Szerző Téma: Képek  (Megtekintve 471563 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #450 Dátum: 2006.02.01 13:55:53 »
Hirtelenjében a Municipale-val nem tudnék mit kezdeni . Romániában a megyeszékhelyeket hívták (hívják??) municípiumnak , de nem tudom , ennek van-e köze ehhez .
Érdekes lehet a hatáskör kérdése , mert amennyire tudom , olaszoknál az embert pl. a Carabinieri is xopathatja közúti kihágásokért , meg a P. Stradale is , és még az ördög tudja ki . Egymást átfedő hatáskörök ?
Ja , az osztrákoknál én autópályán eddig kizárólag a Gendarmerie autóit láttam . Vajon kizárólag az ő feladatuk a közúti rend fenntartása ?
Egyébként asszem , olasz mintára a románok is bevezették a csendőrséget , bár ebben nem vagyok biztos  :roll: ... mindenesetre az utakon tutira a rendőrség (Politia) garázdálkodik  :wink: ... jó poén volt tavaly , amikor egy román rendőr radarjelzőnek nézte jóbarátom szivargyújtóba dugott fényképezőgépakksi-töltőjét  :kacag: ... no mindegy , szóval az az érdekes , hogy a Ceausescu-érában a rendőrséget odaát még Militiának hívták , a rendőrt köznyelven meg "milicistának" - csak aztán 89 után átnevezték , hogy szabaduljanak a negatív image-től , ami a régi rendszerben az összes belügyi szervhez kötődött .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #451 Dátum: 2006.02.01 13:58:04 »
Idézetet írta: "Szonár"
Ha már szó volt Róla:


Ejj , de jól néz ki  :o ... bár hogy ez a kerék nem váltóméret , arra a nyakamat teszem  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Képek
« Válasz #452 Dátum: 2006.02.01 18:37:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hirtelenjében a Municipale-val nem tudnék mit kezdeni . Romániában a megyeszékhelyeket hívták (hívják??) municípiumnak , de nem tudom , ennek van-e köze ehhez .
Érdekes lehet a hatáskör kérdése , mert amennyire tudom , olaszoknál az embert pl. a Carabinieri is xopathatja közúti kihágásokért , meg a P. Stradale is , és még az ördög tudja ki . Egymást átfedő hatáskörök ?
Ja , az osztrákoknál én autópályán eddig kizárólag a Gendarmerie autóit láttam . Vajon kizárólag az ő feladatuk a közúti rend fenntartása ?
Egyébként asszem , olasz mintára a románok is bevezették a csendőrséget , bár ebben nem vagyok biztos  :roll: ... mindenesetre az utakon tutira a rendőrség (Politia) garázdálkodik  :wink: ... jó poén volt tavaly , amikor egy román rendőr radarjelzőnek nézte jóbarátom szivargyújtóba dugott fényképezőgépakksi-töltőjét  :kacag: ... no mindegy , szóval az az érdekes , hogy a Ceausescu-érában a rendőrséget odaát még Militiának hívták , a rendőrt köznyelven meg "milicistának" - csak aztán 89 után átnevezték , hogy szabaduljanak a negatív image-től , ami a régi rendszerben az összes belügyi szervhez kötődött .

Jó helyen kapisgálsz, a Mnicipale az a tartományi rendőrség, tehát a megyei Rfk. a mi viszonylatunkban.

Menjünk akkor egy kicsit vissza történelembe. Annak idején, többek között a történelmi Magyarországon a rendfenttartást a zsandárok végezték. Ők voltak a vidék teljes hatalmú urai, élükön a vármegye főszolgabírójával, illetve koronként váltakozva, a katonai egységek parancsnokával. Ekkor a városokban a városi tanács volt a végrehajtó hatalom birtokosa, és ők a városi pandúrok, hajdúk irányításával gyakorolták a hatalmat.

Telt-múlt az idő, a városok egyre nagyobbak lettek és egyszercsak megalakult a városi rendőrség. Ezt nálunk 1873-ban a Budapesti Államrendőrség megalakulásával szentesítette a császár-király.

Mindettől függetlenül az ország csendőrkerületekre volt felosztva, és itt a csendőség látta el a közbiztonsági feladatokat. A vármegyeszékhelyeken és az ezzel egyenértékű szabad királyi városokban a rendőrség láta el a bűnügyi és közbiztonsági és rendészeti feladatokat. A csendőrség látta el az országhatár védelmét is határvadász zászlóaljakkal.

A II. Vh. után a szovjet megszállás idején, illetőleg 1948. után szovjet mintára bevezeték a Határőrséget, ezzel egyidejűleg a csendőrséget megszünteték. Az Álamrendőrséget átalakítoták és beintegrálták a csendőrség által ellátott feladatokat is, magyarán  mindenhol a rendőrség felelt a belső rendért. (most nem térnék ki az ÁVH-feladataira...)

A csendőrség és a városi (állam)rendőrség közötti alapvető különbség az volt, hogy a csendőrség félkatonai szervezetként - külön alaki és egyéb szabályzatok - tette a dolgát, sarkosan fogalmazva: inkább volt jobbra át, balra át testület,mint a rendőrség. A rendőrségen a bűnügyi szakterületen dolgozók például civil emberek voltak, felügyelő, segédfelügyelő stb. beosztással. Mai fogalmaink szerint köztisztviselők voltak, míg a csendőrnyomozók katonai rendfokozattal rendelkeztek.

Szomszédainknál, a sógoroknál  - mivel nem szünteték meg a bevált csendőrségi gyakorlatot - a Gendarmie védi a határokat és látja el a rendészeti feladatokat. Tudtommal azonban a sógoréknál most volt valami összevonás, és csak csendőrség van már, rendőrök csak a bűnügyi szakterületen vannak, de nekik nincsen katonai rendfokozatuk.

Utánanéztem, találtam itt egy részletes oldalt, átovastam és arra a övetkeztetésre jutottam, hogy olyan nagyon nagy szamárságot nem írtam feljebb.... :nagymosoly:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Képek
« Válasz #453 Dátum: 2006.02.01 19:38:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az a csizma alakú ország , most nem jut eszembe a neve ... tudod , akik a pizzát csinálják , vágod  :nagymosoly:

Az olaszoknál nem Polizia felirat volt a kocsikon, hanem valami más, de nem jut eszembe...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #454 Dátum: 2006.02.01 20:02:09 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az a csizma alakú ország , most nem jut eszembe a neve ... tudod , akik a pizzát csinálják , vágod  :nagymosoly:

Az olaszoknál nem Polizia felirat volt a kocsikon, hanem valami más, de nem jut eszembe...


Te a Carabinieri-re (csendőrség) gondolsz , de az olasz rendőrségnek Polizia felirat van az autóján , mint az a Lamborghinis kép is mutatja . Épp ezt tárgyaljuk Trotterrel  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #455 Dátum: 2006.02.01 20:09:04 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Menjünk akkor egy kicsit vissza történelembe...


Nagyon jó leírás , köszi  :D !!!

Ami az általad is említett "civilesítést" illeti , valami ilyesmi zajlott le nemrég a románoknál is , pontosan nem tudom , de a lényeg az , hogy a belügyi szervek részben áttértek civil beosztásokra , mint felügyelő meg hasonlók , és eltűntek a katonainak megfelelő rangok á la hdgy és társai . Nem tudom hogy ez teljes körű-e , de mindenesetre a vámosoknál pl. biztosan így van , mert az feltűnt , hogy az útlevelet ellenőrző csókának már nincs váll-lapja , hanem helyette a neve van feltüntetve az egyenruháján és alatta "rang"-ként az , hogy "Agent" . Ottani barátom magyarázta hogy hogy is van ez , de nem emlékszem pontosan . Mindenesetre az biztos , hogy a csendőröknél viszont megmaradtak a rangok .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kiscsero

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Képek
« Válasz #456 Dátum: 2006.02.01 20:49:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Ejj , de jól néz ki  :o ... bár hogy ez a kerék nem váltóméret , arra a nyakamat teszem  :nagymosoly:



 :oops: :faradt:  Már majdnem azt hittem én kaptam ezt a "megtisztelő "megjegyzést (gumik-top.) :mrgreen:
zoli-

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #457 Dátum: 2006.02.01 20:53:37 »
Idézetet írta: "kiscsero"
Idézetet írta: "Palaczk"


Ejj , de jól néz ki  :o ... bár hogy ez a kerék nem váltóméret , arra a nyakamat teszem  :nagymosoly:



 :oops: :faradt:  Már majdnem azt hittem én kaptam ezt a "megtisztelő "megjegyzést (gumik-top.) :mrgreen:


Ha jól emlékszem , én azt írtam neked , hogy szerintem fölteheted a Carinádra a 205/60x15-ös gumikat , nem lesz velük gond , ha a felni ET-je stimmel .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kiscsero

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Képek
« Válasz #458 Dátum: 2006.02.01 23:01:19 »
:figyellek:
zoli-

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Képek
« Válasz #459 Dátum: 2006.02.02 08:46:56 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az a csizma alakú ország , most nem jut eszembe a neve ... tudod , akik a pizzát csinálják , vágod  :nagymosoly:

Az olaszoknál nem Polizia felirat volt a kocsikon, hanem valami más, de nem jut eszembe...


Igaz ez egy bélyeg, de azért olvasható....

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kiscsero

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Képek
« Válasz #460 Dátum: 2006.02.02 11:43:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
vannak vicces autóik a gyorsabb gyanúsítottak elfogására ...

.


 :hipnozis: Vicces autóink nekünk is vannak :D

!!!!!Kedves kolléga! Légyszíves gondosabban kezeld az idézések megbontását, mert ezt az idézetet  ":hipnozis: Vicces autóink nekünk is vannak :D" nem én írtam, bármennyire is most úgy tűnik, hanem Palaczk nagymester!!!!  Még a végén plagizálásért kizárnak a topicról, úgy, hogy ráadásul ártatlan vagyok!!!! :kacsint: Ritter Trotter

Az idézetnek így kellene kinézni:

Idézetet írta: "Palaczk"
vannak vicces autóik a gyorsabb gyanúsítottak elfogására ...

 :hipnozis: Vicces autóink nekünk is vannak :D

[a csatolmányt egy admin törölte]
zoli-

kiscsero

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Képek
« Válasz #461 Dátum: 2006.02.02 22:51:01 »
:oops: Hát ezt tényleg el ba*.. am.  :magasztal: Elnézést Ritter Trotter 66

Legközelebb jobban :figyellek:   :wink: és akkor nem lessz gond :bye:
zoli-

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Képek
« Válasz #462 Dátum: 2006.02.03 07:28:37 »
Idézetet írta: "kiscsero"
:oops: Hát ezt tényleg el ba*.. am.  :magasztal: Elnézést Ritter Trotter 66
Legközelebb jobban :figyellek:   :wink: és akkor nem lessz gond :bye:

Semmi vész, velem is előfordult már hasonló.....
 :vag2:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DECOTEXT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Képek
« Válasz #463 Dátum: 2006.02.06 22:42:35 »
Csak belinkelni lehet vagy van más trükkje is?
Messziről jöt ember, túl későn ér ide!

DECOTEXT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Képek
« Válasz #464 Dátum: 2006.02.06 22:48:20 »
Baloldalra  aprofilba, belinkeltem egy kis képet ami sokkal kisebb
mint a megengedett (méretre is és kb-ra is) mégsem jön be!

Mit csinálok rosszul?


A kép itt létezik: http://www.magyarlap.de/urlaub_h/gif/euh.gif
Messziről jöt ember, túl későn ér ide!