Szerző Téma: Képek  (Megtekintve 458640 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Képek
« Válasz #135 Dátum: 2005.07.25 11:38:25 »
Idézetet írta: "robi"

Én egy autómata Smart fortwo-ot birtokoltam 2 hétig, nagyon élveztem, marhára ki volt találva. De először amikor "kuplungolni" akartam, úgy beletapostam a fékbe, hogy majd leszakadt a nyakam.


Én is így jártam elöször a Corollával  :)
Na igen, ballábbal nem lehet olyan finoman fékezni, mert az a kuplunghoz van szokva.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Képek
« Válasz #136 Dátum: 2005.07.25 11:41:58 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "robi"

Én egy autómata Smart fortwo-ot birtokoltam 2 hétig, nagyon élveztem, marhára ki volt találva. De először amikor "kuplungolni" akartam, úgy beletapostam a fékbe, hogy majd leszakadt a nyakam.


Én is így jártam elöször a Corollával  :)
Na igen, ballábbal nem lehet olyan finoman fékezni, mert az a kuplunghoz van szokva.


Jartam haverom autojaval ami picit hengerfejes volt (mitsu betegseg) és aut. ahogy megalltal le is allt, jobbal labbal gaz, ballal fék, már olyan tutin ment a pedalozas 2 labbal 1 nap utan... :D:D
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Képek
« Válasz #137 Dátum: 2005.07.25 11:42:26 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "robi"

Én egy autómata Smart fortwo-ot birtokoltam 2 hétig, nagyon élveztem, marhára ki volt találva. De először amikor "kuplungolni" akartam, úgy beletapostam a fékbe, hogy majd leszakadt a nyakam.


Én is így jártam elöször a Corollával  :)
Na igen, ballábbal nem lehet olyan finoman fékezni, mert az a kuplunghoz van szokva.

Ja... aszongyák hozzá lehet szoktatni az ember lábát, de én nem is álltam neki, mert úgyis csak 2 hetes bérletem volt hozzá :(

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Képek
« Válasz #138 Dátum: 2005.07.25 17:35:54 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Peter"
Valami santit nekem. Hogy indult el? Ha nem ismeri a manual valtot, akkor nem jut el odaig, hogy kuplung kinyom, 1-es, kuplung felenged, kozbe gaz nyom.

Mert kell kuplungolni ahhoz, hogy 1.be tedd? Bemegy az magától is, csak hangosan :D

Én amikor előszőr automatát vezettem – Amerikában – véletlenül találtam meg, hogyan kell sebességbe rakni: kuplungot akartam nyomni és ráléptem a fékre. Ennek igazán működni kell visszafelé is – fék helyett a kuplungra lép :-) .

Én egy autómata Smart fortwo-ot birtokoltam 2 hétig, nagyon élveztem, marhára ki volt találva. De először amikor "kuplungolni" akartam, úgy beletapostam a fékbe, hogy majd leszakadt a nyakam.


Ezen mindenki átesik  :supz:

Én nemrég vezettem először az automata váltós Carinánkat, és tudatosan mondtam magamban, hogy "nem akarok váltani, nem akarok váltani, nem akarok kuplungolni, nem akarok kuplungolni". És bejött, 1szer se akartam. Egyedül elindulásnál tettem rá a bal lábamat a fékre, de csak azért, hogy megkeressem, hol fér el a lábam a fék mellett. Szal tudat alatt kell a dolgot lejátszani. Apu mióta az aut kocsit vezeti, nem tud sima kocsit, mert elfelejt váltani, meg kinyomni a kuplungot megállásnál.
Laco 73 :D

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Képek
« Válasz #139 Dátum: 2005.07.26 09:33:37 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Peter"
Valami santit nekem. Hogy indult el? Ha nem ismeri a manual valtot, akkor nem jut el odaig, hogy kuplung kinyom, 1-es, kuplung felenged, kozbe gaz nyom.

Mert kell kuplungolni ahhoz, hogy 1.be tedd? Bemegy az magától is, csak hangosan :D

Én amikor előszőr automatát vezettem – Amerikában – véletlenül találtam meg, hogyan kell sebességbe rakni: kuplungot akartam nyomni és ráléptem a fékre. Ennek igazán működni kell visszafelé is – fék helyett a kuplungra lép :-) .

Én egy autómata Smart fortwo-ot birtokoltam 2 hétig, nagyon élveztem, marhára ki volt találva. De először amikor "kuplungolni" akartam, úgy beletapostam a fékbe, hogy majd leszakadt a nyakam.


Ezen mindenki átesik  :supz:

Én nemrég vezettem először az automata váltós Carinánkat, és tudatosan mondtam magamban, hogy "nem akarok váltani, nem akarok váltani, nem akarok kuplungolni, nem akarok kuplungolni". És bejött, 1szer se akartam. Egyedül elindulásnál tettem rá a bal lábamat a fékre, de csak azért, hogy megkeressem, hol fér el a lábam a fék mellett. Szal tudat alatt kell a dolgot lejátszani. Apu mióta az aut kocsit vezeti, nem tud sima kocsit, mert elfelejt váltani, meg kinyomni a kuplungot megállásnál.


Azért nem lehet azt elfelejtetni, olyan mint a biciklizés... Az igaz, hogy kanyarban elfelejtek visszavaltani, de hoyg megallasnal meg elindulasnal 11x se fulladtam le az tuti. Meg beulsz es tudod mit vezetsz sztem. De amikor visszaulok az aveba taposnék a kuplungra és csak letaposom a padlolemezt :D
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Képek
« Válasz #140 Dátum: 2005.07.26 09:33:56 »
A barom amerikai egyesben ment Pécsig?
szal' bocs, hoax. Mondjuk ez is a leghihetobb magyarazat!
Idézetet írta: "axl"
E-mailban kaptam nemrég:

"Ezt nem hiszitek el!

A CIWA-ba bevittek egy C4-est a szervizbe a SIXT-től. Az autó egy amerikainak volt kiadva.

Képzeld, a barom azt hitte, hogy automata, és egyesben lement Pécsig
70-80-nal!
Az autó belülről szétégett, a motor a váltó, minden szénné égett,
egy hatalmas lyuk égett a motorháztetőbe!
Basszus ez tényleg a legostobább nép a földön!
Nem tűnt föl a hangja? És az sem, hogy nem húz? Az sem tűnt fel, hogy nem
vált? Az automata is jelzi hogy hányasban vagy, sőt, ha nem fokozatmentes,
akkor még érzed is a váltást. Vagy nem tűnt fel, hogy q-büdös???? Még most is az, pedig már kihűlt!

Ha nem látom, vagy nem mesélik, nem hiszem el!"

Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Képek
« Válasz #141 Dátum: 2005.07.26 09:36:34 »
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Képek
« Válasz #142 Dátum: 2005.07.26 09:40:59 »
Idézetet írta: "KLaco"
http://index.hu/politika/bulvar/0725hoax/

Én gondoltam, hogy valami nem kerek a dologban... de ez nem változtat a tényálláson, hogy az amerikaiaknál hülyébbeket nehéz találni.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Képek
« Válasz #143 Dátum: 2005.07.26 09:50:59 »
Idézetet írta: "KLaco"
http://index.hu/politika/bulvar/0725hoax/


Inkább mondták volna ők is hogy igaz a hír...
ez a mondat után ki vesz C4 -et????
"utolsó napon valami rejtélyes műszaki hiba miatt kettesben leégett, a tűzoltóknak kellett eloltani. A hiba okát még vizsgálják."
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Képek
« Válasz #144 Dátum: 2005.07.26 10:22:47 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
http://index.hu/politika/bulvar/0725hoax/


Inkább mondták volna ők is hogy igaz a hír...
ez a mondat után ki vesz C4 -et????
"utolsó napon valami rejtélyes műszaki hiba miatt kettesben leégett, a tűzoltóknak kellett eloltani. A hiba okát még vizsgálják."

Lehet, hogy vmi elektromos kütyű elszállt a motoron belül, és valahogy elégett a benya, vagy az olaj, mert az tud ekkora hővel égni, hogy ilyen pusztítást végezzen.
Laco 73 :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Képek
« Válasz #145 Dátum: 2005.07.26 10:29:15 »
Nem kell bantani az amcsikat, mert jo emberek! Egyszeruen csak maskepp gondolkodnak mint mi. Ok ugy gondoljak, hogy egy autoba 2 padal kell, az egyikkel gyorsitani lehet, a masikkal fekezni. Ha belegondoltok tok logikus.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Képek
« Válasz #146 Dátum: 2005.07.26 10:48:57 »
Idézetet írta: "Peter"
Nem kell bantani az amcsikat, mert jo emberek! Egyszeruen csak maskepp gondolkodnak mint mi. Ok ugy gondoljak, hogy egy autoba 2 padal kell, az egyikkel gyorsitani lehet, a masikkal fekezni. Ha belegondoltok tok logikus.

Igen, csak őket szándékosan butítják, hogy bírka módjára kövessék a Bokor Gyurit. Nem 1 ember véleményét hallottam az oktatási színvonalról. Valaki mondta, hogy kimentek és a gyereknek akinek közepes jegyei voltak itthon, kint iskolaelső lett, és sok versenyt nyert meg (Ez mondjuk Kanada volt). Ezenkívül az ottani "zsenik" kettesével teszik le az osztályokat, vagy hármasával, de ők se okosabbak, mint 1 átlag magyar. Legjobb tudomásom szerint a szorzótábla náluk csak 6. osztály körül kerül elő. Elsőfokú 1 ismeretlenes egyenletek meg 8.ban. Aki meg tudja oldani a másodfokút, az már érettségizhet. Amiben nagyot tudnak azok az egyetemek, mert a sok lovéból telik rá, hogy jó tanárok legyenek, még jobb műszerekkel, ezért az életre oktatnak. Mikor diplomát kapsz, akkor nem az szerepel benne, hogy Gépészmérnök, hanem hogy: Az Otto motor hengerfejcsapágygolyótervezőmérnöke. Remélem érthető vagyok, szal ott nagyon specializálódnak, nálunk általános képzés folyik, és a munkahelyen megy a spec utánképzés.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Képek
« Válasz #147 Dátum: 2005.07.27 20:54:16 »
Ural vs. Samara 1.
Ural vs. Samara 2.
Ural vs. Samara 3.
Behorpadt az Ural lökhárítója...  :shock:
Erre mondják azt hiszem, hogy "palacsintává lapította". Kíváncsi lennék, hány embert nyomott szét :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #148 Dátum: 2005.07.27 21:30:04 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "axl"
E-mailban kaptam nemrég:

"Ezt nem hiszitek el!  


Nem is hiszem el  :lol:
Akár amerikai ember vezette, akár ki, nem hiszem hogy létezne akkora barom, aki 1. ben képes többszáz km -t 80 -al vezetni....
Meg szerintem le is állítja a motort az elektronika ha ilyen drsztikusan felmelegedne...  Vagy hülyeséget mondok??


Ez az egész sztori képtelenség . A leszabályozó valahol 6-7000 között letilt , ez egyesben tutira nem 80 kmh - talán 60 , de nem 80 . De még ha valaki neki is áll tartósan így autózni , akkor sem történhet ilyesmi . Ettől nem gyullad ki a motor , maximum (miután elforralta a hűtőfolyadékot) besül , és leáll .

Sokkal valószínűbb , hogy ez a kocsi valamilyen hiba miatt kigyulladt - nemrég olvastam , hogy újabban történik ilyesmi a PSA-konszern egyes autóival .

A motorháztető meg nyilván nem acélból van , ha így ki tudott lyukadni , hanem pl. alumíniumból .

A mese a "hülye amerikairól" meg szánalmas . Ez az általánosítás , hogy "az amerikaiak bunkók" , kábé annyira állja meg a helyét , mint hogy nekünk továbbra is a ló a fő közlekedési eszközünk .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Képek
« Válasz #149 Dátum: 2005.07.27 22:23:44 »
Idézetet írta: "Peter"
Nem kell bantani az amcsikat, mert jo emberek! Egyszeruen csak maskepp gondolkodnak mint mi. Ok ugy gondoljak, hogy egy autoba 2 padal kell, az egyikkel gyorsitani lehet, a masikkal fekezni. Ha belegondoltok tok logikus.


És ebben igazuk is van szerintem . A kéziváltó anakronizmus , fölöslegesen életben tartott , elavult megoldás - voltaképpen minek , amikor meg van oldva rég , hogy működjön automatikusan is ? Számomra a váltás-kuplungolás nem a vezetés része (azt nekem a gyorsítás-lassítás és a kormányzás jelenti) , hanem gépészkedés - olyan , mintha (a nagyon régi autókhoz hasonlóan) menet közben kéne állítgatnom az előgyújtást , a benzin-levegő keveréket meg ilyesmik . Menet közben nekem kell manuálisan állítgatnom a váltó áttételezését , hogy tudjon menni az autó - ugyan minek tegyem ezt , ha elvégzi helyettem a szerkezet ?

Félre ne értsetek , nem akarok újabb automata vs manuális (parttalan) vitát indítani , meg offolni sem - ismerem az összes ellenérvet is a váltásról mint az élvezet forrásáról meg hasonlók  :) - csak kifejtettem kicsit erről a véleményemet , ha már így fölmerült a kérdés .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )