Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 194402 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #60 Dátum: 2008.02.21 00:37:22 »
Ezek is maximálisan érdemesek a megtekintésre:

&feature=related

&feature=related
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #61 Dátum: 2008.02.21 10:47:53 »
Az elsõ videó sztem már :crazy: egy airbus-al ilyen alacsonyan repülni :mivan:

A másodiknál viszont megint elgondolkodtam, mennyit kell repülni hogy így érezd a gépet :hmm:  :o

Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #62 Dátum: 2008.02.21 10:50:11 »


Ez meg egy kis fimes repülés, jól rákeverve a Sandstorm-ra :vag2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #63 Dátum: 2008.02.21 13:36:20 »
Idézetet írta: "Peti"
Az elsõ videó sztem már :crazy: egy airbus-al ilyen alacsonyan repülni :mivan:

A másodiknál viszont megint elgondolkodtam, mennyit kell repülni hogy így érezd a gépet :hmm:  :o


Szerintem inkább a második az agyament :nagymosoly: ... Az elsõ felvétel egy légi bemutatón készült, Európában - ez elég szigorú szabályozást jelent. Hajmeresztõ látvány, de nyilván alapvetõen biztonságos (persze ezzel együtt is abszolút le a kalappal a pilóta elõtt). Viszont amit ez a Puma-pilóta mûvel a második videóban :mivan:  :kormom:  :crazy:  :vag2:  :10: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Repülés
« Válasz #64 Dátum: 2008.02.21 17:12:00 »
Nem vagyok biztos benne, hogy a helikopter pilótája teljesen ura volt a gépnek. Nem volt egy méterre sem attól az akadálytól...  :mivan:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #65 Dátum: 2008.02.21 20:04:01 »
Idézetet írta: "kleingy"
Nem vagyok biztos benne, hogy a helikopter pilótája teljesen ura volt a gépnek. Nem volt egy méterre sem attól az akadálytól...  :mivan:


Szerintem tudta az, hogy mit csinál :D ... Maximum egy picit kockáztatott :nagymosoly: ... Megnézted a 20.-án, 15:40-kor elküldött hsz-omban a 3. videót? Abban is van olyan, hogy a helikopter talán méterre repül el pár katona feje fölött :o ... Na és az is ugyanaz a kategória, amikor a Mirage F1 pár méterrel az út fölött repül 8) ... Ezek állatok :10:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #66 Dátum: 2008.02.21 21:47:38 »
Idézetet írta: "kleingy"
Nem vagyok biztos benne, hogy a helikopter pilótája teljesen ura volt a gépnek. :mivan:


Hidd el az :wink:
Ezek a pilóták hihetetlen milyen "trükköket" tudnak, tényleg le a kalappal... :10:

Amúgy a repülésben nincs olyan hogy nem teljesen ura a gépnek, ha nem teljesen ura akkor ott már gáz van, nagy gáz...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Repülés
« Válasz #67 Dátum: 2008.02.21 21:53:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kleingy"
Nem vagyok biztos benne, hogy a helikopter pilótája teljesen ura volt a gépnek. Nem volt egy méterre sem attól az akadálytól...  :mivan:


Szerintem tudta az, hogy mit csinál :D ... Maximum egy picit kockáztatott :nagymosoly: ... Megnézted a 20.-án, 15:40-kor elküldött hsz-omban a 3. videót? Abban is van olyan, hogy a helikopter talán méterre repül el pár katona feje fölött :o ... Na és az is ugyanaz a kategória, amikor a Mirage F1 pár méterrel az út fölött repül 8) ... Ezek állatok :10:

Azért kíváncsi vagyok, hogy milyen táblák vannak ott az út mentén. STOP, nagy sebességel, alacsony magasságban érkezõ repülõ eszközökre figyelj?! Egy balesetnél vajon a helyszínelõ rendõrnek hogyan magyarázná el a zõccségös nyanya, hogy mi is történt. Egyátalán, ha ezek csattannak, az közúti baleset  :rolleyes: ?!
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #68 Dátum: 2008.02.22 01:18:52 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kleingy"
Nem vagyok biztos benne, hogy a helikopter pilótája teljesen ura volt a gépnek. Nem volt egy méterre sem attól az akadálytól...  :mivan:


Szerintem tudta az, hogy mit csinál :D ... Maximum egy picit kockáztatott :nagymosoly: ... Megnézted a 20.-án, 15:40-kor elküldött hsz-omban a 3. videót? Abban is van olyan, hogy a helikopter talán méterre repül el pár katona feje fölött :o ... Na és az is ugyanaz a kategória, amikor a Mirage F1 pár méterrel az út fölött repül 8) ... Ezek állatok :10:

Azért kíváncsi vagyok, hogy milyen táblák vannak ott az út mentén. STOP, nagy sebességel, alacsony magasságban érkezõ repülõ eszközökre figyelj?! Egy balesetnél vajon a helyszínelõ rendõrnek hogyan magyarázná el a zõccségös nyanya, hogy mi is történt. Egyátalán, ha ezek csattannak, az közúti baleset  :rolleyes: ?!


Ez Csádban történt. Ott szvsz úgy nagyjából azt csinálnak a francia pilóták (is), amit akarnak. Nyugodt lehetsz, hogy odahaza Európában meg nem próbálna egyikük sem hasonlókat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Repülés
« Válasz #69 Dátum: 2008.02.22 09:39:49 »
Az OK, hogy a csadi hatóságok magasról lexarják, vagy mit sem tudnak velük kezdeni, de a pilóták felettesei?! Vagy õk örülnek, hogy van hol radarelhárító taktikát gyakorolni? :hmm:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #70 Dátum: 2008.02.22 10:19:51 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Az OK, hogy a csadi hatóságok magasról lexarják, vagy mit sem tudnak velük kezdeni, de a pilóták felettesei?! Vagy õk örülnek, hogy van hol radarelhárító taktikát gyakorolni? :hmm:


Te látod bármelyik gép bármilyen azonosító jelzését bármelyik videón ;) ? A parancsnokok nyilván nem veregették volna ezért vállon a pilótákat, mert hát ezzel ugye fölöslegesen veszélyeztetik magukat meg a technikát, dehát ha egyszer nem állapítható meg, hogy ki mit mûvelt ;) ... Más kérdés, hogy a katonai pilóták mentalitásához az ilyesmi valahol szervesen hozzátartozik, és a jó parancsnok tudja is, hogy ezt teljesen elfojtani nem célszerû dolog. Aki meg tud csinálni egy ilyen mélyrepülést csak úgy poénból, az meg tudja csinálni éles bevetésen is, márpedig ezzel nagymértékben növeli a saját túlélési esélyeit.

(Amikor az izraeliek '81 júniusában lebombázták az iraki Osirak atomerõmûvet, a nyolc F-16-osból és hat F-15-ösbõl álló kötelék órákon át repült 30 méteres magasságban olyan szoros kötelékben, hogy a szárnyvégek között nem volt több másfél-két méternél.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #71 Dátum: 2008.02.22 10:50:24 »
Idézetet írta: "Peti"
http://www.youtube.com/watch?v=U3u0iY5WQhI

Ez meg egy kis fimes repülés, jól rákeverve a Sandstorm-ra :vag2:


Látványos a rakéta vs. F-18 jelenet, de köze nincs a valósághoz :| ... Légvédelmi rakéta, ami vagy 80 mp-en keresztül, végig mûködõ hajtómûvel halad, és közben még intenzív manõverezést is végez... Aha... Nagyon örültek volna az oroszok, ha ilyet tudtak volna gyártani ;) ... De nemcsak õk, hanem bárki más is nagyon örült volna.

Ráadásul a valóságban egy F-16-ost lõttek le akkor a szerbek, nem F-18-ast.

És miért nem szórt ki több rakétacsalit a pilóta? Egyszer próbálkozik, oszt kész... Na ez sem így nézett volna ki a gyakorlatban.

Na jó, abbahagyom a szõrözést :) ...

Ami még klasszul volt ábrázolva, az a katapultálás folyamata.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #72 Dátum: 2008.04.01 01:29:49 »
Ezt azért jólesik látni :pofa:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #73 Dátum: 2008.04.01 19:15:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezt azért jólesik látni :pofa:


Ezt valóban. :10:  :szivecske:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #74 Dátum: 2008.08.18 17:56:50 »
Gyerekek, volt valaki most Kecskeméten a Repülőnapon?

Mi szombaton voltunk jóbarátnémmal - óriási élmény volt, mint mindig - nekem ez olyan, mint kisgyereknek a karácsony  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )