Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 214651 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Repülés
« Válasz #705 Dátum: 2013.07.26 15:28:31 »
Számomra amúgy az egyik leginkább emlékezetes repnapos élmény az F-15-öshöz kötődik  :yes:

Valamelyik évben repült egyénit Kecskeméten egy ilyen... Nemtom mikor, de nem az utóbbi két-három alkalom során, ha jól rémlik... nade ez mellékes is. Egy F-15E volt, ha jól emlékezem. Sötétszürke volt és kétüléses, szóval valszeg az lehetett  :)

Na szóval, az élmény: a gép nekirugaszkodik... iszonyat forszázs-dörej... abszurd rövidségű nekifutás után feltépi a levegőbe, képtelen szögben emelkedni kezd... pár mp alatt átmegy függőleges emelkedésbe... közben elkezd még orsózni is  :ph34r: ... és csak megy, megy és megy: fúrja bele magát a kék égbe, függőlegesen emelkedve, folyamatosan orsózva  :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: ... a végén már csak egy parányi pont, csak a dübörgése hallatszik (egyre halkabban), de még mindig csak emelkedik, emelkedik és emelkedik  :clap: ... hát EZ, a gépi erőnek ez a hihetetlen demonstrációja, számomra örökre maradandó élmény, belevéste magát a szívembe  :wub: !!!
Az az f15 sztori 2003 volt , amelyiken én is ott voltam. azóta vágyom vissza repnapra...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #706 Dátum: 2013.07.26 15:50:41 »
Az az f15 sztori 2003 volt , amelyiken én is ott voltam. azóta vágyom vissza repnapra...
Nem csodálom  :yes: !

Én először 2000-ben voltam... akkor még láttam repülni a magyar MiG-21-eseket  :wub: ... és azóta nem hagytam ki egyet sem (2003, 2005, 2007, 2008, 2010)  :yes: !

A '98-asra is elindultunk - de későn, aztán be is ragadtunk a dugóba az autópályán, és szakadt is az eső reménytelenül  :no: ... végül lementünk helyette a Kiskőrössybe halászlézni  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re: Re: Repülés
« Válasz #707 Dátum: 2013.07.26 15:55:49 »
Rajtam fekete MiG-29-es póló lesz, és ugyancsak fekete MiG-29-es sapka  :D

És amúgy, naná: ott leszünk  :clap: ! Erdélyből, rajtam kívül 3-4 emberrel. Nagykőrös felől érkezünk majd; a parkolást megoldjuk.

Viszont akkor tényleg össze kéne majd ott csörögni magunkat egy kupacba  :) ... legyünk már együtt, ha már mind ott leszünk - úgy nagyobb poén  :yes:

És, igen: alapesetben mi is szombaton megyünk. Ezt csak akkor változtatom meg, ha mondjuk szombatra valami f.os időt ígérnének majd - vasárnapra pedig sokkal jobbat. De ennek elég kicsi a valószínűsége.
Majd célszerű lenne figyeljünk arra, hogy még térerős helyen, lehetőleg, mielőtt megérkezünk, már beszéljünk, mert félő, hogy úgy járunk, mint 2009-ben, amikor nem tudtatok elérni, pedig a teló ott volt a kezemben. Kellemetlen volt.  :surrender:
Alapból nagyjából 9 körül tervezünk megérkezni és az elejétől ott lenni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re: Re: Repülés
« Válasz #708 Dátum: 2013.07.26 16:06:11 »
Majd célszerű lenne figyeljünk arra, hogy még térerős helyen, lehetőleg, mielőtt megérkezünk, már beszéljünk, mert félő, hogy úgy járunk, mint 2009-ben, amikor nem tudtatok elérni, pedig a teló ott volt a kezemben. Kellemetlen volt.  :surrender:
Alapból nagyjából 9 körül tervezünk megérkezni és az elejétől ott lenni.
Nem volt térerőd  :eek: ? Sosem tapasztaltam ott ilyesmit.

Én szerintem csak azt tudom majd összehozni, hogy 10-re, a "nagy" kezdésre ott legyünk bent, azon a ponton, ahol aztán letelepszünk. Parkolással-gyaloglással nekünk kb. 4 óra lesz az út... így is 6-kor kell majd startoljunk, 5-kor keljünk. Nem lesz egyszerű - van pár megrögzött hétalvó a csapatban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #709 Dátum: 2013.07.26 18:01:31 »
Az az f15 sztori 2003 volt , amelyiken én is ott voltam. azóta vágyom vissza repnapra...
Na, utánanéztem kicsit  :) ... Rosszul emlékeztem, mert nem F-15E repülte akkor azt a bemutatót - hanem egy F-15C, Lakenheathből, a 493. vadászszázadtól - Lendy Renegar alezredessel a pilótafülkében:



Másnak is tetszhetett, mert elnyerte vele a repülőnap összesített legjobb bemutatójának a díját  :clap: ... meg is érdemelte  :yes: !

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re: Re: Re: Repülés
« Válasz #710 Dátum: 2013.07.27 08:00:56 »
Nem volt térerőd  :eek: ? Sosem tapasztaltam ott ilyesmit.

Én szerintem csak azt tudom majd összehozni, hogy 10-re, a "nagy" kezdésre ott legyünk bent, azon a ponton, ahol aztán letelepszünk. Parkolással-gyaloglással nekünk kb. 4 óra lesz az út... így is 6-kor kell majd startoljunk, 5-kor keljünk. Nem lesz egyszerű - van pár megrögzött hétalvó a csapatban.
1000%, hogy telefon hiba volt, mert kleingy sem tudott elérni és én is térerő hiányában nem tudtam nektek telefonálni. Az a 70-es számom volt, most a céges 30-assal megyek, így ilyen probléma várhatóan nem lesz megint.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re: Re: Re: Repülés
« Válasz #711 Dátum: 2013.07.27 08:26:43 »
1000%, hogy telefon hiba volt, mert kleingy sem tudott elérni és én is térerő hiányában nem tudtam nektek telefonálni. Az a 70-es számom volt, most a céges 30-assal megyek, így ilyen probléma várhatóan nem lesz megint.
OK... várjuk a talit  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #712 Dátum: 2013.07.27 09:50:21 »
 :cool2:



Lássuk, kik is ülnek majd ezekben a gépekben :) ?

A kötelék parancsnoka Andrej Alekszejev ezredes (!); '73-as születésű; 1200 repült órával rendelkezik Jak-52, L-39, MiG-29 és Szu-27 típusokon.

Beosztott repülőgép-vezetők: Oleg Jerofejev alezredes, szintén 40 éves, ugyancsak 1200 órát repült a fenti típusokon. Alekszander Bogdan alezredes, 900 repült óra. Szergej Seglov alezredes. Denisz Plakszin őrnagy.

------------------------------

Látható, hogy ezek a pilóták ahhoz képest, hogy a "krém krémjét" jelentve képviselik az orosz katonai repülést szerte a világon, mind aránylag kevés gyakorlattal rendelkeznek. Összehasonlítás céljából: az amerikai haditengerészet bemutató kötelékébe, az F-18-assal repülő Blue Angels-be, eleve be sem kerülhet olyan pilóta, akinek nincs legalább 1250 repült órányi gyakorlata, sugárhajtású vadász-repülőgépen.

Azért, ettől függetlenül, igazán ügyesen repülnek a Vitézek  :D !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Repülés
« Válasz #713 Dátum: 2013.07.27 19:36:07 »
Bakker, úgy felcsigázod az érdeklődésemet, hogy bár eddig még gondolkodtam, hogy menjek-e, már nem kérdés :P
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #714 Dátum: 2013.07.27 22:49:15 »
Bakker, úgy felcsigázod az érdeklődésemet, hogy bár eddig még gondolkodtam, hogy menjek-e, már nem kérdés :P
Alap... jönnöd kell  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #715 Dátum: 2013.07.27 23:41:31 »
De azért még csiholjuk kicsit az érdeklődés tüzét  :D ...

Jön (tudtommal első alkalommal) Spanyolországból a Patrulla Aguila - ők 7 db CASA C-101-essel repülnek...



Itt lesz (ugyancsak először) a Baltic Bees Litvániából, 5 db Aero Vodochody L-39-essel...



A horvát Wings of Storm csapat 6 db Pilatus PC-9-essel érkezik...



És most sem maradhatnak el persze a "törzsvendégek"  :clap: - a mindig jó hangulatot csináló, Northrop F-5-ösökkel repülő Turkish Stars...



... és a csodálatos, felejthetetlen FRECCEEEEEEEEEEEEE  :wub: !!! (Frecce Tricolori, Olaszország, Aermacchi MB-339)



........... meg a ruszkik :)

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Repülés
« Válasz #716 Dátum: 2013.07.28 00:03:16 »
De azért még csiholjuk kicsit az érdeklődés tüzét  :D ...

mivel a héten többször is a helyszínen leszek, majd én is csiholom kicsit ;)
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Repülés
« Válasz #717 Dátum: 2013.07.28 00:12:58 »
mivel a héten többször is a helyszínen leszek, majd én is csiholom kicsit ;)
Várjuk  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #718 Dátum: 2013.07.28 00:14:13 »
Ja, és őket se felejtsük el  :sorcerer: ... manapság aztán már nem sok alkalom van rá, hogy az ember Szu-22-est lásson bemutatót repülni - kettőt együtt meg pláne nem  :clap:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #719 Dátum: 2013.07.28 09:08:59 »
F-15K Slam Eagle  :cool2: ...





... az F-15-ös jelenleg szolgálatban álló, legkorszerűbb verziója; a dél-koreai légtér legfőbb őre  :yes: !

Ugye, az ország helyzete meglehetősen speciális; a konfliktus kirobbanása állandóan a levegőben lóg. Ehhez jönnek a kis távolságok - és a tény, hogy bár az ellenfél haditechnikája nagyrészt elavult, de cserébe hatalmas mennyiségű - és fanatizált katonák kezelik.

Ebből adódóan, a dél-koreai légierő gépei 8 bázisra széttelepítve, megerősített fedezékekben, állandó magas szintű harckészültségben állnak. Egy esetleges konfliktus kirobbanása esetén, első körben az F-15-ösök feladata a földi célok (főként harcjárművek) tömeges pusztítása lenne; de, ezzel egyidejűleg, a légi harc is a fő feladataik között szerepelne. A Slam Eagle továbbfejlesztett APG-63(V)1 lokátora egyidejűleg 6 légi célt képes támadni.





('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )