Szerző Téma: Üléshuzat  (Megtekintve 165977 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Üléshuzat
« Válasz #75 Dátum: 2006.04.21 10:01:43 »
Tamás69, Dragon79!

Légyszi küldjétek el nekem mailban az álltalatok favorizált szervizek cimét.
Sose lehet tudni, hogy mikor jön jól.

Valami üléshuzat nekem sem ártana, bár szép állapotban van a speckó gyári, de azért mégiscsak kéne rá valami fekete/piros. Majd megnézem a márkaszerviz kinálatát.
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

strfifi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
    • http://kep.tar.hu/zastava750
Üléshuzat
« Válasz #76 Dátum: 2006.04.28 11:55:11 »
Sziasztok!

Már régen jártam erre, de pont 1 éve meglett a kicsike: 1.6 sol HB. Nagyon jó. Vettem még kiegészítõket pl csomagtértálcát, vonóhorgot.
A hátsó csomagtartóra lehet kapni azt a króm díszlécet vagy 15 ezerért.
Én vettem 4 méter öntapadós 3M krómos felülettel 4 ezerért és jól néz ki.

 Van e tapasztalatotok a GRS Line Hood Protector, kavics- és bogár védõvel kapcsolatban? Már a motorháztetõre megrendeltem (11e) és rendeltem anyagot alulra a teljes lökhárítóra is de az a pofa akitõl rendelem és sok helyre õ a beszállító, még õ sem tudja megcsinálni. Nem tudom mi miatt. Õ az idejére hivatkozott, hogy nem lenne rá kapacitása.
Nem tudtok valami nagyon jó kárpitost Budán, esetleg pesten ahol rászabják nekem az elejére?
Üdv: Balu

Freestyler

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Üléshuzat
« Válasz #77 Dátum: 2006.08.17 11:20:57 »
Új, vagy aránylag új oldallégzsákos Corolla tulajok!

Vett valaki mostanában a Corollájához üléshuzatot?
Gondolom a fekete ülések vonatkozásában nemcsak nekem támadt ilyen öteletem  :hmm:

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Üléshuzat
« Válasz #78 Dátum: 2006.08.17 11:25:10 »
Idézetet írta: "Freestyler"
Új, vagy aránylag új oldallégzsákos Corolla tulajok!

Vett valaki mostanában a Corollájához üléshuzatot?
Gondolom a fekete ülések vonatkozásában nemcsak nekem támadt ilyen öteletem  :hmm:


Mi a baj a fekete ülésekkel?  :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Üléshuzat
« Válasz #79 Dátum: 2006.08.17 11:29:24 »
A fekete kicsit egyhangú sztem. A Yaris, és a Carina ülései se valami dizájnosak. Tessék megnézni egy Lancia Y-nak az ülését. Ha lesz pénzem veszek 1 lángmintás üléshuzatot a Homasitában, az kicsit feldobja az én szürke teremet  :pofa:
Laco 73 :D

Freestyler

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Üléshuzat
« Válasz #80 Dátum: 2006.08.17 11:53:44 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Freestyler"
Új, vagy aránylag új oldallégzsákos Corolla tulajok!

Vett valaki mostanában a Corollájához üléshuzatot?
Gondolom a fekete ülések vonatkozásában nemcsak nekem támadt ilyen öteletem  :hmm:


Mi a baj a fekete ülésekkel?  :hmm:


Kissé koszolódik és idõnként egyhangúnak tûnik.
El tudok képzelni valami bõr-szövet kombináció huzatot bele  :pofa:
Csakhogy a használati útmutató eltilt az önkényes huzatberakástól az oldallégzsák miatt  :cry:
Ezért lenne jó tudni vett-e valaki a sajátjába, ha igen milyet és mennyiért.
Ha elõbb nem, akkor a 30ezres szervizen a szalonban utánanézek, a márkakereskedésben mit mondanak rá illetve milyen kínálat van.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Üléshuzat
« Válasz #81 Dátum: 2006.08.17 11:59:11 »
Idézetet írta: "Freestyler"
Ezért lenne jó tudni vett-e valaki a sajátjába, ha igen milyet és mennyiért.
Ha elõbb nem, akkor a 30ezres szervizen a szalonban utánanézek, a márkakereskedésben mit mondanak rá illetve milyen kínálat van.


En vettem elore trikokat. Feketeket :)
A legzsak miatt olyan kell ami oldalt nem takar bele. Nekem olyan van, be biztos ami biztos meg hackoltam ra egy gyenge tepozarat. Igy biztos nem fogja akadalyozni a lufikat.
Nem tudom menybe kerult.

Huzatot en biztos nem raknek ra, hiszen van rajta. Ha elkoszolodik megmosod, ha elkopik kicsereled.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Üléshuzat
« Válasz #82 Dátum: 2006.08.17 12:04:27 »
Idézetet írta: "Freestyler"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Freestyler"
Új, vagy aránylag új oldallégzsákos Corolla tulajok!

Vett valaki mostanában a Corollájához üléshuzatot?
Gondolom a fekete ülések vonatkozásában nemcsak nekem támadt ilyen öteletem  :hmm:


Mi a baj a fekete ülésekkel?  :hmm:


Kissé koszolódik és idõnként egyhangúnak tûnik.
El tudok képzelni valami bõr-szövet kombináció huzatot bele  :pofa:
Csakhogy a használati útmutató eltilt az önkényes huzatberakástól az oldallégzsák miatt  :cry:
Ezért lenne jó tudni vett-e valaki a sajátjába, ha igen milyet és mennyiért.
Ha elõbb nem, akkor a 30ezres szervizen a szalonban utánanézek, a márkakereskedésben mit mondanak rá illetve milyen kínálat van.


A Luna felszereltség huzata szép, belül ezüstös, kivül fekete, nekem tecc. Inkább a kszolódás aggaszt, a könyöklõn láccik...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Freestyler

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Üléshuzat
« Válasz #83 Dátum: 2006.08.17 12:44:34 »
Az ám! A könyöklõ nálam is viharosan koszolódik  :evil:

Freestyler

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Üléshuzat
« Válasz #84 Dátum: 2006.08.17 12:59:10 »
Leltem egy ilyet:

http://www.uleshuzatshop.hu

Itt meg lehet rendelni tetszõleges összeállítás alapján a huzatot is és azt írják hogy figyelembe veszik az oldallégzsákokat valamint méretpontosak.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Üléshuzat
« Válasz #85 Dátum: 2006.08.17 14:56:51 »
Ezen az oldallégzsákos mizérián már sokat gondolkodtam, de nem fér bele a csöpp kis agyamba, hogy némelyik autóban a mûszerfal borítást áttörve felszínre jön, az üléshuzatot, ami meg 1 vékony szövet nem tudja szétkapni  :crazy: Ez inkább a saját s eg gük védelme a Toyota részérõl, mint az 1dl/1000km-es olajfogyasztás. Szal én simán tennék rá üléshuzatot az oldalégzsákra, max amit Péter mondott, hogy kivágod azon a helyen, és tépõzárral rögzíted, de sztem a légzsáknak nagyon nagy ereje van, nem véletlen, hogy a biztiöv is kell, mert különben nagyon nagy lesz a fejed ütközési sebessége a légzsákkal. Amúgy nekem semmi ilyen oldallégzsák nincs, szal nem gond az üléshuzat miatt. Nekem parasztlégzsákos a kocsim, meg parasztklímás. Egyedül az ablakemelõ elektromos, meg a kpzár  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Üléshuzat
« Válasz #86 Dátum: 2006.08.17 15:16:00 »
Azokat a légzsákokat annak tudatában tervezték, hogy át kell törniük a mûszerfalat, az oldallégzsáknál nem terveznek plusz huzatot. A légzsák idõzítése nem mindegy.
Gabe 254.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Üléshuzat
« Válasz #87 Dátum: 2006.08.17 16:11:23 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Azokat a légzsákokat annak tudatában tervezték, hogy át kell törniük a mûszerfalat, az oldallégzsáknál nem terveznek plusz huzatot. A légzsák idõzítése nem mindegy.
Az idõzítésen nem múlik sztem. Na mind1, nem vagyok légzsáktervezõ mérnök. Mindenesetre ez jó biznyisz, mert drágábban adják ÁLTALÁBAN az olyan üléshuzatot, ami ki van vágva. Azért 1szer elbeszélgetnék errõl 1 mérnökkel, hogy õ mivel indokolja ezt.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Üléshuzat
« Válasz #88 Dátum: 2006.08.17 21:06:12 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Kgabe"
Azokat a légzsákokat annak tudatában tervezték, hogy át kell törniük a mûszerfalat, az oldallégzsáknál nem terveznek plusz huzatot. A légzsák idõzítése nem mindegy.
Az idõzítésen nem múlik sztem. Na mind1, nem vagyok légzsáktervezõ mérnök. Mindenesetre ez jó biznyisz, mert drágábban adják ÁLTALÁBAN az olyan üléshuzatot, ami ki van vágva. Azért 1szer elbeszélgetnék errõl 1 mérnökkel, hogy õ mivel indokolja ezt.


Nos nekem oldallégzsákos a verda, és teli bõrös az ülés. Nem látszik az oldallégzsák, csak tudom, hogy hol van benne. A légzsákoknál ki van könnyítve az anyag, hogy könnyen a felszínre tudjon jönni. A mûszerfal is papírvékony, ahol a légzsák kibújik.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Üléshuzat
« Válasz #89 Dátum: 2006.08.18 12:27:42 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ezen az oldallégzsákos mizérián már sokat gondolkodtam, de nem fér bele a csöpp kis agyamba, hogy némelyik autóban a mûszerfal borítást áttörve felszínre jön, az üléshuzatot, ami meg 1 vékony szövet nem tudja szétkapni  :crazy:

Mert egyiket így tervezik, a másikat meg úgy. Nem mindegy.
Ha nem megfelelõ a huzat, akkor nem idõben vagy nem kellõ erõvel fúvódik fel. Az idõzítés igenis sokat számít, itt ezredmásodperceken múlhat az ember élete / a sérülés mértéke!!! Pl. az új RAV4 többek között azért kapott csak 4 csillagot, mert vezetõoldali légzsák nem fúvodott fel idõben, késett néhány ezredet/századot...


Idézetet írta: "KLaco"
mint az 1dl/1000km-es olajfogyasztás.

1 liter / 1000km gyárilag a megengedett  :kacsint:

Idézetet írta: "KLaco"
a légzsáknak nagyon nagy ereje van, nem véletlen, hogy a biztiöv is kell, mert különben nagyon nagy lesz a fejed ütközési sebessége a légzsákkal.

Ha nem lennél bekötve, akkor a kormánynak ütköznél, mire a légzsák felfúvódna. Emiatt a testedet és a nyakadat hátradobja, ami miatt súlyos gerincsérülést lehet  szenvedni. Ez a fõ probléma. Az öv azért kell, hogy ne érjél idõ elõtt a légzsákhoz. Emellett persze az öv fogja fel a súlyod nagy részét, a légzsák csak segít abban, hogy puhának ütközz és nagyobb felületen oszoljon el az erõ.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D