Szavazás

Milyen gyakran jársz fogorvoshoz?

Soha, inkább megdöglöm a fájdalomtól
1 (5.3%)
Csak ha fáj a fogam
5 (26.3%)
Legalább két évente egyszer
3 (15.8%)
Legalább évente egyszer
3 (15.8%)
Félévente
3 (15.8%)
Majdnem minden héten :) (paranoiás vagyok:), vagy egyéb ok miatt)
4 (21.1%)

Összes szavazó: 16

Szavazás lezárva: 2007.04.12 14:23:22

Szerző Téma: Fogászati "élmények"  (Megtekintve 16988 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fogászati "élmények"
« Válasz #15 Dátum: 2007.04.14 18:33:37 »
Fogak  :shock: ...hát nekem azokkal van a legtöbb problémám. Örökletesen gyengék a fogaim, már tizenéves koromban egy csomó gondom volt velük, húzni is kellett már akkor nem egyet, pedig mosom rendszeresen. Azóta megértem a teljes horror-kínzókamra-repertoárt, ami egy fogorvosi székben elõfordulhat az emberrel. Én már nem lepõdök meg semmin. Volt már, hogy 4 órát ültem a székben egyfolytában (rokonomnál, aki ingyen csinálja nekem, de messze lakik és ezért sok a munka egyszerre), és kaptam közben összesen 8 injekciót. Püfölték már a fejemet kalapáccsal-vésõvel. Egyszer rettentõen kiütöttem magam pia+Demalgon kombóval, mert 24 órás mûszakban rámjött életem rekord fogfájása (pedig ez nálam nagy szó), azt hittem, beleõrülök. Akárhová megyek, a doboz Cataflam mindig nálam van. Végeztek rajtam egy alkalommal négy gyökérkezelést (ismét az említett rokon), a végén az agyam már olyan szinten elborult, hogy meg akartam rúgni a dokit, hogy ne bántson tovább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Fogászati "élmények"
« Válasz #16 Dátum: 2007.04.14 19:49:51 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Én nem láttalak, tehát ez csak tip, de tavasz van, télen mennyit fociztál, nem lehet, hogy csak edzetlen voltál :rolleyes: a kis csomó pici haematoma a rostszakadás miatt, hasfal erõs izomláz/rándulás még akár lázas is lehetsz a hirtelen megeröltetéstõl. Persze mindez feltételezés, mivel nem nyomkodhattam meg, nem láttam labort/UHU-t.
Azonkívül egy góckeresés sosem árt. Kopaszodsz is?


Edzetlennek edzetlen vagyok az tény. Ezen a szinten ahol én focizok inkább ez a gyakoribb...
Nem kopaszodok hála Istennek.
Legalább rendben lesznek a fogaim.  :|
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #17 Dátum: 2007.04.14 22:14:00 »
Idézetet írta: "velcsi80"

Edzetlennek edzetlen vagyok az tény. Ezen a szinten ahol én focizok inkább ez a gyakoribb...
Nem kopaszodok hála Istennek.
Legalább rendben lesznek a fogaim.  :|

Az egyik jele a kopaszodás a gócnak, azért kérdeztem, a fogakat amúgy is rendben kell tartani :kacsint:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Fogászati "élmények"
« Válasz #18 Dátum: 2007.04.15 07:12:16 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "velcsi80"

Edzetlennek edzetlen vagyok az tény. Ezen a szinten ahol én focizok inkább ez a gyakoribb...
Nem kopaszodok hála Istennek.
Legalább rendben lesznek a fogaim.  :|

Az egyik jele a kopaszodás a gócnak, azért kérdeztem, a fogakat amúgy is rendben kell tartani :kacsint:


Egyetlen egy fogam lyukadt ki még pár évvel ezelõtt. Azt akkor betömték, az a a tömés nem olyan régen kiesett. Abszolút nem fáj ez a fogam. Alig látszik ki az inybõl, de jó erõs masszív fognak néz ki. Nem gondolkoznék kihúzattatásán, ha tudnám, hogy biztosan ez okozza a sérülést.
Na, majd a jövõben kiderül. De lehet, hogy nem megyek sehova, hanem abban hiszek, amit te  egy eshetõségnek írtál, hogy fáradtság/húzódás/izomláz vagy mi.  :?
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #19 Dátum: 2007.04.15 10:56:13 »
Idézetet írta: "velcsi80"

Egyetlen egy fogam lyukadt ki még pár évvel ezelõtt. Azt akkor betömték, az a a tömés nem olyan régen kiesett. Abszolút nem fáj ez a fogam. Alig látszik ki az inybõl, de jó erõs masszív fognak néz ki. Nem gondolkoznék kihúzattatásán, ha tudnám, hogy biztosan ez okozza a sérülést.
Na, majd a jövõben kiderül. De lehet, hogy nem megyek sehova, hanem abban hiszek, amit te  egy eshetõségnek írtál, hogy fáradtság/húzódás/izomláz vagy mi.  :?

Ha kiesett a tömés a fogadból menj el mindenképpen fogdokihoz, nem a húzás az egyetlen megoldás, s késõbb tuti bajod lesz vele, ha most elhanyagolod.
Az általam említett húzódás meg így forumon keresztül korántsem biztos, de a legvalószínûbb a leírás alapján.
"A gyakori betegségek gyakoriak, a ritkák meg ritkák" :mrgreen:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

rezol

  • Vendég
Fogászati "élmények"
« Válasz #20 Dátum: 2007.04.16 10:45:48 »
Irónikusan, de komolyan kérdem:
Van olyan fogorvos, aki azt csinálja meg a fogsoromon, amit szeretnék? :hmm:

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #21 Dátum: 2007.04.16 11:49:59 »
Idézetet írta: "Szonár"
Irónikusan, de komolyan kérdem:
Van olyan fogorvos, aki azt csinálja meg a fogsoromon, amit szeretnék? :hmm:

Hát azé õ csak jobban ért hozzá, érdemes meghallgatni a tanácsait, de a te belegyezésed nélkül nem csinálhat semmit, csak ami életmentõ (az meg a fogászatban azé ritka :kacsint: )
Idézve feleségemet: "Ez nem fodrászat" :mrgreen:  :nagymosoly:  :ordog:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

rezol

  • Vendég
Fogászati "élmények"
« Válasz #22 Dátum: 2007.04.16 11:55:46 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Szonár"
Irónikusan, de komolyan kérdem:
Van olyan fogorvos, aki azt csinálja meg a fogsoromon, amit szeretnék? :hmm:

Hát azé õ csak jobban ért hozzá, érdemes meghallgatni a tanácsait, de a te belegyezésed nélkül nem csinálhat semmit, csak ami életmentõ (az meg a fogászatban azé ritka :kacsint: )
Idézve feleségemet: "Ez nem fodrászat" :mrgreen:  :nagymosoly:  :ordog:
privi

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #23 Dátum: 2007.04.16 13:23:54 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Szonár"
Irónikusan, de komolyan kérdem:
Van olyan fogorvos, aki azt csinálja meg a fogsoromon, amit szeretnék? :hmm:

Hát azé õ csak jobban ért hozzá, érdemes meghallgatni a tanácsait, de a te belegyezésed nélkül nem csinálhat semmit, csak ami életmentõ (az meg a fogászatban azé ritka :kacsint: )
Idézve feleségemet: "Ez nem fodrászat" :mrgreen:  :nagymosoly:  :ordog:
privi

Itt nyilvánosan is elnézést, félreértettem a mondanivalót :oops:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Fogászati "élmények"
« Válasz #24 Dátum: 2007.04.20 12:59:46 »
Ma megint voltam fogdokinál, mivel megyek be délután dolgozni, ezért "kisszurisat" csináltunk, jobb felsõ ötöske.
Amúgy megnéztem az árlistájukat és azért ilyen drága az enyém, mert 3réteges a lézeres tömésem.
A 2réteges asszem már csak feleannyi volt kb.

ide járok egyébként :
http://www.superdent.hu/fogaszat/index.htm

Jövõ héten újra játszhat.
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Fogászati "élmények"
« Válasz #25 Dátum: 2007.04.21 00:05:43 »
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de hátha van valaki aki ért hozzá.

Az utóbbi 1-2 hónapban már kb. 5-6x voltam fogorvosnál. Beszurizott, várt 10-15 percet, aztán tényleg semmit nem éreztem az egészbõl. Nem fájt! Viszont az uccsó két alkalommal hiába szurizott, éreztem egy kis zsibbadást, de nem volt az igazi, és amikor elkezdte fúrni fájt.
Aztán még szurizott, a fogam mindkét oldalára, de aztán sem lett jobb. De azért kibírtam.

Na most meg kõõõ para van, mert jövõ héten megint megyek, és már csak egy fogam van hátra, ráadásul egy olyan, ami már alapból is fáj. Nagyon nem bírom a fájdalmat, ha megin nem sikerül az érzéstelenítés, és még ehhez hozzáér a szerszámával rosszúl leszek.
Ez mitõl lehet?
Tök hülye vagyok az ilyesmihez, de nem lehet, hogy pl ilyen soxor egymás után már nem hat? Vagy miért nem tud rendesen elérzésteleníteni???
Xanyi

rezol

  • Vendég
Fogászati "élmények"
« Válasz #26 Dátum: 2007.04.21 09:44:18 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de hátha van valaki aki ért hozzá.

Az utóbbi 1-2 hónapban már kb. 5-6x voltam fogorvosnál. Beszurizott, várt 10-15 percet, aztán tényleg semmit nem éreztem az egészbõl. Nem fájt! Viszont az uccsó két alkalommal hiába szurizott, éreztem egy kis zsibbadást, de nem volt az igazi, és amikor elkezdte fúrni fájt.
Aztán még szurizott, a fogam mindkét oldalára, de aztán sem lett jobb. De azért kibírtam.

Na most meg kõõõ para van, mert jövõ héten megint megyek, és már csak egy fogam van hátra, ráadásul egy olyan, ami már alapból is fáj. Nagyon nem bírom a fájdalmat, ha megin nem sikerül az érzéstelenítés, és még ehhez hozzáér a szerszámával rosszúl leszek.
Ez mitõl lehet?
Tök hülye vagyok az ilyesmihez, de nem lehet, hogy pl ilyen soxor egymás után már nem hat? Vagy miért nem tud rendesen elérzésteleníteni???
Ha ideget ölnek, akkor azt nem lehet érzésteleníteni. Csak az odavezetõ "utat". Ezért AZ mindig fáj. (...és tök sux.)

Nekem egyet huzatni kéne utána meg 3 tagú híd, ha összejön... :ima:

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Fogászati "élmények"
« Válasz #27 Dátum: 2007.04.21 13:22:36 »
Idézetet írta: "Xanyi"
...Na most meg kõõõ para van, mert jövõ héten megint megyek, és már csak egy fogam van hátra, ráadásul egy olyan, ami már alapból is fáj. Nagyon nem bírom a fájdalmat, ha megin nem sikerül az érzéstelenítés, és még ehhez hozzáér a szerszámával rosszúl leszek.


Valahol olvastam, hogy már lehet kérni altatást is a fogdokinál.  :alszok:
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Fogászati "élmények"
« Válasz #28 Dátum: 2007.04.21 13:30:18 »
Majd aki orvos, elmagyarázza, hogy az azért nem teljesen veszélytelen. Nem hiába helyi érzéstelenítést alkalmaznak mostmár minden kisebb mûtétnél  :kacsint:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fogászati "élmények"
« Válasz #29 Dátum: 2007.04.21 19:15:07 »
Szonár:

Ne aggódj, sima ügy a hid. Nálam már áll a Golden Gate+a Lánchíd is, ráadásul egymással szemben, és az egyik fejjel lfelé! :rohog:  :rohog:

Mondjuk valamilyen általam nem ismert dolog miatt, nem izgat, ha a szájamban matat a xakember. Fúrhat, faraghat, bírom. Persze szurival.

Egyetlen egy alkalom volt, amikor szájsebészeten véstek és utána kitámolyogtam a váróba, ahol az elsõ, igaz foglalt székre :nagymosoly: lerogytam, hogy bocsi, de muszáj. Szóval némi pihegést követõen, mikor már volt erõm, a kilépõ mészárossal közöltem, hogy figyu ide kisapám, ha legközelebb kijössz, akkor készült, hogy kapsz egy kis emléketetõt. De nem jött, csak az asszisztenciát küldte mindíg.
Az volt a baj, hogy poénkodott, amíg gyilkolászott a székben, és úgy gondoltam, hogy most én jövök. :ordog:
Egy ideig akklimatizálódtam, majd otthagytam, de a fejét bevéstem az agyamba. Lehet, hogy majd 1x találkozok vele. Ki tudja. :mrgreen:  Megjegyzem, hogy többet azon a szájsebészeten nem látam az ürgét, lehet, hogy más nemcsak ígérgetett neki hasonlókat... :rolleyes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.