Szavazás

Milyen gyakran jársz fogorvoshoz?

Soha, inkább megdöglöm a fájdalomtól
1 (5.3%)
Csak ha fáj a fogam
5 (26.3%)
Legalább két évente egyszer
3 (15.8%)
Legalább évente egyszer
3 (15.8%)
Félévente
3 (15.8%)
Majdnem minden héten :) (paranoiás vagyok:), vagy egyéb ok miatt)
4 (21.1%)

Összes szavazó: 16

Szavazás lezárva: 2007.04.12 14:23:22

Szerző Téma: Fogászati "élmények"  (Megtekintve 16714 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Fogászati "élmények"
« Dátum: 2007.04.12 14:19:43 »
Hogy Trotter mester ne harapja le mindenkinek a fejét itt lehet folytatni a jó kis fogorvosos témákat:)

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Fogászati "élmények"
« Válasz #1 Dátum: 2007.04.12 14:26:33 »
Szóval hogy is van ez az aranytömés?
Amúgy szerintetek mennyi a normális ár egy tömésre? és egy gyökérkezelésre?
(én most nagyon sokat fizetek, elõtte meg nagyon keveset fizettem, mert ismerõshöz jártam, úgyhogy nem is tudom, mennyi most a "normális")
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Fogászati "élmények"
« Válasz #2 Dátum: 2007.04.12 14:55:13 »
Idézetet írta: "Tide"
Szóval hogy is van ez az aranytömés?
Amúgy szerintetek mennyi a normális ár egy tömésre? és egy gyökérkezelésre?
(én most nagyon sokat fizetek, elõtte meg nagyon keveset fizettem, mert ismerõshöz jártam, úgyhogy nem is tudom, mennyi most a "normális")

Na maj kifaggatom hogy hol csinálnak ilyet, sajna õ nem barkácsol ilyesmit de ha jól emlékszem egy aranytömés több mint 30ezer. de megkérdem a tarifáját,  mert fogalmam se van hogy mi hogy merre meddig.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Fogászati "élmények"
« Válasz #3 Dátum: 2007.04.12 16:44:12 »
Szerencsére nekem ez a téma nem probléma: kb. 15 éve, még tiniként kilyukadt 2, vagy 3 három fogam, azóta semmi. Évente 2-3x járok fogkõ-eltávolításra, és sose találnak semmit :nagymosoly: - már a fogkövön kívül.
music     

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Fogászati "élmények"
« Válasz #4 Dátum: 2007.04.12 17:35:11 »
2 hete fájnak a belsõ combjaim és folytatólagosan a hasfalam alsó része. Vasárnap focimeccsen a 20. percben egy passznál a jobb belsõ combom úgy megfájdult, hogy alig tudtam lemenni a pályáról. Másnap reggelre lett egy csomó a combomban és a hasfalam is iszonyúan fájt. Kedden este elmentem egy hiper-szuper magándokihoz, aki megállapította, hogy valahol gyulladás van a szervezetemben és ez okozta a húzódást. Kaptam egy szurit a combhajlati nyirokcsomóba, na azt nem kívánom senkinek...qrvára fájt. De az orvos szerint ez csak a tüneti bajokat orvosolja, a probléma okát kell kideríteni, mert máskor is elõjöhet.

Jövõ héten kell elmennem kideríteni, hogy hol van a gyulladt góc: beutaltak fül-orr-gégészetre, fogászatra és urológushoz és csináltatnom kell egy teljes vérképet. Van egy lyukas fogam, remélem az okozza ezt, mert a prosztata vizsgálathoz nem lenne erõm.

Remélem ki tudja húzni a fogorvos, mert elég rossz állapotban van az a fog, szerintem vésni kell, mert elég gyenge az ínybõl kiálló része.

Utánaolvastam, hogy egy rossz fog sok bajnak lehet az okozója. Furán hangzik, de a prosztatavizsgálat elkerülése érdekében remélem a fogammal van gond.

Vigyázzatok a fogaitokra, sehol ne hagyjátok ott!  :elkeseredett:
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fogászati "élmények"
« Válasz #5 Dátum: 2007.04.12 17:43:41 »
Idézetet írta: "velcsi80"
2 hete fájnak a belsõ combjaim és folytatólagosan a hasfalam alsó része. Vasárnap focimeccsen a 20. percben egy passznál a jobb belsõ combom úgy megfájdult, hogy alig tudtam lemenni a pályáról. Másnap reggelre lett egy csomó a combomban és a hasfalam is iszonyúan fájt. Kedden este elmentem egy hiper-szuper magándokihoz, aki megállapította, hogy valahol gyulladás van a szervezetemben és ez okozta a húzódást. Kaptam egy szurit a combhajlati nyirokcsomóba, na azt nem kívánom senkinek...qrvára fájt. De az orvos szerint ez csak a tüneti bajokat orvosolja, a probléma okát kell kideríteni, mert máskor is elõjöhet.

Jövõ héten kell elmennem kideríteni, hogy hol van a gyulladt góc: beutaltak fül-orr-gégészetre, fogászatra és urológushoz és csináltatnom kell egy teljes vérképet. Van egy lyukas fogam, remélem az okozza ezt, mert a prosztata vizsgálathoz nem lenne erõm.

Remélem ki tudja húzni a fogorvos, mert elég rossz állapotban van az a fog, szerintem vésni kell, mert elég gyenge az ínybõl kiálló része.

Utánaolvastam, hogy egy rossz fog sok bajnak lehet az okozója. Furán hangzik, de a prosztatavizsgálat elkerülése érdekében remélem a fogammal van gond.

Vigyázzatok a fogaitokra, sehol ne hagyjátok ott!  :elkeseredett:

A prosztatavizsgálatot,   mármint az empírikus tapperolós, ujjazós módszert ki lehet kerülni, :otlet: egy egyszerû, célzott és specifikus vérvizsgálattal!!! :nana: Például itt is: http://prosztataszures.hu/4.htm
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Fogászati "élmények"
« Válasz #6 Dátum: 2007.04.12 18:09:21 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A prosztatavizsgálatot,   mármint az empírikus tapperolós, ujjazós módszert ki lehet kerülni, :otlet: egy egyszerû, célzott és specifikus vérvizsgálattal!!! :nana: Például itt is: http://prosztataszures.hu/4.htm


Trotter Mester! Legyen igazad.
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Fogászati "élmények"
« Válasz #7 Dátum: 2007.04.12 18:17:28 »
Idézet
Vigyázzatok a fogaitokra, sehol ne hagyjátok ott!


Nálam pont ez a baj... 2000-ben egy balesetben rengeteg fogamat "otthagytam"  :szomoru:
Aztán a láthatóak pótolva lettek, és rengeteget jártam akkoriba fogorvoshoz. Elegem is lett, azért nem voltam egész eddig dokinál. Kár volt elhanyagolni...
Most szinte minden megmaradt fogammal gond van!

Tényleg vigyázzon mindenki a fogaira!

Idézet
Utánaolvastam, hogy egy rossz fog sok bajnak lehet az okozója.


Ez így van. Apum 1 hónapot betegeskedett otthon, aztán az egész gyulladás egy rossz fogból alakúlt ki...

Idézet
Amúgy szerintetek mennyi a normális ár egy tömésre? és egy gyökérkezelésre?


Gyökérkezelésem még nem volt, de a tömésért nekem a doki általában 6000-et kér, de volt már olyan is, hogy sokat szenvedett vele, és 8000-et kért érte.  :shock:
Ez szerintem elég drága, de hát hozzá jártam mindig is.
Hallomásból úgy tudom, hogy 5000 körül szoktak kérni más dokik is itt Szombathelyen!
Xanyi

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #8 Dátum: 2007.04.13 07:42:34 »
Én naponta járok :nagymosoly: : Mindíg mikor hazajövök :nyelv:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #9 Dátum: 2007.04.13 07:44:00 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Idézetet írta: "Trotter66"
A prosztatavizsgálatot,   mármint az empírikus tapperolós, ujjazós módszert ki lehet kerülni, :otlet: egy egyszerû, célzott és specifikus vérvizsgálattal!!! :nana: Például itt is: http://prosztataszures.hu/4.htm


Trotter Mester! Legyen igazad.

Ja persze és a CT mindent lát nem kell tükrözés sem stb, nehogy elhidjétek, a dokik sem B.zik általában, hogy szeretnek az anusban matatni :evil:
Az említett link így kezdõdik
Idézet
A prosztataszûrés két egymást kiegészítõ vizsgálatból áll, melyek segítségével gyorsan, igen nagy biztonsággal állapítható meg a tumor alapos gyanúja. Az egyik vizsgálat a prosztata végbélen keresztüli tapintása, amely igen pontos, közvetlen információkat ad, így még napjainkban sem nélkülözhetõ.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #10 Dátum: 2007.04.13 07:52:02 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Gyökérkezelésem még nem volt, de a tömésért nekem a doki általában 6000-et kér, de volt már olyan is, hogy sokat szenvedett vele, és 8000-et kért érte.  :shock:
Ez szerintem elég drága, de hát hozzá jártam mindig is.
Hallomásból úgy tudom, hogy 5000 körül szoktak kérni más dokik is itt Szombathelyen!

Közérdekû infó!!
A fogtömés, gyökékezelés TB finanszírozott fogorvosi rendelõben ingyenes, OK nem a legújabb composit (laseres :D ) tömést kapod, ami lehet nem is baj, mert nincs vele tapasztalat, de nem csak amalgánt osztanak, na ja sokkal többet kell várni az igaz.
Arany tömés asszem nincs, de megkérdem majd feleségemet, az arany inlay, ugyanaz, csak egészen más inkább nagyobb lyukakba rakják, jó a széli zárása, és ugye semleges, merthát nemesfém, ha nagy a baj jó megoldás, de asszem kis likakba felesleges
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fogászati "élmények"
« Válasz #11 Dátum: 2007.04.13 07:57:12 »
Idézetet írta: "velcsi80"
2 hete fájnak a belsõ combjaim és folytatólagosan a hasfalam alsó része. Vasárnap focimeccsen a 20. percben egy passznál a jobb belsõ combom úgy megfájdult, hogy alig tudtam lemenni a pályáról. Másnap reggelre lett egy csomó a combomban és a hasfalam is iszonyúan fájt. Kedden este elmentem egy hiper-szuper magándokihoz, aki megállapította, hogy valahol gyulladás van a szervezetemben és ez okozta a húzódást. Kaptam egy szurit a combhajlati nyirokcsomóba, na azt nem kívánom senkinek...qrvára fájt. De az orvos szerint ez csak a tüneti bajokat orvosolja, a probléma okát kell kideríteni, mert máskor is elõjöhet.

Én nem láttalak, tehát ez csak tip, de tavasz van, télen mennyit fociztál, nem lehet, hogy csak edzetlen voltál :rolleyes: a kis csomó pici haematoma a rostszakadás miatt, hasfal erõs izomláz/rándulás még akár lázas is lehetsz a hirtelen megeröltetéstõl. Persze mindez feltételezés, mivel nem nyomkodhattam meg, nem láttam labort/UHU-t.
Azonkívül egy góckeresés sosem árt. Kopaszodsz is?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Fogászati "élmények"
« Válasz #12 Dátum: 2007.04.13 09:12:45 »
Idézetet írta: "schillerasz"

Arany tömés asszem nincs, de megkérdem majd feleségemet, az arany inlay, ugyanaz, csak egészen más inkább nagyobb lyukakba rakják, jó a széli zárása, és ugye semleges, merthát nemesfém, ha nagy a baj jó megoldás, de asszem kis likakba felesleges

Nekem csak aranytömésnek nevezte, jövhéten kifaggatom. Azt tudom hogy neki aranylik a tömése. :nagymosoly:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Fogászati "élmények"
« Válasz #13 Dátum: 2007.04.13 09:15:00 »
nekem majd fél évig volt egy gyulladt fogam, folyton meggyült, mire elmentem a foggyökért totál szétmarta a gyulladás. de combom meg ilyemi bnem fájt amiatt. dokim jól lebaltázott szte a vérképem is jó szar lehetett de megcsinálta.  :sir:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Fogászati "élmények"
« Válasz #14 Dátum: 2007.04.13 10:40:23 »
Idézetet írta: "schillerasz"

Arany tömés asszem nincs, de megkérdem majd feleségemet, az arany inlay, ugyanaz, csak egészen más inkább nagyobb lyukakba rakják, jó a széli zárása, és ugye semleges, merthát nemesfém, ha nagy a baj jó megoldás, de asszem kis likakba felesleges

Update: Beszéltem Dr Robival telefonon gyorsba kérdeztem tõle a miujságot, arany inlay/aranybetét olyan mint az én kerámia/porcelán betétem. Szóval ezt érti aranytömés alatt õ. Ez az etalon. Jövõhéten beszélek vele személyesen, szóval ha kell valakinek valamilyen észosztás fogászati téren akkor irja meg és tolmácsolom.