Szerző Téma: Irány a Grossglockner!  (Megtekintve 37417 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Irány a Grossglockner!
« Válasz #120 Dátum: 2007.06.01 16:46:08 »
Megpróbálom leírni merrefele jártunk. Olyan helyen voltunk kedves cartársak, aminek élményeit kép és videó nemigen adja vissza. Üres frázisnak hathat, de ezt látni kell és személyesen kell átélni!

Szombaton (05.26.) indultunk útnak. Az A2-es autópálya Ilz utáni részén egy benzinkútnál találkoztunk Peter-rel és feleségével, na meg a piros Toyota Corollájukkal. 11:00 óra után párc perccel indultunk el szálláshelyünk felé. (Rábafüzestõl Sagritz 350 km.) Szépen tudtunk haladni, persze voltak sebességkorlátozások, de ezt mi a szabad szakaszokon sebességtúllépésekkel tudtuk kompenzálni. Még Sagritz elõtt elkapott minket egy zuhi, de ennek csak az autóink örültek, mert szépen lecsutakolta õket a víz. 31 fokban indultunk és 15 fokba éerkeztünk. 15:00 körül már elfoglalhattuk a szállást, kézhez kaptuk a Grossglockner-Hochalpenstrasse használatára jogosító kis kártyáinkat. Lepakolás után elindultunk Peter-ek gépével felfele a hegyen. Az idõjárás a kegyeibe fogadott minket, mert kiderült az ég, így láthattuk a Grossglockneri csúcsot. Megnéztük a Ferenc József házat, megérintettünk egy mormotát (simogatásnak túlzás lett volna nevezni), valamint rácsodálkoztunk az alattunk elterülõ gleccserre. Vacsoráztunk, majd sétáltunk egyet a magasban, és utána visszagurultunk a szállásra. A házinéni megkínált minket egy jóféle helyi pálesszel, mi még megbolondítottuk ezt egy kis vörösborral, így a fáradtságunk ellenére beszélgetésbe torkollott az este.  :partyman:

Vasárnap (05.27.) a reggeli után nem a Grossglockner felé, hanem a Edelweisspitze felé vettük az irányt. Véleményem szerint ez volt túránk csúcspontja. Az út a csúcs felé egy igazi adrenalin bomba. Ott már csak 4 fokot mutatott a hõmérõ, ráadásul a viharos szél sem a melegségérzetünket fokozta. Innen Zell am See felé vettük az irányt, beiktatva egy vadaspark látogatást. A hegyrõl lefelé menet igencsak megviselte az Ave-t, és a fékpedált már tövig kellett benyomnom, hogy az elõttem haladó Peter-ékbe bele ne csókoljak. A vadasparkhoz leparkolva igencsak megcsapta orrunkat az elsõ kerekek felõl jövõ égett szag. 1,5 óra vadaspark vizit az autómnak is jót tett, mert utána minden visszaállt a régi kerékvágásba. Innen meg sem álltunk Zell am See-ig, ami a tiszta kis tavával együtt gyönyörû látvány. Itt belecsöppentünk egy pünkösdi bálba, amit pár szóval jellemeznék: bõrnadrág, zenekar, gólyalábakon járó emberek...
Ettünk egy picit, sétáltunk a tó mellett és a szállás felé vettük az irányt. Itt este a jól bevált programot választottuk: pálesz, beszélgetés, de most fehér bor mellett.

Hétfõn (05.28.) párommal mi már hazafelé vettük az irányt, de még négyesben megnéztük Malta nevû falucskában a vízesést. Itt búcsút vettünk egymástól és mi jöttünk haza Paksra. Szegény Avensis már azt hitte pihenhet, mikor egy jó barátom jelezte, hogy Balatonvilágosnál lerobbant és haza kellene húznom. Gondolhatjátok: a legnagyobb dugóban kellett araszolgatnunk. 1,5 óra alatt tettünk meg 10 km-t. Azért csak hazaértünk.


Néhány szót még általánosságban: Ausztria gyönyörû! 1420 km volt a túra, ezalatt majdnem 2,5 tank benya ment el. A szállás egy fõre 25 euró volt éjszakánként, de ez tartalmazta a reggelit és a kártyát június 10-ig a Grossglockner-Hochalpenstrasse használatára. Érdekes volt tapasztalni, hogy az osztrákok mennyire betartják a sebességkorlátozásokat.

És ami a lényeg: ilyen jó társaságot kívánok mindenkinek, mint amilyenek Peter-ék voltak. Innen is köszönünk nekik mindent!

Peter képeit ajánlom mindenkinek!

Íme az én képeimbõl pár darab:
http://grossglockner.velcsi80.fotoalbum.hu/
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Irány a Grossglockner!
« Válasz #121 Dátum: 2007.06.01 21:19:08 »
Hûûû gyönyörû helyeken jártatok  :10:

Nagyon szép képek!
Xanyi

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Irány a Grossglockner!
« Válasz #122 Dátum: 2007.06.01 22:33:48 »
Haho,

Na lassan nekem is meglesznek a képek, már töltõdnek folfele :)
Még nincs kész mind, raw-ból kell egyesével csinálnom õket, még lesznek autós képek, és amiken mi emberkék vagyunk.

Velcsi frankón leírta a közös napokat, mi még maradtunk 1 napot. Ahogy elváltunk mi mentünk tovább a viztározóig. Közben megálltunk 1-2x. Na ott zord hideg volt, a szokásos +4 fok és fujt a szél, sétáltunk egyet, megnéztunk egy kiállítást hogy miért is van ez a viztározó. A labancok összegyujtik a gleccservizet ott fent, majd csöveken leküldik a völgybe, ahol kis vizerõmûveket táplálnak belõle. Igy már értem miert nem kell nekik az atom :)
Utána megint felmentünk a Franz Jozef házba, gondoltuk eszünk megint egy gõzgombócot, de sajna be volt zárva. Elõtte még voltunk egy étterembe, csak ugy betértünk, és találkoztunk magyarokkal, egy pincércsajjal! Fullos ebédet kaptunk, kár hogy utolsó nap. Megigértük neki, hogy visszamegyünk oda még a nyáron!

Fennt fotoztam még párat, aztán lennt még vacsiztunk egyet az elsõ kisvárosban ahol együtt is sétáltunk egyet, ahol a sifelvonó indul felfelé. Következõ nap reggel szakadó esõre ébredtünk,fennt a hegyen pedig esett a hó! Az autók akik jöttek lefele tiszta havasak voltak. Ugyhogy elindultunk hazafelé. Utközben még megálltunk a Fertõ tó osztrák részén, ebédeltunk egyet, aztán este már itthon voltunk.

Nagyon szép helyeken jártunk, nem adja vissza semmi azt amit ott tapasztaltunk. Nyáron még vissza kell menni oda! Beszéltük a vendéglátó nénikével is hogy csak csörögjuk rá ha akarunk menni, szokott lenni hely.

Velcsi, szivesen mindent! Találkozunk még!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Irány a Grossglockner!
« Válasz #123 Dátum: 2007.06.01 23:27:25 »
Velcsi, elküldöd nekem a mailcimed? Tudod még beszelgettünk mindenféle igo hackolásról, küldök neked cuccokat hozzá. peter_kukac_kulcsnet_pont_hu az enyém.

Mi 1900 km-t mentünk összesen, a benyát nem számoltam össze, a labancoknál még hazafele telenyomattam az utolsó helyen. Szerintem jobb az oszrák benya és kevesebb kell belõle.

Örülünk hogy megismertünk benneteket!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Irány a Grossglockner!
« Válasz #124 Dátum: 2007.06.02 00:38:15 »
Ami szép, az szép! :10: Mi július 20-án indulunk Söldenbe (Tirol, Ötztal). Úgy tervezzük, hogy odafelé szánunk egy napot a Grossglockner útra. Eddig még onnan a csúcsot egyszer sem láttuk a rossz idõ miatt. :szomoru: Szerencsétek, hogy Nektek elsõre sikerült. Várjuk az újabb képeket.
Idézetet írta: "Peter"
Velcsi, elküldöd nekem a mailcimed? Tudod még beszelgettünk mindenféle igo hackolásról, küldök neked cuccokat hozzá. peter_kukac_kulcsnet_pont_hu az enyém.

Nono, hekkelünk, hekkelünk... :mivan: Erre való a PÜ. :nagymosoly:  :ordog:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Irány a Grossglockner!
« Válasz #125 Dátum: 2007.06.02 07:37:41 »
Sajna megtelt a helyem a külsõ szerveremen, ugyhogy csak itthoni gépre tudom kirakni, sorry de kicsit lassu, majd megoldom a kulsõ szervert az gyorsabb lesz.

http://peter.no-ip.hu/pictures/grossglockner/index.htm

CRT-n nézzétek ha tudjátok!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Irány a Grossglockner!
« Válasz #126 Dátum: 2007.06.02 10:58:48 »
Idézetet írta: "Peter"
Sajna megtelt a helyem a külsõ szerveremen, ugyhogy csak itthoni gépre tudom kirakni, sorry de kicsit lassu, majd megoldom a kulsõ szervert az gyorsabb lesz.

http://peter.no-ip.hu/pictures/grossglockner/index.htm

CRT-n nézzétek ha tudjátok!

Sehogy se tudjuk, legalábbis nálam be sem jön ez az oldal. :szomoru:

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Irány a Grossglockner!
« Válasz #127 Dátum: 2007.06.02 12:57:19 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Ami szép, az szép! :10: Mi július 20-án indulunk Söldenbe (Tirol, Ötztal). Úgy tervezzük, hogy odafelé szánunk egy napot a Grossglockner útra. Eddig még onnan a csúcsot egyszer sem láttuk a rossz idõ miatt. :szomoru: Szerencsétek, hogy Nektek elsõre sikerült. Várjuk az újabb képeket.


Hát, igen...Tényleg nagy mákunk volt, hogy láttuk a csúcsot. Igaz, hogy mikor felértünk pont felhõ takarta, de csak kiimádkoztuk, hogy láthassuk.
Remélem, ti is látjátok majd. Itthonról drukkolunk, hogy összejöjjön!   :ima:
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Irány a Grossglockner!
« Válasz #128 Dátum: 2007.06.02 13:07:51 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Ami szép, az szép! :10: Mi július 20-án indulunk Söldenbe (Tirol, Ötztal). Úgy tervezzük, hogy odafelé szánunk egy napot a Grossglockner útra. Eddig még onnan a csúcsot egyszer sem láttuk a rossz idõ miatt. :szomoru: Szerencsétek, hogy Nektek elsõre sikerült. Várjuk az újabb képeket.


Hát, igen...Tényleg nagy mákunk volt, hogy láttuk a csúcsot. Igaz, hogy mikor felértünk pont felhõ takarta, de csak kiimádkoztuk, hogy láthassuk.
Remélem, ti is látjátok majd. Itthonról drukkolunk, hogy összejöjjön!   :ima:

Peter, Velcsi! Ahol Ti megszálltatok, ott lehet egy éjszakára is szállást kérni?

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Irány a Grossglockner!
« Válasz #129 Dátum: 2007.06.02 21:38:12 »
Hahó, nos volt egy kis technikai problémám ;)

Most nézzétek meg, remélem mostmár jó lesz.

Szerintem lehet 1 ejszakára is szállást kérni, de rá kell kérdezni ha megvan az idõpont.

http://www.sagritzerwirt.at/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=36

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Irány a Grossglockner!
« Válasz #130 Dátum: 2007.06.02 22:18:43 »
Nagyon szépek a képek srácok  :10:
Remélem 1szer én is eljutok oda.

Peter, ez a kép milyen technológiával készült? Vízesés
Lerekeszelted, vagy polárral? Én is csináltam már hasonló képet polárral+ F8-al, de az sokkal kisebb vízesés volt  :kacsint:
Laco 73 :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Irány a Grossglockner!
« Válasz #131 Dátum: 2007.06.02 22:39:31 »
f29+polár együtt iso100-on 2sec záridõt adott ki. Veszek már egy szürkeszûrõt, ide az kellett volna. Egyébként kb 1 sec záridõ körül már szép fátyolos lesz a viz.

Ja jut eszembe elsõ nap kiesett a kezembõl a polárszurõ a gleccser felett jó magasan. Szerencsére nem esett mélyre, a fû megfogta, egy karc se lett rajta. Csak az életemet kellett kockára tenni érte, nem volt mit tenni le kellett másznom érte :)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Irány a Grossglockner!
« Válasz #132 Dátum: 2007.06.02 22:52:28 »
Idézetet írta: "Peter"
f29+polár együtt iso100-on 2sec záridõt adott ki. Veszek már egy szürkeszûrõt, ide az kellett volna. Egyébként kb 1 sec záridõ körül már szép fátyolos lesz a viz.

Ja jut eszembe elsõ nap kiesett a kezembõl a polárszurõ a gleccser felett jó magasan. Szerencsére nem esett mélyre, a fû megfogta, egy karc se lett rajta. Csak az életemet kellett kockára tenni érte, nem volt mit tenni le kellett másznom érte :)
Akkor jól gondoltam  :kacsint: Milyen obival csináltad? Szürke szûrõt még nem használtam, az mire is szolgál, kifejtenéd a fotós topicban? A szûrõre meg mindig nagyon vigyázok, olyankor csak az van a kezemben, vagy valaki segít feltenni, mert azért az is sokba kerül  :kacsint:
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Irány a Grossglockner!
« Válasz #133 Dátum: 2007.06.03 01:49:59 »
Ez hol van pontosan?

Ez nagyon tetszik, ha egyszer eljutok arrafelé, pont ilyen képet szeretnék én is csinálni  :10: (Ami ugysem fog menni, mert se gépem se tudásom...  :nagymosoly: )
Xanyi

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Irány a Grossglockner!
« Válasz #134 Dátum: 2007.06.03 09:26:58 »
Kölnbrein víztározó a neve. Megy fel egy út Gmun in Karten-tól Malta-n át a hegytetõre, ez ennek az utnak a legvégén van, innen már nem lehet tovább menni.

Ennél pocsékabb idõt nem tudsz kifogni, ugyhogy nem aggódj a fotok miatt :)