Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778239 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4125 Dátum: 2015.04.08 11:09:29 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4126 Dátum: 2015.04.08 11:11:40 »
a google fiókján keresztül?
Igen.
7 éves ... 
Nagyon szomorú.-( Ebben a speciális esetben a telefont csak erre a célra tartott fiókhoz kötném. Én a kiskamasz lányom miatt foglakoztam a témával. Nem az ellenőrzés a lényeg, hanem a segítségnyújtás lehetősége.
Ebben az esetben a minél kisebb képernyős, nagy akkumulátorral, hosszú készenléti idővel rendelkező olcsó, használt droidos is jelenthet megoldást, amit lehetőség szerint naponta teljesen fel kell tölteni és csak a 2G-n üzemeltetni. Keresésnél a csörgetést lehetőleg minél ritkábban. Az adatkapcsolat önmagában fenntartása nagyon kevés energiát fogyaszt, csak kommunikáció esetén nő meg a fogyasztása.A GPS viszont sajnos zabagép.
A célhardverek jobban optimalizáltak, de a jó szoftveres drága (hardverben nincs nagy különbség, csak a csomagolásban).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4127 Dátum: 2015.04.08 11:18:59 »
nem tudja a gyerekem felvenni. 7 éves , autista , és nem tud beszélni.  ennyi.  és megszökik mostmár.
a város szélén lakunk, mögöttem a hegyoldal és a senkiföldje, előttem a város. ha kimegy a határba az életbe nem találom meg.
ezért kérném h segítsetek valamivel.
Ó bocsánat. Ez nyilván más kategória.

Ilyen esetben főleg nem bíznám magam a különféle felhős meg egyéb fiókos megoldásokra, azért sem, mert rengeteg hibalehetőség van bennük, és simán lehet hogy pont akkor nem müxik, amikor éles helyzetben kellene.
Egy aktuális SMS-es app:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ritz.gpssmstracker

Ezt feldobod a gyerek telójára, legyen nála, semmi más nem kell. Küldesz rá egy SMS-st a saját telódról melyben az az egyetlen szó hogy "locateme" (idézőjelek nélkül). A fiad telója magától visszaküld egy SMS-t benne ezzel a szöveggel:
Current location (gps/network)[dátum]: http://maps.google.com/maps?q=LAT,LONG
A linkre rákattintasz és a telón megnyílik a kis böngésző mutatva hol a fiad telójának helyzete.

Ilyennél üzembiztosabb megoldás nincs szerintem. Ha nincs GPS jel, vagy nincs GPS a telóba egyáltalán vagy nincs bekapcsolva a GPS, akkor a hálózati torony alapján megmondja a koordinátákat.
Lehet védeni kóddal (hogy másnak ne küldje el a helyzetinfót) vagy engedélyezni a telón hogy csak bizonyos számokról fogadjon el "locateme" parancsot.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.08 11:21:47 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4128 Dátum: 2015.04.08 11:22:52 »
Nem az ellenőrzés a lényeg, hanem a segítségnyújtás lehetősége.
Így van. Én alapvetően emiatt használom, illetve, fogom, használni, ha a gyerek korban odakerül.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4129 Dátum: 2015.04.08 11:25:31 »
Ó bocsánat. Ez nyilván más kategória.

Ilyen esetben főleg nem bíznám magam a különféle felhős meg egyéb fiókos megoldásokra, azért sem, mert rengeteg hibalehetőség van bennük, és simán lehet hogy pont akkor nem müxik, amikor éles helyzetben kellene.
Egy aktuális SMS-es app:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ritz.gpssmstracker

Ezt feldobod a gyerek telójára, legyen nála, semmi más nem kell. Küldesz rá egy SMS-st a saját telódról melyben az az egyetlen szó hogy "locateme" (idézőjelek nélkül). A fiad telója magától visszaküld egy SMS-t benne ezzel a szöveggel:
Current location (gps/network)[dátum]: http://maps.google.com/maps?q=LAT,LONG
A linkre rákattintasz és a telón megnyílik a kis böngésző mutatva hol a fiad telójának helyzete.

Ilyennél üzembiztosabb megoldás nincs szerintem. Ha nincs GPS jel, vagy nincs GPS a telóba egyáltalán vagy nincs bekapcsolva a GPS, akkor a hálózati torony alapján megmondja a koordinátákat.
Lehet védeni kóddal (hogy másnak ne küldje el a helyzetinfót) vagy engedélyezni a telón hogy csak bizonyos számokról fogadjon el "locateme" parancsot.
Ez jó ötlet, ez tűnik eddig a legjobban működőnek (figyelembe véve az egyes megoldások energiaigényét).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4130 Dátum: 2015.04.08 11:25:58 »
Itt egy másik ügyes app, amivel szintén csak egy SMS parancssal lehet távolról bekapcsolni a GPS vevőt/WiFi-t stb. ha netán kellene:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nelson.gpsenable&hl=hu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4131 Dátum: 2015.04.08 11:27:00 »
Ez jó ötlet, ez tűnik eddig a legjobban működőnek (figyelembe véve az egyes megoldások energiaigényét).
És ezek teljesen ingyenes app-ok.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4132 Dátum: 2015.04.08 11:33:50 »
Ha nem akarsz Google-fiókkal bajlódni akkor innen az app telepítőjét APK fájlként le tudod tölteni közvetlenül:
http://apps.evozi.com/apk-downloader/?id=com.ritz.gpssmstracker

Felmásolod a telóra és elindítod. Ugyanúgy feltelepül mintha a play-ről tennéd fel.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4133 Dátum: 2015.04.08 11:37:02 »
fogom, használni, ha a gyerek korban odakerül.
Az Iphonnál a szolgáltatás regisztrációhoz, vagy a készülék saját azonosítójához (IMEI esetleg készülék PIN) van kötve? Utóbbi jobb lenne.
Úgy olvastam, hogy lehetőség van véglegesen üzemképtelenné azaz értéktelenné tenni vele a készüléket, ezért javult a lopási statisztikája.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4134 Dátum: 2015.04.08 11:59:38 »
Az Iphonnál a szolgáltatás regisztrációhoz, vagy a készülék saját azonosítójához (IMEI esetleg készülék PIN) van kötve? Utóbbi jobb lenne.
Úgy olvastam, hogy lehetőség van véglegesen üzemképtelenné azaz értéktelenné tenni vele a készüléket, ezért javult a lopási statisztikája.
Tudtommal nem lehet az IMEI (ezt csak a szolgáltatók tudják megtenni pl. számla nem fizetés esetén), illetve a PIN-hez kötni. Kizárólag az AppleID-hez lehet. Az ID-hez tartozó jelszó hiányában a készüléket nem lehet gyári beállításokra sem visszaállítani, se nem lehet kikapcsolni a keresést.
Gyakran tesznek fel olyan eseteket a netre, hogy a tolvajok (általában fiatal tinik, akik brahiból csórnak) magukat selfizik, de nem tudják, hogy az automatikus fotómegosztás is be van kacsolva. A tulaj simán beazonosíthatja a telefon földrajzi helyét, majd a rendőrségnek átadva a képeket, azonosítható az elkövetők is.

Nyilván, a profi hekkerek ellen nem véd szinte semmi, ők agyban is profik, programozók. Lehet, hogy képesek kijátszani az AppleID-t, de egy mezei kis tolvajnak erre esélye sincs.


A készülék keresését, egyébként az iCloud-ból lehet elérni. Innen lehet törölni is a készüléket, illetve, van egy "elvesztett mód", amivel használhatatlanná teheted. Ha addig minden adatodat az iClouddal szinkronizálva tartottál, akkor adatvesztés nélkül megúszod a malőrt, "csak" egy új készülék kell és 5 perc alatt minden adat visszatöltődik rá. Kontaktok, jegyzetek, SMS-ek, képek, naptárbejegyzések, emlékeztetők.

Ezért is van az, hogy használt Apple termék vásárlásakor az eladónak fel kell hívni a figyelmét, hogy ő maga lépjen ki az iCloudból, mert enélkül a gyári visszaállítás nem működik, másik fiókot (AppleID) nem lehet regisztrálni. Ilyenkor kell az iCloudban is törölnie az eladónak az adott készüléket.

A mindennapi életben ezek a dolgok jól és gördülékenyen működnek, hasznosak lehetnek adott esetben. Lehet, hogy álomvilágban élek, de engem továbbra sem nagyon érdekel, hogy figyelnek-e, vagy szondáznak. A hétköznapi használatot alapvetően segítik.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.08 12:08:11 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4135 Dátum: 2015.04.08 12:10:46 »
A hétköznapi használatot alapvetően segítik.
Ez így is van. Pont így van kitalálva a "rendszer". Valamit valamiért alapon megy minden, a rengeteg kényelemért cserébe ők az adataidhoz jutnak, ennyi az egész.
Szerencsére lehet élni teljes életet ezek nélkül is, sőt kényelmeset is, valamennyi ilyenfajta szolgáltatást más módszerekkel is lehet élvezni - kell némi tudatosság hozzá.

Nekem sincs semmiféle rejtegetni valóm, meg én is mondhatnám hogy "túl kicsi" vagyok stb. csak nekem elvi problémáim vannak a dologgal az egésszel, nem konkrét panaszaim vagy ilyenek (azon túl, hogy aránytalannak tartom az adó és a kapó felek közötti értéket). Egyszerűen ez a nyomulós lenyúlós bekényszerítős csapda-szerű multinacionális mézesmadzagos diktátum visszataszító számomra.

« Utoljára szerkesztve: 2015.04.08 12:12:57 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4136 Dátum: 2015.04.08 12:33:03 »
Ez így is van. Pont így van kitalálva a "rendszer". Valamit valamiért alapon megy minden, a rengeteg kényelemért cserébe ők az adataidhoz jutnak, ennyi az egész.
Szerencsére lehet élni teljes életet ezek nélkül is, sőt kényelmeset is, valamennyi ilyenfajta szolgáltatást más módszerekkel is lehet élvezni - kell némi tudatosság hozzá.

Nekem sincs semmiféle rejtegetni valóm, meg én is mondhatnám hogy "túl kicsi" vagyok stb. csak nekem elvi problémáim vannak a dologgal az egésszel, nem konkrét panaszaim vagy ilyenek (azon túl, hogy aránytalannak tartom az adó és a kapó felek közötti értéket). Egyszerűen ez a nyomulós lenyúlós bekényszerítős csapda-szerű multinacionális mézesmadzagos diktátum visszataszító számomra.
Értem, tisztelem és elfogadom a véleményedet.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4137 Dátum: 2015.04.08 13:02:12 »
Ó bocsánat. Ez nyilván más kategória.


semmi baj Robi. pont azért írom ide csak nektek mert nyilvános fórumra nem írom be mert nem esik jól a trollok baromsága.
van elég bajom.   bennetek megbízom.
amit beírtál Robi azt este megnézem.  3 androidos samsung van a családban, asszony, nagyobbik gyerekem , és én.
köszi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4138 Dátum: 2015.04.09 18:04:57 »
köszi! megnézem.

viszont súlyosabb gondom is van. kéne egy gyerek-saját teló  okosteló nyomkovetö valami amivel a két telefon pozicionálná egymást . nagyjából.
android alapú de nem havidíjas  meg nemtommi mert arra nem tudok most áldozni. vmi inetrackerrel app-al próbálkozom de nem egy nagy szám.   Robinak esetleg lenne ötlete?  :cry:

Samukban benne van gyárilag a nyomkövetés tudtommal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4139 Dátum: 2015.04.13 09:00:28 »
Bocs a láma kérdésért.
A waze csak okostelefonon fut, és (állandó) netkapcsolat szükséges hozzá, vagy megy (bizonyos) GPS-eken is, amelyek megelégszenek a műholdas összeköttetéssel?
music