Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777665 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4170 Dátum: 2015.04.21 10:55:24 »
Egyetértek, ezért nálam is ez az elsődleges navigációs megoldás. Baromira megbízható.
A hivatalos frissítési csatornával én egyszer jártam jól csak, a régi Samsung Omnia telefonomhoz akcióban adtak hivatalosan ingyen iGO8-at 2 éves ingyenes kelet-eu frissítéssel, az jött rendesen negyedévente.
Aztán vettem egy TMC-képes PNA-t szintén hivatalos iGO-val, nagyon szerettem, de arra csak egyetlen egyszer jutott hivatalos frissítés, pedig elvileg (a doboz felirata szerint) életre szóló frissítés kellett volna legyen. Aztán kénytelen voltam okosítani a frissítés érdekében, mert maga a készülék brutál jó volt (3 vagy 4 évig nyúztam nap mint nap).

Ez a szülinapi kiadás menürendszerben, kezelhetőségben stb. még szőkenősebb mint a Primo volt. Mint ilyenkor megszokott, itt is a dizájn a funkcionalitás kárára esett - szubjektív véleményem szerint. Ettől még simán lehet hogy sok embernek bejön. Tippem szerint ez a "nextgen" kezelőfelület kábé az lehet, ami az NNG által kerül bepakolásra számos márka gyári navijába.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.21 11:02:59 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4171 Dátum: 2015.04.21 11:05:27 »
Igen, valószínűleg. Érdekes, egyébként, nézegettem az AppStoreban, bizonyos fizetős iGO változatok már eleve ez a nextgen-es app-pal tölthetők le, nemcsak a szülinapp változat. Pl. Indonesia. Hogy miért pont ez?!  :lol: Nem tudom, mennyire keresett ország navi szempontjából Indonézia, de én nem látok ebbe bele.

És gyanítom, hogy ha a visszajelzések a nextgen kinézettel alapvetően pozitívak lesznek, akkor frissülni fognak a többi országcsomagok is erre a kinézetre.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4172 Dátum: 2015.04.21 11:20:27 »
Bluetooth-os telefon kihangosítót keresek a Kiába.
Szempontok:
- a gyári hangszórókon szólaljon meg
- semmiféle utólagos műszerfal rongálás ne kelljen hozzá (fúrás, ragasztás, stb). Van a középkonzolon egy "útlevéltartó" lenyitható ajtócskás rekesz (kb 12x4cm) abba belesuvasztanám a kezelőszerveket, amikor használni kell, lenyitnám az ajtócskát.
- első sorban hívások fogadására kellene

Yarisban ez megoldott egy Yatour-al a CD tár helyén, ami kiangosít és MP3-at is ad. A KIA már gyárilag USB MP3-as fejegységgel szerelt, nem kezel CD tárat, illetve csak kihangosítás funkció kell, a meglévő MP3 megtartásával.
Sok tízezreket nem fizetnék érte.

Tippek?
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.21 11:31:42 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4173 Dátum: 2015.04.22 09:45:09 »
Egy kis adalék a dashcam-témához (mini0801), kereken 2 hónap alatt kinyíródott a kamerába helyezett Samsung 32GB Class10-es MicroSDHC kártya. Minden napos Budapesti használat (hétvégén is legalább egyszer) + három vagy négy 2x másfél órás autópályás út mellett. A folyamatos írás+törlés 1 percenkénti darabolás ezt hozta.

Érdekesség, hogy a kamera nem jelezte egyértelműen a hibát, révén hogy van benne belső memória is 8GB, automatikusan folytatta a felvételt oda. Csak azt vettem észre, hogy a képerynőről hiányzik az SD kártya ikon, és mivel nálam az van beállítva, hogy indulás után 1 perccel kapcsolja ki a kijelzőt, ez nem volt szembetűnő.
A hibás kártyát látja a kamera, le is lehet formázni, de bekapcsoláskor egy "card I/O error" üzenetet ír ki pár másodpercig, és automatikusan átvált belső memóriára.
Próbáltam erőszakosan formázgatni a menüből stb. ami azt eredményezte hogy végül lefagyott a kamera szoftvere, a bekapcsoló gomb hosszan tartott nyomása mellett újra lehetett indítani.
Másik SD kártyát behelyezve helyre állt a rend. A hibás SD kártya PC-ben tesztelve is hibásnak bizonyult.
Szerencsére két egyforma kártyát vettem az év elején, most változatosság kedvéért 5 perces darabolásra állítottam a kamerát (a RegistratorViewer programot használva a visszanézéshez teljesen mindegy mekkora darabokból áll a felvétel, úgyis folyamatosnak látszik), lássuk, így meddig bírja. Elvileg a folyamatos írás változatlan marad, a törlések üteme ritkul csak.

Korábban élettartam garanciát adtak valamelyik márka SD kártyáira, ennek most újra utána fogok nézni...
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.22 09:49:46 írta robi (Robi) »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4174 Dátum: 2015.04.22 09:49:38 »
kereken 2 hónap alatt kinyíródott a kamerába helyezett Samsung 32GB Class10-es MicroSDHC kártya.

durva. megéri ez neked, Robi? a kingston ad lifetime garit asszem.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4175 Dátum: 2015.04.22 09:53:02 »
Kb. 3500 Ft.-ba került egy 32GB-os kártya. Természetesen számítottam arra, hogy előbb-utóbb feladja, csak azért 2 hónap tényleg karcsú eredmény. Fél évre tippeltem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4176 Dátum: 2015.04.22 09:58:28 »
Sandisk, vagy Kingston kártyák a jók. A Samuval nagyon sok gond van, tök gagyik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4177 Dátum: 2015.04.22 10:35:02 »
Én Kingstonnal szívtam már párszor, de Sandisk az tényleg jó nekem is a fényképezőgépben már uszkve 8 éve.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4178 Dátum: 2015.04.22 10:37:57 »
A Kingston-t is hamisítják, talán kifoghattál egy olyat. A fényképezőmben csak Sandisk Extreme van. 3db. A legutolsó vásárlásom óta is eltelt már 1 év. Szerintem ezek nagyon jók.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4179 Dátum: 2015.04.22 12:26:53 »
A Kingston-t is hamisítják, talán kifoghattál egy olyat.
Biztos nem. Eredeti volt, egyidőben vettem a SanDisk-el annak idején még az EOS450D-be. Magyarországi kereskedelemből, rendes hologramos csomagból.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4180 Dátum: 2015.04.22 18:57:52 »
Egy kis adalék a dashcam-témához (mini0801), kereken 2 hónap alatt kinyíródott a kamerába helyezett Samsung 32GB Class10-es MicroSDHC kártya. Minden napos Budapesti használat (hétvégén is legalább egyszer) + három vagy négy 2x másfél órás autópályás út mellett. A folyamatos írás+törlés 1 percenkénti darabolás ezt hozta.

Érdekesség, hogy a kamera nem jelezte egyértelműen a hibát, révén hogy van benne belső memória is 8GB, automatikusan folytatta a felvételt oda. Csak azt vettem észre, hogy a képerynőről hiányzik az SD kártya ikon, és mivel nálam az van beállítva, hogy indulás után 1 perccel kapcsolja ki a kijelzőt, ez nem volt szembetűnő.
A hibás kártyát látja a kamera, le is lehet formázni, de bekapcsoláskor egy "card I/O error" üzenetet ír ki pár másodpercig, és automatikusan átvált belső memóriára.
Próbáltam erőszakosan formázgatni a menüből stb. ami azt eredményezte hogy végül lefagyott a kamera szoftvere, a bekapcsoló gomb hosszan tartott nyomása mellett újra lehetett indítani.
Másik SD kártyát behelyezve helyre állt a rend. A hibás SD kártya PC-ben tesztelve is hibásnak bizonyult.
Szerencsére két egyforma kártyát vettem az év elején, most változatosság kedvéért 5 perces darabolásra állítottam a kamerát (a RegistratorViewer programot használva a visszanézéshez teljesen mindegy mekkora darabokból áll a felvétel, úgyis folyamatosnak látszik), lássuk, így meddig bírja. Elvileg a folyamatos írás változatlan marad, a törlések üteme ritkul csak.

Korábban élettartam garanciát adtak valamelyik márka SD kártyáira, ennek most újra utána fogok nézni...

Ez tényleg érdekes. Nekem ugye egy 16 GB-s szlovák eredetű Scandisc microSD van a Prestigio fedélzeti kamerában, ezt megelőzően a kínai eredetű egy évet bíró első kamerámban is teljesített. Több éve hibamentesen működik, ha jól emlékezem, akkor a Prestigio dashcam kb 2-2,5 éve működik szintén napi üzemmódban.  Ezen a héten gyakorlatilag szinte megállás nélkül, áttettem a cégesbe, ügyeletes vagyok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4181 Dátum: 2015.04.22 19:10:15 »
FullHD-ba tolod?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4182 Dátum: 2015.04.22 19:49:10 »
FullHD-ba tolod?

Most megfogtál, nagyon régen piszkáltam.  :whistling:
Prestigio Roadrunner 520 a típusa, ahogy néztem a neten. Ezek szerint fullHD, és tuti maxon használom.
Holnap reggel ránézek a beállítására és este beírom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4183 Dátum: 2015.04.22 20:34:32 »
Nekem 16GB class6-os Samsung van a Mini 0801-ben (class 10-et úgy olvastam nem szereti) 5 perces darabolással.
Remélem nálam tovább bírja.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4184 Dátum: 2015.04.23 09:51:00 »
Most megfogtál, nagyon régen piszkáltam.  :whistling:
Azért nézz rá tényleg rögzít-e még valamit, mert simán lehet hogy halott kártya mellett nem szól...