Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777328 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4320 Dátum: 2015.08.05 10:45:27 »
Tud egy okostelefon gps-e annyit, mint egy önálló készülék? Utóbbit vegyük kb. 50e forintosnak szoftverrel, frissítéssel együtt.
Ami GPS készüléket próbáltam eddig, az alapján, véleményem szerint, a mai okostelefonok gyorsabban csatlakoznak. Ennek annyi oka van, hogy nemcsak A-GPS van bennük, hanem a cellainfó alapján is gyorsít a helymeghatározásban a telefon.

A PNA-k előnye volt sokáig a nagyobb kijelző (4,3-5"), de ezeket a mai telefonok lazán utolérték. Ami érdekesebb, hogy a telefon navigálás közbeni zenehallgatás, bejövőhívás esetén mennyire képesek stabilan működni (nem fagynak-e le, nem lépnek-e ki a naviból, stb)? EZ a kulcs a jó döntéshez.
A prémium telefonok valszeg jól működnek, nekem még a 3-3,5 éves iPhone 4S-em is probléma nélkül megbírkózik az iGO8-cal, és a többivel is egyidőben anélkül, hogy működésében probléma lépne fel.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4321 Dátum: 2015.08.05 14:29:50 »
hali dual sim telefont kérdeznék. az most hogy van? berakok két simet más szolgáltatótól. ez ok.   mi a hívószámom? mindkettő?
tudom külön kezelni a contaktokat?  ki tudom választani hogy melyik kedvezőbb simről inditok hívást?   mobilnet? szét van választva? 
samsungot vennék mert annak az androidjában bízok.  érdemes?

Kétfajta létezik:
1. dual sim: két simkártya, két hívószám, azonban egyszerre csak egy működik, ami éppen aktív.  Tehát X kártyára hívás érkezik, amit felveszel, ekkor az Y kártya passzív állapotban van, hívásakor foglaltat jelez.

2. aktív dual sim:  két simkártya, két hívószám, mind a kettő párhuzamosan működik. Tehát az X kártyára hívás érkezik, amit felveszel, eközben az Y kártyára is hívás érkezik, amit jelez a telefon, fel tudod azt is venni, sőt arra alkalmas készüléknél össze tudod konferenciába is hozni a hívókat.

A  Samu duálsimes készüllékeit, szerintem felejtsd el.   OLyan nem létzeik,hogy a samu droidjába bízunk.  Vagy szeretjük a doidot, vagy nem.  Pont a Samu készülékeivel vannak nekem fenttartásaim.  Az XCOVER 2 pl. nem testreszabható, de legalább van rajta CardioTréner, meg egy csomó olyan xarság, ami eszi a tárhelyet, memóriát, de legalább letörölhetetlen.

Ha normális duálsimes teló kell, akkor 50E felett nézelődj, itt már kapsz aktív dualsimet kezelő modellt. :yes:
  És nem rosszak a kínai telók sem.  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4322 Dátum: 2015.08.05 16:07:23 »
kösz az infót.  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4323 Dátum: 2015.08.05 18:53:56 »
kösz az infót.  :clap:

Ja igen, a dual aktív simes fícsöre: Egyik kártyáról felhívod a másikat és csörög.  :D

Tulképpen kettő telefon van egy házban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4324 Dátum: 2015.08.05 21:52:08 »
Én nemrég vettem (kényszerből) egy két simes honor 4c-t. Kellemes csalódás eddig, szép és jó és hasznos és gyors.

A két simnél meg annyi, hogy egy kontaktlistából dolgozol, a névre rábökve pedig alul két kis zöld mező jelenik meg, ott tudod kiválasztani melyik simről menjen a hívás. Egyszerű mint az egyszeregy.

E-digitalnál 54k volt az ára.
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4325 Dátum: 2015.08.05 22:31:15 »
Tud egy okostelefon gps-e annyit, mint egy önálló készülék? Utóbbit vegyük kb. 50e forintosnak szoftverrel, frissítéssel együtt.

Többet tud, már csak azért, mert az okostelóban ha van mobilnet, akkor a normálisabb navi programok egészen hatékonyan figyelembe tudják venni az aktuális közlekedési helyzetet. (nem a Google Maps-ról beszélek, amiben a térképek is online mennek és leszívják az adatforgalmadat, hanem pl. iGO Primo-ról, amelynek offline vannak a térképei - a készülék memóriájában előre feltöltve, csak a közlekedési infókat aktualizálja 5 percenként, ami elenyésző, vagy pl a Waze, ami tényleg brutáljó dugó elkerüléshez).

Az önálló készüléknek is vannak előnyei - dedikált hardvered van csak erre a célra, sok évig megbízható útitárs, és mindig ugyanúgy működik, ahogyan megszoktad.
Én 7 évig használtam ilyet (TMC-set, ami FM rádiósávból tölti le a közlekedési infókat) és nagyon szerettem. Végül beadtam a derekam az okostelefonos verzió mellett, mert a TTS (text-to-speech) teljesen levett a lábamról. Az, hogy a konkrét utcaneveket, útszámokat is kimondja tökéletes magyarsággal, számomra fontos szempont volt.
Azóta már önálló készülékre is telepíthető ilyen.

Mindkettő fajta frissítése megoldható "okosban"...
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.05 22:35:01 írta robi (Robi) »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4326 Dátum: 2015.08.06 09:30:27 »
Többet tud, már csak azért, mert az okostelóban ha van mobilnet, akkor a normálisabb navi programok egészen hatékonyan figyelembe tudják venni az aktuális közlekedési helyzetet. (nem a Google Maps-ról beszélek, amiben a térképek is online mennek és leszívják az adatforgalmadat, hanem pl. iGO Primo-ról, amelynek offline vannak a térképei - a készülék memóriájában előre feltöltve, csak a közlekedési infókat aktualizálja 5 percenként, ami elenyésző, vagy pl a Waze, ami tényleg brutáljó dugó elkerüléshez).

Az önálló készüléknek is vannak előnyei - dedikált hardvered van csak erre a célra, sok évig megbízható útitárs, és mindig ugyanúgy működik, ahogyan megszoktad.
Én 7 évig használtam ilyet (TMC-set, ami FM rádiósávból tölti le a közlekedési infókat) és nagyon szerettem. Végül beadtam a derekam az okostelefonos verzió mellett, mert a TTS (text-to-speech) teljesen levett a lábamról. Az, hogy a konkrét utcaneveket, útszámokat is kimondja tökéletes magyarsággal, számomra fontos szempont volt.
Azóta már önálló készülékre is telepíthető ilyen.

Mindkettő fajta frissítése megoldható "okosban"...

Teljesen egyetértek, gyakorlatilag én is ezt az utat jártam be, igaz én az okoson Waze-t használok. Jelenleg a régi Wayteq navimat a lányom használja megfelelő programmal.  A Priusban meg van a gyári TMC-s navi, friss adatállománnyal, ha külföldre mennénk.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.06 09:32:58 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4327 Dátum: 2015.08.06 09:34:21 »
Én nemrég vettem (kényszerből) egy két simes honor 4c-t. Kellemes csalódás eddig, szép és jó és hasznos és gyors.

A két simnél meg annyi, hogy egy kontaktlistából dolgozol, a névre rábökve pedig alul két kis zöld mező jelenik meg, ott tudod kiválasztani melyik simről menjen a hívás. Egyszerű mint az egyszeregy.

E-digitalnál 54k volt az ára.

Nagyon örülök, hogy bejött a teló. Jó választás volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4328 Dátum: 2015.08.06 10:17:54 »
Én nemrég vettem (kényszerből) egy két simes honor 4c-t. Kellemes csalódás eddig, szép és jó és hasznos és gyors.

A két simnél meg annyi, hogy egy kontaktlistából dolgozol, a névre rábökve pedig alul két kis zöld mező jelenik meg, ott tudod kiválasztani melyik simről menjen a hívás. Egyszerű mint az egyszeregy.

E-digitalnál 54k volt az ára.
Akksija, hogy bírja nálad?
Fery

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4329 Dátum: 2015.08.06 11:52:05 »
Egy nap átlagos használattal (20-30 hívás/nap) kevés egyéb (max 1 óra appok, böngészés) a reggeli teljes töltöttségről 60% környékére esik.
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4330 Dátum: 2015.08.06 14:16:26 »
Végül beadtam a derekam az okostelefonos verzió mellett, mert a TTS (text-to-speech) teljesen levett a lábamról. Az, hogy a konkrét utcaneveket, útszámokat is kimondja tökéletes magyarsággal, számomra fontos szempont volt.
Azóta már önálló készülékre is telepíthető ilyen.


ez hogy? navi program része vagy külön? mihez van? érdekel nagyon.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4331 Dátum: 2015.08.06 15:39:48 »
Tud egy okostelefon gps-e annyit, mint egy önálló készülék? Utóbbit vegyük kb. 50e forintosnak szoftverrel, frissítéssel együtt.

25-30ezerért kíváló Tomtom készüléket tudsz venni, ha a külön navi mellett döntesz, egyébként autózni szerintem elegendő a telefonos gps. Fulloffline a régi nokiákban van, azt szerintem megéri venni navizni. Okostelefonra én a ios-os alap térképet szeretem a legjobban, vagy a WAZE-t.

Motorozáshoz a jobban állítható élményfaktor és a vízállóság miatt javaslom a külön készüléket.

kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4332 Dátum: 2015.08.06 16:40:43 »
HERE Maps már elérhető iOS-re és Androidra is, nem csak WP-re és ha letöltöd a térképeket otthon, full offline működik. Nem kell hozzá régi Nokia.
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4333 Dátum: 2015.08.06 16:51:40 »
épp ma raktam fel a samsung tabletra.
meglátjuk holnap hogy navigál tótéknál.;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4334 Dátum: 2015.08.06 18:00:10 »
ez hogy? navi program része vagy külön? mihez van? érdekel nagyon.

Külön TTS engine amit fel kell tenni a kütyüre. Az iGO-ban pedig olyan voice-ot kell kiválasztani a beállításokban, ami ezt használja, ennyi.