Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777928 alkalommal)

0 Felhasználó és 32 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3615 Dátum: 2014.02.06 06:01:22 »
Nem tudom, mennyire tartozik ide, de hamarjában nem találtam jobb topikot  :hmmmm: ...

Szóval: van itt köztetek elemlámpa-freak  :D ? Én gyerek & tinédzser koromban nagyon az voltam, olyasmiket szereztem be nyugati rokonok segítségével, mint pl. 4 góliát elemes, halogén izzós Philips elemlámpa  :cool2: ... aztán a szenvedélyem sok-sok évre kialudt; kb. fél éve viszont döbbenten fedeztem fel, hogy egy modern, ledes, zoomolható, nagyobb teljesítményű elemlámpa micsoda brutális fényerőt képes produkálni  :eek: :clap:
 

Hehe, nekem is van egy Maglite, igaz csak egy háromelemes és még ősrégi, ámbár halogén izzós már, szeretem, tényleg fegyverzet. ;-)

Ezen kívül nekem is van egy kínai superledes (3 szegmenses CRE lapkaled) könnyű, akkus zseblámpa.  Béjes szerzemény, valóban brutális fénye van, fókuszálástól függően.  Fejlámpám is van, sima ledes megoldású, a sötétben való szereléshez nélkülözhetetlen.  A kocsiban is van vagy kettő, ilyen-olyan, az egyik sima ledes dinamós töltős, ha lemerül pumpálni kell a dinamót, aztán lesz pilács, vagyis "nem merül le". Táskámban is van  egy egyujjas mini Maglite, mondjuk a fénye is pont "egyujjas", de szükség esetén kéznél van és ez is több, mint a semmi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3616 Dátum: 2014.02.06 10:45:35 »
- Túrázáshoz egy komolyabb, nagy teljesítményű, változtatható fókuszálású, könnyű fejlámpa, mint pl. ez a Petzl Tikka XP 2:

Nekem ilyenen van. Teljesítmény/súly arányban szerintem verhetetlen. Egyetlen hátránya, hogy a fókuszt állító kis műanyaggal vigyázni kell, mert a fimom szemcsés por (pl. vihar esetén) be tud jutni, elé (a műanyag borítás mögé), és utána könnyen megkarcolódhat, ha állítod a fókuszt. Az enyémmel is ez történt.

A másik fejlmpám ilyen: http://www.mountex.hu/termek/10902-141-0/black_diamond_icon_fejlampa A Black Diamond csúcsmodellje.
Ez már jóval nehezebb, 4 db AA elem működteti, viszont a vizet is jól állja (IPX7), teszteltem is, amikor véletlenül megúsztattam a Csernában:) Ennek a fényereje fokozatmentesen változtatható (a nagy és a két kis LED-é is).
Egyébként én abszolút a fejlámpák híve vagyok, sima zseblámpát nem vennék, mert kevésbé praktikusak (még ha nagyobb fényerőt is tudnak). Autóban is jól jön, ha mondjuk kereket vagy izzót kell cserélni éjszaka.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3617 Dátum: 2014.02.06 20:21:15 »
Hehe, nekem is van egy Maglite, igaz csak egy háromelemes és még ősrégi, ámbár halogén izzós már, szeretem, tényleg fegyverzet. ;-)

Ezen kívül nekem is van egy kínai superledes (3 szegmenses CRE lapkaled) könnyű, akkus zseblámpa.  Béjes szerzemény, valóban brutális fénye van, fókuszálástól függően.  Fejlámpám is van, sima ledes megoldású, a sötétben való szereléshez nélkülözhetetlen.  A kocsiban is van vagy kettő, ilyen-olyan, az egyik sima ledes dinamós töltős, ha lemerül pumpálni kell a dinamót, aztán lesz pilács, vagyis "nem merül le". Táskámban is van  egy egyujjas mini Maglite, mondjuk a fénye is pont "egyujjas", de szükség esetén kéznél van és ez is több, mint a semmi.
Ja, az az "egyujjas", gondolom, a Maglite Solitaire hagyományos, izzós változata lehet  :yes: ...



A fényereje valóban nem túl nagy, de arra, amire való (pár méterre magad elé világítani) tökéletes. Ennek is van újabb, ledes verziója, ami sokszoros fényerővel bír - a képen, a csomagoláson láthatóak is az adatok...



Érzékletes  :clap: :



Most hogy mondod: igen, kéne egy ilyen ledes Solitaire is - azt hiszem, méret vs. fényerő kombó terén nem nagyon van párja  :cool2: !

------------------------

Ami az "ősrégi" 3 elemest illeti: hát ezek kb. örök életű eszközök, ugyanúgy, mint a Zippo öngyújtók  :yes: ! És, igen: a hosszabb, 3-4-5-6 góliát-elemes változatok használata közelharcban pl. az amerikai rendvédelmi erőknél a kiképzés szerves része. Úgy is tervezik ezeket, hogy kibírják az effajta igénybevételt. Nézzük csak a hatelemes csúcs-változatot:



Azért ha valakit szakértő kezek megsuhintanak egy ilyen, elemekkel együtt másfél kilós doronggal, az nem kér majd repetát  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3618 Dátum: 2014.02.06 20:31:02 »
Nekem ilyenen van. Teljesítmény/súly arányban szerintem verhetetlen. Egyetlen hátránya, hogy a fókuszt állító kis műanyaggal vigyázni kell, mert a fimom szemcsés por (pl. vihar esetén) be tud jutni, elé (a műanyag borítás mögé), és utána könnyen megkarcolódhat, ha állítod a fókuszt. Az enyémmel is ez történt.

A másik fejlmpám ilyen: http://www.mountex.hu/termek/10902-141-0/black_diamond_icon_fejlampa A Black Diamond csúcsmodellje.
Ez már jóval nehezebb, 4 db AA elem működteti, viszont a vizet is jól állja (IPX7), teszteltem is, amikor véletlenül megúsztattam a Csernában:) Ennek a fényereje fokozatmentesen változtatható (a nagy és a két kis LED-é is).
Egyébként én abszolút a fejlámpák híve vagyok, sima zseblámpát nem vennék, mert kevésbé praktikusak (még ha nagyobb fényerőt is tudnak). Autóban is jól jön, ha mondjuk kereket vagy izzót kell cserélni éjszaka.
Ó igen, igen komoly darab ez, amit belinkeltél  :cool2: !

Ami a kézi vs. fejlámpa összevetést illeti... szerintem nincs igazán értelme, mert kicsit másra valók  :) ! Ha állandó világításra van szükség, és fontos hogy közben szabad legyen az ember mindkét keze, akkor jobb a fejlámpa, ez nem vitás. Alkalmankénti használatra viszont a kézi. Az ember nem mászkálhat mindig lámpával a fején :) ... de egy kicsi, ámde nagy fényerejű ledes kézi lámpa bármikor ott lapulhat a zsebében. Olyan szitukban is jobb lehet az utóbbi, amikor gyakran szükséges a lámpát ki-be kapcsolni.

Szóval: nem árt, ha van ilyen is, olyan is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3620 Dátum: 2014.02.07 02:46:20 »
Az igen Palaczk, szep darabok  :yes:
En egy ilyet hasznalok a hegyen. Ket izzo van/volt benne. Egy"tavolsagi"  ami  reklam szerint 150m-t tud de en 70-80m-re saccolnam inkabb, illetve egy kissebb teljesitmenyu halogen izzo. Ezt en lecsereltem LED-re. A LED-del kb 8-10metert tudok megvilagitani, cserebe 6 napig birja a negy AA-s akksival. Eleg nagy es nehez darab. Cserebe nem azik meg esoben es eleg sokat kibirt mar. Felek a gumija fogja megadni magat lassan.
Itt pedig egy magite minit vettem amikor kierkeztem. Semmi csicsa, csak egy aprocska halogen izzo, ket darab AA elem. De a minoseg es kidolgozasa hihetetlen  :yes: Biztosan jon majd velem haza. Jah es gyonyoru rez szinu, amilyet most hirtelen nem is talalok neten  :yes:



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3621 Dátum: 2014.02.07 08:25:42 »
Az igen Palaczk, szep darabok  :yes:
En egy ilyet hasznalok a hegyen. Ket izzo van/volt benne. Egy"tavolsagi"  ami  reklam szerint 150m-t tud de en 70-80m-re saccolnam inkabb, illetve egy kissebb teljesitmenyu halogen izzo. Ezt en lecsereltem LED-re. A LED-del kb 8-10metert tudok megvilagitani, cserebe 6 napig birja a negy AA-s akksival. Eleg nagy es nehez darab. Cserebe nem azik meg esoben es eleg sokat kibirt mar. Felek a gumija fogja megadni magat lassan.
Itt pedig egy magite minit vettem amikor kierkeztem. Semmi csicsa, csak egy aprocska halogen izzo, ket darab AA elem. De a minoseg es kidolgozasa hihetetlen  :yes: Biztosan jon majd velem haza. Jah es gyonyoru rez szinu, amilyet most hirtelen nem is talalok neten  :yes:
Ilyesmi  :) ?



Ebben a színben most nem árulják újonnan, úgy látom. Amúgy igen, ez is egy valódi kis precíziós műszer  :yes: ! Édesanyámnak kb. 15 éve vettem egyet ajándékba, egy pirosat:



Azóta is használja, nagy megelégedéssel. Nagyon ritkán kell benne elemet cserélni. Mondjuk, ez is izzós még, a fényereje nem valami elsöprő; de otthoni/ház körüli használatra tökéletes.

Fejlámpa: hát neked azért, ha még mindig szoktál hegyet mászni, nem ártana beruháznod valami korszerű kis ledes darabba  :yes: ... 25-30 euroért már vannak teljesen korrektek - picik, vízállóak, tartósak, nagy fényerejűek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3622 Dátum: 2014.02.07 09:07:11 »
Közben találtam még 2 csemegét, amiket idővel szeretnék majd beszerezni magamnak  :yes: :

- A tökéletes önvédelmi, taktikai zseblámpa, amelyet célszerű mindig magával hordania az embernek:



Surefire P2X Fury Defender. Kimondottan ilyen célra készült. Kvázi törhetetlen; vízálló; a fejrész kiképzése önvédelemre optimalizált; a fényereje egészen elképesztő a méretéhez képest: 500 lumen  :eek: ! (Összevetésképp: a 3 góliát elemes, ledes Maglite 131 lument tud!) A mérete pedig tényleg valódi ZSEBlámpává teszi  :yes: :



-------------------------------

- Az ultimatív kézi fényszóró: Trustfire TR-J20...



12 db Cree T6-os led; kb. 8000 lumen fényerő! Ez a kép a kisebb, 7 ledes TR-J18 fénykibocsátásáról készült  :ph34r: :

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3623 Dátum: 2014.02.07 09:31:48 »
Húú, zseblámpa témában ki fogtok nevetni, de...

tesóm révén az utóbbi időben nekem is kézközelbe került néhány eszköz, persze, mind kínai és nevetséges árban vannak. De ennek ellenére, akkorát pirítanak, hogy csak na. Aksis, hálózati töltővel rendelkeznek, igaz, a hülye kínaiak mindig elcseszik valami filléres aprósággal. Pl. van egy kicsi kézi zseblámpám, aminek állítható a vetített képe. Szuperül működik, sokáig bírja az aksija is, de a hálózati töltője kicsúszik az EU szabványos konnektorból. Csak úgy lehet tölteni, hogy valamivel odafogja, vagy rányomja az ember a soros elosztóra.  :lol: Cserébe még egyetlen lámpa esetében sem fizettem 2500Ft-nál többet. Ennyi pénzért, pedig még mindig filléres, praktikus ajándék egy ilyen.

Fejlámpából is van már a 3. ugyanolyan típus, mert az jött be. Ez viszonylag nagy, 9db led világít benne ezüst foncsorral. A világító fej billenthető, a homlokommal érintkező része puha szivacs-gumi. Talán 1100Ft. Hálózati töltője illeszkedik a konnektorba, töltési idejét egy kis led jelzi (ha kialszik, fel van töltve). Típushibája - és emiatt van most a 3. nálam -, hogy a gumi fejpánt rögzítését (bújtatóját) a lámpa vázá egy rideg műanyag fülecskével oldották meg, ami egy leejtésnél azonnal letörik, így bár a lámpa továbbra is működik, a fejemre nem lehet felvenni.  :)

Palaczk, ha majd jössz a gumikért, megmutatom ezeket, ha érdekel, úgyis iszol majd egy kávét is...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3624 Dátum: 2014.02.07 10:16:58 »
Húú, zseblámpa témában ki fogtok nevetni, de...

tesóm révén az utóbbi időben nekem is kézközelbe került néhány eszköz, persze, mind kínai és nevetséges árban vannak. De ennek ellenére, akkorát pirítanak, hogy csak na. Aksis, hálózati töltővel rendelkeznek, igaz, a hülye kínaiak mindig elcseszik valami filléres aprósággal. Pl. van egy kicsi kézi zseblámpám, aminek állítható a vetített képe. Szuperül működik, sokáig bírja az aksija is, de a hálózati töltője kicsúszik az EU szabványos konnektorból. Csak úgy lehet tölteni, hogy valamivel odafogja, vagy rányomja az ember a soros elosztóra.  :lol: Cserébe még egyetlen lámpa esetében sem fizettem 2500Ft-nál többet. Ennyi pénzért, pedig még mindig filléres, praktikus ajándék egy ilyen.

Fejlámpából is van már a 3. ugyanolyan típus, mert az jött be. Ez viszonylag nagy, 9db led világít benne ezüst foncsorral. A világító fej billenthető, a homlokommal érintkező része puha szivacs-gumi. Talán 1100Ft. Hálózati töltője illeszkedik a konnektorba, töltési idejét egy kis led jelzi (ha kialszik, fel van töltve). Típushibája - és emiatt van most a 3. nálam -, hogy a gumi fejpánt rögzítését (bújtatóját) a lámpa vázá egy rideg műanyag fülecskével oldották meg, ami egy leejtésnél azonnal letörik, így bár a lámpa továbbra is működik, a fejemre nem lehet felvenni.  :)

Palaczk, ha majd jössz a gumikért, megmutatom ezeket, ha érdekel, úgyis iszol majd egy kávét is...  ::)
Köszi előre is  :yes: !

Amúgy igen... számtalan féle-fajta kínai ledes lámpát árulnak a neten, többnyire nagyon alacsony áron - és meglepően vállalható minőségben, jellemzően brutális fényerővel  :cool2: ! Az a Trustfire is kínai, amiről az előbbi hsz-omban írtam. Vagy itt van ez:



Ugyancsak Trustfire, Z-6 típus, Zoomos, Cree T-6 leddel; több száz lumen fényerő (a reklámozott adat 1000 lm, de ez nyilván túlzás) - mindez ebayen kb. 3000 Ft-ért, szállítással együtt  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3625 Dátum: 2014.02.07 10:46:58 »
Én az Aldiban vettem ennek a kistestvérét. Az a leírás szerint 5 W-os, de nagyon nagy fényereje van, fénye fókuszálható, amit a cégnél kaptunk Energizer stb lámpák a nyomába nem érnek, hiába kerültek azok 3x ennyibe...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3626 Dátum: 2014.02.07 11:13:31 »
Én az Aldiban vettem ennek a kistestvérét. Az a leírás szerint 5 W-os, de nagyon nagy fényereje van, fénye fókuszálható, amit a cégnél kaptunk Energizer stb lámpák a nyomába nem érnek, hiába kerültek azok 3x ennyibe...
Mennyiért vetted?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3627 Dátum: 2014.02.07 12:28:25 »
Emlékeim szerint 3e Ft volt, időnként lehet kapni. Külsőre lényegében ugyanaz, mint amit linkeltem, 1 db led van benne, ezüst és fekete színben lehet kapni (amikor van :) ), 3 funkciós (erős, kevésbé erős és villogó fény (SOS) )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3628 Dátum: 2014.02.07 13:08:27 »
Emlékeim szerint 3e Ft volt, időnként lehet kapni. Külsőre lényegében ugyanaz, mint amit linkeltem, 1 db led van benne, ezüst és fekete színben lehet kapni (amikor van :) ), 3 funkciós (erős, kevésbé erős és villogó fény (SOS) )
Ja, a szokásos funkciók  :yes:

Én meg épp az imént apacsoltam le egy ilyet ebayen, Hong-Kongból, szállítással együtt 9 dollárért  :yes: :



Picike, jól elfér zsebben, de övre is csíptethető; zoomolható; cseppálló, és a Cree T6-os lednek köszönhetően jó erős a fénye is  :cool2: ... egyelőre ez lesz majd a "mindignálamvan" lámpám  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3629 Dátum: 2014.02.07 13:30:50 »
Ilyesmi  :) ?

Fejlámpa: hát neked azért, ha még mindig szoktál hegyet mászni, nem ártana beruháznod valami korszerű kis ledes darabba  :yes: ... 25-30 euroért már vannak teljesen korrektek - picik, vízállóak, tartósak, nagy fényerejűek.
Nem, majd lefotozom es felteszem :yes:
Most ket ev kimaradt a hegyekbol, csak falmaszas van.
Igen, nagyon kell majd egy konnyebb, kicsi fejlampa maszasokhoz, ahol a suly jobban szamit.  :yes: Az uj Black Diamond pl nagyon szimpatikus. Egyszeruen csak sajnalom a 20+ ezer forintot egy komolyabb darabra, olcsobbat meg nem veszek, arra ott a vaude  :) Ahogy az angolok mondjak, tul szegeny vagyok, hogy olcsot vegyet  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX