Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777795 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3900 Dátum: 2014.10.26 23:36:29 »
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem, a megoldás valahol murray és robi tanácsa között lesz. Nézni fogok dipol antennát boltban...
@robi: igen, a linkelt torony a bcsabai rádió torony.
@PiciPeti: naná, hogy van bemenet az erősítőn. Ez egy békebeli Sony rádiós audio erősítő 1994-ből.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3901 Dátum: 2014.10.27 09:26:16 »
Nézni fogok dipol antennát boltban...
Kifejezetten hangsúlyozd, hogy URH rádiók vételére kell, mert arra a frekvenciatartományra hangolt dipolra van szükséged. Nehogy véletlenül a szagértő DVB-T antennát adjon, mert mostanság az a legnépszerűbb fajta antenna.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3902 Dátum: 2014.10.27 09:26:51 »
Kifejezetten hangsúlyozd, hogy URH rádiók vételére kell, mert arra a frekvenciatartományra hangolt dipolra van szükséged. Nehogy véletlenül a szagértő DVB-T antennát adjon, mert mostanság az a legnépszerűbb fajta antenna.
Úgy lesz, köszi még1x!  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3903 Dátum: 2014.10.27 20:45:44 »
Bocsika, ha nem illik ide a kérdés, de jobb helyet nem találtam neki:

Adjatok, légyszi tanácsot, ötletet arra, hogy hogyan tudok egyszerű módon FM-rádió vételi minőséget javítani.
Jelenleg van egy rádiós erősítőm, ami külső FM antenna nélkül fog 3db helyi adót, de nyilván nem ezeket szeretném hallgatni (hanem pl. MR2 Petőfit, Class FM-et). Sajnos Bcsaba FM szempontból nem a legideálisabb helyen fekszik, viszonylag gyenge a belvárosban a vétel.
A célom az lenne, hogy ne drótozzam be a szobát, hanem ennél kulturáltabban, akár egy külső "kütyüvel" stereo-ban, zajmentesen tudjam hallgatni az adást...

Köszi előre is...
Én ezt anno, még a 80-as években, amikor a keleti végeken igencsak távol voltunk minden hallgatható adótól, akkor úgy oldottam meg a legköltséghatékonyabban, hogy a régi, VHF antennazsinórt kettébontottam és a kívánt frekvenciának megfelelő hosszban T-alakban az adó felé "irányítottam". Akkor ez nagyságrendeket javított a rádióvételen. És akkor áron került mondjuk 20 Ft-ba. Persze ez volt a legfapadosabb megoldás, de nem kellett kimászni a tetőre, nem kellett fala fúrni stb. Hozzá kell tennem, hogy akkor még arrafelé nem volt olyan bolt, hogy bementem és adtak egy antennát, netán jelerősítőt.
Amúgy ha van egy régi VHF antenna a tetőn, az már nagyon sokat segít. Leginkább, ha irányba van forgatva, persze.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3904 Dátum: 2014.10.27 21:04:22 »

Én ezt anno, még a 80-as években, amikor a keleti végeken igencsak távol voltunk minden hallgatható adótól, akkor úgy oldottam meg a legköltséghatékonyabban, hogy a régi, VHF antennazsinórt kettébontottam és a kívánt frekvenciának megfelelő hosszban T-alakban az adó felé "irányítottam". Akkor ez nagyságrendeket javított a rádióvételen. És akkor áron került mondjuk 20 Ft-ba. Persze ez volt a legfapadosabb megoldás, de nem kellett kimászni a tetőre, nem kellett fala fúrni stb. Hozzá kell tennem, hogy akkor még arrafelé nem volt olyan bolt, hogy bementem és adtak egy antennát, netán jelerősítőt.
Amúgy ha van egy régi VHF antenna a tetőn, az már nagyon sokat segít. Leginkább, ha irányba van forgatva, persze.  ;)
Bátyámmal mi is drótozva rádióztunk ann Sarkadon a szülői házban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3905 Dátum: 2014.11.16 19:38:11 »
Egyre inkább érik bennem (a tegnapi nap után  :censored: ), hogy kell egy fedélzeti kamera...
Emlékszem, ajánlottatok néhányat korábban, megtennétek ezt ismét?
Köszi!

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3906 Dátum: 2014.11.16 19:43:50 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3907 Dátum: 2014.11.16 20:04:07 »
Prestigio RoadRunner 520 és följebb.
Overmax az milyen?
Amik 15eFt körül vannak nem jók? :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3908 Dátum: 2014.11.16 20:04:40 »
Egyre inkább érik bennem (a tegnapi nap után  :censored: ), hogy kell egy fedélzeti kamera...
Emlékszem, ajánlottatok néhányat korábban, megtennétek ezt ismét?
Köszi!

Nekem Prestigio van, sőt musspicinek is.  Bevált.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3909 Dátum: 2014.11.16 20:06:10 »
Overmax az milyen?
Amik 15eFt körül vannak nem jók? :hmmmm:

Nem ismerem, de a tapasztalatom az, hogy 20E alatt kívánnivalót hagy maga után a termék. Kivéve, ha az ibéjről rendeled.  Csak én jobban bízom a magyar gariban, és ezért hajlandó vagyok többet is fizetni. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3910 Dátum: 2014.11.16 20:17:33 »
Megnézem, köszönöm!  :sorcerer: :clap:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3911 Dátum: 2014.11.16 20:39:40 »
Nem ismerem, de a tapasztalatom az, hogy 20E alatt kívánnivalót hagy maga után a termék. Kivéve, ha az ibéjről rendeled.  Csak én jobban bízom a magyar gariban, és ezért hajlandó vagyok többet is fizetni.
milyen az az íbéjes,amit már megvennél? tegyük fel,h nem számít a gari.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3912 Dátum: 2014.11.17 05:20:39 »
milyen az az íbéjes,amit már megvennél? tegyük fel,h nem számít a gari.

Mivel régen néztem, nem ismerem a jelenlegi kínálatot, így nem tudnék tippet adni. Annó úgy szűrtem, hogy kinéztem a béjen, aztán kerestem hozzá uservideót a YT-n. Ez ad egy támpontot a felvétel felbontása tekintetében.  Manapság nyilván full HD-t szabad csak megvenni. Ami a képeken is gagyinak tűnik, azt kerülném.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3913 Dátum: 2014.11.17 11:27:11 »
Skacok elég sokat nézegettem én is ezt a témát, rengeteg összehasonlító videót néztem és tesztet olvastam végig, egyetlen konklúzióra jutottam.
Tökmindegy milyen a külseje stb., a belsejében Ambarella képalkotó és kódoló processzor legyen. Teljesen egyértelműen jobb minőségű képet adnak az Ambarellás készülékek, konkrétan a rendszám rendesen kiolvasható éjszakai felételeknél is, még akkor is, amikor csak a saját fényszóród világítja meg az előtted lévők rendszámait (=nem ég be a kép).
A többi klón kamera amibe Novatek meg társai vannak, meg se közelítik ezt a szintet.
FullHD felbontásra van szüksége az embernek (még akkor is ha "csak" 30fps-on).

Értelemszerűen az Ambarella chippel felszerelt készülékek drágábbak mint a többiek. Olvassatok pár tesztet és nézzetek YouTube videókat (úgy hogy a böngészőben "FullHD"-ra van állítva a YouTube player beállítása!).

Én úgy vagyok az ilyesmivel, hogy ha már erre áldozok pénzt, akkor picit többet teszek rá, de tényleg használható legyen a kép később, legyen meg a minősége. Eddig a cash flow alacsony prioritásúnak sorolta be ezt a beruházást nálam, de tényleg tizen ezres cuccért inkább nem adnék ki pénzt.

eBay-ről olyan 25-30-ért már lehet Ambarellásat venni, sőt akcióban ki lehet fogni olyat is, melyben a GPS nyomvonal is rögzül külön fájlba.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.17 11:46:54 írta robi (Robi) »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3914 Dátum: 2014.11.17 11:59:50 »
Megnéztem pár Ambarella chipest a youtube-on, nem sokkal több látszott rendszámokból, mint pld. az Overmax Camroad 6.1 felvételein... Álló képeken szépen látszott (pld. egy angol felvételen, enyhén borús időben, fényszóróval megvilágított rendszámtábla, ÁLLÓ autón szépen leolvasható volt), de az Overmax éjszakaija jobban nézett ki, mint pld a "Mini Dash Cam 0803 chip Ambarella A7LA50D" képe.
(egy-egy felvételről beszélek, legjobb lenne úgy összehasonlítani, hogy egymás mellett van kettő kamera az autóban, aztán a végeredményt kiértékelni...)

Nehéz döntés...  :hmmmm: