Szerző Téma: Képek  (Megtekintve 448989 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #150 Dátum: 2005.07.27 22:26:54 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ural vs. Samara 1.
Ural vs. Samara 2.
Ural vs. Samara 3.
Behorpadt az Ural lökhárítója...  :shock:
Erre mondják azt hiszem, hogy "palacsintává lapította". Kíváncsi lennék, hány embert nyomott szét :(


Jesszus , az a bazinagy kerék pont ott van , ahol korábban a Samara vezetője volt  :vom:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Képek
« Válasz #151 Dátum: 2005.07.28 10:28:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szeke"
Ural vs. Samara 1.
Ural vs. Samara 2.
Ural vs. Samara 3.
Behorpadt az Ural lökhárítója...  :shock:
Erre mondják azt hiszem, hogy "palacsintává lapította". Kíváncsi lennék, hány embert nyomott szét :(


Jesszus , az a bazinagy kerék pont ott van , ahol korábban a Samara vezetője volt  :vom:


Ez iszonyat durva... Ezt tuti nem élték tul a samaraban. Ha azt tuleli hogy ramennek a nagy kerekkel, akkor jon a lkos ami lefejezte oket...
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Képek
« Válasz #152 Dátum: 2005.07.29 19:12:06 »
Idézetet írta: "Peter"
Nem kell bantani az amcsikat, mert jo emberek! Egyszeruen csak maskepp gondolkodnak mint mi. Ok ugy gondoljak, hogy egy autoba 2 padal kell, az egyikkel gyorsitani lehet, a masikkal fekezni. Ha belegondoltok tok logikus.

Azért van némi defektusuk, úgy általában. De erről nem biztos, hogy ők tehetnek. Lehet, hogy ha mi is ugyanebben az agymosásban nőnénk fel, akkor mi is ilyenek lennénk.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Képek
« Válasz #153 Dátum: 2005.07.29 19:13:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peter"
Ok ugy gondoljak, hogy egy autoba 2 padal kell, az egyikkel gyorsitani lehet, a masikkal fekezni. Ha belegondoltok tok logikus.
És ebben igazuk is van szerintem. A kéziváltó anakronizmus, fölöslegesen életben tartott, elavult megoldás - voltaképpen minek, amikor meg van oldva rég, hogy működjön automatikusan is?

Gondoltam, hogy ez Neked tetszeni fog :wink:  :wink:  :wink:
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Képek
« Válasz #154 Dátum: 2005.07.29 21:55:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peter"
Nem kell bantani az amcsikat, mert jo emberek! Egyszeruen csak maskepp gondolkodnak mint mi. Ok ugy gondoljak, hogy egy autoba 2 padal kell, az egyikkel gyorsitani lehet, a masikkal fekezni. Ha belegondoltok tok logikus.


És ebben igazuk is van szerintem . A kéziváltó anakronizmus , fölöslegesen életben tartott , elavult megoldás - voltaképpen minek , amikor meg van oldva rég , hogy működjön automatikusan is ? Számomra a váltás-kuplungolás nem a vezetés része (azt nekem a gyorsítás-lassítás és a kormányzás jelenti) , hanem gépészkedés - olyan , mintha (a nagyon régi autókhoz hasonlóan) menet közben kéne állítgatnom az előgyújtást , a benzin-levegő keveréket meg ilyesmik . Menet közben nekem kell manuálisan állítgatnom a váltó áttételezését , hogy tudjon menni az autó - ugyan minek tegyem ezt , ha elvégzi helyettem a szerkezet ?

Félre ne értsetek , nem akarok újabb automata vs manuális (parttalan) vitát indítani , meg offolni sem - ismerem az összes ellenérvet is a váltásról mint az élvezet forrásáról meg hasonlók  :) - csak kifejtettem kicsit erről a véleményemet , ha már így fölmerült a kérdés .

Persze az ő fizetésükkel, és az ő olajáraikkal én is vennék 1 batár 5000 köbcentis kocsit, abban már az automata se rontja annyira a fogyasztást, meg a gyorsulást  :D
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #155 Dátum: 2005.07.29 23:38:21 »
Idézetet írta: "KLaco"
Persze az ő fizetésükkel, és az ő olajáraikkal én is vennék 1 batár 5000 köbcentis kocsit, abban már az automata se rontja annyira a fogyasztást, meg a gyorsulást  :D


Miért , a ti 2000-es Carinátokban annyira rontja netán a fogyasztást , meg a gyorsulást ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Képek
« Válasz #156 Dátum: 2005.07.31 10:00:50 »
Idézetet írta: "KLaco"
Persze az ő fizetésükkel, és az ő olajáraikkal én is vennék 1 batár 5000 köbcentis kocsit, abban már az automata se rontja annyira a fogyasztást, meg a gyorsulást  :D

Nem tudom, elég maradi automata váltók vannak divatban arrafelé, még 3 sebességes is bőven van. Azok azért elég rendesen esznek egy azonos motorizáltságú botváltós társukhoz képest. :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #157 Dátum: 2005.07.31 12:47:34 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Persze az ő fizetésükkel, és az ő olajáraikkal én is vennék 1 batár 5000 köbcentis kocsit, abban már az automata se rontja annyira a fogyasztást, meg a gyorsulást  :D

Nem tudom, elég maradi automata váltók vannak divatban arrafelé, még 3 sebességes is bőven van. Azok azért elég rendesen esznek egy azonos motorizáltságú botváltós társukhoz képest. :!:


Ja , ez valóban gyakran így van .

Ha belegondol az ember , hogy az amerikai tömegautókat jellemzően milyen használatra tervezik (lassú , egyenletes haladás jó minőségű , alig kanyargó utakon) , és mindezt milyen (rövid) élettartamra , akkor érthetővé válik az amerikai autóknak az egyidős európaiakkal szemben gyakran tapasztalható primitívsége  :roll:

Minden haverom és ismerősöm , aki volt kint dolgozni az USA-ban (főleg a belső területek kisebb városaiban) , egyetért abban , hogy annyi rozzant , lepukkant , rozsdás autót , mint ott , Európában sehol (beleértve Romániát) sem lehet látni  :shock: - és ráadásul amúgy ezek többnyire nem is igazán öreg , hanem bőven a 90-es évekből származó autók !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Képek
« Válasz #158 Dátum: 2005.07.31 12:49:43 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Persze az ő fizetésükkel, és az ő olajáraikkal én is vennék 1 batár 5000 köbcentis kocsit, abban már az automata se rontja annyira a fogyasztást, meg a gyorsulást  :D


Miért , a ti 2000-es Carinátokban annyira rontja netán a fogyasztást , meg a gyorsulást ;) ?

Hát nem tom, ki kellene próbálni egy 2 literes nem automatát, aztán kiderülne. Szerintem minima 0,5-1 liter a fogyi különbség, a gyorsulás is sztem 1,5 másodpercel rosszabb. Mondjuk eddig elég volt mindig :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Képek
« Válasz #159 Dátum: 2005.07.31 12:51:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Persze az ő fizetésükkel, és az ő olajáraikkal én is vennék 1 batár 5000 köbcentis kocsit, abban már az automata se rontja annyira a fogyasztást, meg a gyorsulást  :D

Nem tudom, elég maradi automata váltók vannak divatban arrafelé, még 3 sebességes is bőven van. Azok azért elég rendesen esznek egy azonos motorizáltságú botváltós társukhoz képest. :!:


Ja , ez valóban gyakran így van .

Ha belegondol az ember , hogy az amerikai tömegautókat jellemzően milyen használatra tervezik (lassú , egyenletes haladás jó minőségű , alig kanyargó utakon) , és mindezt milyen (rövid) élettartamra , akkor érthetővé válik az amerikai autóknak az egyidős európaiakkal szemben gyakran tapasztalható primitívsége  :roll:

Minden haverom és ismerősöm , aki volt kint dolgozni az USA-ban (főleg a belső területek kisebb városaiban) , egyetért abban , hogy annyi rozzant , lepukkant , rozsdás autót , mint ott , Európában sehol (beleértve Romániát) sem lehet látni  :shock: - és ráadásul amúgy ezek többnyire nem is igazán öreg , hanem bőven a 90-es évekből származó autók !

És az amcsi filmekből kiderül, hogy az egyetemisták nagy többségének pont ilyen kocsija van, és annyira füstöl, hogy az már nem emberi  :(
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #160 Dátum: 2005.07.31 13:04:24 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Persze az ő fizetésükkel, és az ő olajáraikkal én is vennék 1 batár 5000 köbcentis kocsit, abban már az automata se rontja annyira a fogyasztást, meg a gyorsulást  :D


Miért , a ti 2000-es Carinátokban annyira rontja netán a fogyasztást , meg a gyorsulást ;) ?

Hát nem tom, ki kellene próbálni egy 2 literes nem automatát, aztán kiderülne. Szerintem minima 0,5-1 liter a fogyi különbség, a gyorsulás is sztem 1,5 másodpercel rosszabb. Mondjuk eddig elég volt mindig :D


Gyorsulás-difi valóban akörül lehet , de így is elegendő . Fogyasztás talán durva városi üzemben lehet 1 liter , városon kívül szerintem még a fél litert sem éri el . A komfort-nyereség viszont óriási - ezt többek között tegnap is volt alkalmam végiggondolni , amikor Pestről kifelé menet egy órát araszoltam a dugóban , közben legalább egymilliószor kuplungolva  :evil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #161 Dátum: 2005.07.31 13:06:26 »
Idézetet írta: "KLaco"
És az amcsi filmekből kiderül, hogy az egyetemisták nagy többségének pont ilyen kocsija van, és annyira füstöl, hogy az már nem emberi  :(


Ez a füstölés-dolog szerintem állam-függő lehet , mert van , ahol rettentő szigorú környezetvédelmi normák vannak érvényben - pl. Kalifornia . Node a sok ramaty kocsi amúgy sem ott a jellemző , hanem Nebraska-szerű helyeken .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Képek
« Válasz #162 Dátum: 2005.07.31 13:17:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Persze az ő fizetésükkel, és az ő olajáraikkal én is vennék 1 batár 5000 köbcentis kocsit, abban már az automata se rontja annyira a fogyasztást, meg a gyorsulást  :D


Miért , a ti 2000-es Carinátokban annyira rontja netán a fogyasztást , meg a gyorsulást ;) ?

Hát nem tom, ki kellene próbálni egy 2 literes nem automatát, aztán kiderülne. Szerintem minima 0,5-1 liter a fogyi különbség, a gyorsulás is sztem 1,5 másodpercel rosszabb. Mondjuk eddig elég volt mindig :D


Gyorsulás-difi valóban akörül lehet , de így is elegendő . Fogyasztás talán durva városi üzemben lehet 1 liter , városon kívül szerintem még a fél litert sem éri el . A komfort-nyereség viszont óriási - ezt többek között tegnap is volt alkalmam végiggondolni , amikor Pestről kifelé menet egy órát araszoltam a dugóban , közben legalább egymilliószor kuplungolva  :evil:

Bizony a tegnapi balatoni út az kikészítő volt, még nézőként is.
Viszont mi inkább városban használjuk, szal ott jelent sokat a fogyiban az tény.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #163 Dátum: 2005.07.31 17:21:12 »
Idézetet írta: "KLaco"
Bizony a tegnapi balatoni út az kikészítő volt, még nézőként is.


Na , most akkor képzeld el ugyanezt klíma nélkül - ugyanis a Puntoban nincs  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Képek
« Válasz #164 Dátum: 2005.08.01 08:35:43 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Bizony a tegnapi balatoni út az kikészítő volt, még nézőként is.
Na , most akkor képzeld el ugyanezt klíma nélkül - ugyanis a Puntoban nincs  :roll:

Amúgy melyik/milyen Punto?
music