Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 198507 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Repülés
« Válasz #75 Dátum: 2008.08.18 19:38:09 »
Valaki Red Bull Air Race augusztus 20????
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Repülés
« Válasz #76 Dátum: 2008.08.18 19:40:06 »
Gyerekek, volt valaki most Kecskeméten a Repülőnapon?

Mi szombaton voltunk jóbarátnémmal - óriási élmény volt, mint mindig - nekem ez olyan, mint kisgyereknek a karácsony  :clap:

Nagyon kiakartam menni, de 1xűen nem volt időm, milyen volt?? :1eye:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #77 Dátum: 2008.08.18 22:13:26 »
Gyerekek, volt valaki most Kecskeméten a Repülőnapon?

Mi szombaton voltunk jóbarátnémmal - óriási élmény volt, mint mindig - nekem ez olyan, mint kisgyereknek a karácsony  :clap:

Nagyon kiakartam menni, de 1xűen nem volt időm, milyen volt?? :1eye:

Hogy milyen volt? Fantasztikus  :clap: :clap: :clap: ...

Néhány nagy élmény, a teljesség igénye nélkül: a horvát Wings of the Storm kötelék (Pilatus PC-9-esek) gépei kötelékben repültek harang manővert (!!!); a C-17 Globemaster bemutatója hihetetlen volt, ahogy az az óriási gép fürgén forgolódott; a török Turkish Stars és az olasz Frecce Tricolori kötelék egyaránt hozta a megszokott, vérprofi színvonalát; a holland és belga F-16-os meg a francia Mirage 2000 egyaránt meseszépen repült; először járt nálunk (és nagyon meggyőző volt) az Eurofighter Typhoon, spanyol színekben; a pálmát pedig a finn F-18C vitte el - ha nem látom, el sem hiszem, hogy az a gép ilyesmiket tud; meg voltam róla győződve, hogy a kortárs típusok közül ilyet csak a MiG-29 meg a SZU-27 képesek produkálni. Valószínűtlen manővereket adott elő, és az iszonyú erejét is demonstrálta: csak néztem tátott szájjal, mikor a nagy állásszögű, hiperlassú áthúzásból átmenet nélkül, egyből emelkedésbe ment át  :eek: :eek: :eek: ... Tudnak azért az amik vadászgépet építeni nagyon, ezt meg kell hagyni - lehet hogy nem demonstrálják olyan lelkesen a gépeik képességeit, mint az oroszok - de azért ilyenkor kiderül, hogy még az olyan "régiségek" is, mint az F-18, nagyon durván oda tudják tenni magukat, ha kell  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #78 Dátum: 2008.08.18 22:22:59 »
Aminek pedig különösen örültem: készülhetett egy közös kép a legendás Cápetiről és rólam  :clap: :

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Repülés
« Válasz #79 Dátum: 2008.08.19 00:21:30 »
Baxxus :( csorog a nyálam :sweatdrop: jövőre mindenféleképpen kimegyek  :yes:

Hatalmas élmény lehet, még sose voltam :wub:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #80 Dátum: 2008.08.19 15:13:27 »
Baxxus :( csorog a nyálam :sweatdrop: jövőre mindenféleképpen kimegyek  :yes:

Hatalmas élmény lehet, még sose voltam :wub:

Ember  ::) ... Nem tudod, miről maradsz le  :whistling: !!! Ezt okvetlenül pótold be, amint tudod.

Én most voltam ötödször (2000, 2003, 2005, 2007, 2008), és csak azt bánom, hogy nem mentem el másnap (vasárnap) is. Legközelebb tutira megyek. Nomeg gondolkodom külföldi repnapok látogatásán is. Ausztria, Szlovákia, Csehország végül is nincsenek a világ végén.

Amit már nem fogsz tudni bepótolni, és én is hálás vagyok a sorsnak, hogy még lehetett részem benne: láthattam repülni a magyar MiG-21-eseket  :clap: ... És láthattam még erejük teljében repülni a magyar MiG-29-eseket is  :wub:- olyan pilótákkal, mint Vári Gyula vagy Szabó "Topi" ... 2000-ben, 2003-ban és 2005-ben a magyar Fulcrumok olyan bemutatót repültek, hogy azt szavakkal leírni nem lehet  :cool2: !!! Sose felejtem el. Aztán megjöttek a Gripenek, és bár nem vagyok kedvelője az összeesküvés-elméleteknek, de tavaly már egyértelműen látszott a 29-es repülésén, hogy lehetőleg nem akarták leégetni a Gripent  ::) ... Mert a két gép műrepülő képességei finoman szólva nincsenek egy szinten, a tömeget pedig nem érdekli, hogy a mai vadászgép elsősorban fegyverrendszer és csak másodsorban repülőgép. Szóval már tavaly is visszafogottan repült a Fulcrum, idén pedig le volt tiltva az utánégető használatáról, így aztán gyakorlatilag szárnyaszegett volt a korábbi önmagához (és a többi vadászhoz is) képest, gyakorlatilag ez volt az egyetlen negatívuma ennek a mostani repülőnapnak  ::) ...

De a korábbi alkalmak 29-es repülései, ahogy az a csodaszép gép (az egyik legszebb szerintem) a fizikát megcsúfolva táncolt-száguldozott a légtérben, irtózatos eget-földet rengető dübörgés közepette - hát ez olyan emlék, amit tutira mesélni fogok nappapa koromban is  :yes: :yes: :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Repülés
« Válasz #81 Dátum: 2008.08.19 21:52:51 »
De a korábbi alkalmak 29-es repülései, ahogy az a csodaszép gép (az egyik legszebb szerintem) a fizikát megcsúfolva táncolt-száguldozott a légtérben, irtózatos eget-földet rengető dübörgés közepette - hát ez olyan emlék, amit tutira mesélni fogok nappapa koromban is  :yes: :yes: :yes:
Hát igen! Nekem volt szerencsém még 2003ban látni őket repülni. Meg kell mondjam meghatározó élmény volt. Mondjuk az igazság az, hogy nálam korábban kezdődött a szerelem. Mikor Kecsón laktunk, akkor az egyik helyen kb másfél km-re a reptértől, és volt egy tuti kis hátsó utunk, ahol egy kedves barátommal pont a kifutó végéhez jutottunk el. Ott aztán volt lehetőség hangot élvezni, pont felszálláskor, pont alattuk. Nap, mint nap jártunk ki élvezkedni.
Persze nem kicsit volt veszélyes ott, ezért alkalmanként, mikor teherautót hallottunk közeledni, pattantunk a cangára, és húztunk, mint a vadliba. Egyszer volt szerencsénk még látni, ahogy ottragadt másik "nézőket" gépfegyveres katonák hajtottak onnan el.
Visszatérve a repülőnapra: nekem a lenti "kis" madár volt a legmeghatározóbb aznap  :wub: :walkman: Ahogy ez a gép minimális nekifutással, pillanatok alatt iszonyatos emelkedésbe fogott, majd eltűnt a magasban, no ezt nem sokan tudták utánacsinálni!

Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Repülés
« Válasz #82 Dátum: 2008.08.20 00:51:25 »
Na jó, abbahagyni ezeket a beszámolókat :hammer:  :)

Amúgy a Fulcrum a kedvenc gépem, a Tomcat után :wub:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Repülés
« Válasz #83 Dátum: 2008.08.20 08:28:47 »
én megyek ma a redbullra a Battyányi téren leszek ha vki jön szóljon. egyedül leszek
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Repülés
« Válasz #84 Dátum: 2008.08.20 10:43:40 »
A négyszer hármas alakzat épp Érd felett gyakorol.  ::)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #85 Dátum: 2008.08.20 13:44:05 »
Visszatérve a repülőnapra: nekem a lenti "kis" madár volt a legmeghatározóbb aznap  :wub: :walkman: Ahogy ez a gép minimális nekifutással, pillanatok alatt iszonyatos emelkedésbe fogott, majd eltűnt a magasban, no ezt nem sokan tudták utánacsinálni!


A Strike Eagle-nek van tolóerő-tartaléka  :yes: !

Amúgy ez bennem is megmaradt, mert hihetetlen látvány volt: kvázi sebességgyűjtés nélkül függőlegesen bele az égbe, és csak ment fölfelé mint a rakéta, közben folyamatosan orsózva (!!!), és csak ment és ment, míg már nem is látszott, csak a dübörgését hallottuk, azt is egyre halkabban  :eek: ... Na, ILYET se láttam azóta sem mástól, ez is tény.

De azért amit most az F18 művelt, az hasonló szinten volt  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #86 Dátum: 2008.08.20 13:55:06 »
Valaki Red Bull Air Race augusztus 20????

Véleményem erről: Ezt miért kell a pesti belváros  felett csinálni ???

Bessenyei Péter is pénzből és eladta a lelkét egy multinak de miért kell több tízezer ember életét megkeseríteni minden évben 4-5 napra. Mert engem már múlt vasárnap felébresztettek a bőgő motorjaik. edzenek Szolnokon vagy olyan helyen ahol nem laknak ennyien. Miért pont a főváros felett ???

Nem hisztizek de ez tűrhetetlen.

Lehetne annyi agya egyébként Besenyeinek is, hogy tudja, milyen hangja van a gépének. Gyakorolhatna egy repülőtér fölött. Évtizedekig volt légi- és víziparádé Budapesten, és nem volt szükség rá, hogy berepüljenek a főváros fölé. Pedig nem két kis motoros fittyfiritty forgolódott ám!

Miért nem örülök ?
Én is örülnék, ha csak elmennék megnézni, aztán hazamehetnék. De én itt lakom .

Ugyan már, tudod, micsoda zaj van egy repülőtéren/útépítésen/autópályán...?

És akkor mi van? Azért költöztem ide, azért vettem Zuglóban zöldövezetben lakást 10 évvel ezelőtt ,mert itt csend van. pontossabban volt , eddig. Emiatt többet is fizettem érte. Eddig csend volt itt, de a ferihegyi repcsik is a fejünk felett zúgnak el egész nap, éjjel, hétvégén, pihenni normálisan nem lehet. Néha mehetnének a a budai hegyek felé is szétnézni úgy Nagykovácsi magasságában. Az egész kerület fel van háborodva ezektől. Plusz itt van Bessenyei majmolása, elismerem jó pilóta de akkor csinálja ott ahol mást nem zavar. A Forma1-es futamot se belvárosban tartják. Én elhiszem, hogy egy repülőtér zajos, de pont ezért nem lakom repülőtéren.

Egébként nem csak a vörösbikás Bessenyei a tuti repcsis a magyaroknál hanem itt van Tóth Ferenc és Veres Zoltán. Róluk persze nem számol be a sajtó. Az előbbi műrepülő Európa bajnok 1. helyezett a másik meg motoros műrepülő 2. helyezett.

Na, ez gusztustalan volt, elejétől a végéig :excl: :excl: :excl:

Ezek az események emberek óriási tömegeinek hatalmas ÖRÖMÖT jelentenek. Amiért te (meg még páran mások) nem vagytok hajlandóak cserébe elviselni némi zajt, egyszer egy évben. Gratulálok. No comment!!!

A legutóbbi berlini repülőnapra kiment valami lelketlen ellenőr egy zajszintmérővel, és megállapította, hogy a B1-B meg a MiG-29 (a közönség kedvencei) valamilyen határértéken felüli zajt produkál bemutató közben, mire föl másnapra letiltották ezeket a gépeket a bemutatón való repülésről, pedig százezernyi ember részben pont azért zarándokolt oda, hogy ezeket lássa. De nem, emberünk szerint túl nagy volt a zaj. Ez őt zavarta. Menj, fogj kezet vele  :no: :no: :no:

Ja, és Besenyei eladta a lelkét? "Szponzor" kifejezés mond valamit? Szerinted talán Veres Zoltánnak nincs szponzorja? Mégis mit gondoltál, hogy zsebpénzből tartják fent az élvonalbeli gépeiket? Önköltségből járnak a versenyekre? Szerinted elérték volna az eredményeiket (amúgy olvass már utána, hogy Besenyei eddig mit ért el) a szponzorpénzek nélkül? "Eladta a lelkét" ... ember  ::) ....................
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Repülés
« Válasz #87 Dátum: 2008.08.20 14:12:38 »
csúnyákat irt de picit megértem. tényleg nálunk óbudán a budai hegyeknél jöttek a városba az utasszállitok. tudom es hallottam. vmi fejesnek elege lett és átpaterolták zuglo felé a röppályát.  az ottanaiak megszivtak. de nekünk meg itt lesz a folytatás nélküli M0.  :2guns: :2guns:
zuglo meg már rég se nem csendes, se nem zöldövezet sztem. de lehet h tévedek
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #88 Dátum: 2008.08.20 14:38:26 »
csúnyákat irt de picit megértem. tényleg nálunk óbudán a budai hegyeknél jöttek a városba az utasszállitok. tudom es hallottam. vmi fejesnek elege lett és átpaterolták zuglo felé a röppályát.  az ottanaiak megszivtak. de nekünk meg itt lesz a folytatás nélküli M0.  :2guns: :2guns:
zuglo meg már rég se nem csendes, se nem zöldövezet sztem. de lehet h tévedek

Nem az akasztott ki, amit az utasszállítókról írt (bár azoknak is el kell repülniük valahol). Hanem a többi, Besenyeiről stb  :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.20 14:41:10 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #89 Dátum: 2008.08.20 14:54:02 »
Akármi is volt : vállalom.

Ez egy vélemény tartsd tiszteletben, hiszen pont Te vagy az aki erre mindig elszeretettel  felhívja a másik figyelmét.
Pont erről volt szó, Neked tök jó mert Te messziről idejössz vagy elmész Berlinbe és miután vége hazamész. De mi lenne ha itt laknál ???

A héten csak a mai nap szünnap e már múlt vasárnap itt gyakorlatoztak a gépek a város felett. Gyere be a belvárosba és az itt lakók véleményét kérdezd  ki, ne azokét akik messziről idezarándokolnak.  :flowers:

Nem tudom megérteni azokat, akik nem képesek elviselni egy néhány napos apró kellemetlenséget (60 forint egy pár füldugó a gyógyszertárban, tudsz vele aludni akkor is, ha légkalapáccsal törik az aszfaltot az ablakod alatt) cserébe azért, hogy náluk sokkalta több embernek része lehessen egy felemelő, nagyszerű élményben  :no: ... Besenyei személy szerint az egyik megalkotója volt az Air Race-nek, ami az egész világon nagyon népszerű, és minden alkalommal öregbíti a hírnevünket is azzal, ahogy szerepel rajta. Te meg itt fikázod  :no: :no: :no:

Ami pedig engem illet, engem örömmel tölt el a repülőgépek látványa és hangja, úgyhogy nem vagyok jó alany arra, hogy elmagyarázd nekem mindezt. Azt még valahol megértem, hogy az utasszállítók állandó mászkálása zavar (bár fene tudja, engem nem zavart, mikor egy hétig unokatesóméknál laktam az Örsön az IKEA melletti nagy panelházban). De ez, amit a többiről írtál... Tényleg nem tudok rá mit mondani  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.20 14:56:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )