Szavazás

Milyen gyakran jársz fogorvoshoz?

Soha, inkább megdöglöm a fájdalomtól
1 (5.3%)
Csak ha fáj a fogam
5 (26.3%)
Legalább két évente egyszer
3 (15.8%)
Legalább évente egyszer
3 (15.8%)
Félévente
3 (15.8%)
Majdnem minden héten :) (paranoiás vagyok:), vagy egyéb ok miatt)
4 (21.1%)

Összes szavazó: 16

Szavazás lezárva: 2007.04.12 14:23:22

Szerző Téma: Fogászati "élmények"  (Megtekintve 16722 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Fogászati "élmények"
« Válasz #30 Dátum: 2007.04.21 20:01:36 »
Nekem most pont az a bajom, hogy még a fúrás is állatian fáj, hiába szúrkál össze vissza...  :shock:  :szomoru:
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Fogászati "élmények"
« Válasz #31 Dátum: 2007.04.21 20:16:16 »
A héten voltam fogkövet leszedetni, mert az az egy dolog van, amibõl nekem elég sok szokott lenni. Meglepõ módon alig volt, és ennek szinte 100%, hogy egy kínai Colgate fogkrém az oka. Ha még azt is hozzáveszem, hogy (átszámítva) 100 forintba se került...
music     

rezol

  • Vendég
Fogászati "élmények"
« Válasz #32 Dátum: 2007.04.21 20:16:32 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Szonár:

Ne aggódj, sima ügy a hid. Nálam már áll a Golden Gate+a Lánchíd is, ráadásul egymással szemben, és az egyik fejjel lfelé! :rohog:  :rohog:

Mondjuk valamilyen általam nem ismert dolog miatt, nem izgat, ha a szájamban matat a xakember. Fúrhat, faraghat, bírom. Persze szurival.

Egyetlen egy alkalom volt, amikor szájsebészeten véstek és utána kitámolyogtam a váróba, ahol az elsõ, igaz foglalt székre :nagymosoly: lerogytam, hogy bocsi, de muszáj. Szóval némi pihegést követõen, mikor már volt erõm, a kilépõ mészárossal közöltem, hogy figyu ide kisapám, ha legközelebb kijössz, akkor készült, hogy kapsz egy kis emléketetõt. De nem jött, csak az asszisztenciát küldte mindíg.
Az volt a baj, hogy poénkodott, amíg gyilkolászott a székben, és úgy gondoltam, hogy most én jövök. :ordog:
Egy ideig akklimatizálódtam, majd otthagytam, de a fejét bevéstem az agyamba. Lehet, hogy majd 1x találkozok vele. Ki tudja. :mrgreen:  Megjegyzem, hogy többet azon a szájsebészeten nem látam az ürgét, lehet, hogy más nemcsak ígérgetett neki hasonlókat... :rolleyes:
Birom hogy kérdezgetnek errõl - arról (persze nem yes-no question), aztán meg rád szólnak, hogy miért nem válaszolsz?!
Mindez persze úgy, hogy bent vannak a szádban! :crazy:

rezol

  • Vendég
Fogászati "élmények"
« Válasz #33 Dátum: 2007.04.21 20:17:30 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Nekem most pont az a bajom, hogy még a fúrás is állatian fáj, hiába szúrkál össze vissza...  :shock:  :szomoru:
Mert gyulladt és feszít, nem?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Fogászati "élmények"
« Válasz #34 Dátum: 2007.04.21 21:21:16 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de hátha van valaki aki ért hozzá.

Az utóbbi 1-2 hónapban már kb. 5-6x voltam fogorvosnál. Beszurizott, várt 10-15 percet, aztán tényleg semmit nem éreztem az egészbõl. Nem fájt! Viszont az uccsó két alkalommal hiába szurizott, éreztem egy kis zsibbadást, de nem volt az igazi, és amikor elkezdte fúrni fájt.
Aztán még szurizott, a fogam mindkét oldalára, de aztán sem lett jobb. De azért kibírtam.

Na most meg kõõõ para van, mert jövõ héten megint megyek, és már csak egy fogam van hátra, ráadásul egy olyan, ami már alapból is fáj. Nagyon nem bírom a fájdalmat, ha megin nem sikerül az érzéstelenítés, és még ehhez hozzáér a szerszámával rosszúl leszek.
Ez mitõl lehet?
Tök hülye vagyok az ilyesmihez, de nem lehet, hogy pl ilyen soxor egymás után már nem hat? Vagy miért nem tud rendesen elérzésteleníteni???

Cserélj fogorvost! Unokatestvérem ma elkaptam kifaggattam! Az volt az elsõ mondata hsz-eddel kapcsolatban hogy az elsõ alkalom után váltanod kellett volna, minden beavatkozást meg lehet oldani fájdalommentesen (Õ például igy is tesz, pedig engem is vésett már gyökérkiszedés ürügyén szájsebészetileg)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Fogászati "élmények"
« Válasz #35 Dátum: 2007.04.21 21:34:43 »
Aranytömés létezik alapanyagot legközelebb ausztriában lehet kapni hozzá. Az arany hidegen "heggesztehetõ" vékony kis aranylemezeket egy speciális "fúrófej" kovácsfej szépen összekalapálja, a legjobb tömésfajta, hátránya a nagyon hosszú ideig tartó elkészitése és nemmellesleg az ára. kb 50ezer / db

Inlay van arany, aranykerámia és kerámia ezek közül a legjobb az arany a majd a sima kerámia a vegyes állitólag nem a legjobb. A fogba bazi nagy lyukat kell fúrni rgo nagyobb lukak betömésére szolgál, majd miután kifurva ezután  mintát vesznek róla majd fogtechnikus elkésziti az inlay-t betétet amit aztán ragasztóval rögzitve tartós. A vegyes inlay azért született mert az arany elõnyös tulajdonságát próbálják a kerámia szinében passzolósságával ötvözni de valami miatt nem kóser a dolog.(elmagyarázta uncsitesóm, de már kiment a fejembõl).

A fogkõszedetést ajánlja mindenkinek legalább évente egyszeri alkalommal, ez az egyik legfontosabb a fogaknak.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Fogászati "élmények"
« Válasz #36 Dátum: 2007.04.21 21:56:29 »
Idézetet írta: "Tide"
Ma megint voltam fogdokinál, mivel megyek be délután dolgozni, ezért "kisszurisat" csináltunk, jobb felsõ ötöske.
Amúgy megnéztem az árlistájukat és azért ilyen drága az enyém, mert 3réteges a lézeres tömésem.
A 2réteges asszem már csak feleannyi volt kb.

ide járok egyébként :
http://www.superdent.hu/fogaszat/index.htm

Jövõ héten újra játszhat.

A "lézeres" tituláció csak parasztvakitás, annyi a lézer benne mint mackósajtba a brummogás vagy a mákostekercsbe az indukció!
fényrekötõ tömés van fotopolimerizációs(a fény persze nem hagyományos fény, erre van egy speciális fényforrás speciel ufó pisztolynak nevezem a kis kütyüt). Lényege hogy a lukba beletömködnek egy "mikrokapszulákat" tartalmazó masszát mely mikrokapszulák a fény hatására kipattannak és a mikrokapszulákból kiáramló kötõanyag homogénné teszi a tömitõ anyagot, túl kell tömni a fényrekötõ tömés esetén a fogakat, mert ahogy köt megfele a cucc szépen összemegy.  Ezek a tömések 5 évet ha kibirják akkor már jónak nevezhetõek.

Amalgámtömések: jók lennének ha nem lennének elütõ szinûek, illetve mégrosszabb az benne hogy a fém kioldódik, s hiába az erõs kovalens kötés az amalgámban akkor is kioldódik belõle a higany, mely nagyon hasznos ha fogakat szeretnénk kihullajtani, vagy kopaszodni vagy hasonló jó dolgokra vágyunk.
Arany tömés arany inlay is oldódik valamilyen szinten, de ennek nincsenek hátrányos tulajdonságai max azoknál akiknél aranyérzékenység van.
Az arany legnagyobb elõnye a baktériumtaszitó tulajdonsága.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #37 Dátum: 2007.04.21 22:10:46 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Tide"
Ma megint voltam fogdokinál, mivel megyek be délután dolgozni, ezért "kisszurisat" csináltunk, jobb felsõ ötöske.
Amúgy megnéztem az árlistájukat és azért ilyen drága az enyém, mert 3réteges a lézeres tömésem.
A 2réteges asszem már csak feleannyi volt kb.

ide járok egyébként :
http://www.superdent.hu/fogaszat/index.htm

Jövõ héten újra játszhat.

A "lézeres" tituláció csak parasztvakitás, annyi a lézer benne mint mackósajtba a brummogás vagy a mákostekercsbe az indukció!
fényrekötõ tömés van fotopolimerizációs(a fény persze nem hagyományos fény, erre van egy speciális fényforrás speciel ufó pisztolynak nevezem a kis kütyüt). Lényege hogy a lukba beletömködnek egy "mikrokapszulákat" tartalmazó masszát mely mikrokapszulák a fény hatására kipattannak és a mikrokapszulákból kiáramló kötõanyag homogénné teszi a tömitõ anyagot, túl kell tömni a fényrekötõ tömés esetén a fogakat, mert ahogy köt megfele a cucc szépen összemegy.  Ezek a tömések 5 évet ha kibirják akkor már jónak nevezhetõek.

Amalgámtömések: jók lennének ha nem lennének elütõ szinûek, illetve mégrosszabb az benne hogy a fém kioldódik, s hiába az erõs kovalens kötés az amalgámban akkor is kioldódik belõle a higany, mely nagyon hasznos ha fogakat szeretnénk kihullajtani, vagy kopaszodni vagy hasonló jó dolgokra vágyunk.
Arany tömés arany inlay is oldódik valamilyen szinten, de ennek nincsenek hátrányos tulajdonságai max azoknál akiknél aranyérzékenység van.

Nameg a 3 réteg szintúgy villantás, a Laseres tömés igazán ugye photopolimer compositok, amibõl van jópár tucat, de tényleg zsugorodnak vmennyire, tehát nem a legjobb a széli zárásuk van még más esztétikus, vagyis fehér tömés un. üvegionomerek, de ezek gyengébbek (törékenyebbek, jobban kopnak), viszont fluoridot adnak le a fognak, nede én sem igazán értek hozzá :rolleyes:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #38 Dátum: 2007.04.21 22:11:30 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Xanyi"
Nekem most pont az a bajom, hogy még a fúrás is állatian fáj, hiába szúrkál össze vissza...  :shock:  :szomoru:
Mert gyulladt és feszít, nem?

1x is alsó v felsõ fog?
De a gyulladás csökkenti az érzéstelenítés hatékonyságát
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #39 Dátum: 2007.04.21 22:14:46 »
Idézetet írta: "KLaco"
Majd aki orvos, elmagyarázza, hogy az azért nem teljesen veszélytelen. Nem hiába helyi érzéstelenítést alkalmaznak mostmár minden kisebb mûtétnél  :kacsint:

Jaja, amit meg lehet oldani helyi érzéstelenítésben azt inkább ne altassák :kacsint:
Fogászati altatás meg nem egyszerû, s szvsz kevesen csinálják, valszeg jó pénzér :nagymosoly:
A bódítás megint más kérdés (N2O)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Fogászati "élmények"
« Válasz #40 Dátum: 2007.04.21 22:40:24 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "KLaco"
Majd aki orvos, elmagyarázza, hogy az azért nem teljesen veszélytelen. Nem hiába helyi érzéstelenítést alkalmaznak mostmár minden kisebb mûtétnél  :kacsint:

Jaja, amit meg lehet oldani helyi érzéstelenítésben azt inkább ne altassák :kacsint:
Fogászati altatás meg nem egyszerû, s szvsz kevesen csinálják, valszeg jó pénzér :nagymosoly:
A bódítás megint más kérdés (N2O)

Kéjgáz inkább mint csucsultatás. Bár helyi érzéstelenitõvel is lehet játszani, lidocaine meg ultracaine koktél (asszem jól irtam, de még van ettõl is kemyényebb anyag ami aztán lovat is kiüt)

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Fogászati "élmények"
« Válasz #41 Dátum: 2007.04.22 11:50:25 »
"ha ideget ölnek, az mindig fáj, mert nem lehet érzésteleníteni"

na, erre én is így emlékeztem az elõzõ fogdokimnál, erre most, mikor fájt az "idegölés" a fogorvosnõ észrevette, hogy rándul az arcom és a nagyszuri mellé még csepegtetett is a lyukba fájdalomcsillapítót..
onnantól kezdve nem éreztem semmit
szóval akkor most hogy is van ez?
amúgy még (összesen 2-3 hétig) a gyógyszeres/ideiglenes tömés van benne, utána még kínoznak?
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Fogászati "élmények"
« Válasz #42 Dátum: 2007.04.22 11:56:16 »
Idézetet írta: "Tide"
"ha ideget ölnek, az mindig fáj, mert nem lehet érzésteleníteni"

na, erre én is így emlékeztem az elõzõ fogdokimnál, erre most, mikor fájt az "idegölés" a fogorvosnõ észrevette, hogy rándul az arcom és a nagyszuri mellé még csepegtetett is a lyukba fájdalomcsillapítót..
onnantól kezdve nem éreztem semmit
szóval akkor most hogy is van ez?
amúgy még (összesen 2-3 hétig) a gyógyszeres/ideiglenes tömés van benne, utána még kínoznak?

A zideg ölése is teljesen fájdalommenteesen kivitelezhetõ.
A gyökérkezelés elsõ fázisa a fájdalommentes, hisz ekkor teljes érzéstelenités van. A második fázis mikor kiszedik a gyógyszeres tömést fájdalomcsillapitás mentes, bár elvileg már nem nagyon kéne érezni vele, de mikor az idegcsatornába beledugnak kis pöcköt ott figyelni kell a dokinak arra hogy ne dugja tul de ne is keveset, és ez biza néha fájhat.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Fogászati "élmények"
« Válasz #43 Dátum: 2007.04.22 13:23:51 »
Idézet
1x is alsó v felsõ fog?


Felsõ!
Xanyi

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #44 Dátum: 2007.04.23 22:08:40 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
1x is alsó v felsõ fog?


Felsõ!

Ott külön kell érzésteleníteni minden fogat, elvileg jobban meg lehet oldani, mint az alsókat, feleségem szerint "nem lehet elrontani", persze a gyulladás ront a dolgon
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)