Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 198649 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #45 Dátum: 2007.12.20 20:22:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Ezek közül is az abszolút kedvencem a Tomcat...


Nekem is, a valaha gyártott legszebb gépsas, egyszerûen gyönyörû. :szivecske:


Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #46 Dátum: 2007.12.20 20:26:18 »
Ez meg a másik...
"Félelmetesen" szép :szivecske:  :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #47 Dátum: 2007.12.20 21:07:57 »
Neked tetszik ez a félresikerült UFO :o ? Huh :rolleyes: ... Na ja, ízlések és pofonok :)

Amúgy ha már itt tartunk: ugye az F117 egyetlen elõnye a lopakodó képesség, amúgy mint repülõgép csapnivalóan rossz (a 70-es évek technológiája nem tett lehetõvé hatékonyabb aerodinamikát ÉS stealth jellemzõket együtt), alacsony a hatósugara, és a fegyverterhelése is kicsi. Volt egy roppant érdekes konstrukció, amit az utódjául szántak (jobb manõverezõképességgel, nagyobb hatósugárral, magasabb fegyverterheléssel), de úgy, hogy haditengerészeti alkalmazásra is megfeleljen: az A-12 Avenger; amelynek már épült az elsõ prototípusa, amikor a megváltozott helyzet (hidegháború vége, SZU szétesése) miatt lefújták az irtózatosan költséges programot. Na, ha lehet, ez a gép MÉG ufósabb volt, méltó párja lett volna a B-2 Spiritnek:







A félbemaradt prototípust végül pár lelkes szakember kiállításra alkalmas állapotba, "készre" szerelte (persze nem volt repülõképes), és végül '96-ban be is mutatták az egykor szupertitkos program végeredményét:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #48 Dátum: 2007.12.20 21:21:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Neked tetszik ez a félresikerült UFO :o ? Huh :rolleyes: ... Na ja, ízlések és pofonok :)


Azért írtam, hogy félelmetesen :vag2:  nekem nagyon tetszik a F117-es, azok a kõkemény élek :szivecske:  a B2 már tényleg egy UFO, meg A12 is. :hmm:

Ezek után amúgy már tényleg elhiszem, hogy csak egy meteorológiai-balon zuhant le Roswellben. :sunyi:  :kacag:

 :wink:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #49 Dátum: 2007.12.20 22:28:37 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"
Neked tetszik ez a félresikerült UFO :o ? Huh :rolleyes: ... Na ja, ízlések és pofonok :)


Azért írtam, hogy félelmetesen :vag2:  nekem nagyon tetszik a F117-es, azok a kõkemény élek :szivecske:  a B2 már tényleg egy UFO, meg A12 is. :hmm:

Ezek után amúgy már tényleg elhiszem, hogy csak egy meteorológiai-balon zuhant le Roswellben. :sunyi:  :kacag:

 :wink:


Nem tom, bennem mindig olyan benyomást keltett az F117, mintha úgy tákolták volna össze provizorikusan :roll: ... Na jó, tényleg ízlés dolga.

Egyébként a németek már a 2. VH idején terveztek csupaszárny repülõgépeket :nana: ... Csak a megvalósításig nem jutottak el vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #50 Dátum: 2007.12.21 00:17:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Egyébként a németek már a 2. VH idején terveztek csupaszárny repülõgépeket :nana: ... Csak a megvalósításig nem jutottak el vele.


Melyikre gondolsz???

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #51 Dátum: 2007.12.21 01:28:57 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"


Egyébként a németek már a 2. VH idején terveztek csupaszárny repülõgépeket :nana: ... Csak a megvalósításig nem jutottak el vele.


Melyikre gondolsz???


Írd be a gugliba azt, hogy Horten... Vagy, az egyszerûség kedvéért, klikk ide!

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #52 Dátum: 2008.01.18 12:46:02 »
WOOOOW, nagyon lelkesítõ :10:  :supz:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #53 Dátum: 2008.01.21 03:01:53 »
De ezt is érdemes megtekinteni :vag2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #54 Dátum: 2008.02.20 15:40:15 »
Olvastam az Aranysasban, hogy a francia pilóták Csádban érdekes dolgokat mûvelnek, és hogy errõl vannak videók a neten. Rákerestem. Itt van néhány gyöngyszem. Õõõõõõrültek :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :vag2:  :vag2:  :vag2:  :10:  :10:  :10: ...







&feature=related
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #55 Dátum: 2008.02.20 21:04:14 »
Az elõzõ 2 hsz-od videóit most néztem meg, ( :10: ) nekem nem jelölt a fórum hogy van friss hsz, nem elõször :?

Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #56 Dátum: 2008.02.20 21:06:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Olvastam az Aranysasban, hogy a francia pilóták Csádban érdekes dolgokat mûvelnek, és hogy errõl vannak videók a neten. Rákerestem. Itt van néhány gyöngyszem. Õõõõõõrültek :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :vag2:  :vag2:  :vag2:  :10:  :10:  :10: ...


Anyám! :o  
Vérprofik! :magasztal:  :10:  

Hány méterre repülhetnek??? :hmm: ill. a 3. videón hány centire :shock:  :mivan:  :P

A 4. videó meg..................... félelmetes :o  :10:  :10:  :10:  :10:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #57 Dátum: 2008.02.20 23:08:29 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"
Olvastam az Aranysasban, hogy a francia pilóták Csádban érdekes dolgokat mûvelnek, és hogy errõl vannak videók a neten. Rákerestem. Itt van néhány gyöngyszem. Õõõõõõrültek :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :vag2:  :vag2:  :vag2:  :10:  :10:  :10: ...


Anyám! :o  
Vérprofik! :magasztal:  :10:  

Hány méterre repülhetnek??? :hmm: ill. a 3. videón hány centire :shock:  :mivan:  :P

A 4. videó meg..................... félelmetes :o  :10:  :10:  :10:  :10:


Találtam még egyet (persze valszeg van még több is). Ebben aztán tényleg van néhány olyan momentum, amikor a földig koppan az állad :o  :o  :o  :o  :o  :o ...
&feature=related
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Repülés
« Válasz #58 Dátum: 2008.02.20 23:39:31 »
Idézetet írta: "Peti"
Az elõzõ 2 hsz-od videóit most néztem meg, ( :10: ) nekem nem jelölt a fórum hogy van friss hsz, nem elõször :?


Csodálkoztam is, hogy nem érkezett semmi reakció :szemforgat: ... de így már értem, hogy miért nem :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Repülés
« Válasz #59 Dátum: 2008.02.20 23:52:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Találtam még egyet (persze valszeg van még több is). Ebben aztán tényleg van néhány olyan momentum, amikor a földig koppan az állad :o  :o  :o  :o  :o  :o ...
&feature=related


 :pofa:
Aszem senki se fogja elhinni a teherautós csókának hogy egy vadászrepülõt kellett kikerülnie :D  

Félelmetes, ilyen sebességnél ennyire a földtõl :shock:  egy magasabb fa és kampó :rolleyes: