Szerző Téma: Üléshuzat  (Megtekintve 166241 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Aurelio

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Üléshuzat
« Válasz #45 Dátum: 2004.05.19 21:45:17 »
Mindamellett, hogy sok egyéb tényező is befolyásplja a gyorsulást, azért némi támpont a corolla mellett szól:

corolla: kb. 1200kg/190le=6,31
yaris: kb. 910kg/105le=8,66

Bár egyiket se vezettem még.
'03 Corolla 1.6

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Üléshuzat
« Válasz #46 Dátum: 2004.05.19 21:46:07 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "S"
Jó de egy Yaris TS-t könnyebb felismerni (szerintem)

Szerintem meg egy Corolla TS-t könnyebb megismerni már messziről, főleg ha abban a szép homokszürke-színben van. Ugyanis Corollánál ez a szín csak TS-hez rendelhető, Yarisnál viszont már más felszereltséghez is.
 8)


Whis! Ne felejtsd el, hogy a Yaris TS először szintén csak abban a szép (1D2) homokszürke  :!: színben volt rendelhető ... a ráncfelvarrás óta jön az a szín más felszereltséggel is :lol:  .. fogy is szépen ...  :idea:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Aurelio

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Üléshuzat
« Válasz #47 Dátum: 2004.05.19 22:13:33 »
Idézetet írta: "Aurelio"
Mindamellett, hogy sok egyéb tényező is befolyásplja a gyorsulást, azért némi támpont a corolla mellett szól:

corolla: kb. 1200kg/190le=6,31
yaris: kb. 910kg/105le=8,66

Bár egyiket se vezettem még.


Pontosítok, utánanéztem:

1210/192=6,302
930/105=8,85
'03 Corolla 1.6

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Üléshuzat
« Válasz #48 Dátum: 2004.05.20 07:55:59 »
Idézetet írta: "hillar"
Whis! Ne felejtsd el, hogy a Yaris TS először szintén csak abban a szép (1D2) homokszürke  :!: színben volt rendelhető ... a ráncfelvarrás óta jön az a szín más felszereltséggel is :lol:  .. fogy is szépen ...  :idea:

Dehogy felejtettem el! Azért írtam, hogy ...már...
Egyébként nagyon szerettem volna, ha a Corollám ilyen színű lett volna, de nem bírtam révenni egy kereskedőt sem, hogy ilyet rendeljen 1.4 motorral...  :prayer:  [smilie=sm52.gif]
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Üléshuzat
« Válasz #49 Dátum: 2004.05.20 21:33:03 »
Ez a színekkel mind szép és jó de ezt egy bmw-s honnan tudja?  :D  :D  :D
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

ZedIzDead

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Üléshuzat
« Válasz #50 Dátum: 2004.05.31 16:56:23 »
Idézet

Akkor nem ajánlott a használata, mivel ha véletlenül rácsúszik a huzat amikor netán fel kéne fúvódnia akkor max az ülésedet robbantja szét meg ugye azt a hatást se fogja produkálni amit egy oldallégzsáknak kéne. Én a helyedben nem használnék huzatot ebben az esetben, hanem nekem ajándékoznám hogy legyen csere huzatom amikor mosásban van a másik  :D  :D  :D  :D


:-DD A trükk jó :-) De a helyzet az, hogy elvileg ez a trikóhuzat oldalt nem fed le semmit, csak az ülőlapot, nemde? Akkor mégis hol akadályoz? No majd jól megkérdezem a hamarosan elkövetkező 15ezres szervizen.

[ZedIzDead]
Toyota Corolla 1.4 HB3a Terra 2003, más néven Becky :-) 9

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Üléshuzat
« Válasz #51 Dátum: 2004.05.31 18:18:45 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "hillar"
Whis! Ne felejtsd el, hogy a Yaris TS először szintén csak abban a szép (1D2) homokszürke  :!: színben volt rendelhető ... a ráncfelvarrás óta jön az a szín más felszereltséggel is :lol:  .. fogy is szépen ...  :idea:

Dehogy felejtettem el! Azért írtam, hogy ...már...
Egyébként nagyon szerettem volna, ha a Corollám ilyen színű lett volna, de nem bírtam révenni egy kereskedőt sem, hogy ilyet rendeljen 1.4 motorral...  :prayer:  [smilie=sm52.gif]
 8)

Whis bocs! :oops:
Mert felületesen olvasok! :roll: Télleg aztat írtad... már ... :lol:
ÁÁ :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Üléshuzat
« Válasz #52 Dátum: 2004.06.08 12:59:17 »
Idézetet írta: "ZedIzDead"
Idézet

Akkor nem ajánlott a használata, mivel ha véletlenül rácsúszik a huzat amikor netán fel kéne fúvódnia akkor max az ülésedet robbantja szét meg ugye azt a hatást se fogja produkálni amit egy oldallégzsáknak kéne. Én a helyedben nem használnék huzatot ebben az esetben, hanem nekem ajándékoznám hogy legyen csere huzatom amikor mosásban van a másik  :D  :D  :D  :D


:-DD A trükk jó :-) De a helyzet az, hogy elvileg ez a trikóhuzat oldalt nem fed le semmit, csak az ülőlapot, nemde? Akkor mégis hol akadályoz? No majd jól megkérdezem a hamarosan elkövetkező 15ezres szervizen.

[ZedIzDead]


Szal nekem mielött oda nyomta a kezembe az eladó ennyit kérdezett: "-Oldallégzsák van?
-Nincs
-Akkor nincs gond"

Ebből én ezt a következtetést vontam le, egyébként a trikó huzatnál is van oldalt anyag!
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Üléshuzat
« Válasz #53 Dátum: 2004.06.08 13:21:57 »
Idézetet írta: "S"
Idézetet írta: "ZedIzDead"
Idézet

Akkor nem ajánlott a használata, mivel ha  ....

:-DD A trükk jó :-) De a helyzet az, hogy elvileg ez a trikóhuzat oldalt nem fed le semmit, csak az ülőlapot, nemde? Akkor mégis hol akadályoz? No majd jól megkérdezem a hamarosan elkövetkező 15ezres szervizen.

[ZedIzDead]


Szal nekem mielött oda nyomta a kezembe az eladó ennyit kérdezett: "-Oldallégzsák van?
-Nincs
-Akkor nincs gond"

Ebből én ezt a következtetést vontam le, egyébként a trikó huzatnál is van oldalt anyag!

Így van, S!!  :) Hali!  :shock: Vigyázzatok! :!: A trikóhuzatok 95%-a (csak sacc) lefedi az oldallégzsákot! :cry: Tutti, mert jónéhányat kipróbáltunk, és nem volt jó ...
Nem mertem azt írni, hogy mind, mert lehet, hogy gyárt valaki (akit nem ismerünk) JÓ NAGY kivágásost. Az viszont nem feszíti ki a háttámla-huzatot megfelelően. És egy buggyos sz..rt nem szívesen vesznek meg - pláne nem Toyotába... :idea:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

ZedIzDead

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Üléshuzat
« Válasz #54 Dátum: 2004.06.18 22:15:55 »
Megkérdeztem a 15 ezres szervizen, azt mondták, elvileg oké a huzat, mert nem takarja az ülés oldalát, de nem volt valami meggyőző...majd a nyári talin jó lenne, ha egy szakember megvizsgálná. S, akkor hozol nekem akasztópöcköket, ugye? Próbáltam azt is kérni, de nem volt nekik (Toyota Kovács).

[ZedIzDead]
Toyota Corolla 1.4 HB3a Terra 2003, más néven Becky :-) 9

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Üléshuzat
« Válasz #55 Dátum: 2004.06.19 01:07:38 »
Idézetet írta: "ZedIzDead"
Megkérdeztem a 15 ezres szervizen, azt mondták, elvileg oké a huzat, mert nem takarja az ülés oldalát, de nem volt valami meggyőző...majd a nyári talin jó lenne, ha egy szakember megvizsgálná. S, akkor hozol nekem akasztópöcköket, ugye? Próbáltam azt is kérni, de nem volt nekik (Toyota Kovács).

[ZedIzDead]

Persze! valahol itt kell lennie a garázsban :P
esetleg a gyorsulási versenyen lehetne a fődíj egy garnitúra akasztópöcök  :wink:
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Üléshuzat
« Válasz #56 Dátum: 2004.06.21 09:00:03 »
Tegnap felraktam a Yarisra a frisen csináltatott üléshuzatotkat. 17000 pénz ÁFA-val. Ismerik a típusokat - pl. nálam megkérdezték, sőt meg is nézte, hogy a francia vagy a japán változat.
Ez nem trikóhuzat, úgyhogy oldallégzsáknál meg kell kérdezni őket, hogy mi a helyzet. Viszont az 5 fejtámla is kapott huzatot, van tépőzár a hátulján, amihez a Yarisban a kalaptartó és az ülés közötti anyag tapad, helyén vannak a bizonsági öveknek, fejtámláknak a luk és a hátsó űlés osztottan dönthető maradt. Az anyagot én választottam. Elég bő a kínálat, de ami igazán jó, az kevés - sok volt a műanyagos érzetű. Azért kárpit anyag is volt vagy 5 féle.
Nem olyan persze, mint az eredeti, de szerintem elég jó.
Ha valakit érdekel magánban megadom az elérhetőségüket. (Páty-on vannak, Budakesziről vagy Biatorbágyról kb. 15 perc.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
üléshuzat
« Válasz #57 Dátum: 2004.09.20 17:31:28 »
Üdv!

'98-as 3 ajtós corollám van és tanácsot szeretnék kérni hogy milyen üléshuzatot érdemes venni vagy inkább csináltatni? Ezeket csak az első ülésekre szokták tenni vagy ki hogy akarja és mennyit szán rá alapon esetleg hátra is?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: üléshuzat
« Válasz #58 Dátum: 2004.09.20 18:27:42 »
Idézetet írta: "Gábor"
Üdv!

'98-as 3 ajtós corollám van és tanácsot szeretnék kérni hogy milyen üléshuzatot érdemes venni vagy inkább csináltatni? Ezeket csak az első ülésekre szokták tenni vagy ki hogy akarja és mennyit szán rá alapon esetleg hátra is?

Én hátra is vettem, mert van gyerek - most 5 hónapos - és biztos össze fogja koszolni. Színre és anyagra én valami kárpit anyagból készült kosztűrő szint választanék - na meg persze ami illik az autó belsejéhez.
Szerintem a Tesco gazdaságos űléshuzatok nem az igaziak, mert ami mindenre jó, az sehova se jó. Én inkább csináltattam, mert a márkakereskedésben se tudtak gyárit adni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Üléshuzat
« Válasz #59 Dátum: 2004.09.24 12:46:22 »
Én Tesco gazdaságos üléshuzattal járok :)
Nem pont a méret, a hátsó üléstámlán látszik ez, de a célnak megfelel, és 5e volt az összes ülésre a komplett készlet :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D