Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 214645 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Repülés
« Válasz #690 Dátum: 2013.07.25 21:00:05 »
Igen, úgy tűnik, mi szombaton megyünk.
Az már biztos, hogy a fehér Toyota klubos pólómban megyek, szerintem messziről felismerhető leszek. :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re: Repülés
« Válasz #691 Dátum: 2013.07.25 21:24:11 »
Az már biztos, hogy a fehér Toyota klubos pólómban megyek, szerintem messziről felismerhető leszek. :D
én meg egyenruhában... öööö... nem biztos, hogy megismertek :D

de egy fehér pólót sem lesz könnyű megtalálni 50-70k ember között :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re: Re: Repülés
« Válasz #692 Dátum: 2013.07.25 21:27:33 »
én meg egyenruhában... öööö... nem biztos, hogy megismertek :D

de egy fehér pólót sem lesz könnyű megtalálni 50-70k ember között :D
No de ha az a fehér póló Toyotás?! :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Repülés
« Válasz #693 Dátum: 2013.07.26 01:27:23 »
az én szállítójárművem bent lesz a bázison... de szerintem jobb választás, mint bárhol a környéken hagyni, mivel mindenfelé rendőri zárások és irányítás lesz, szóval a parkoló a legjobb.
Én arra gondoltam, hogy egy kedves barátomék udvarán hagynám. Ott jó helyen van és ki tudnék sétálni, csak azt nem tudom, honnan engedik be az embereket.
Mikor legutóbb voltam, akkor gyalog jobban haladtam, mint a mellettem autózók...beleértve a buszokat is. Szóval szívesebben gyalogolok, minthogy izzadjak 150 sorstársammal a buszon...
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Re: Re: Re: Repülés
« Válasz #694 Dátum: 2013.07.26 01:27:55 »
No de ha az a fehér póló Toyotás?! :D
Szerintem fehér toyotás póló csak rajtad lesz, vedd föl nyugodtan, így már csörögni sem kell :P
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #695 Dátum: 2013.07.26 08:37:20 »
Amelyik az óceánba zuhant?
Arról nem láttam még hivatalos eredményt.
Jó dolog ez a repcsi vezetés, én vagy 10 éve foglalkozom vele hobby szinten :D
Irigyellek  :yes: ! Nagy álmom egyszer megszerezni a PPL-t  :wub:

Igen, amelyik az óceánba zuhant. A 447-es járat. Befagyott a Pitot-cső  ::) ...

"   temporary inconsistency between the measured speeds, likely as a result of the obstruction of the pitot tubes by ice crystals, causing autopilot disconnection and reconfiguration to alternate law;
    the crew made inappropriate control inputs that destabilized the flight path;
    the crew failed to follow appropriate procedure for loss of displayed airspeed information;
    the crew were late in identifying and correcting the deviation from the flight path;
    the crew lacked understanding of the approach to stall;
    the crew failed to recognize that the aircraft had stalled and consequently did not make inputs that would have made it possible to recover from the stall."
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #696 Dátum: 2013.07.26 08:39:12 »
a kis cuki fulcrum ;)

a kép 1 perce készült
:clap:

Te ilyen helyeken mászkálsz  :D ?

A 29-es miért van hangárban? Mi a szándék vele?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re: Re: Repülés
« Válasz #697 Dátum: 2013.07.26 08:45:48 »
Szerintem fehér toyotás póló csak rajtad lesz, vedd föl nyugodtan, így már csörögni sem kell :P
Rajtam fekete MiG-29-es póló lesz, és ugyancsak fekete MiG-29-es sapka  :D

És amúgy, naná: ott leszünk  :clap: ! Erdélyből, rajtam kívül 3-4 emberrel. Nagykőrös felől érkezünk majd; a parkolást megoldjuk.

Viszont akkor tényleg össze kéne majd ott csörögni magunkat egy kupacba  :) ... legyünk már együtt, ha már mind ott leszünk - úgy nagyobb poén  :yes:

És, igen: alapesetben mi is szombaton megyünk. Ezt csak akkor változtatom meg, ha mondjuk szombatra valami f.os időt ígérnének majd - vasárnapra pedig sokkal jobbat. De ennek elég kicsi a valószínűsége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #698 Dátum: 2013.07.26 08:50:56 »
Vajon tényleg eljönnek majd az oroszok? Ez számomra a legnagyobb kérdés  :hmmmm: ...

Egyébként... azért csak látszik, még mindig, a nehéz gazdasági helyzet. Nézzétek meg a 2010-es repnap programját - és ezét a mostaniét... Főleg az egyéni bemutatók (és az ilyet produkáló típusok) száma csökkent drámaian. Se Hornet, se Rafale, se Typhoon, se 29-es, se Mirage... hirtelen ezek ugrottak be, de valszeg nem is teljes a lista.

Persze, ha cserébe láthatunk Szu-22-eseket meg 27-eseket repülni, az azért eléggé elfogadható "csere" lesz  :yes: ... De azért a fentiek nagyon fognak hiányozni. Számomra a 2010-es repnapon a Rafale repülése volt a top  :clap: !

Mondjuk, kötelékből legalább lesz elég  :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Repülés
« Válasz #699 Dátum: 2013.07.26 08:56:41 »
Vajon tényleg eljönnek majd az oroszok? Ez számomra a legnagyobb kérdés  :hmmmm: ...

Egyébként... azért csak látszik, még mindig, a nehéz gazdasági helyzet. Nézzétek meg a 2010-es repnap programját - és ezét a mostaniét... Főleg az egyéni bemutatók (és az ilyet produkáló típusok) száma csökkent drámaian. Se Hornet, se Rafale, se Typhoon, se 29-es, se Mirage... hirtelen ezek ugrottak be, de valszeg nem is teljes a lista.

Persze, ha cserébe láthatunk Szu-22-eseket meg 27-eseket repülni, az azért eléggé elfogadható "csere" lesz  :yes: ... De azért a fentiek nagyon fognak hiányozni. Számomra a 2010-es repnapon a Rafale repülése volt a top  :clap: !

Mondjuk, kötelékből legalább lesz elég  :) !
jönnek az oroszok, és hoznak 6 v.  8 db su-27-est is,  repülnek is majd,  szóval ne aggódj!
nekem a typhoon meg persze a 27 a kedvencem

egyébként a fulcrum már kiállításra van előkészítve

ha valaki kecskeméten jár, szerdán délelőtt lesz egyéni bemutató gyakorlás...
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.26 08:59:07 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Repülés
« Válasz #700 Dátum: 2013.07.26 09:05:45 »
jönnek az oroszok, és hoznak 6 v.  8 db su-27-est is,  repülnek is majd,  szóval ne aggódj!
nekem a typhoon meg persze a 27 a kedvencem...
Oroszok: úúúú, ez szuper hír  :clap: ! A program szerint 5 gép repüli majd a bemutatót.

Kedvencek: a modern gépek közül az enyémek az F-14 és a MiG-29  :yes: - mindkettő a kinézete alapján  :sorcerer: :lol:

A 27-es is gyönyörű, persze - és marha jól is repül  :yes: ... de a csúcs ezen a téren most talán tényleg a Typhoon. Vagy a Raptor  :hmmmm: ? Utóbbinak azért kb. direkt sosem mutatják be a teljes tudását  :sorcerer:

(Tolóerőt minden irányban vektorálni képes orosz prototípusokat most persze ne vegyük számításba.)
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.26 09:07:17 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #701 Dátum: 2013.07.26 09:35:58 »
Számomra amúgy az egyik leginkább emlékezetes repnapos élmény az F-15-öshöz kötődik  :yes:

Valamelyik évben repült egyénit Kecskeméten egy ilyen... Nemtom mikor, de nem az utóbbi két-három alkalom során, ha jól rémlik... nade ez mellékes is. Egy F-15E volt, ha jól emlékezem. Sötétszürke volt és kétüléses, szóval valszeg az lehetett  :)

Na szóval, az élmény: a gép nekirugaszkodik... iszonyat forszázs-dörej... abszurd rövidségű nekifutás után feltépi a levegőbe, képtelen szögben emelkedni kezd... pár mp alatt átmegy függőleges emelkedésbe... közben elkezd még orsózni is  :ph34r: ... és csak megy, megy és megy: fúrja bele magát a kék égbe, függőlegesen emelkedve, folyamatosan orsózva  :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: ... a végén már csak egy parányi pont, csak a dübörgése hallatszik (egyre halkabban), de még mindig csak emelkedik, emelkedik és emelkedik  :clap: ... hát EZ, a gépi erőnek ez a hihetetlen demonstrációja, számomra örökre maradandó élmény, belevéste magát a szívembe  :wub: !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Repülés
« Válasz #702 Dátum: 2013.07.26 09:49:50 »
Számomra amúgy az egyik leginkább emlékezetes repnapos élmény az F-15-öshöz kötődik  :yes:

Valamelyik évben repült egyénit Kecskeméten egy ilyen... Nemtom mikor, de nem az utóbbi két-három alkalom során, ha jól rémlik... nade ez mellékes is. Egy F-15E volt, ha jól emlékezem. Sötétszürke volt és kétüléses, szóval valszeg az lehetett  :)

Na szóval, az élmény: a gép nekirugaszkodik... iszonyat forszázs-dörej... abszurd rövidségű nekifutás után feltépi a levegőbe, képtelen szögben emelkedni kezd... pár mp alatt átmegy függőleges emelkedésbe... közben elkezd még orsózni is  :ph34r: ... és csak megy, megy és megy: fúrja bele magát a kék égbe, függőlegesen emelkedve, folyamatosan orsózva  :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: ... a végén már csak egy parányi pont, csak a dübörgése hallatszik (egyre halkabban), de még mindig csak emelkedik, emelkedik és emelkedik  :clap: ... hát EZ, a gépi erőnek ez a hihetetlen demonstrációja, számomra örökre maradandó élmény, belevéste magát a szívembe  :wub: !!!
lájk
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Repülés
« Válasz #703 Dátum: 2013.07.26 10:53:37 »
Irigyellek  :yes: ! Nagy álmom egyszer megszerezni a PPL-t  :wub:

Igen, amelyik az óceánba zuhant. A 447-es járat. Befagyott a Pitot-cső  ::) ...

"   temporary inconsistency between the measured speeds, likely as a result of the obstruction of the pitot tubes by ice crystals, causing autopilot disconnection and reconfiguration to alternate law;
    the crew made inappropriate control inputs that destabilized the flight path;
    the crew failed to follow appropriate procedure for loss of displayed airspeed information;
    the crew were late in identifying and correcting the deviation from the flight path;
    the crew lacked understanding of the approach to stall;
    the crew failed to recognize that the aircraft had stalled and consequently did not make inputs that would have made it possible to recover from the stall."
Én is csak szimezek, bár már nem sok gyári fájl van a szoftverben, agyon van pakolva komolyabb kiegészítőkkel :D
Közben megnéztem az légikatasztrófák ide vonatkozó részét, egyértelműen sokkot kapott a másodpilóta, sztem fel sem tűnt hogy húzza a botkormányt maga felé.
Bár így utólag belegondolva, az Airbus pont azzal vagizik állandóan a Fly By Wire rendszerével, hogy ha túl éles szögben dönti be a pilóta a gépet, vagy átesés közelébe kerül, akkor automatikusan átveszi az irányítást és lenyomja az orrát, illetve visszabillenti magát.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #704 Dátum: 2013.07.26 11:08:43 »
Ezek az esetek azért tényleg jól mutatják, hogy továbbra sem létezik bolondbiztos rendszer  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )