Szerző Téma: Képek  (Megtekintve 458631 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Képek
« Válasz #2850 Dátum: 2014.06.11 12:36:19 »

Azért nagynyomásuval túlzás, pláne benzinest :hmmmm: De ha nem történt semmi  baj , akkor téged igazol.
Én max a samponos vízzel, kefével lemosom, meg kap egy kis vizet a slagból.
De a nyestek mindig összemaszatolják, megnézik a nyestriasztót, milyen is az :hug:
kb 1 méterről módom a nagynyomasuval. Szerinted lesz valami baja? Évek óta igy teszek, meg soha semmi nem történt. Nem 5 cm-ről kell lövetni neki... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Képek
« Válasz #2851 Dátum: 2014.06.11 12:42:38 »
ugyan mar! Az autód külsejét és belsejét azért tartod rendben, mosod, waxolod, ápolod, mert nem jol mukodik? ;))

Nekem mindezekhez hozzátartozik az is, hogy a motortér se legyen kotvány...
Az nem befolyásolja a működését!  ;)  Az hogy kívülről takarítod (ami úgy van gyárilag is kialakítva, hogy ne ártson neki) vagy hogy a motor és elektronika körül slagozom, az nem ugyanaz.

A motorterem meg nem kotvány így sem (mitől is lenne az? nem fröcsög az olaj!), max poros. Tehát a műanyagok letörlése és kész a motortér 80%-a.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Képek
« Válasz #2852 Dátum: 2014.06.11 12:57:01 »
Hát a szakemberek nem ajánlják a motortér közveteln mosását. Ugyanakkor esős viharos idő sem szabad hogy megártson neki.
Az egy méterről nagynyomásuzás kézi törlés meg eső között nem hiszem hogy nagy diffi van.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Képek
« Válasz #2853 Dátum: 2014.06.11 13:44:16 »
Az egy méterről nagynyomásuzás kézi törlés meg eső között nem hiszem hogy nagy diffi van.
Próbáld ki a computeren: nagynyomású mosó vagy kézi törölgetés - oszt meglátjuk van-é különbség  :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Képek
« Válasz #2854 Dátum: 2014.06.11 13:51:33 »
Hát a szakemberek nem ajánlják a motortér közveteln mosását. Ugyanakkor esős viharos idő sem szabad hogy megártson neki.
Az egy méterről nagynyomásuzás kézi törlés meg eső között nem hiszem hogy nagy diffi van.
Az a baj, hogy Te mindig csak "hiszel"... Mondom, évek óta így mosom a motorteret és soha, semmilyen gond (semmiféle elektronikai, vagy mechanikus) nem volt. Nem ész nélkül kell csinálni és kész. De nem hiszen el, hogy fórumon ennyire meg kell magyarázni egy alapvető dolgot, ennyire nem lehet használni a józan paraszt eszünket??? Úgy ismer engem itt bárki, mint, aki szándékosan összebacca a kocsiját?  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Képek
« Válasz #2855 Dátum: 2014.06.11 14:07:56 »
Próbáld ki a computeren: nagynyomású mosó vagy kézi törölgetés - oszt meglátjuk van-é különbség  :D
De azt esőbe se viszem ki. Jó, gyümölcslevet, szendvicset, sört és egyebet kap bőven :D
Kocka körökben egyszer nagy botrányt váltott ki egy cikk, hogy a billentyűzetet nyugodtan mossuk le csap alatt és szárítsuk ki. Azt sem próbáltam még.
Az a baj, hogy Te mindig csak "hiszel"... Mondom, évek óta így mosom a motorteret és soha, semmilyen gond (semmiféle elektronikai, vagy mechanikus) nem volt. Nem ész nélkül kell csinálni és kész. De nem hiszen el, hogy fórumon ennyire meg kell magyarázni egy alapvető dolgot, ennyire nem lehet használni a józan paraszt eszünket??? Úgy ismer engem itt bárki, mint, aki szándékosan összebacca a kocsiját?  :szemez:
Nekünk anno a SAAB 9000 Turbo kapott motormosást (ne kérdezd mivel, hány méterről, voltam vagy 14 éves). Annak spec betett egy időre, volt hogy negyed órába tellett beindítani, stb (igaz az a kocsi a Lancia Themaval azonos).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

TZoli

  • Vendég
Re:Képek
« Válasz #2856 Dátum: 2014.06.11 14:16:21 »
Komolyan nem szabad nagynyomású mosóval motorteret mosni, van autokozmetikát üzemeltető haverom, tudna mesélni. Jajj mennyit hívogatott régen, hogy Zoli motort mostunk és nem indul....meg világít ez meg az.
Pl. elég ha annyit mondok, hogy az Opelek ECU-ja kint van a hengerfejen ill. szívósoron több modellnél....

1 autóval van tapasztalatod,l ehet hogy a Toyotád "kevésbé" érzékeny rá, de abszolút nem ajánlott egy "modern" autó motorterénél gőzborotvával hadonászni.
Én se merném a sajátomat azzal mosni, becsurog itt-ott a zárt kábelkötegbe, majd szépen elkezd dolgozni a korrózió amint egy tűhegyni nem szigetelt vezetéket talál, aztán lesz rejtett hiba kocsin amit lehet napokig-hetekig keresgélni.

De az is elég amit 1-2 hete írtam a beázott Scenic II-ről az egyéb autók topikba, a villamossági szerelőm 1 teljes napon át forrasztgatta a kábelköteget.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.11 14:26:38 írta TZoli »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Képek
« Válasz #2857 Dátum: 2014.06.11 14:31:10 »
Zoli, elhiszem neked, tényleg. De nem szerencs kérdése, hogy évek óta minden autómat így mostam és nem lett semmi baja. Volt köztük Opel, VW, Renault, és 2db Toyota.
Eszem ágában sincs közelről veretni, kb 1m távolságból azt a kevés port leszedi és az elektromos részekhez, biztosítékhoz sem érintem a közvetlen vízsugarat. Lehet ezt agyatlanul is csinálni és akkor okozhat gondot (pl. a Corolla előtt, amikor Debrecenben egy 2.0 Carinát néztem-próbáltam, ugyanez volt, 3 hengere ment, aztán, amikor megkergettem kicsit szépen működött a 4. is, mintha mi sem történt volna. Az eladó mondta, hogy aznap mosták alaposan, beázott a gyertya...), de lehet óvatosan is (ahogy én és nem lesz gond. Persze, mindig járó motor mellett mosom. És ez a mosás sem perceket vesz igénybe, hanem csak 5-10 mp-et.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Képek
« Válasz #2858 Dátum: 2014.06.11 14:53:32 »
Jó hát az kvázi annyi, mint egy kiadós nyári zápor. Én minden esetre do not trájolom this at home.
A nedves rongyos áttörölgetést még támogatom a műanyag burkolaton.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Képek
« Válasz #2859 Dátum: 2014.06.11 15:01:43 »
Mondjuk a kézi mosás és a felvert esővíz között megmarad a különbség, hogy felülről vagy alulról jön.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Képek
« Válasz #2860 Dátum: 2014.06.11 15:13:05 »
Mondjuk a kézi mosás és a felvert esővíz között megmarad a különbség, hogy felülről vagy alulról jön.
Mondjuk inkább elölről jön a menetszéllel együtt az az eső ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Képek
« Válasz #2861 Dátum: 2014.06.11 15:23:32 »
Mondjuk inkább elölről jön a menetszéllel együtt az az eső ;)
Mély tócsán való áthajtás, ami szintén eléri a motortetőt, csak belülről?  :szemez:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Képek
« Válasz #2862 Dátum: 2014.06.11 16:29:45 »
Mondjuk inkább elölről jön a menetszéllel együtt az az eső ;)
Hát az már szerintem a hűtön eléggé lelassul - plane, ha a légkondién is át kell mennie. Utána már inkább cask lecsöpög. :D
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Képek
« Válasz #2863 Dátum: 2014.06.12 05:46:27 »
 :offtopic:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Képek
« Válasz #2864 Dátum: 2014.06.12 08:17:29 »
Jó témát dobtam be :) Megggyőződésem továbbra is, hogy helyesen járok el. Eladásnál is szerintem jobb egy ilyen kotvány motortér, mint az enyém, mert ezen látszik, hogy nem kellett szerelgetni. Mig akinek csilli villi annál azt is gondolhatják, hogy javítgatni kellett ezt-azt. :) én ebben hiszek. És a  zápor alatt befröcsögő esővíz szerintem egyáltalán nem hasonlítható össze a magasnyomású mosással....  alulról azért annyira nem megy be.
És a másik ok amellett hogy szeretném ha látszódna hogy nem kellett javítgatni - amiért ne mosom pont az, hogy nem szeretném, ha esetleg valami baja lenne mosástól.