Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778593 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4245 Dátum: 2015.06.29 15:45:56 »
Oké. Addigra hátha megérkezik a szélvédőre rögzíthető tartó, meg, talán a kis tatyó is hozzá...  :clap:

Tesómtól szerzek egy selfie-botot, vagy elviszem az asszony felmosónyelét, aztán lehet vele bohóckodni...  :lol: [rohog] :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4246 Dátum: 2015.06.29 15:58:38 »
Olcsó horgászbot első tagja tökéletes. Van rajta markolat, könnyű, jó a súlypont, és olcsó.  ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4247 Dátum: 2015.06.29 18:01:05 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4248 Dátum: 2015.07.18 17:45:09 »
Került a családba egy Samsung Galaxy S4 Mini. Gyerekek... szerintem ez egy brutáljó telefon. Komolyan.

Hardverikusan hibátlan. Divat volt régebben ócsárolni a Samsung-féle TouchWiz felületet, nos, most ezen a telón, Android 4.4.4-re épülve teljesen tökéletesen rendben van. Millió jól átgondolt, hasznos funkció és app, kézreálló módon megírva, szőkenősen is használható (ugyanaz a funkció többfelől is megközelíthető), megjelenése is egészen pofás. Pár évvel ezelőtt a HTC Sense felület volt a nyerő, nekem volt is belőle jópár verzió, azt kell mondjam, ez a mostani Samsung TouchWiz zsebre vágta lazán. Reggelire megette.
Gyárilag van rajta pl. két olyan funkció is, ami vészhelyzetben segít a tulajdonosnak, hogy segítséget kérjen társaktól SMS-ben, aktuális koordináták megküldésével.
GPS megy rajta mobilnet nélkül (nincs előfizetve a SIM-en), iGO pár másodperc alatt megtalálja a jelet.
Gyors az egész, pikk-pakk minden megnyílik rajta, semmi lassulás nem érezhető rajta akármennyit nyúzod. Folyamatosan bekapcsolt WiFi-vel, kb. 2-2,5 napt kibír egy töltéssel az akksi.

Került a készülékre egy ilyen tok: http://www.ebay.com/itm/S-Line-Soft-Silicone-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-4-3-2-S5-4-3-Mini-S6-5-3-2-/361340625916? (nevetséges 330 Ft.-ért)
A készülék fehér, a tok pedig tejfehér. Tökéletesen ráilleszkedik, abszolút úgy néz ki mintha gyári tartozék lenne a tok. Nem lett tőle bumszli a telefon, a nyomógombokat nyomni nem (sokkal) nehezebb, a töltőnek a luk tökéletesen passzol. Nagyon jól kézre áll, egy kézben tökéletesen lehet fogni és nyomkodni a hüvelykujjal, szóval sikerült eltalálni az ideális méretet, használhatóságot, praktikumot.
Tok nélkül olyan, tényleg, mint egy ékszer.

Egészen komolyan fontolgatom hogy magamnak is veszek egy ugyanilyet, csak feketében.
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.18 17:51:43 írta robi (Robi) »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4249 Dátum: 2015.07.20 13:23:36 »
Nálam nem vált be az S4mini.
Használtam és nem bírt ki egy napot sem az akku.
A TouchWiz felületet tényleg jó, kedveltem ezt a kis telót, de az említett okból kifolyólag én megváltam tőle.
Nekem az kevés, hogy megnézzem kaptam-e mailt (Wi-Fi net kapcsolaton ami amúgy kevesebbet fogyaszt) nincs rajta játék nem ezért vettem :)
Ahogy én használtam ahhoz kevés volt a kraft, power bankot nem szándékozom hurcolni, méég. :)
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4250 Dátum: 2015.07.20 13:53:12 »
Nyilván másak a használati szokásaink.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4251 Dátum: 2015.07.20 17:10:26 »
nekem már 2éve ketyeg egy kis s4mini.
tartaléktelefon,mindig van mellette vmi más.
de az aksija már nem bír csak 1napot max.
és azért be is lassult már új korához képest.  nemtom hogy lehet gyorsítani ezeket.
a gps tényleg jo gyors és erős.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4252 Dátum: 2015.07.21 07:30:09 »
Nyilván másak a használati szokásaink.
Persze, az sokat számít. Ezért nehéz például válaszolni arra, hogy "melyik telefont ajánlod" Kerülöm az ilyen szitut  :)
nekem már 2éve ketyeg egy kis s4mini.
tartaléktelefon,mindig van mellette vmi más.
de az aksija már nem bír csak 1napot max.
és azért be is lassult már új korához képest.  nemtom hogy lehet gyorsítani ezeket.
a gps tényleg jo gyors és erős.
Én ilyen lassulások esetén nem szoktam sokat szórakozni, hard reset aztán újra felrakom az appjaimat, frissítések indítása, kész.
Ha nem akarsz így kezdeni akkor megpróbálhatod a Clean Master progit, de nem árt figyelmesen olvasni a takarításkor felkínált lehetőségeket. Idővel kitanulod  ;)
Fery

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4253 Dátum: 2015.07.22 11:47:17 »
nemtom hogy lehet gyorsítani ezeket.
Minden lement, gyári beáll visszaállítás, s lőn csoda. ;)
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4254 Dátum: 2015.07.22 15:06:45 »
Minden lement, gyári beáll visszaállítás, s lőn csoda. ;)
attól hogyhogy gyors lesz ujra?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4255 Dátum: 2015.07.22 15:25:05 »
attól hogyhogy gyors lesz ujra?
Úgy, ahogy az összes droid a leghatékonyabban gyorsítható. A használat közben teleszemeteli saját magát és belassul. Ha csinálsz egy ilyen - Gyöngy által írt - "reset"-et, megjavul. Aztán, ha megint érzed, hogy lassul, akkor megint gyvá.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4256 Dátum: 2015.07.22 15:25:24 »
attól hogyhogy gyors lesz ujra?
Mert csak a telepített szoftverek használatától lassul be egy idő után, a vas maga nem kopik el

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4257 Dátum: 2015.07.22 17:49:14 »
Másik megoldás az, hogy nem telepítgetsz fel rá mindent ami szembejön. Szépen tisztán tartod és tudatosan használod.
A GooglePlay által felkínált frissítéseket pedig automatikusan sose telepítsd (az opciót tiltsd is le), ehelyett csak azokat az appokat frissítsd amelyeket ténylegesen használsz is. Ennek oka az, hogy a fejlesztők gyakran elfelejtik, hogy a korábban régebbi telefonokra megírt appok, belassulnak frissítéskor, amennyiben az új fejlesztéssel az új telefonokra összpontosítanak. Ezért sajnos az appok fejlesztői a ludasak, és appot pedig boldog-boldogtalan fejleszthet. Ebbe a hibába még maga a Google is beleesik.

« Utoljára szerkesztve: 2015.07.22 17:52:34 írta robi (Robi) »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4258 Dátum: 2015.07.23 19:07:04 »
Tegnap elfüstölt a telefonom. Gyanítom szó szerint. Töltés, forró autó+navigálás megette. Szállásra visszaérve semmire sem reagált. Töltést nem vesz föl, stb stb. Azt már meg sem kérdezem, hogy magán a telefonon lévő adatok menthetők-e...Szerintem nem. A kérdésem inkább csak az, hogy ez a telefon, konkrétan innen ajánlható-e?

Az igényeim viszonylag egyszerűek. Telefonálni lehessen vele, lehetőleg ne csak egy napot bírjon, alap alkalmazások fussanak rendesen, ne legyen 3 hónap alatt elavult. Lehetőleg minimum két évig legyen telefon. Ja, és kb ez a max keret rá.

Természetesen egyéb típusokra is elfogadok javaslatot ;)

Előre is köszi a válaszokat!

« Utoljára szerkesztve: 2015.07.23 19:08:38 írta Kgabe »
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4259 Dátum: 2015.07.23 19:29:25 »
Tegnap elfüstölt a telefonom. Gyanítom szó szerint. Töltés, forró autó+navigálás megette. Szállásra visszaérve semmire sem reagált. Töltést nem vesz föl, stb stb. Azt már meg sem kérdezem, hogy magán a telefonon lévő adatok menthetők-e...Szerintem nem. A kérdésem inkább csak az, hogy ez a telefon, konkrétan innen ajánlható-e?

Az igényeim viszonylag egyszerűek. Telefonálni lehessen vele, lehetőleg ne csak egy napot bírjon, alap alkalmazások fussanak rendesen, ne legyen 3 hónap alatt elavult. Lehetőleg minimum két évig legyen telefon. Ja, és kb ez a max keret rá.

Természetesen egyéb típusokra is elfogadok javaslatot ;)

Előre is köszi a válaszokat!

Picivel  drágább, de jobb vásár: Ez

vagy

Emez

Nagyon ajánlom, nekem a nagytesó van, de azt láttad.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.