitív meglepetés, hogy az Adrenalin energiaitalokat 99 és 149 ft-ért adták. :o

Amit marceli írt, nagyon igaz! Csecsemőket, de még csak kisgyermeket sem szabadott volna elhozni. Borzasztó felelőtlenség ez egy szülőtől. Legalább 3 kisgyermeket is bejelentettek, hogy keresik a szüleiket...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Repülés
« Válasz #757 Dátum: 2013.08.04 23:08:58 »
Hm, és arra szerintem még sokáig emlékezni fogunk, amikor a Szuhoj-okat sorban beindították... Az a föld alól jövő robaj, morajlás... libabőrös volt a kezem. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Repülés
« Válasz #758 Dátum: 2013.08.05 00:53:12 »
Ha valakit érdekel még a Kecskeméti repülőnap, akkor íme néhány spotteres kép
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Repülés
« Válasz #759 Dátum: 2013.08.05 01:10:59 »
Több volt az, mint 3 gyerek, sajnos. De nem is az, én láttam olyan gyereket, aki próbálta a kis lábát árnyékba húzni, a napon hagyott babakocsiban  :cry:

De mindegy, remélem szülők tanulnak belőle és csak akkor viszik, ha már elég nagyok saját döntést hozni.

A su-27esek meg  :1eye: Eszméletlenek voltak!
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Repülés
« Válasz #760 Dátum: 2013.08.05 08:40:50 »
én a forma1-en állóhelyen is láttam kisgyerekeket, babakocsis bébiket..bammeg normálisak ezek?
Anya tartotta az esernyőt föléjük 3 órán át, apa meg sörözött.  szörnyű..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Repülés
« Válasz #761 Dátum: 2013.08.05 09:35:12 »
én a forma1-en állóhelyen is láttam kisgyerekeket, babakocsis bébiket..bammeg normálisak ezek?
Anya tartotta az esernyőt föléjük 3 órán át, apa meg sörözött.  szörnyű..
Katasztrófa, jól pofán kéne vágni az ilyeneket...  :censored:

B.aszki, csak nálunk van olyan, hogy a gyerek ebéd után alszik?! Mert azt nekem senki ne mondja, hogy egy fél-egy év körüli gyerek az F1 autók zajában jól tud aludni...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Repülés
« Válasz #762 Dátum: 2013.08.05 10:44:20 »
Katasztrófa, jól pofán kéne vágni az ilyeneket...  :censored:

B.aszki, csak nálunk van olyan, hogy a gyerek ebéd után alszik?! Mert azt nekem senki ne mondja, hogy egy fél-egy év körüli gyerek az F1 autók zajában jól tud aludni...
Én nem a zajtól félteném (nagyon sokat tűrnek a kicsi etéren), inkább a melegtől.
Persze, ha mindig síri csend volt körülötte, akkor nem fog menni  ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:Repülés
« Válasz #763 Dátum: 2013.08.05 21:24:12 »
vannak csapok is bmeg, nem csak a vízufók, be is lett mondva, hol találják őket,  de hát hír értéke nem ennek van....

azért azt megkérdezném, hogy a forma 1-en hány vízufó volt kirakva, vagy hány csap van.....

nem azt mondom, hogy flottul megy minden, vannak gondok, de aki kihozza a csecsemőjét vagy kis gyerekét ide, azt szimplán feljelenteném már a bejáratnál kiskorú veszélyeztetéséért...

Ha kérhetem, ne b+-ezz nekem, rendben?  Köszi.

Egyébként, amit leírtál maxiumálisan egyetértek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re:Repülés
« Válasz #764 Dátum: 2013.08.05 21:39:03 »
Ha kérhetem, ne b+-ezz nekem, rendben?  Köszi.

Egyébként, amit leírtál maxiumálisan egyetértek.
ok, bocsi!
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018