Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778213 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4410 Dátum: 2015.10.22 10:51:58 »
Bepi nagyon durván szektás lettél.  :eek: Vagy ***asokat fizet neked az Apple.  :wacko:
Én?!  :lol: :lol: :lol: Hát, ha valamire nem Samsung van írva, az már nem is érdekel Téged...  [rohog]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4411 Dátum: 2015.10.22 10:55:22 »
A Tab S2 320 ppi pixel értéket tud. Ahhoz, hogy egy kijelzőt a Retina címkével lássunk el, meg kell haladnia a “varázslatos” 300 ppi sűrűséget.
Tehát ez pont jó, nem? Akkor miért nincs értelme?
Félreértesz. Ha eléri, az már jó. A felett nem fogod észrevenni a felbontásbeli különbséget. Én csak annyit mondtam, hogy ennyi legyen meg.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4412 Dátum: 2015.10.22 10:55:41 »
Ezazért elég nagy blődség volt.  ;)

Aki egy kicsit is ismeri a mobilos hátteremet, tudja hogy bár egy ideje Samsung van, nagyon valószínű, hogy a következő már nem az lesz, nem vagyok Samsung buzi, csak eddig ők adták a legjobb ár-érték arányt számomra.  :szemez:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4413 Dátum: 2015.10.22 10:57:29 »
Jóvanna, béke! Én almás vagyok, te Droidos.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4414 Dátum: 2015.10.22 11:00:17 »
Ezazért elég nagy blődség volt.  ;)

Aki egy kicsit is ismeri a mobilos hátteremet, tudja hogy bár egy ideje Samsung van, nagyon valószínű, hogy a következő már nem az lesz, nem vagyok Samsung buzi, csak eddig ők adták a legjobb ár-érték arányt számomra.  :szemez:
Mit tervezel következőnek samu helyett?
Fery

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4415 Dátum: 2015.10.22 11:37:01 »
Nem a márka a lényeg (de tényleg; sajnos a Samsung kivezeti azt a szolgáltatást, amiért őket választottam 5 évig), telefonban jön fel az LG a G4-gyel (a többi nem gyerebe), de ott a OnePlus 2 is, valamint a Huawei vagy ha úgy tetszik, Honor, amely utóbbi kettő rohadt jó áron nagyon csúcs telefonokat biztosít. Nálam eléggé közismert, hogy csak csúcskategóriában gondolkodom, tehát az olcsóbb kategóriát nem ismerem, ha esetleg ez lett volna a kérdés mögött.  :)
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4416 Dátum: 2015.10.22 11:53:59 »
Felsorolásodban szereplőket én is kerestem, így a OnePlus 2, Honor, LG G4 és az utóbbi mellett döntöttem, nem bántam meg, nagyon jó készülék!  :yes:
Samsung nálam már kiesett.
Milyen szolgáltatás miatt választottad korábban a Samsungot? Csak nem a házhoz megyünk javítani miatt?
Fery

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4417 Dátum: 2015.10.22 12:02:01 »
Milyen szolgáltatás miatt választottad korábban a Samsungot? Csak nem a házhoz megyünk javítani miatt?
De bizony, azért. Engem meggyőzött, az S4 szériahibás volt két dologban is és melóba jött a srác, pikkpakk megcsinálta a gondot. Emellett kolleganőm telefonját is javította hasonlóképp. Ráadásul valahogy mindig nagyon jó áron tudok telefont venni (gyári garival), szóval eddig nem éreztem soha, hogy felárat fizetnék ezért plusz a szolgáltatásért. :)

LG G4 nálam a forrósodó szériahibás Snapi810 miatt esett ki helyből. Pedig imádnám! A G2-t imádtam!  :wub:
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4418 Dátum: 2015.10.22 13:03:49 »
Nem tapasztaltam extrém forrósodást amitől eldobnám vagy teát melegíthetnék rajta  ;) Tényleg.
Töltéskor melegszik és amit akkor érzek ahhoz képest nem volt forróbb/melegebb a telefon pedig nyomatom a navit, közben
futnak háttérben programok, szinkronizál stb
Azért hozzátartozik az is, hogy kicsit belenyúltam (root), töröltem néhány alkalmazást, fagyasztottam programokat és az akku ideje nagyon jó lett.
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4419 Dátum: 2015.10.22 15:23:52 »
Egy kis adalék a dashcam-témához (mini0801), kereken 2 hónap alatt kinyíródott a kamerába helyezett Samsung 32GB Class10-es MicroSDHC kártya. Minden napos Budapesti használat (hétvégén is legalább egyszer) + három vagy négy 2x másfél órás autópályás út mellett. A folyamatos írás+törlés 1 percenkénti darabolás ezt hozta.
...
Szerencsére két egyforma kártyát vettem az év elején, most változatosság kedvéért 5 perces darabolásra állítottam a kamerát (a RegistratorViewer programot használva a visszanézéshez teljesen mindegy mekkora darabokból áll a felvétel, úgyis folyamatosnak látszik), lássuk, így meddig bírja. Elvileg a folyamatos írás változatlan marad, a törlések üteme ritkul csak.

Nah, mostanáig bírta a második Samsung SD kártya, 5 perces darabolással.
Aszittem a kamera ment tönkre, mert az volt a furcsa jelenség, hogy bekapcsolt, megjelent a kép, de nem reagált a gombokra, kikapcsolni se lehetett. Meg volt olyan hogy menet közben egyszer csak kikapcsolt szabályosan, stb. Ezért szét is szedtem, és az a kellemes meglepetés fogadott, hogy a 8GB-os belső memóriája tulajdonképpen nem más, mint egy belső MicroSD kártya, egy belső foglalatban. Ennek azért örülök, mert így merem használni bátran azt is felvételekre, legfeljebb ha tönkre megy, azt is ki tudom cserélni (ha beforrasztott chip lett volna, mint amúgy szokott, nem merném).

Tehát első kártya 2 hónap, második kártya 6 hónap.
Többet SD kártyákat eBay-ről nem veszek.  :nonono:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4420 Dátum: 2015.10.22 18:49:04 »
Nah, mostanáig bírta a második Samsung SD kártya, 5 perces darabolással.
Aszittem a kamera ment tönkre, mert az volt a furcsa jelenség, hogy bekapcsolt, megjelent a kép, de nem reagált a gombokra, kikapcsolni se lehetett. Meg volt olyan hogy menet közben egyszer csak kikapcsolt szabályosan, stb. Ezért szét is szedtem, és az a kellemes meglepetés fogadott, hogy a 8GB-os belső memóriája tulajdonképpen nem más, mint egy belső MicroSD kártya, egy belső foglalatban. Ennek azért örülök, mert így merem használni bátran azt is felvételekre, legfeljebb ha tönkre megy, azt is ki tudom cserélni (ha beforrasztott chip lett volna, mint amúgy szokott, nem merném).

Tehát első kártya 2 hónap, második kártya 6 hónap.
Többet SD kártyákat eBay-ről nem veszek.  :nonono:

Korábban már írtam, a kamerához vett Samsung kártya a mai napig hibamentesen működik.  Én egy szlovák cégtől vettem weben keresztül és Rákospalotán vettem át, valami irodában. Nyilván ez is kínai, de bírja a gyűrődést. Szerintem már 2 évnél öregebb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4421 Dátum: 2015.10.22 21:33:06 »
Aminek a retina felbontási képességét meghaladó pixelsűrűsége van, annak a marketinget kivéve nem sok értelme van, hiszen, kb az életben nem fogod látni a különbséget.
Arról nem is beszélve, hogy az egyre növekvő felbontáshoz nem minden esetben sikerül a hardware-t is hozzáigazítani, ami a felhasználói élményt sokkal inkább ronthatja, mint egy kisebb felbontású kijelző. Itt is "rendszerben" kellene a gyártóknak gondolkodni és nem a virtuális "f*szverésben"...  :whistling:
azé ezeknek még olvass utána töki. és nemfogod isteniteni a retinát!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4422 Dátum: 2015.10.22 22:02:37 »
Korábban már írtam, a kamerához vett Samsung kártya a mai napig hibamentesen működik.  Én egy szlovák cégtől vettem weben keresztül és Rákospalotán vettem át, valami irodában. Nyilván ez is kínai, de bírja a gyűrődést. Szerintem már 2 évnél öregebb.
Az is 32 gigás? Amúgy minden kínai, csak nem mindegy melyik milyen jeggyel jött le a gyártósorról...
Átállok most Kingston-ra. 3 év helyi garival veszem, olyan helyről, amiben megbízok.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4423 Dátum: 2015.10.22 22:11:08 »
azé ezeknek még olvass utána töki. és nemfogod isteniteni a retinát!!!!
Megtettem már párszor. Aki nem szereti az Almát, az soha az életben nem fogja elismerni...
Amatőr fotósként képben vagyok, mire jó egy túlszaturált kép (leginkább átbszni)...
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.22 22:12:41 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4424 Dátum: 2015.10.22 22:11:57 »
Az is 32 gigás? Amúgy minden kínai, csak nem mindegy melyik milyen jeggyel jött le a gyártósorról...
Átállok most Kingston-ra. 3 év helyi garival veszem, olyan helyről, amiben megbízok.
Én a helyedben hanyagolnám a Kingston-t. Inkább Sandisk Ultra.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i