Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777534 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4110 Dátum: 2015.04.08 09:20:41 »
kéne egy gyerek-saját teló  okosteló nyomkovetö valami amivel a két telefon pozicionálná egymást . nagyjából.
android alapú de nem havidíjas  meg nemtommi mert arra nem tudok most áldozni. vmi inetrackerrel app-al próbálkozom de nem egy nagy szám.   
Most akkor mi is a feladat konkrétan? Gyerek és Apa telóinak helyzete egymás előtt megismerhető legyen, vagy Apa megtalálhassa a másik telefont?
Az előbbi funkcióval a közösségi appok egy része (pl. Waze) rendelkezik .
A 2. sem bonyolult. Rengeteg telefon (pl. Iphone, Moto, HTC, BB ... ) gyárilag rendelkezik ilyen távoli kereső funkcióval, amit a netről el lehet érni. A droidok egyébként is átlagosan 3 percenként lekérik a helyzetüket. Ráadásul droidnál bárki a saját  fiókjából a biztonság menüpont alatt lekérhető/ megcsörgethető a telefon amennyiben a GPS hozzáférése engedélyezve van. (Naivság lenne azt hinni, hogy másnak nem lehetséges felülírni a GPS engedélyezését).
Léteznek erre applikációk is, de azokat nem néztem mert simán törölhetőek, még csak a rendszert sem kell újrahúzni a deaktiválásukhoz.

Természetesen mindegyik alkalmazásának feltétele a folyamatos netkapcsolat.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4111 Dátum: 2015.04.08 09:34:40 »
.....Egészen addig követhető a készülék, amíg be van kapcsolva....

Mondd meg neki őszintén; Ha néha használod, 6-8-10 óráig, ha kézbe van végig, akkor 3-4óráig.

(Akkut miért nem fejleszt senki? Miért csak a képernyőméretet hajszolják?)
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4112 Dátum: 2015.04.08 09:38:14 »
Ezek mind mobilnetet igényelnek. Kvázi valamilyen fajta mobilnet előfizetés kell hozzá, még akkor is ha az adatforgalom minimális és csak a legkisebb csomagot veszi az ember. Csak ezzel az a baj, hogy a gyerek ha tudja hogy van mobilnetje, azon nyomban használni fogja másra is.
Nyilván nem elég tehát hogy a GPS be legyen kapcsolva, hanem az is kell hogy legyen GPS jel éppen amerre jár, meg mobilnet lefedettség is azzal egyidőben.

Aztán ott a személyiségi jogok kérdése is, hogy ezeket az adatokat látja az Apple/Google akárki is, de főleg az a kérdés merül fel, hogy mit szól ahhoz a gyerek, hogy apa figyelgeti merre jár? Ha beleegyezik, akkor rendben van, de tudtán kívül nem tudom mennyire bizalomépítő ez a játék...
A gyerek leleményes lesz, mert lemegy a metróba, majd kikapcsolja a GPS vevőt és a mobilnetet, majd kiszáll a metróból és kész...

Régen volt egy SMS-lekérdezős app, melyet fel kellett tenni mindkét telóra. Amikor az egyikről lekérdezed a másik pozícióját, akkor azt egy SMS-ben kérdezi le, és SMS-ben is küldi vissza a koordinátákat. Ez nem folyamatos nyomkövetés, ez csak akkor van, amikor az ember kifejezetten "lekérdezi" a pozíciót. Mobilnet nem kell hozzá, GPS sem feltétlenül, mert az GSM adótornyok helyzetéből is pár száz méteres pontossággal meg tudja mondani hogy kábé hol van a készülék.
Most meg nem mondom létezik-e még ez az app...
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.08 09:42:02 írta robi (Robi) »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4113 Dátum: 2015.04.08 09:44:19 »
lemegy a metróba, majd kikapcsolja a GPS vevőt és a mobilnetet, majd kiszáll a metróból és kész...
A mobilnetet nem fogja kikapcsolni, mert nem kapja meg a F@sbuk üzeneteit, a beépített gyáriaknál meg a GPS-t sem tudja kapcsolgatni, lefedetlenség esetén meg a tornyokból(némelyik a Wifikből is) számol.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4114 Dátum: 2015.04.08 09:45:25 »
Robi, neked kicsit üldözési mániád van.  :lol:

Az iPhone-on app-okként letilthatod, hogy mire (illetve melyik app) használod a mobilnetet.  ;) A háttérben történő alkalmazásfrissítéseket szintén tilthatod.

Azt gondolom, egy 10 éves gyerek ne gyanakvással fogadja már, hogy az apja követi, hogy hol jár. Éppen ez jelenthet egy biztonságérzetet számára. Ha nem így gondolja, ott bajok vannak a neveléssel. Egy kisiskolás, vagy kiskamasz gyereknek nem az a dolga, hogy függetlenedjen a szüleitől. Szerintem... :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4115 Dátum: 2015.04.08 09:48:58 »
(Akkut miért nem fejleszt senki? Miért csak a képernyőméretet hajszolják?)
Fejlesztik, reszelgetik, de addig is marad az egyre nagyobb puttony, meg az energiatakarékosabb, jobban programozható alkatrészek.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.08 09:50:39 írta Agyarka »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4116 Dátum: 2015.04.08 09:56:37 »
Robi, neked kicsit üldözési mániád van.  :lol:

Nem is kicsit  ;)
Számtalanszor kifejtettem mennyire etikátlannak tartom ezt az adatlopási módszert a nagyhalak részéről.

Azt gondolom, egy 10 éves gyerek ne gyanakvással fogadja már, hogy az apja követi, hogy hol jár. Éppen ez jelenthet egy biztonságérzetet számára. Ha nem így gondolja, ott bajok vannak a neveléssel. Egy kisiskolás, vagy kiskamasz gyereknek nem az a dolga, hogy függetlenedjen a szüleitől. Szerintem... :surrender:

Az ilyesmit nem lehet lenyomni erőszakkal a gyerek torkán, mert visszaüt később. Ha elfogadja ezt a fajta segítséget akkor jó, ha nem, akkor ott lehetnek bajok valóban, de nem feltétlenül.
De ez már OFF topik itt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4117 Dátum: 2015.04.08 10:01:48 »
Én egy ilyen fix bekötésű USB csatlakozót tettem a Yaris középkonzoljára, a gyári négyzet alakú luk helyére (gumisapkát nem használtam):

A mellette lévő szivargyújtóról lepárhuzamosítottam egyszerű sarus elosztó kábelekkel, megint nem volt szükség semmiféle barmolásra elektronikailag. A csatlakozó úgy néz ki ott, mintha gyári lenne.
Egyik aljzatba megy a dashcam, másikba a telefon ha navigálok, közvetlen USB kábellel, és a szivargyújtó még üres  ;)  Ezért nem kell a gyári bumszli töltőt használnom.

Képek a végeredményről

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4118 Dátum: 2015.04.08 10:08:15 »
Most akkor mi is a feladat konkrétan? Gyerek és Apa telóinak helyzete egymás előtt megismerhető legyen, vagy Apa megtalálhassa a másik telefont?
Az előbbi funkcióval a közösségi appok egy része (pl. Waze) rendelkezik .
A 2. sem bonyolult. Rengeteg telefon (pl. Iphone, Moto, HTC, BB ... ) gyárilag rendelkezik ilyen távoli kereső funkcióval, amit a netről el lehet érni. A droidok egyébként is átlagosan 3 percenként lekérik a helyzetüket. Ráadásul droidnál bárki a saját  fiókjából a biztonság menüpont alatt lekérhető/ megcsörgethető a telefon amennyiben a GPS hozzáférése engedélyezve van. (Naivság lenne azt hinni, hogy másnak nem lehetséges felülírni a GPS engedélyezését).
Léteznek erre applikációk is, de azokat nem néztem mert simán törölhetőek, még csak a rendszert sem kell újrahúzni a deaktiválásukhoz.

Természetesen mindegyik alkalmazásának feltétele a folyamatos netkapcsolat.

a feladat ha elveszik a gyerekem ( ez tegnap megtörtént!!! ) akkor az ő tudta nélkül , és az ő részéről mindenféle beavatkozás nélkül megtaláljam a zsebébe rejtett androidos mobilnetes telefon segítségével.   ehhez kérnék vmi app tippet.
így is egy ilyen teló bekapcsolt gps-el és mobilnettel kb 5-10 óra alatt lemerül.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4119 Dátum: 2015.04.08 10:19:15 »
Nem is kicsit  ;)
Számtalanszor kifejtettem mennyire etikátlannak tartom ezt az adatlopási módszert a nagyhalak részéről.

Az ilyesmit nem lehet lenyomni erőszakkal a gyerek torkán, mert visszaüt később. Ha elfogadja ezt a fajta segítséget akkor jó, ha nem, akkor ott lehetnek bajok valóban, de nem feltétlenül.
De ez már OFF topik itt.
Igen off, de még annyit, hogy:

Itt a murray esetében azért elsősorban szülő-gyerek közötti kapcsolattartás a cél, nem adathalász megfigyelés, követés, ellenőrzés. Azért egy jól működő családban ennek anélkül kellene/illene működnie, hogy a gyerek ennek a személyiségjogi oldalát kezdené boncolgatni.  ::)
Engem pl. alapvetően nem zavar a nagyhalak adathalászata sem, mert nem tárolok olyan dolgokat sem a telefonomon, sem a felhő-szerverekben, amikkel visszatudnának élni. Nem is úgy élem az életem, hogy támadható lennék bármiért is. Én túl kisember és túl "jó" ember vagyok ezekhez. Nem én érdeklem őket.
Viszont, a netezési szokásaim, a készülékek használati módjainak vizsgálata, véleményem szerint, fejleszti az egész komplett rendszert, az ilyen szondázásokkal juthatnak előrébb a valós igényekhez igazított felhasználói élményben a fejlesztő cégek. Igen, elvileg, HA rossz kezekbe kerül... de mihez kezd vele? Mihez kezd azzal, hogy én napi 2 órát bekapcsolva tartom a mobilnetet?
Biztos vannak olyanok, akiknek van félnivalójuk ezektől a szondázásoktól, én nem érzem magam ilyennek, mert akkor minden sarkon félhetnék valamitől, gyanakodhatnék valakire. De minek?  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4120 Dátum: 2015.04.08 10:26:50 »
a feladat ha elveszik a gyerekem ( ez tegnap megtörtént!!! ) akkor az ő tudta nélkül , és az ő részéről mindenféle beavatkozás nélkül megtaláljam a zsebébe rejtett androidos mobilnetes telefon segítségével.   
Rálépsz a netre és megkeresed a fiókján keresztül.

Engem pl. alapvetően nem zavar a nagyhalak adathalászata sem, mert nem tárolok olyan dolgokat sem a telefonomon, sem a felhő-szerverekben, amikkel visszatudnának élni. Nem is úgy élem az életem, hogy támadható lennék bármiért is. Én túl kisember és túl "jó" ember vagyok ezekhez. Nem én érdeklem őket.
Álomvilágban élsz.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4121 Dátum: 2015.04.08 10:31:44 »
Nincs gyerekem, nem értek hozzá, meg beleszólni se akarok, de ha egyszer lenyomozható állapotban van a telefon, akkor kell lennie GSM jelnek is, és akkor egy "szia fiam, mi újság?" kezdetű normál díjas hívás is elegendőnek kellene lennie mindenféle trükk nélkül, vagy ez nem ilyen egyszerű?
kisa
born to ride

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4122 Dátum: 2015.04.08 10:42:14 »
Rálépsz a netre és megkeresed a fiókján keresztül.

milyen fiókján? a google fiókján keresztül?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4123 Dátum: 2015.04.08 10:45:42 »
Nincs gyerekem, nem értek hozzá, meg beleszólni se akarok, de ha egyszer lenyomozható állapotban van a telefon, akkor kell lennie GSM jelnek is, és akkor egy "szia fiam, mi újság?" kezdetű normál díjas hívás is elegendőnek kellene lennie mindenféle trükk nélkül, vagy ez nem ilyen egyszerű?

nem tudja a gyerekem felvenni. 7 éves , autista , és nem tud beszélni.  ennyi.  és megszökik mostmár.
a város szélén lakunk, mögöttem a hegyoldal és a senkiföldje, előttem a város. ha kimegy a határba az életbe nem találom meg.
ezért kérném h segítsetek valamivel. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4124 Dátum: 2015.04.08 10:54:27 »
nem tudja a gyerekem felvenni. 7 éves , autista , és nem tud beszélni.  ennyi.  és megszökik mostmár.
a város szélén lakunk, mögöttem a hegyoldal és a senkiföldje, előttem a város. ha kimegy a határba az életbe nem találom meg.
ezért kérném h segítsetek valamivel.

A körülményeket nem tudtam, elnézést. Androidhoz nem értek, almára  meg az van, amit Bepi írt.
kisa
born to ride