Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778298 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3676 Dátum: 2014.03.27 18:23:39 »
Alapár 24 423 Ft. lenne, 27 815 16GB-os MikróSD kártyával hozzá. Szállítás az árban. svéd postával.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3677 Dátum: 2014.03.27 20:20:05 »
Ezt néztem ki fedélzeti kamerának:
http://www.aliexpress.com/item/Ambarella-A5S50-Newest-Original-GF9000-Car-dvr-2-7-LCD-178-Degree-Wide-Angle-full-hd1920X1080P/1677286857.html

Vélemény?
Nekem ilyen van. Nem kifejezetten autós DVR (akciókamerának van titulálva), de nagyon pöpec kis masina. Aki a kijelző és a GPS hiányát el tudja viselni, annak nagyon jó választás lehet. PC-ról vagy okostelefonról (Android és iOS) is fel lehet programozni. Igény szerint cserélhető az optikája, firmware frissítés is megoldott.
Mindenféle kiegészítőkkel kb. 90$-ból kijött. Pár darabot már eladott az illető.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.27 20:23:13 írta Sanyesz »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3678 Dátum: 2014.03.28 00:06:05 »
Ja, el is felejtettem mesélni, hogy végül, kb. két hete megérkezett az első, valóban komoly lámpám: egy Fenix TK15 S2  :)









Az áram-ellátása eléggé speciális: 1 db 18650-es akkumulátorral...



... vagy 2 db C 123A elemmel működik:



Utóbbi aránylag könnyen beszerezhető: minden fotós boltban árulják, 700...1000 Ft egy darab. Ebből adódóan, tervezem előbbi beszerzését; erre javarészt csak a neten van lehetőség, és megkérik az árát: egy db. minőségi (mondjuk Panasonic), nagyobb kapacitású (3400 mAh körüli) akksi ára 5-6 ezer Ft, és még meg kell hozzá venni a szintén legalább 4-5 ezerbe kerülő töltőt is. Dehát ha úgy nézem, hogy annyiba kerülnek együtt, mint 10-12 elem (és az elemmel feleannyi idő alatt lemerül a lámpa), akkor elég hamar megtérül  :yes: !

A lámpa amúgy szenzációs  :clap: ! Elképesztő, hogy ez a pici (135 mm hosszú), és könnyű (elemek nélkül 152 g) lámpa, ami ugyanakkor nagyon precízen megmunkált, és rendkívül masszív tárgy benyomását kelti az ember kezében, milyen hihetetlenül erősen világít  :sorcerer: ! Több száz méteres erdei tisztásokat olyan szépen bevilágít, hogy öröm nézni  :yes: ... és nagyon tartós, még elemekkel is: voltunk már vele három éjszakai túrán is, és összesen 9 óra vegyes (nagyrészt a kettes vagy a hármas fényerőre kapcsolt) használat után kezdett csak merülni  :) ! Amit egyébként szintén okosan csinál - nem csökken a fényereje, hanem mikor már nincs elég kraft, akkor elkezdi fokozatosan visszafelé kapcsolgatni a fényerőket - illetve nem engedi már bekapcsolni a magasabb fokozatot.

Maximálisan elégedett vagyok vele  :punk:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3679 Dátum: 2014.03.28 07:33:07 »
Praktikus megközelítésben: Tabletet vegyél, aztán tegyél fel rá egy slideshow app-ot, úgy add oda. Ez a 13ezer forintos kategória bőven megfelel. Ha megunják mint képkeret, még mindig van egy tabletnek is használható eszközük.
Merthogy egy mezei digitális képkeret sem kerül semmivel se többe, cserébe másra nem használható.
Végül képkeret lett. A tablet tényleg jó ötlet, de az sajnos nem elég bekapcsolni, nyomogatni kell, hogy elinduljon a vetítés. A képkeret meg célhardver, ha áramot kap, bootolás után elkezdi lejátszani a képeket.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3680 Dátum: 2014.03.28 11:01:51 »
Ez még nagyon szimpatikus:
http://www.ebay.com/itm/Latest-Frimware-Mini-0801-HD-1080P-Ambarella-A2-Car-Dash-Cam-With-GPS-Logger-/111251962540?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19e7223aac

Egész pici, elfér a visszapillantó tükör mögött, és nem batár tapadókorongos, hanem kétoldalas ragasztós. Eggyel régebbi Ambarella chip-modelles, de ez se rossz, Youtube-on vannak róla tesztvideók, döbbenetesen jó a képminőség.

Fontos tényező a képminőség, pl. számit hogyan viselkedik amikor szembe vezetsz a nappal, amikor gyorsan váltakozó árnyékos/világos szakaszon mész, meg éjjel amikor a szembejövők fénye zavarni tud. Néztem csomó tesztvideót, a párezres kategória mind elvérzik az ilyen esetekben.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3681 Dátum: 2014.03.28 11:07:39 »
Ez még nagyon szimpatikus:
http://www.ebay.com/itm/Latest-Frimware-Mini-0801-HD-1080P-Ambarella-A2-Car-Dash-Cam-With-GPS-Logger-/111251962540?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19e7223aac

Egész pici, elfér a visszapillantó tükör mögött, és nem batár tapadókorongos, hanem kétoldalas ragasztós. Eggyel régebbi Ambarella chip-modelles, de ez se rossz, Youtube-on vannak róla tesztvideók, döbbenetesen jó a képminőség.

Fontos tényező a képminőség, pl. számit hogyan viselkedik amikor szembe vezetsz a nappal, amikor gyorsan váltakozó árnyékos/világos szakaszon mész, meg éjjel amikor a szembejövők fénye zavarni tud. Néztem csomó tesztvideót, a párezres kategória mind elvérzik az ilyen esetekben.
kösz az eddigi ismertetést, jó sok munkát megspórolsz annak, aki ilyesmiben töri a fejét :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3682 Dátum: 2014.03.28 11:13:00 »
kösz az eddigi ismertetést, jó sok munkát megspórolsz annak, aki ilyesmiben töri a fejét :D
Nagyon szívesen, az én értékrendemben ez egy fontos szempont, hogy a tudásomat és a szerzett tapasztalatokat osszam meg másokkal is - mert cserébe nekem is jól esik kapni ilyeneket.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3683 Dátum: 2014.03.28 13:31:52 »
Egész pici, elfér a visszapillantó tükör mögött
Itt egy szerelési példa:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3684 Dátum: 2014.03.28 13:53:52 »
Az általam belinkelt első ilyen kamerának az elődje ilyen képet ad éjszaka:


Nem semmi, szerintem.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3685 Dátum: 2014.03.28 15:45:13 »
Nekem ilyen van. Nem kifejezetten autós DVR (akciókamerának van titulálva), de nagyon pöpec kis masina. Aki a kijelző és a GPS hiányát el tudja viselni, annak nagyon jó választás lehet. PC-ról vagy okostelefonról (Android és iOS) is fel lehet programozni. Igény szerint cserélhető az optikája, firmware frissítés is megoldott.
Mindenféle kiegészítőkkel kb. 90$-ból kijött. Pár darabot már eladott az illető.

Azta! Ez tényleg nagyon kis okos cucc!
Autóba használtad már?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3686 Dátum: 2014.03.28 19:45:48 »
Nekem Prestigio van, bevált.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3687 Dátum: 2014.03.28 23:17:52 »
Azta! Ez tényleg nagyon kis okos cucc!
Autóba használtad már?
Igen, de csak egy teszt erejéig. Akkor is fele úton vettem észre, hogy a lencsekupak rajta maradt [rohog]. Holnap megyünk Veszprémbe kézimeccsre, azt az utat rögzítem, az lesz az igazi próba.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3688 Dátum: 2014.03.29 15:04:40 »
Nálam is esélyes. Két dolog zavar csak: a) nincs saját kijelzője/keresője, tehát beállítani egy pontos képet nem lehet, csak számtalan próbafelvételekkel és kártya ki/be dugdosással, b) nincs benne GPS. Ámde mindkettőt el tudnám fogadni kompromisszumként, mivel cserébe hihetetlen előnyös a kis mérete és a rögzítési lehetőségeknek a bősége, illetve a testreszabhatósága (akár hardver szinten is, pl. az objektív kiszerelhetősége, kábelen történő kihosszabbítsa).

A másik amit belinkeltem is esélyes, sajna pont a fent említett rugalmasság hiányzik belőle, magyarán csak és kizárólag a saját tapadókorongjával rögzíthető lógva szélvédőre, ezért az egyéb célú használhatósága korlátozott. Ez is belefér kompromisszumnak, révén hogy a képminősége jobb, illetve a GPS is benne van, és saját kijelzőjével akár helyszínen mindenféle buhera nélkül rá lehet nézni a felvételre - tehát kényelmesebb a használata.

« Utoljára szerkesztve: 2014.03.29 15:06:17 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3689 Dátum: 2014.03.29 21:56:39 »
Igen, de csak egy teszt erejéig. Akkor is fele úton vettem észre, hogy a lencsekupak rajta maradt [rohog]. Holnap megyünk Veszprémbe kézimeccsre, azt az utat rögzítem, az lesz az igazi próba.
Egy eredeti tesztvideót osszál meg velem légyszi. Elvileg webkameraként is működik, rendes HD-t tud tényleg webkamera módban is? Skype látja?