Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777773 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4680 Dátum: 2016.11.04 21:53:34 »
Miért hasznos az internet?

Vásárló kérdez: Scart csatlakozó van-e rajta? A leírásból nem derül ki egyértelműen. Az adatlapon nem szerepel, de a leírásban és a vélemények közt megemlítik.
Válasz 1(mediamarkt.hu): Tisztelt XY! Van rajta Scart csatlakozó!
Válasz 2 (Mizu Computer):  Üdv! Ezen a készüléken nincs SCART aljzat.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4681 Dátum: 2016.11.04 22:27:53 »
médiamarktot hagyjuk...idióta brigád..
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4682 Dátum: 2016.12.19 14:25:09 »
Eljött az az idő,amikor néhány képet szeretnénk papír alapon is magunkénak tudni a gyerekről.
Eddig (kihasználva, hogy mindig kéznél van), a telefonokkal, csináltunk képeket, azokból néhányat előhívatva szembesültünk azzal, ami tulajdonképpen előre látható volt (tipikusan a "tudtam én, csak nem sejtettem" esete...): nem igazán kielégítő a minőség... Monitoron szépek (élvezhetőek inkább), papíron szánalmas...
Kérdésem az lenne, szerintetek hol kezdődik árban, típusban, akár márkában, amivel olyan képet lehet csinálni, amiből később élvezhető papír készülhet? Nem munkaeszköznek kell, tehát nem a millió Ft-os kategória érdekel, persze tudom, hogy nem is a 20e ft-os fogja megoldani ezt a problémát...
Köszi előre is a tippeket!

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4683 Dátum: 2016.12.19 14:47:37 »
Eljött az az idő,amikor néhány képet szeretnénk papír alapon is magunkénak tudni a gyerekről.
Eddig (kihasználva, hogy mindig kéznél van), a telefonokkal, csináltunk képeket, azokból néhányat előhívatva szembesültünk azzal, ami tulajdonképpen előre látható volt (tipikusan a "tudtam én, csak nem sejtettem" esete...): nem igazán kielégítő a minőség... Monitoron szépek (élvezhetőek inkább), papíron szánalmas...
Kérdésem az lenne, szerintetek hol kezdődik árban, típusban, akár márkában, amivel olyan képet lehet csinálni, amiből később élvezhető papír készülhet? Nem munkaeszköznek kell, tehát nem a millió Ft-os kategória érdekel, persze tudom, hogy nem is a 20e ft-os fogja megoldani ezt a problémát...
Köszi előre is a tippeket!
Telefont kérdezel vagy hagyományos fényképezőt?
Telefon 70 ezertől indul 150 -ig. Például LG G3 vagy LG G4, tapasztalatból mondom jó fényviszonyok mellett nagyon jó képeket készítettek és papíron is úgy adta vissza amivel nem volt panaszom. Persze amikor fotózás közben bele nagyítottam akkor az már nem lett jó. :)
Fery

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4684 Dátum: 2016.12.19 14:51:13 »
Telefont kérdezel vagy hagyományos fényképezőt?
Telefon 70 ezertől indul 150 -ig. Például LG G3 vagy LG G4, tapasztalatból mondom jó fényviszonyok mellett nagyon jó képeket készítettek és papíron is úgy adta vissza amivel nem volt panaszom. Persze amikor fotózás közben bele nagyítottam akkor az már nem lett jó. :)

+1 LG G4.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4685 Dátum: 2016.12.19 15:04:42 »
Telefont kérdezel vagy hagyományos fényképezőt?
...
Jogos a  kérdés...
Fényképező gépre gondoltam, de ha létezik olyan telefon, ami erre alkalmas, akkor az is jöhet...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4686 Dátum: 2016.12.19 16:21:17 »
Jogos a  kérdés...
Fényképező gépre gondoltam, de ha létezik olyan telefon, ami erre alkalmas, akkor az is jöhet...
Ami épp a kezem ügyében van és nekem bevált, Nikon D3200, szerintem nemsokára kapsz még tippet, ott van még a Canon az is jó :)
Telefont fentebb írtam, de ez is adhat némi vitára okot mert vannak akik teljesen más márkára esküsznek  :whistling:
Fery

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4687 Dátum: 2016.12.19 19:26:53 »
Telefonból kemény dió, mert a Huawei P9,  vagy a Mate 9 nem olcsó, viszont a Mate 9 jó képeket csinál a duplaoptikás Leica lencsékkel.  Bepi mester mondta, hogy a jó közepes kompaktgépek szintjét alapból hozza. És tényleg korrekt képeket exponáltam már.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4688 Dátum: 2016.12.19 20:16:25 »
Ami épp a kezem ügyében van és nekem bevált, Nikon D3200, szerintem nemsokára kapsz még tippet, ott van még a Canon az is jó :)
Telefont fentebb írtam, de ez is adhat némi vitára okot mert vannak akik teljesen más márkára esküsznek  :whistling:
Egy tükörreflexes gépet tudni kell használni!
Belépő szintű tükrös gép (mint a Nikon 3200) full automata üzemmódban egy bridge gép szintjén sem muzsikál, csalódni fog benne.
Ha nincs fotós tudás (fél manual, manual mód ismerete, rekesz, idő, ISO gyakorlati használata), akkor inkább egy ultrazoom bidge gépet javasolnék (Panasonic Lumix, Sony Cyber Shot, Canon Powershot, Nikon Coolpix, Fujifilm Finepix valamelyik pénztárcának megfelelő gépe). Ezek nem olcsóbbak a belépő szintű tükrös gépeknél (sőt sokszor drágábbak), de amatőrként többet lehet kihozni belőlük.

Ezek közül valamelyik (időnként használtan egész jó áron hozzá lehet jutni)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4689 Dátum: 2016.12.19 20:22:44 »
Samsung Galaxy S5-ről kiváló képeket hívattunk elő a CEWE fotószolgálatnál papír alapra. 10-es méretben tökéletes.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4690 Dátum: 2016.12.19 20:40:09 »
Egy tükörreflexes gépet tudni kell használni!
...
Na, ez az! Egy kisgyermek esetében pont arra nincs idő, hogy záridő, rekeszérték stb állítgatásokkal töltsem az időt, az eddigi képek zöme is jól elkapott pillanatokat örökítettek meg (csak éppen az előhívás nem sikerült)
Az ajánlott gépek, telefonok zöme 100+ kategória, még egyik-másik telefonra talán adnék is nagyságrendileg hasonló összeget, de 200 fölött még fényképezőgépért sem. Hiába, ezeket kihasználni már olyan tudást igényel, hogy ezt elsajátítani nekem nincs időm, energiám...

Köszi az ötleteket, valamit kitalálok...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4691 Dátum: 2016.12.19 20:51:29 »
Nekünk egy Canon EOS 550D-nk van egy pár jó lencsével meg egy SpeedLite 430EX vakuval.
Beltéri fotózáskor a vakut a plafonra irányítjuk mindig. A default obi rajta egy Tamron 17-50-es (nem képstabilizátoros). Fotózni pedig mindig az autómata "P" módban szoktunk. Az eredmények így is lenyűgözőek, nincs mobiltelefon vagy kompakt gép ami ezt űberelni tudná.
A nejem csak ennyit tud (vaku plafonra meg "P" mód) és tökéletesen megfelelő képeket csinál, leggyorsabb mozgásokat is elmosódás nélkül megfogja, szemek nem pirosak, stb. A gép mindig így is áll a polcon "bevetésre készen" rajta ezzel az obival meg a vakuval.

A DSLR "spéci tudás" nem követelmény, csak lehetőség.  :yes:
Canon esetén a háromszámos meg négyszámos sorozatú EOS gépeken vannak "szőkenős" üzemmódok is, nem is egy. Nikon-oknál is hasonlóképp...
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.19 21:04:32 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4692 Dátum: 2016.12.19 21:39:40 »
A "pár jó lencse" ... na itt kezdődik a pénzköltés  :D  ;)

Vagy nem azonosan értelmezzük ezt a fogalmat  :winkiss:  Nekem az első jó objektívem 1,5x annyi volt mint a váz (Nikon D90)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4693 Dátum: 2016.12.19 21:42:45 »
Egy párat írtam, az összesen 2 db. Tény hogy nem olcsók, így sem. De az esetek 99,9%-ában beltérben használjuk a vasat, és ott a Tamron 17-50-es van fent. Annak az ára azért nem vészes, és egy qrva jó kis obi (a kitobikat kenterbe veri).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4694 Dátum: 2016.12.19 22:02:15 »
a kitobikat kenterbe veri
Műanyag lencsével?!  :lol: Azt nem nehéz ;)

Szóval emiatt nem érdemes belépő szintű tükröset venni szettben. Erre utaltam hogy csalóka a "nagy" gép sokaknak.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.19 22:04:14 írta Nagycitrom »