Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778540 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3495 Dátum: 2013.08.15 16:27:06 »
A Gszenzor rezgést érzékel.
A gk körüli mozgás érzékelése 2 féleképpen történhet:
- a 2 zónás riasztóknál alkalmazott megoldással;
- kamera képének szoftveres elemzéssel.
Az első megoldáshoz nincs hardvere, a másodiknál a szoftver elemzés hiányán kivül a kamera áramfelvétele is problémát okoz.

Olyan megoldás viszont létezik egyes fed. kameráknál, hogy a Gszenzor a kamerát feléleszti, és a rögzítés megindul. Egyeseket a beépített mikrofon felhasználásával ébrednek a riasztó hangjára.

Bocsánat, nagyon rosszul kommunikálok a jelek szerint.
Én nem G szenzorról beszélek, hanem arról, hogy mozgásérzékelőről is szó esik a készülék leírásánál.
De ezek szerint mostanában mozgásérzékelő=Gszenzor? Erről így még nem hallottam, ezek szerint akkor én leragadtam a mozgásérzékelő lámpáknál??
De ha így is van, akkor is van benne olyasmi érzékelő, mert ahogy forgatom a készüléket, érzékeli, és forgatja hozzá a képet a kijelzőjén. Nem tudom, ezt lehetett volna-e használni arra (szerintem igen), hogy ha erőhatás éri az autót, akkor indítsa a felvételt  :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3496 Dátum: 2013.08.15 16:57:20 »
a készülék leírásánál.  mostanában mozgásérzékelő=Gszenzor
Igen

Erről így még nem hallottam, ezek szerint akkor én leragadtam a mozgásérzékelő lámpáknál??
A mozgásérzékelő "lámpa" más mozgását érzékeli (általában hőtömeg változást).
A készülékekben (mobil, fed.kam ... ) lévő szenzor a készülék mozgását(elmozdulását és irányát)
van benne olyasmi érzékelő, mert ahogy forgatom a készüléket, érzékeli,...
 ezt lehetett volna-e használni arra (szerintem igen), hogy ha erőhatás éri az autót, akkor indítsa a felvételt
Igen, amennyiben az erőhatás megfelelő mértékű. Ezt írtam korábban is. Te korábban a kocsi körüli mozgásról beszéltél.-)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.15 16:59:17 írta Agyarka »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3497 Dátum: 2013.08.15 17:14:47 »
Igen
A mozgásérzékelő "lámpa" más mozgását érzékeli (általában hőtömeg változást).
A készülékekben (mobil, fed.kam ... ) lévő szenzor a készülék mozgását(elmozdulását és irányát)Igen, amennyiben az erőhatás megfelelő mértékű. Ezt írtam korábban is. Te korábban a kocsi körüli mozgásról beszéltél.-)
Szomorú vagyok, mert akkor szaknyelvileg eléggé pongyola az elnevezés  :ph34r:
Igen, tudom, azok infraérzékenyek.

Arról beszéltem, és mozgásérzékelés alatt most is azt értem, mert a kifejezésnek ezt kellene jelentenie szerintem, de feljebb már tárgyaltuk ezt.
Azért írtam legutóbb, amire most hivatkozol, mert infraérzékelés híján legalább a jelenleg benne levő G-szenzor is használható lenne többre, mint amit beépítettek a szoftverébe. Lehet érdemes lenne tudatni a gyártóval, és egy firmware frissítéssel menne a dolog  :hmmmm:

Mondjuk a használati utasításában is eléggé nagyvonalúan nézik át a funkciókat (pl. milyen védelem van a fájlokra, ezek mit jelentenek, stb.), meg olyan is van benne, amit azóta sem tudok előszedni a menüből (Recycle mód). Ha valaki megtalálta, elmondaná, merre van?
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.15 17:18:02 írta vd1234 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3498 Dátum: 2013.08.15 17:37:33 »
... érdemes lenne tudatni a gyártóval, és egy firmware frissítéssel menne a dolog ...
Mondjuk a használati utasításában is eléggé nagyvonalúan nézik át a funkciókat
Nem éri meg a gyártóknak a hardver lehetőségeit rendesen kihasználni, és korrekt, optimalizált szoftvert készíteni filléres vackoknál. Még komoly teszteléssel sem foglalkoznak.
A termékeket így is megveszik, ezért nincsenek rákényszerítve.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3499 Dátum: 2013.08.15 17:40:16 »
A G(ravitációs) szenzornál programozás kérdése, a használat. Lehetséges funkciói:
- az elmozdulás irányát és erejét érzi, amiből a gyorsulás számítható;
- karambol esetén a felvétel megjelölése, törlésének akadályozása,
- pihenő (csökkentett) üzemmód aktivizálása energia megtakarításához (nincs impulzus-->készenlét);
- készenléti üzemmódból ébresztés(pl. parkolóban koccanásra);
- navigáció a GPS vétel megszakadása esetén (korlátozott távolságra), a navi energiafelvételének csökkentése (periódikus programozás)
- álló gk. esetén navigációban a haladási irány ugrándozásának csillapítása;
- vízszint (emelkedés, lejtés) mutatása;
- a kijelző képének forgatása pl.:
      navi esetén haladási irányba forgatja a térképet;
      álló- fekvő képernyő automatikus váltása billenytyűzethez, böngészéshez ... ;
- eszköz vezérlése (játékoknál,  lebegő egér ...)
- pozicionáló mechanikával kiegészítve giroszkópnak használható (akár É-D irányba IS).

Na, akkor mégegyszer és pontosabban:  Az 520-ban csak a kamera pozicionálása van beállítva. Slussz. Azt meg, hogy mit lehetne még, marhára irrelaváns.  Ezért írtam, hogy az 520GPS már tudja a többit is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3500 Dátum: 2013.08.15 17:41:53 »
Szomorú vagyok, mert akkor szaknyelvileg eléggé pongyola az elnevezés  :ph34r:
Igen, tudom, azok infraérzékenyek.

Arról beszéltem, és mozgásérzékelés alatt most is azt értem, mert a kifejezésnek ezt kellene jelentenie szerintem, de feljebb már tárgyaltuk ezt.
Azért írtam legutóbb, amire most hivatkozol, mert infraérzékelés híján legalább a jelenleg benne levő G-szenzor is használható lenne többre, mint amit beépítettek a szoftverébe. Lehet érdemes lenne tudatni a gyártóval, és egy firmware frissítéssel menne a dolog  :hmmmm:

Mondjuk a használati utasításában is eléggé nagyvonalúan nézik át a funkciókat (pl. milyen védelem van a fájlokra, ezek mit jelentenek, stb.), meg olyan is van benne, amit azóta sem tudok előszedni a menüből (Recycle mód). Ha valaki megtalálta, elmondaná, merre van?

Szerintem, csak rohadt nagyvonalúan van fordítva, illetve a fordítást végző nem, vagy csak érintőlegesen van/volt tisztában mélységében a dolgokkal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3501 Dátum: 2013.08.15 17:46:57 »
Szerintem, csak rohadt nagyvonalúan van fordítva, illetve a fordítást végző nem, vagy csak érintőlegesen van/volt tisztában mélységében a dolgokkal.
Hát ez a kis könyv csak egy Quick Start Guide több nyelven, angolul is ilyen rövid. Eddig hosszabbat még nem találtam, de lehet, hogy majd meglesz.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3502 Dátum: 2013.08.15 17:54:49 »
Hát ez a kis könyv csak egy Quick Start Guide több nyelven, angolul is ilyen rövid. Eddig hosszabbat még nem találtam, de lehet, hogy majd meglesz.

Nekem egy elég vastag könyvecském van, amit adtak vele, amolyan többnyelvű user manual.  Ebben olyan kb. 5-8 oldal magyar nyelvű leírás van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3503 Dátum: 2013.08.15 18:00:52 »
Nekem egy elég vastag könyvecském van, amit adtak vele, amolyan többnyelvű user manual.  Ebben olyan kb. 5-8 oldal magyar nyelvű leírás van.
Ugyanarról beszélünk  :yes:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3504 Dátum: 2013.08.16 20:24:03 »
Ma megjött a kütyüm.  :clap:
Hirtelen csak egy Class4-es 8Gb-os kártya volt kéznél, hát azt tettem bele. Nos, az első eredmények számomra nem elég kielégítőek.  :no: Remélem Class10-essel már jobb lesz. Természetesen még a beállításokat is át kell olvasnom, mert elsőre csak "IQ"-ból állítgattam be a gépet. Inkább csak sejtvén, mint tudván az egyes funkciókat. (de ez nem is űrhajó  :lol:) Ez a holnapi napra maradt.
Tartozékok:
- autós tartó
- külső GPS antenna :-( (reméltem integrált, de aztán újra ránéztem a honlapjukra és ott is külső van ábrázolva)
- USB kábel számítógéphez
- autós töltő
- HDMI kábel
- AV kábel (RCA)

G-szenzor (gyorsulás érzékelő) valszeg benne van. Bár látványosan nem próbáltam működésbe hozni (erős fékezés, ütközés stb.), a videólejátszó programja három tengelyen mutatja a gyorsulási értékeket.
A 32Gb-os kártyára 4ó27p-es felvétet tud rögzíteni FullHD-ben. Azt hiszem a legtöbb utamhoz elég lesz ez a hossz.  ;)

Mivel holnap úgyis utazunk, így lesz tesztvideó GPS-szel. Ha vállalható lesz megosztom. Ha nem, akkor vissza kell küldjem a kütyüt. :ph34r:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3505 Dátum: 2013.08.16 20:29:37 »
Ma megjött a kütyüm.  :clap:
Hirtelen csak egy Class4-es 8Gb-os kártya volt kéznél, hát azt tettem bele. Nos, az első eredmények számomra nem elég kielégítőek.  :no: Remélem Class10-essel már jobb lesz. Természetesen még a beállításokat is át kell olvasnom, mert elsőre csak "IQ"-ból állítgattam be a gépet. Inkább csak sejtvén, mint tudván az egyes funkciókat. (de ez nem is űrhajó  :lol:) Ez a holnapi napra maradt.
...

Szuper  :clap:
Nekem is Class 4 van benne, szerintem elég az neki, nem kell oda 4 MB/s-nál több elvileg, szerintem gyakorlatilag sem. Az e-digital-nál is Class 4 -et raktak csomagba, ha úgy venné valaki. Szerintem a felvétel is jó lett vele, amit linkeltem a múltkor.
Miből gondolod, hogy a Class4 miatt nem jó valami?

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3506 Dátum: 2013.08.16 20:52:55 »
Az első két videó amit rögzítettem:
1. FullHD: A saját lejátszójával szétesik a kép, ugrál össze-vissza, nézhetetlen. Más lejátszóval a kép már rendben, de a lejátszás nem folyamatos, időnként nagyon belassul.

2. HD: Saját lejátszójával ugyan az. SMPlayer-ben nézhető, de pont fordítva mint az előbb itt néha begyorsul a videó, olyan mintha belepörgetnének.

Azóta, már készítettem másik videót is itthon, lakásban. Ezt vissza néztem a kamerán is. Ott természetesen tökéletes. Már megfordult a fejemben, hogy talán a számítógépen lévő kodekek nem megfelelőek, de nem nagyon van kedvem újabb és újabb csomagokat próbálgatni. Majd kipróbálom a laptopon is, hátha ott más lesz az eredmény.  ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3507 Dátum: 2013.08.16 21:56:47 »
Nálam rendesen megy saját magán is, meg VLC-vel is a laptopon. Full HD-ban.
16 GB Class4 Kingston microSD. Vaterán vettem adapterrel 3600 pénz. Pécsről hazafelé beugrottam érte Hosszúhetényre, korrekt eladó  :)
Hála Istennek legalább jól megy  :yes: Nehezen indult, kártya nélkül olyan volt, mintha melegedne, megijedtem először.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3508 Dátum: 2013.08.16 22:24:11 »
...
A 32Gb-os kártyára 4ó27p-es felvétet tud rögzíteni FullHD-ben. Azt hiszem a legtöbb utamhoz elég lesz ez a hossz.  ;)

Mivel holnap úgyis utazunk, így lesz tesztvideó GPS-szel. Ha vállalható lesz megosztom. Ha nem, akkor vissza kell küldjem a kütyüt. :ph34r:
16GB nekem 2 óra 20 perc (logikusan), de akármilyen kicsi is elég, ha úgyis törölni kezd, mikor megtelt.

Kíváncsi vagyok, mit tud ez a GPS-es  :otlet:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3509 Dátum: 2013.08.17 08:53:05 »
musspici:  Néhány tanács, ha elfogadod.

Első, vedd le az objektív előtti neylonvédőt.  Nagyon pici, alig lehet észrevenni, de a minőséget erőteljesen leveszi.  Én majdnem visszavittem a gépet, hogy rossz...  :1eye:

A második:  a lejátszással kapcsolatban a KM Player legújabb változatát használd, ingyenes, mindenevő.  Az asztali gépemen a lejátszás így is a real time-hoz képest lassabb és szaggat.  A laptopon, androidos tableten, telón kifogástalan.  Arra gyanakszom, hogy a videokártyám nem bírja.
Ez nem a kamera hibája.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.