Szerző Téma: Képek  (Megtekintve 471841 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Képek
« Válasz #645 Dátum: 2006.08.10 12:02:05 »
Milyen rossz, és unalmas is lehet lakóbuszban utazni...
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Képek
« Válasz #646 Dátum: 2006.08.10 12:03:50 »
...és ilyen rossz helyen tévézni.
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Képek
« Válasz #647 Dátum: 2006.08.10 12:05:17 »
...nem is tudom hogy bírnám ki. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #648 Dátum: 2006.08.10 12:52:12 »
Hát nem is tom, én egy ilyen buszocska áráért inkább vennék egy klassz kis repülõgépet, mert az tuti, hogy valami Cessna-féleség bõven kijön újonnan is az árából, és valszeg nem is kéne a 150-essel megelégedni  :hmm: ... más kérdés, hogy aki megvesz egy ilyen buszt, annak tutira van repülõgépe is  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #649 Dátum: 2006.08.10 12:55:04 »
Tényleg, Norbi! Mibe kerülhet vajon eljutni odáig, hogy meglegyen a PPL, és egy használt kis gépet (valami kis alapot, mondjuk egy 150-est) is a magadénak tudhass? 10 misibõl kijön vajon? És utána mi a fix költség, ami éves szinten jelentkezik? Nem tudsz errõl valami számokat?

Hmmm, olyan álmom ez, ami nyilván soha nem fog valóra válni ... :szemforgat: ... pedig cserébe simán vállalnám pl., hogy ne egy 6-7 milliós autóm legyen, hanem csak egy 6-700 ezres!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Képek
« Válasz #650 Dátum: 2006.08.10 13:29:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Tényleg, Norbi! Mibe kerülhet vajon eljutni odáig, hogy meglegyen a PPL, és egy használt kis gépet (valami kis alapot, mondjuk egy 150-est) is a magadénak tudhass? 10 misibõl kijön vajon? És utána mi a fix költség, ami éves szinten jelentkezik? Nem tudsz errõl valami számokat?

Hmmm, olyan álmom ez, ami nyilván soha nem fog valóra válni ... :szemforgat: ... pedig cserébe simán vállalnám pl., hogy ne egy 6-7 milliós autóm legyen, hanem csak egy 6-700 ezres!

Pontos (naprakész) adatokat nem tudok, de az egyik barátom tavaly szerezte meg a motoros joggsit, ami 750eFt-ba fájt neki. Ebben az oktatás és a repült órák is benne vannak. Azt nem tudom jelentett-e valamit, hogy õ már D (vagy E???) vizsgás vitorlázó pilóta. A géppel kapcsolatban ha akarod hétvégére mondok árakat, de ha jól emléxem 3-4M körül megvan egy 150-es. Legalábbis egy jó állapotú használt biztosan. Az üzemeltetési költség pedig a repült óráktól függ ugyebár... :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Képek
« Válasz #651 Dátum: 2006.08.10 13:31:09 »
Multkor az RTL klubon volt 1 ürge, aki repülõgépeket tervez, ilyen könnyûeket, van rá engedélye, meg minden, már többet csinált, vették is külföldön, asszem az nincs 10 milla se.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #652 Dátum: 2006.08.10 13:47:11 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Palaczk"
Tényleg, Norbi! Mibe kerülhet vajon eljutni odáig, hogy meglegyen a PPL, és egy használt kis gépet (valami kis alapot, mondjuk egy 150-est) is a magadénak tudhass? 10 misibõl kijön vajon? És utána mi a fix költség, ami éves szinten jelentkezik? Nem tudsz errõl valami számokat?

Hmmm, olyan álmom ez, ami nyilván soha nem fog valóra válni ... :szemforgat: ... pedig cserébe simán vállalnám pl., hogy ne egy 6-7 milliós autóm legyen, hanem csak egy 6-700 ezres!

Pontos (naprakész) adatokat nem tudok, de az egyik barátom tavaly szerezte meg a motoros joggsit, ami 750eFt-ba fájt neki. Ebben az oktatás és a repült órák is benne vannak. Azt nem tudom jelentett-e valamit, hogy õ már D (vagy E???) vizsgás vitorlázó pilóta. A géppel kapcsolatban ha akarod hétvégére mondok árakat, de ha jól emléxem 3-4M körül megvan egy 150-es. Legalábbis egy jó állapotú használt biztosan. Az üzemeltetési költség pedig a repült óráktól függ ugyebár... :nagymosoly:


Valszeg számíthatott , hogy van vitorlázója , mert én már érdeklõdgettem , és a motoros PPL minimum misi körül van , az is csak akkor , ha ügyi vagy és kihozod a minimálisan elõírt repült órával .

Amit viszont a gép áráról írsz , az meglepõen kedvezõ  :o ... azt gondoltam volna , hogy 6-7 alatt nincs semmi , ami repül ! 3-4 , az egész humánus  :pofa: ... még akkor is , ha a 150-es sokak szerint "nem repülõgép"  :szemforgat: ... én azért fene boldog lennék vele . Tényleg , és mibe fájhat egy OK állapotú AN 2-es  :nagymosoly: ?

Költségek : rendben , akkor úgy kérdezem , hogy mondjuk egy 150-essel egy repült óra nagyságrendileg mibe fáj ? Nem csak az üzemanyagra gondolok , természetesen .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #653 Dátum: 2006.08.10 13:52:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Multkor az RTL klubon volt 1 ürge, aki repülõgépeket tervez, ilyen könnyûeket, van rá engedélye, meg minden, már többet csinált, vették is külföldön, asszem az nincs 10 milla se.


Ez nyilván UL gép , és az nekem para  :kormom: ... túl kicsi . Én elég ijedõs vagyok , ejtõernyõ , sárkány vagy akár motoros sárkány nem gyerebe , összefochnám magam  :roll: ... az UL is túl kicsi . Szal "rendes" repcsi kéne ... AN 2-essel repültem már , abban már nem aggódtam , poén volt  :D



Kép készült Kalocsán , júli 22.-én ... milyen klassz nap volt , baaaa  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Képek
« Válasz #654 Dátum: 2006.08.10 20:47:40 »
az ottan te vagy a likban?

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Képek
« Válasz #655 Dátum: 2006.08.10 21:34:09 »
Idézetet írta: "KLaco"
Multkor az RTL klubon volt 1 ürge, aki repülõgépeket tervez, ilyen könnyûeket, van rá engedélye, meg minden, már többet csinált, vették is külföldön, asszem az nincs 10 milla se.

Micsoda összegek! Most sajnálom, hogy annak idején az MHSZ keretein belüli tanfolyamot abbahagytam. Egy fillérbe se került, úgy lehettet megtanulni. Sajnos jött az érettségi, tanulni kellett, mire újrakezdtem volna, megszûnt az MHSZ.
Nem fognak innen kimoderálni bennünket? Kéne nyitni egy topicot, ha már egy jó páran összeverõdtünk itt.
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Képek
« Válasz #656 Dátum: 2006.08.10 23:34:06 »
Amatõr autószerelõk kedvence. He-he-he :ordog:
http://www.carclassic.com/scripts/show_image.asp?ImageID=136468
Gabe 254.

rezol

  • Vendég
Képek
« Válasz #657 Dátum: 2006.08.11 10:38:29 »
Idézetet írta: "Simi72"
Idézetet írta: "KLaco"
Multkor az RTL klubon volt 1 ürge, aki repülõgépeket tervez, ilyen könnyûeket, van rá engedélye, meg minden, már többet csinált, vették is külföldön, asszem az nincs 10 milla se.

Micsoda összegek! Most sajnálom, hogy annak idején az MHSZ keretein belüli tanfolyamot abbahagytam. Egy fillérbe se került, úgy lehettet megtanulni. Sajnos jött az érettségi, tanulni kellett, mire újrakezdtem volna, megszûnt az MHSZ.
Nem fognak innen kimoderálni bennünket? Kéne nyitni egy topicot, ha már egy jó páran összeverõdtünk itt.
Földi! :D
Te is a Semmelweis utcába jártál?

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Képek
« Válasz #658 Dátum: 2006.08.11 12:07:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Valszeg számíthatott , hogy van vitorlázója , mert én már érdeklõdgettem , és a motoros PPL minimum misi körül van , az is csak akkor , ha ügyi vagy és kihozod a minimálisan elõírt repült órával .

Amit viszont a gép áráról írsz , az meglepõen kedvezõ  :o ... azt gondoltam volna , hogy 6-7 alatt nincs semmi , ami repül ! 3-4 , az egész humánus  :pofa: ... még akkor is , ha a 150-es sokak szerint "nem repülõgép"  :szemforgat: ... én azért fene boldog lennék vele . Tényleg , és mibe fájhat egy OK állapotú AN 2-es  :nagymosoly: ?

Költségek : rendben , akkor úgy kérdezem , hogy mondjuk egy 150-essel egy repült óra nagyságrendileg mibe fáj ? Nem csak az üzemanyagra gondolok , természetesen .

Mindennek utána fogok járni és majd a megszokott :arrow: OFF Topic :arrow: Egyéb autók-ban megírom. Amúgy AN-2-est jó állapotban már nehezebb találni. Ezek a gépek rengeteg repült órán vannak már túl... és egyébként sem akarsz ejtõernyõzni. Ugye? :nagymosoly:
Egy Cessna típusú sokkal inkább megfelene számodra. Iszonyat könnyû vele repülni, nagyon kezes bárány és (még pontosan nem tudom mennyi) a fenntartása is sokkal olcsóbb, mint egy AN-2-esé. :kacsint: Majd írok...
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Képek
« Válasz #659 Dátum: 2006.08.11 12:42:20 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Simi72"
Idézetet írta: "KLaco"
Multkor az RTL klubon volt 1 ürge, aki repülõgépeket tervez, ilyen könnyûeket, van rá engedélye, meg minden, már többet csinált, vették is külföldön, asszem az nincs 10 milla se.

Micsoda összegek! Most sajnálom, hogy annak idején az MHSZ keretein belüli tanfolyamot abbahagytam. Egy fillérbe se került, úgy lehettet megtanulni. Sajnos jött az érettségi, tanulni kellett, mire újrakezdtem volna, megszûnt az MHSZ.
Nem fognak innen kimoderálni bennünket? Kéne nyitni egy topicot, ha már egy jó páran összeverõdtünk itt.
Földi! :D
Te is a Semmelweis utcába jártál?

Ha rám gondoltál, akkor nem tudom. Vagyis, azt tudom hova jártam, itt Kiskunfélegyházán, amit most Marosvásárhely utcának hívnak, akkor - nyomozni kellett, ezért nem vagyok biztos benne - Löwi(?) Sándor utcának hívták. De ha itt jártál Kiskunfélegyházán, akkor biztos egy helyre jártunk, mert itt volt a székház sokáig.
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]