Szerző Téma: Irány a Grossglockner!  (Megtekintve 35250 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Irány a Grossglockner!
« Válasz #135 Dátum: 2007.06.03 11:20:28 »
Idézetet írta: "Peter"
Kölnbrein víztározó a neve. Megy fel egy út Gmun in Karten-tól Malta-n át a hegytetõre, ez ennek az utnak a legvégén van, innen már nem lehet tovább menni.

Ennél pocsékabb idõt nem tudsz kifogni, ugyhogy nem aggódj a fotok miatt :)

Most már tényleg sikerült megnézni a képeket. Bármilyen rossz is volt az idõ, a képek jók lettek. :10:
Ha jól emlékszem a málta-völgyi gáthoz vezetõ út elején van egy jó kis étterem, ahol isteni "Maltataler Gebirgsforelle" kapható.  :pofa:  :vag1: Sajnos én 1994-ben jártam ott utoljára. Bár a gát mintha ugyanott lenne most is... :ordog:  :nagymosoly:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Irány a Grossglockner!
« Válasz #136 Dátum: 2007.06.03 13:29:52 »
Idézetet írta: "Peter"
Kölnbrein víztározó a neve. Megy fel egy út Gmun in Karten-tól Malta-n át a hegytetõre, ez ennek az utnak a legvégén van, innen már nem lehet tovább menni.

Ennél pocsékabb idõt nem tudsz kifogni, ugyhogy nem aggódj a fotok miatt :)


Köszi!
Xanyi

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Irány a Grossglockner!
« Válasz #137 Dátum: 2007.06.12 20:49:07 »
Idézetet írta: "Peter"
Szerintem lehet 1 ejszakára is szállást kérni, de rá kell kérdezni ha megvan az idõpont.

http://www.sagritzerwirt.at/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=36

Tegnap este sikerült szállást foglalnom náluk, bár nem a saját elérhetõségükön, mert ott on-line erre nincs lehetõség, hanem a Tiscover-en keresztül. Így a válasz is adott: lehet egy éjszakára is megszállni, kb. 8% felár ellenében.

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Irány a Grossglockner!
« Válasz #138 Dátum: 2007.06.12 20:59:26 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Tegnap este sikerült szállást foglalnom náluk, bár nem a saját elérhetõségükön, mert ott on-line erre nincs lehetõség, hanem a Tiscover-en keresztül. Így a válasz is adott: lehet egy éjszakára is megszállni, kb. 8% felár ellenében.


Tökmindegy az a 8%...
Ha meglátod milyen gyönyörû helyen fogsz felébredni reggelenként eszedbe sem fog jutni a felár.
Kimész az erkélyre, beszívod a friss levegõt, és megérintesz közben pár felhõt!
Nagyon visszavágyom!
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Irány a Grossglockner!
« Válasz #139 Dátum: 2007.06.12 22:11:32 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Tegnap este sikerült szállást foglalnom náluk, bár nem a saját elérhetõségükön, mert ott on-line erre nincs lehetõség, hanem a Tiscover-en keresztül. Így a válasz is adott: lehet egy éjszakára is megszállni, kb. 8% felár ellenében.


Tökmindegy az a 8%...
Ha meglátod milyen gyönyörû helyen fogsz felébredni reggelenként eszedbe sem fog jutni a felár.
Kimész az erkélyre, beszívod a friss levegõt, és megérintesz közben pár felhõt!
Nagyon visszavágyom!

Hát... Nekem nem kell ezt bemutatni. :szemez: Több, mint 10 éve Ausztriában nyaralunk. Most is Tirolba, Söldenbe megyünk, de a Ti kirándulásotokon felbuzdulva egy napot rááldozunk a Grossglocknerre. Bízva abban, hogy sikerül a csúcsot is meglátni. :kacsint:
Csak egy kis kedvcsinálás miatt: idén ide megyünk, de legtöbb alkalommal itt voltunk. Bizton állíthatom, hogy érdemes arrafelé is elmenni. :szivecske:  :pofa:  :szemez:

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Irány a Grossglockner!
« Válasz #140 Dátum: 2007.06.13 14:37:48 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Hát... Nekem nem kell ezt bemutatni. :szemez: Több, mint 10 éve Ausztriában nyaralunk. Most is Tirolba, Söldenbe megyünk, de a Ti kirándulásotokon felbuzdulva egy napot rááldozunk a Grossglocknerre. Bízva abban, hogy sikerül a csúcsot is meglátni. :kacsint:
Csak egy kis kedvcsinálás miatt: idén ide megyünk, de legtöbb alkalommal itt voltunk. Bizton állíthatom, hogy érdemes arrafelé is elmenni. :szivecske:  :pofa:  :szemez:


 :10:
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Irány a Grossglockner!
« Válasz #141 Dátum: 2008.06.23 23:00:10 »
Hy.

Látom nem mostanában frissült az oldal.:-(((

Mindegy , jelzem hogy jövőhéten ellátogatok arrafelé. :-))) Már jártam fent a Józsibácsi kilátonál kétszer , de most megint felnézek. Nemtudom megunni azt a látványt, levegőt, meg úgy az egészet. Nagy álmom, hogy egyszer az Öregúrral (69-es T5-ös Pannónia) guruljak fel.:-) Addig nem nyugszom míg össze nem hozom.:-)))

TUZI
TUZI

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Irány a Grossglockner!
« Válasz #142 Dátum: 2008.07.18 12:41:16 »
Nekünk is megvolt, bár egy off pólóval!  ::) Nagyon tetszetős hely, a tériszonyom még vezetés közben is előjött!  :hammer: :eek: Az Edelweisspitzet kihagyni nem szabad ha már ott vagytok, és rá kell szánni a napot! Arra nem lehet adni, hogy épp borult az idő amikor elindultok, anno mikor mi jártunk arra sok szürke felhő vette körül a hegyet .. esett is itt ott, de fenn kisütött a nap és gyönyörű kilátásban volt részünk az Öreg högyre! :) Visszafelé a déli úton mentünk le, gyönyörű az is... Igen érdekes látvány, amikor az ember felülről látja a szivárványt... :) Egyébként a legszárazabb időszak az augusztusi, akkor a legnagyobb az esély a tiszta csúcsfigyelésre! Május június elején a havasi virágpompában lehet gyönyörködni, ilyenkor nagy tárnics (encián) foltokat lehet mindenütt látni..

Szívesen mennék még arra! .. :yes:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Irány a Grossglockner!
« Válasz #143 Dátum: 2008.07.18 14:51:46 »
Nekünk is megvolt, bár egy off pólóval!  ::) Nagyon tetszetős hely, a tériszonyom még vezetés közben is előjött!  :hammer: :eek: Az Edelweisspitzet kihagyni nem szabad ha már ott vagytok, és rá kell szánni a napot! Arra nem lehet adni, hogy épp borult az idő amikor elindultok, anno mikor mi jártunk arra sok szürke felhő vette körül a hegyet .. esett is itt ott, de fenn kisütött a nap és gyönyörű kilátásban volt részünk az Öreg högyre! :) Visszafelé a déli úton mentünk le, gyönyörű az is... Igen érdekes látvány, amikor az ember felülről látja a szivárványt... :) Egyébként a legszárazabb időszak az augusztusi, akkor a legnagyobb az esély a tiszta csúcsfigyelésre! Május június elején a havasi virágpompában lehet gyönyörködni, ilyenkor nagy tárnics (encián) foltokat lehet mindenütt látni..

Szívesen mennék még arra! .. :yes:

Hy.

Mint a dátumokból kiderül, azóta már meg is volt az út.:-((( Sajnos. Sajnos mert ez azt jelenti hogy idén már nem megyek nyaralni.:-((
Röviden. Most voltam 3X fent. Három éve voltam utoljára. Döbbenet. Annyit fogyot a gleccser hogy az félelmetes. Kb. olyan 10-12 évet tippelek és elfogy. Mondjuk nem csodálom mert amikor most fent voltunk qrvameleg volt.:-( Eddig olyan 4 celziusz volt, most meg tízen valamennyi. Nem csodálom hogy olvad.

Mindegy a táj akkor is lenyűgöző. Most mentem először GPS-el. Na meg más irányból is érkeztünk. Micike (GPS) olyan utakon vit hogy a fülem ketté állt. Aszfaltos, de valami hegyi ösvény. Néhol elkerülő , ha jönne valaki szenbe. Nem jött.:-)))

Remélem egyszer még feljutok. Szerintem nem mostanában lesz, és szerintem az lesz az utolsó, és szinte biztos hogy motorral.:-)))
TUZI

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Irány a Grossglockner!
« Válasz #144 Dátum: 2008.07.18 20:03:17 »
Mint a dátumokból kiderül, azóta már meg is volt az út.:-(((

Láttam, hogy megvolt már, végigolvastam  a topicot :) a szervezési procedúra saját tapasztalatomat is beigazolta..szervezünk valamit, baromi sok jelentkező, megvalósuláshoz közeledve fogyatkozunk, fogyatkozunk.. és a végén jó ha nem egyedül megy a szervező! :ph34r: :whistling:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294