Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 198678 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Repülés
« Válasz #1110 Dátum: 2015.11.03 19:43:08 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Repülés
« Válasz #1111 Dátum: 2015.11.27 07:17:38 »
Tegnap volt lehetőségem jópár órát eltölteni a Pilots Repülőgépszimulátor-központban.
Vezettem pilótaként egy Cessna 172 Skyhawk-et, majd egy Airbus A320-ast, és végül egy Boeing 737-800-ast.

Igazi pilótafülkék, minden berendezéssel utolsó szálig felszerelve, még a klíma befúvó nyíláson is ugyanúgy jön a levegő, mint a rendes gépen. 180fokos vetítésnek köszönhetően, annak ellenére, hogy a kabin nem mozog a szimuláció alatt, tökre úgy érzed mintha a levegőben lennél. Hanghatások mind ott vannak, repülőgép motoron kívűl, hallod a fékszárnyakat amikor állítgatod őket, meg amikor leereszted a futóművet, stb. Lenyűgöző, mint szimulációs technika.

De lenyűgöző repüléstechnikailag is, én mint tök laikus ehhez a témához (jéé, még pedálok is vannak benne...?), megtanultam, hogy mekkora szakmai alázatra van szükség ahhoz, hogy valaki repülőgép pilóta legyen. A filmekben kiemelt vagányságnak itt nyoma sincs - azon túl, hogy a gépnek profi ismeretére van szükség, a fizika törvényeivel nem érdemes harcolni, mert abból mindig bukta lesz.
Legjobban a Cessna tetszett, az a leg "emberibb" gép. Egy igazi, korábban repült gép kabinját szerelték be (kb. 50ezret gyártottak belőle a '60-as évek óta, ez ha jól emlékszem a 988-adik darab volt, felújitva egy korszerű Garmin pilótasegéd rendszerrel). Nem sokkal bonyolultabb megtanulni mint egy autót, van itt is nem kevés komplex feladat amire egyszerre figyelni kell - pont úgy, mint az autóvezetésnél.
A Boeing sok szempontból hasonlít a Cessna-ra, logikában, működésben és kezelésben.
Az Airbus egészen más világ. Ott egy joystick-el, félkézzel kell repíteni a 70 tonnát. Már köze nincs az eredeti repüléshez, mondta is az oktató, hogy azok a pilóták, akik Airbus-ra álltak át, zömében a klasszikus repülővezetési képességeiket kezdték elveszteni. Minden robotízalt, és számítógép vezérelt. De megnyugtatásképpen elmondta: ezekben a gépekben minden a biztonságra épül. Az a minimum, hogy minden egységből legalább 2, párhuzamosan műküdő, és önállóan újraindítható darab legyen. Szerinte a repülőgép-balaesetek döntő többségét nem géphiba, hanem emberhez kötődő esemény okozza.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Repülés
« Válasz #1112 Dátum: 2015.12.17 10:59:04 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Repülés
« Válasz #1113 Dátum: 2015.12.17 11:49:17 »
Uppppsz
Ő túlélte csodával határos módon, bár ez egy vadászgép volt szűkebb nyílással:


Jaj, rátaláltam a 2006-os Continental 747-es repülőgép ugyan ilyen balesetének a képeire, inkább nem linkelem...  :cry:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Repülés
« Válasz #1114 Dátum: 2015.12.17 12:38:03 »
Uppppsz

Ott a létszám gondok miuatt nem aggódnék!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Repülés
« Válasz #1115 Dátum: 2016.02.08 16:50:47 »
http://www.origo.hu/utazas/hirek/20160208-remiszto-vallomasok-gyakorlo-pilotaktol.html

"Másodpilótája vagyok egy nagy légitársaságnak. Egyszer arra ébredtem, hogy a kapitány alszik."  :eek:  [rohog]

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Repülés
« Válasz #1117 Dátum: 2016.05.30 22:36:50 »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519