Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778333 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4095 Dátum: 2015.03.19 08:06:00 »
Odaér, és 60dollárért vesz egyet?! És az biztos atombiztosan fut, van rá cseregarancia az ottléte alatt, és olyan térkép van rajta, ahova megy. :flowers:
És még neked sem kell vacakolni vele
kisa
born to ride

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4096 Dátum: 2015.04.04 19:21:49 »
Na megjött tegnap, ma volt az első tesztút. Ilyen diszkréten lehet feltenni. A kis GPS-es papucsból ami fel van ragasztva az üvegre, oldalt ki lehet húzni.
Én is beszereztem egy ilyen kütyüt, a rögzítéssel kapcsolatban érdekelne a tapasztalatod.
Ahogy látom a tükör mögötti "sötétített" üvegre tapasztottad a dokkolót, én is oda gondoltam rakni. Az én autómon ez a "pöttyözés" az ablak belső felületén kis dudorokat jelent, ami miatt félek, hogy nem ragad fel erősen a kétoldalú szalag. A te ablakod is ilyen, jól odatapad a dokkoló?
Én csak nagy erővel tudom lehúzni a dokkról a kamerát, így félek, hogy így lerántom a dokkal együtt az üvegről. Ezzel kapcsolatban mi a tapasztalatod?
Előre is köszi!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4097 Dátum: 2015.04.05 08:33:28 »
Igen, mindkét autóban a dudoros részre ragasztottam fel. A dokkolón lévő kétoldalas ragasztó ha megnyomkodod érezni fogod hogy puha és vastag, ez azt jelenti hogy ha jó erősen jól rányomod akkor a dudorok nem okoznak problémát, a dudorokra és a köztük lévő üveg részekre egyformán rásimul. Jó erősen meg kell nyomkodni és közben finoman megpróbálni jobbra-balra eltekergetni, ezáltal biztosan "odakapaszkodik" minden felületre.

Brutál erősen odaragad. Ezért érdemes jól odafigyelni hogy egyenesen álljon a kamera, nekem sikerült picit csálén feltenni, ez látszik a videókon is hogy a horizont vonal nem tökéletesen vízszintes. Még ragasztás előtt dokkolóstól oda kell próbálni a helyére, bekapcsolt állapotba, meg kell nézni hogy a sötétítés ne lógjon bele a képbe, illetve az ablaktörlő lapát töröljön a kamera előtt is, ha netán esne az eső.
Az jó ha a dokkoló erősen fogja a kamerát, nem rezeg menet közben. Lepattintani trükkösen úgy hogy az egyik ujjammal a kamerát nyomom, mások ujjammal az ellentétes oldalon a dokkolót támasztom, pont azért, hogy ne a ragasztást terheljem.

Én a dokkolóhoz vezető USB kábelt elvágtam és beletoldottam a piros és a fekete erekbe kb. 2,5m-nyi duplaszigetelésű vezetéket, amit elrejtettem a plafonkárpit fölé (egyszerűen a szélvédő és a kárpit közötti résbe benyomkodtam), majd a jobb oldali A oszlopba fűztem, majd a kesztyűtartó hátánál áthúztam a közép konzol környékére, ahol a szivargyújtó közelében lévő dupla USB-tápba csatlakoztattam.
Az eredeti töltőt emiatt nem használom, de amúgy elvágás nélkül ugyanígy annak a vezetékét is el lehetne rejteni, csak alulról kell fölfelé húzni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4098 Dátum: 2015.04.05 08:37:50 »
Én a dokkolóhoz vezető USB kábelt elvágtam és beletoldottam a piros és a fekete erekbe kb. 2,5m-nyi duplaszigetelésű vezetéket, amit elrejtettem a plafonkárpit fölé (egyszerűen a szélvédő és a kárpit közötti résbe benyomkodtam), majd a jobb oldali A oszlopba fűztem, majd a kesztyűtartó hátánál áthúztam a közép konzol környékére, ahol a szivargyújtó közelében lévő dupla USB-tápba csatlakoztattam.
Az eredeti töltőt emiatt nem használom, de amúgy elvágás nélkül ugyanígy annak a vezetékét is el lehetne rejteni, csak alulról kell fölfelé húzni.

Perfekt. Én is hasonlóan oldottam meg, annyi különbséggel, hogy nekem volt egy baromi hosszú gyári tápom, így a visszafele-behúzással abszolváltam a kérdést. Mivel nálam elöl 4 szivargyújtó-aljzat van (kettő gyárilag, kettő általam), így a középboxban lévőt kapta a kamera fixre. Ráhúzom a rolót és nem is látszik. A kilógó vezetéket, meg betettem a szőnyeg alá, kb 40 cm szakaszon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4099 Dátum: 2015.04.05 08:48:50 »
De jó, hogy leírtátok ezeket!  :yes:
Az melyik kamera ami hátra felé is rögzít?
Minőségben és árban ez a konstrukció jobb és jóval drágább??
Fery

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4100 Dátum: 2015.04.05 09:49:10 »
Robi köszönöm a részletes választ!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4101 Dátum: 2015.04.05 13:26:47 »
Perfekt. Én is hasonlóan oldottam meg, annyi különbséggel, hogy nekem volt egy baromi hosszú gyári tápom, így a visszafele-behúzással abszolváltam a kérdést. Mivel nálam elöl 4 szivargyújtó-aljzat van (kettő gyárilag, kettő általam), így a középboxban lévőt kapta a kamera fixre. Ráhúzom a rolót és nem is látszik. A kilógó vezetéket, meg betettem a szőnyeg alá, kb 40 cm szakaszon.

Én egy ilyen fix bekötésű USB csatlakozót tettem a Yaris középkonzoljára, a gyári négyzet alakú luk helyére (gumisapkát nem használtam):





A mellette lévő szivargyújtóról lepárhuzamosítottam egyszerű sarus elosztó kábelekkel, megint nem volt szükség semmiféle barmolásra elektronikailag. A csatlakozó úgy néz ki ott, mintha gyári lenne.
Egyik aljzatba megy a dashcam, másikba a telefon ha navigálok, közvetlen USB kábellel, és a szivargyújtó még üres  ;)  Ezért nem kell a gyári bumszli töltőt használnom.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.05 13:28:22 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4102 Dátum: 2015.04.05 13:28:51 »
Robi köszönöm a részletes választ!

Szívesen  :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4103 Dátum: 2015.04.07 08:22:19 »
retro gondom van: adott egy öreg 55cm thomson tv. scarton dugnám rá a műhódas digi tv boxot.  magában jó.
de ha mellédugok az AV aljzatba egy dvd lejátszót zavarja a TV adást. hullámzik, rossz.  nem is kell bekapcsolni hozzá a dvdt.

kábelt cseréltem, sőt más TVvel is csinálja.  scart elosztó megoldja? ott sem értem mivan ha mindkét jel megy? 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4104 Dátum: 2015.04.07 08:28:23 »
Én első körben egy 21 tűs (vastag) scart kábellel próbálkoznék, az olcsó vékonyak gagyik.
Ha ez nem jön be, akkor sztem a tv csatlakozóinál lehet valami árnyékolási hiba.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4105 Dátum: 2015.04.07 20:08:26 »
ja,xerintem is.
elöször teljes bekötésű,21tűs scarttal próbáld.
az sem baj,ha erenként árnyékolt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4106 Dátum: 2015.04.08 08:08:47 »
köszi! megnézem.

viszont súlyosabb gondom is van. kéne egy gyerek-saját teló  okosteló nyomkovetö valami amivel a két telefon pozicionálná egymást . nagyjából.
android alapú de nem havidíjas  meg nemtommi mert arra nem tudok most áldozni. vmi inetrackerrel app-al próbálkozom de nem egy nagy szám.   Robinak esetleg lenne ötlete?  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4107 Dátum: 2015.04.08 08:50:35 »
Most mondanám, hogy iPhonben ez alapból benne van az "iPhone keresése" funkcióval, de nem mondom.  :D :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4108 Dátum: 2015.04.08 08:58:21 »
Most mondanám, hogy iPhonben ez alapból benne van az "iPhone keresése" funkcióval, de nem mondom.  :D :)

és ez mit csinál Bepi? 2 szifon kell hozzá? gondolom igen.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #4109 Dátum: 2015.04.08 09:09:05 »
Attól függ, hány szifont akarsz követni. Egy is elég, ha csak egyet akarsz követni. Annyiból áll, hogy a regisztrált készüléken bekapcsolod ezt a funkciót és a webes Apple fiókodon keresztül (ahol szintén reg-gel rendelkezel) térképen láthatod, merre jár a "készülék". Ehhez még annyi kell, hogy a GPS engedélyezve legyen a telefonon. Ha jól tudom, az is segít a pontosabb helymeghatározásban, ha a mobiladatforgalom is be van kapcsolva.

Mindezen funkció elsősorban akkor jó, ha ellopják a telefont. Egészen addig követhető a készülék, amíg be van kapcsolva. A képernyő feloldása ellen jelkóddal érdemes védekezni, ha esetleg ezt valahogy feltörik, akkor is ott van az AppleID és a hozzátartozó jelzó, amik nélkül nem kikapcsolható a követés. Ha valaki mégis így próbálkozna (helytelen adatokkal), máris jön a mail, hogy próbáltak belépni a jelszavaddal.
Ha a jelkódot feltörik, a követés kikapcsolódásához elég a készüléket kikapcsolni.

Azért, valljuk be: jelkódot feltörni nem annyira könnyű, hogy egy piti tolvaj képes legyen rá. E nélkül, viszont a telefon használhatatlan lesz, kvázi papírnehezékként funkcionálhat tovább.

Célszerűbb azért nem elhagyni.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i