Szerző Téma: Irány a Grossglockner!  (Megtekintve 37258 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Irány a Grossglockner!
« Válasz #15 Dátum: 2007.03.21 19:57:39 »
Srácok 1-2 napra felesleges elmenni, az semmire nem elég. Nekem még a 4 nap is határeset.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Irány a Grossglockner!
« Válasz #16 Dátum: 2007.03.21 21:39:59 »
Idézetet írta: "Peter"
Srácok 1-2 napra felesleges elmenni, az semmire nem elég. Nekem még a 4 nap is határeset.

Csatlakoznék ehhez a véleményhez. Arról nem is beszélve, hogy nem mindegy, ki honnan indul reggel (Szombathely vs. Nyíregyháza).
Aztán ha már ott van az ember, akkor döbben rá, hogy még mi mindent lenne érdemes megnézni (Pl. Kaprun).

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Irány a Grossglockner!
« Válasz #17 Dátum: 2007.03.21 22:36:52 »
Ti tudjátok, hisz ti jártatok már arra. Én hiszek nektek.  :kacsint:
Xanyi

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Irány a Grossglockner!
« Válasz #18 Dátum: 2007.03.22 09:55:33 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "Peter"
Srácok 1-2 napra felesleges elmenni, az semmire nem elég. Nekem még a 4 nap is határeset.

Csatlakoznék ehhez a véleményhez. Arról nem is beszélve, hogy nem mindegy, ki honnan indul reggel (Szombathely vs. Nyíregyháza).
Aztán ha már ott van az ember, akkor döbben rá, hogy még mi mindent lenne érdemes megnézni (Pl. Kaprun).


Szerintem az a legfontosabb, hogy együtt menjünk ki, és minél többen.

Mindneki annyi napra jöjjön, amennyire szeretne.

A leendõ szállást is eszerint kell majd lefoglalnia mindenkinek.[/u]
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Irány a Grossglockner!
« Válasz #19 Dátum: 2007.03.23 12:27:22 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "Peter"
Srácok 1-2 napra felesleges elmenni, az semmire nem elég. Nekem még a 4 nap is határeset.

Csatlakoznék ehhez a véleményhez. Arról nem is beszélve, hogy nem mindegy, ki honnan indul reggel (Szombathely vs. Nyíregyháza).
Aztán ha már ott van az ember, akkor döbben rá, hogy még mi mindent lenne érdemes megnézni (Pl. Kaprun).


Szerintem az a legfontosabb, hogy együtt menjünk ki, és minél többen.

Mindneki annyi napra jöjjön, amennyire szeretne.

A leendõ szállást is eszerint kell majd lefoglalnia mindenkinek.[/u]


Ez így igaz. Addigra már nekem is lesz kocsi, hiszen tegnap elõlegeztem le. Namármost: 1-2 napra tudnánk menni a párommal, többre nem, mert ugye a  "gyereklány" és a kutyák is idehazamaradnak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Irány a Grossglockner!
« Válasz #20 Dátum: 2007.03.23 13:25:48 »
Idézetet írta: "Peter"
Mi itt szálltunk meg:
http://www.ferienwohnungen-angermaier.at
Kb 20 E/fõ nap, ezért adnak egy teljesen normális szobát reggelivel. Vacsi kb +10E/fo/nap.


Ez Heiligenblutban van, Grossglockner déli lábánál. Itt is lehetne szállást intézni.
http://www.unterkircher.at

Peter, ha utána tudnál nézni az általad ismert szállásnak (hány embert tudnának fogadni, mennyi pontosan, hány személyes szobák vannak...stb) az jó lenne.

Most (is) bánom, hogy nem tudok németül (sem).  :oops:
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Irány a Grossglockner!
« Válasz #21 Dátum: 2007.03.23 13:59:32 »
Így van. Együtt kell menni, közös programként megtekintjük Grossglocknert, aztán ki-ki eldönti, hogy marad-e további látványosságokat nézni, avagy nem.
Xanyi

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Irány a Grossglockner!
« Válasz #22 Dátum: 2007.03.23 14:33:57 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Így van. Együtt kell menni, közös programként megtekintjük Grossglocknert, aztán ki-ki eldönti, hogy marad-e további látványosságokat nézni, avagy nem.


Egy indulási idõpontot kellene kiválasztanunk elsõ lépésként. Szabadságot - gondolom - nem sokan akarnának ezért kivenni, így vegyük elsõ körben a hosszú hétvégéket.
Javaslatként pár indulási nap:

A: április 28.(szombat), 4 napos hosszú hétvége
B: május 26.(szombat), Pünkösd-i hétvége
C: augusztus 18.(szombat), Aug. 20-i hétvége
D: október 20.(szombat), Okt. 23-i 4 napos hosszú hétvége
E: november 1.(csütörtök), november 1-4, hétvége

Máskor esetleg?
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Irány a Grossglockner!
« Válasz #23 Dátum: 2007.03.23 15:31:45 »
Én novembernél maradnék. Októberben nagy esõt lehet kifogni, a nyáriak kiesnek, az egyik a nyári nagytali, a másik a nyaralás ideje, így az is kiesik nekünk, az április ugye a tavaszi tali közelébe esik. Szóval, nekünka november. :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Irány a Grossglockner!
« Válasz #24 Dátum: 2007.03.23 16:23:42 »
Nekem csak az augusztus 18. az ami biztos, hogy kiesik, ugyanis elötte jövök haza nyaralásból, szal arra az idõre kiadásból az bõven elég lesz!
Október és november jó, de olyan messze van az még  :szomoru:

Szal a többség dönt, de ne augusztus 18. legyen, mert akkor szerintem nem csak én nyaralok!
Xanyi

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Irány a Grossglockner!
« Válasz #25 Dátum: 2007.03.23 22:08:02 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Én novembernél maradnék. Októberben nagy esõt lehet kifogni, a nyáriak kiesnek, az egyik a nyári nagytali, a másik a nyaralás ideje, így az is kiesik nekünk, az április ugye a tavaszi tali közelébe esik. Szóval, nekünka november. :kacsint:

Ezt nem javasolnám. Akkor már le van zárva Glockner-út, de ha mégis fel lehetne menni, totál téli viszonyokat lehet(ne) már ott találni. Én már jártam ott nyár közepén ködös, hóeséses idõben. Mindenképpen a május-augusztusi idõpontok egyikét választanám, mivel áprilisban még nincs nyitva út. Itt utána lehet nézni: http://www.grossglockner.at/aktuelles/
Csak, hogy milyen állapotokból kell május elejéig szabaddá tenni az utat: http://www.grossglockner.at/hochalpenstrasse/schneeraeumung.htm  Akinek az angol szimpatikusabb: http://www.grossglockner.com/highalpineroad/snowclearing.htm :mivan:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Irány a Grossglockner!
« Válasz #26 Dátum: 2007.03.23 23:34:02 »
Novemberben már síelni kell odamenni.
Legyen meg az idõpont és akkor intézem a szállást, megigértem még a másik topicban. Valahol lesz szállás nem kell aggodni, mi még mindig találtunk.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Irány a Grossglockner!
« Válasz #27 Dátum: 2007.03.24 00:05:28 »
Az idõjárást arrafelé másképp kell elképzelni mint mifelénk. Ahol a faluk vannak, ahol lenne a szállás pl, ott kb ugyanolyan az idõ mint nálunk. Ha felmegyünk 2-3 km-es hegyekre kirándulni, ott pedig még nyáron is hó van! Tavaly juniusban voltunk Alpokban, a felvonó alján rövidgatya-póló 26 fok, fennt 2 km magasan pedig -5 fok! Volt aki nem hozott magával fenntre ruhát, ment is vissza postafordultával a felvonóval lefelé.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Irány a Grossglockner!
« Válasz #28 Dátum: 2007.03.24 00:46:37 »
Akkor tehát április kiesett, mert még nincs nyitva az út. Október és november pedig a jegesmedvés idõjárás miatt.
Maradt tehát a május ill. az augusztusi idõpont.
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Irány a Grossglockner!
« Válasz #29 Dátum: 2007.03.24 08:45:46 »
Oké, igazatok van, ebbe nem gondoltam bele. Sajnos nekünk az augusztus jelenleg úgy néz ki nem jó. Áprilisban lesz a tavaszi tali, a kettõ nekünk nem fér be a keretbe. Elõbb utóbb kialakul a pontos idõpont, addig nincsen mit elõre tervezni. Figyelem a topicot, aztán majd, ha fix az idõpont eldöntöm a párommal együtt. :kacsint:  Remélem Palaczk is elõfordul addigra ebben a topicban is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.