Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778078 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4575 Dátum: 2016.05.07 14:51:59 »
Frissítettem is, köszii!  :flowers:
Fery

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4576 Dátum: 2016.06.10 07:58:35 »
vidékre kell mennem és jön a nyaralási szezon.

most melik gps a legjobb + radarjelzés?

igo8am van külön Gpsen ezt azért bírom mert a telefon gyorsabban merül a map nagyjából friss de a radarjelzés ügyben elavult (speedcam) és offline..  :cry:   van véda adatbázis erre?

wazee-t használtam nem tetszett és meriti a telefont mint állat és az mondja hogy csak sebesség túllépés esetén riasz  a radarokra. ez így kevés

trafi huntert felraktam abban meg nincs navi.

most mi van? egyszerrre egy kütyüvel szeretném megoldani. mégis wazze?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4577 Dátum: 2016.06.10 11:01:11 »
Garmin nüvit használok 2005 óta, navigációra szerintem a legjobb. Az ára se vészes és a telefont se meríti. Traffipax ellen az autó műszerfalba integrált eszközét használom(km óra), eddig teljesen bevált.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4578 Dátum: 2016.06.10 12:06:08 »
vidékre kell mennem és jön a nyaralási szezon.

most melik gps a legjobb + radarjelzés?

igo8am van külön Gpsen ezt azért bírom mert a telefon gyorsabban merül a map nagyjából friss de a radarjelzés ügyben elavult (speedcam) és offline..  :cry:   van véda adatbázis erre?

wazee-t használtam nem tetszett és meriti a telefont mint állat és az mondja hogy csak sebesség túllépés esetén riasz  a radarokra. ez így kevés

trafi huntert felraktam abban meg nincs navi.

most mi van? egyszerrre egy kütyüvel szeretném megoldani. mégis wazze?

A külön GPS-t saját akksijáról működteted egész úton, az jobban bírja mint a telefon?
Ökölszabály: a telefon legyen töltőn ha navi megy rajta kocsiban - első sorban a GPS vevőjének nagypontosságú működése zabálja az akksit - tökmindegy, hogy Waze vagy iGO vagy Sygic vagy akár GoogleMaps. Meg persze a folyamatosan bekapcsolt kijelző.

A Waze azért jó, mert ő adja pillanatnyilag a legreálisabb képet az útvonalon várható eseményekről. Persze nem 100% a waze sem, de a többit magasan veri, hiszen az adatbázist valós időben maguk a felhasználók tartják naprakészen. Budapesten még az úttestre leesett dísztárcsa vagy faág is be van jelentve a Waze-ra a lelkes juzerek által. Autópályán pedig általában a felüljárókról fotózó háromlábúakat is felviszik - legalábbis eddig én mindig azt láttam, hogy időben figyelmeztetett a vas. Ilyeneket felvinni a Waze-ban 3 kattintással lehet menet közben és bárki megteheti - meg is teszik. A térképfrissítésről nem is beszélve. Nálunk a kerületbe több helyen alakítottak át sima kereszteződéseket körforgalommá - a Waze-n átadás után pár nappal már rajta volt. iGO térképen még az 1 év utáni frissítésbe se jelent meg... :cry:

Amúgy meg városokon kívül a maximális megengedett sebesség + objektív felelősség miatti tolerancia határok bőven adnak elég gyorsaságot, aki ennél is gyorsabban száguld, az megérdemli ha elkapják, maradjunk annyiban.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.10 12:08:24 írta robi (Robi) »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4579 Dátum: 2016.06.10 12:41:01 »
A külön GPS-t saját akksijáról működteted egész úton, az jobban bírja mint a telefon?
Ökölszabály: a telefon legyen töltőn ha navi megy rajta kocsiban - első sorban a GPS vevőjének nagypontosságú működése zabálja az akksit - tökmindegy, hogy Waze vagy iGO vagy Sygic vagy akár GoogleMaps. Meg persze a folyamatosan bekapcsolt kijelző.


-igen, 8-10 órát bír a régi navi  GPS-em akksiról. ezeréves de megy. 

gondolom neked komolyabb okostelód is van mint nekem de ha nálad is töltöre van dugva a teló akkor az gáz.   nem akarok keresztbe zsinorokat.  :cry:

hát akkor..nemtom..  köszi!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4580 Dátum: 2016.06.10 17:04:50 »
Hát gáz vagy nem, sajnos ez minden okostelefonnal így van. 1-2 napot bírnak átlagfelhasználás mellett, ami koránt sem azt jelenti, hogy ennyi időt végig bekapcsolt kijelzővel és GPS vevővel töltenék.
Budapesten A-ból B-be én sem teszem fel töltőre, mert oda szoktam érni 40 perc alatt bárhová, és ennyi idő alatt elfogadom hogy jobban lemerül. De vidéki útra sosem indulok úgy hogy nincs töltőre téve navi közben, még akkor is, ha addig kibírná akksiról, mert akkor odalenn, amikor kiszállok a kocsiból, még zavaróbb lesz, ha attól kéne parázni hogy a zsebemben lévő telefon nemsokára lemerül. Egy dedikált GPS-nél ez sem téma, hiszen ha a célhoz értél, vége a melónak, érdektelen, mennyire merült le...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4581 Dátum: 2016.06.10 17:23:01 »
-igen, 8-10 órát bír a régi navi  GPS-em akksiról. ezeréves de megy. 

gondolom neked komolyabb okostelód is van mint nekem de ha nálad is töltöre van dugva a teló akkor az gáz.   nem akarok keresztbe zsinorokat.  :cry:

hát akkor..nemtom..  köszi!

Komám, milyen keresztbe drótokról beszélsz?  Középre felcuppantod, középen lejön a drót, és bedugod. A Fabiában, középen van a stecker nem?

És hidd el Robinak, amit írt, én is csak meg tudom erősíteni az általa leírtakat.  És Waze!!!!  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4582 Dátum: 2016.06.10 19:16:55 »
én nem középre cuppantom fel a gps tartót hanem baloldalt a sarokba.  utálom középen, kitakar a látómezőből.. :cry:
így meg keresztbe menne a madzag váltó mellett a konnektorba.
mindegy , megpróbálom a wazzet is madzagról.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4583 Dátum: 2016.06.10 20:03:17 »
Erre az volt a megoldásom régen, hogy egy dedikált USB madzagot fűztem be neki alulról az A oszlop töve és a műsuerfal aljáról. Ennek pedig tápot egyedileg bekötött DC 5V-os adapterrel oldottam meg, így tényleg csak 20cm látszott, ami kikandikált odafenn. Tisztaság mindenhol.

A legtutibb a droidos fejegység, a HiFi topikot olvastátok gondolom.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4584 Dátum: 2016.06.11 07:20:44 »
Tisztaság mindenhol.

A legtutibb a droidos fejegység, a HiFi topikot olvastátok gondolom.

hát igen. én is elérkeztem erre a zsinórmentes pontra..
most mondjam azt hogy gyári kazettás magnóm van és a kazetta adapter zsinórja helyett vettem egy decket amire kazikra felveszem a zenéket.. a kollégák körbeállnak mint egy frigyládát mikor telóról veszem át a zenéket a kazikra.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4585 Dátum: 2016.06.11 07:35:57 »
én nem középre cuppantom fel a gps tartót hanem baloldalt a sarokba.  utálom középen, kitakar a látómezőből.. :cry:
így meg keresztbe menne a madzag váltó mellett a konnektorba.
mindegy , megpróbálom a wazzet is madzagról.

Értem, nekem is ott van a P3-ban, a "normál" kocsikban középre teszem, pláne a Skodába. :)

A P3-ban úgy oldottam meg, hogy vettem egy 1,5 méteres Usb kanócot, az egyik fele a szivargyújtó átalakítóba, a másik a telóba, a vezetéket meg elvezettem a műszerfal-kormányoszlop megfelelő pontjain, hasonlóan Robihoz.  Annyi a különbség, hogy nekem nagyon könnyen bontható, ha átülök egy másik kocsiba, mobil legyen a dolog.   Kis akarással megoldható a dolog.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4586 Dátum: 2016.06.11 13:14:18 »
na jóvan Mesterek, kipróbálom ezt.
most balatoni út stb, megpróbálok átállni igo-ról wazze-ra.
ha bejön , madzagolok.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4587 Dátum: 2016.06.11 15:48:31 »
na jóvan Mesterek, kipróbálom ezt.
most balatoni út stb, megpróbálok átállni igo-ról wazze-ra.
ha bejön , madzagolok.

Jól teszed, nekem is voltak fenntartásaim, de egy hét használatot követően meggyőzött, Azóta a Waze-t használom, pedig van IGO8, meg IGO Anniversary is, és mégis.  Az interaktivitását semmi sem pótolja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4588 Dátum: 2016.06.11 20:27:11 »
Igen a menet közbeni váltás képessége nagy erény. A múltkoriban így úsztam meg egy 50 perces ácsorgást az M5-ösön. Percről percre jöttek az infók az egyre nagyobb dugóról - ott most alapból is van a 40. km környékén, de ezt megfejelték egy koccanással - és aztán levitt a régi 5-re, majd vissza. Így csak negyedórát vesztettem, nem 50 percet.
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4589 Dátum: 2016.06.16 17:53:51 »
na jóvan Mesterek, kipróbálom ezt.
most balatoni út stb, megpróbálok átállni igo-ról wazze-ra.
ha bejön , madzagolok.

Egyszer kéne keresztbemadzagolni, egy szivargyújtót, igényesen eldugott kábellel, és akkor a bal oldalon lehetne a töltésed, nem lenne gond.

(én sokat navizok úgy, hogy telefon az ölembe/zsebembe van, és csak a hedszeten mondja az asszony, hogy merre menjünk )
kisa
born to ride