Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778251 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3450 Dátum: 2013.08.10 10:40:09 »
Talán ide passzol legjobban a kérdésem:

Ki használ közületek fedélzeti kamerát (fekete dobozt)? Milyen márkát, típust? Mennyire elégedett vele? Esetleg tudna-e megosztani az adott készülékkel készített felvételt?

Pillanatnyilag gondolkodom valami ilyesmi beszerzésén, de nehezen tudom tisztába tenni az elvárásaimat. Momentán ott tartok, hogy szeretném, ha GPS-es, G-szenzoros lenne, és lehetőleg HD felbontású.

Tapasztalatok, ötletek, javaslatok? :surrender:
dr.gáz

amíg meg eldöntöd, addig tökéletes a telefonod, van számtalan ilyen app  a playen, kezdetnek ionroad
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.10 10:43:06 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3451 Dátum: 2013.08.10 10:43:33 »
Én eddig csak Trotter-ről tudtam. Ő már azt hiszem a másodikat koptatja. Csak eddig még nem sikerült elég részletesen kibeszélni a témát. (vele sem) :no:
Ezért a kédés. :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3452 Dátum: 2013.08.10 10:52:06 »

Én eddig csak Trotter-ről tudtam. Ő már azt hiszem a másodikat koptatja. Csak eddig még nem sikerült elég részletesen kibeszélni a témát. (vele sem) :no:
Ezért a kédés. :D
keresd meg a PFC - n Lajovialt, ő több ilyesmivel is kísérletezik, pl régi androidos telefon kamionos igényekre történő testreszabásával, eléggé körüljárta már a fedélzeti kamera témát
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3453 Dátum: 2013.08.10 11:26:23 »
Akkor lehet, hogy mégsem megy a TMC  :no:
De szerintem igen, mert akkor semmit sem írna ki,  legfeljebb rosszul értelmezem a kiírtakat. Majd élesben megnézem  ;)
már meg van nyitva. pár napja mentem ott.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3454 Dátum: 2013.08.10 11:57:39 »
Talán ide passzol legjobban a kérdésem:

Ki használ közületek fedélzeti kamerát (fekete dobozt)? Milyen márkát, típust? Mennyire elégedett vele? Esetleg tudna-e megosztani az adott készülékkel készített felvételt?

Pillanatnyilag gondolkodom valami ilyesmi beszerzésén, de nehezen tudom tisztába tenni az elvárásaimat. Momentán ott tartok, hogy szeretném, ha GPS-es, G-szenzoros lenne, és lehetőleg HD felbontású.

Tapasztalatok, ötletek, javaslatok? :surrender:

Ja, elfogyasztottam két e-bay-os filléres non HD kamerát, az első egy évig bírta, sajnos egyszer a tartójában felejtettem, és nem bírta a nyílt parkolóban a napsütést, kicsit a nyák megolvadt. Ettől fogva hol működött hol nem. Jött a másik ugyanolyan ez már HD volt. Ennek fél év múlva valami baja lett, a kijelző elhalt benne, a felvétel sem működött.  No ezek voltak a filléres kamerák. Ezt követően úgy gondoltam, hogy a hazai piacon nézek szét.  Ekkor hosszas keresés és elemzést követően találtam rá a Prestigio kameráira.  Ezek a számomra kitűzött keret közelében voltak árban.

Az enyém valós fullHD-t tud, azonban én HD-ben használom, pont elég.  Ebben nincsen GPS, vagyis menetregisztrációra nem alkalmas, csak időbélyeges képdokumentálásra.  Ez nem Smart kamera, nem is volt célom ilyen beszerzése, ezeknek számomra borsos az ára, valamint a plusz tudásuk (kvázi menetíró és dokumentáló képesség) számomra jelenleg nem szükségesek.

Ha smart cam-ot szeretnél, akkor abból olyan sok fajta nincsen. Tudtommal ezeknek azonban nincsen kijelzőjük, viszont alapból HD-t tudnak.
Számítógépes szoftvert is kapsz hozzájuk, az adatokat csak ezzel lehet kinyerni.  Az én kamerám sima mpg, vagy avi fájlban menti a felvételeket 1-15 perces tetszőleges blokkokban, a szokásos szoftverekkel nézhetőek.

Ezek a kamarák halszemoptikások a nagyobb látószög érdekében, ezért valamelyes torzítanak, de nem vészes.
Mindjárt mókolok felvételeket, aztán belinkelem.

A YT-n van egy valag tesztvidi a kamerákról, így aztán meg tudod nézni mit is tud a kamera, amit kiválasztasz.

Ha valami konkrét kérdésed van szívesen válaszolok, ha tudok.

Ez a párfilléres kínai sima HD, elég mostoha körülmények közötti tesztvidije, elég alacsony, de markáns napsütéssel:



Később még teszek fel a mostaniról is.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.10 12:13:51 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3455 Dátum: 2013.08.10 15:32:52 »
Köszi Trotter! ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3456 Dátum: 2013.08.10 20:28:31 »
Ja igen, az enyém Prestigio Roadrunner 520.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3457 Dátum: 2013.08.10 20:36:25 »
Már van GPS-es verzióban is.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3458 Dátum: 2013.08.11 10:13:12 »
Már van GPS-es verzióban is.

Igen, tudom, nekem nem kellett a gps-es.  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3459 Dátum: 2013.08.11 19:47:38 »
Üdv!

Ez pont aktuális nálam is :yes:

Erről a legolcsóbb autóskameráról tud valaki valami tapasztalatot mondani esetleg?
Ebben van mozgásérzékelő is, de képstabilizátor nincs.

Vagy inkább a Prestigio 310 (árérzékeny vagyok  ::) ), amiben van képstabilizátor, de nem tudom, hogy mozgásérzékelős-e (és az nekem jó, ha van benne) ? Szintén valami tapasztalat?
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.11 19:49:31 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3460 Dátum: 2013.08.11 19:48:29 »
A múltkor amit sikerült TMC vevőt vennem a Wayteq-hez, a jelek szerint rendesen működik, hála Istennek  ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3461 Dátum: 2013.08.11 20:05:10 »
Üdv!

Ez pont aktuális nálam is :yes:

Erről a legolcsóbb autóskameráról tud valaki valami tapasztalatot mondani esetleg?
Ebben van mozgásérzékelő is, de képstabilizátor nincs.

Vagy inkább a Prestigio 310 (árérzékeny vagyok  ::) ), amiben van képstabilizátor, de nem tudom, hogy mozgásérzékelős-e (és az nekem jó, ha van benne) ? Szintén valami tapasztalat?

Na, az elsőként linkelt volt nálam a filléres kamera.  Szvsz. kicsit túl van árazva az oldalon.  :devil:
Ebből fogyasztottam el 2 darabot.  Ne ölj bele egy forintot sem. 
Tapasztalatot szerezni nagyon jó, valóban képes rögzítésre, nem olyan borzasztó a minőség sem.  Hosszú távra ne tervezz vele. Inkább gyűjtsd össze a zsét egy megbízhatóbbra.

A másodikként linkelt Prestigio belépőszintű felvételek rögzítésére képes, de magánvéleményem szerint messze van ez a 720 f/s-től.  Legalábbis a YT-s vidik alapján.

A közellévő autók rendszáma merevítéskor nem olvasható.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3462 Dátum: 2013.08.11 20:35:21 »
Na, az elsőként linkelt volt nálam a filléres kamera.  Szvsz. kicsit túl van árazva az oldalon.  :devil:
Ebből fogyasztottam el 2 darabot.  Ne ölj bele egy forintot sem. 
Tapasztalatot szerezni nagyon jó, valóban képes rögzítésre, nem olyan borzasztó a minőség sem.  Hosszú távra ne tervezz vele. Inkább gyűjtsd össze a zsét egy megbízhatóbbra.

A másodikként linkelt Prestigio belépőszintű felvételek rögzítésére képes, de magánvéleményem szerint messze van ez a 720 f/s-től.  Legalábbis a YT-s vidik alapján.

A közellévő autók rendszáma merevítéskor nem olvasható.
Köszi!
Igen, a belinkelt az drága, 6000-ért lenne a közelben. A csak a meleget nem bírja, arra figyelnék - de megbízhatatlan egyébként is?? Csak úgy megszűnt felvenni? Évente kb. 5000 km-t megyünk... A képe ez alapján tényleg nem rossz:
https://www.youtube.com/watch?v=uuDpy_Hkdak
A 720 az a felbontás egyik oldalpixelszáma (1280x720), az f/s olyan 30 körül szokott lenni, nem?
A tiédben van mozgásérzékelő is?
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.11 20:48:39 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3463 Dátum: 2013.08.11 23:00:37 »
... Inkább gyűjtsd össze a zsét egy megbízhatóbbra.
...

Ez a Prestigio 520 tényleg egész jó lehet, néztem pár oldalt hozzá  :yes:

Annyit kérdezek még a biztonság kedvéért, hogy a tiéd:
- hogyan vesz fel (mennyi ideig, hogy indul, tele kártyánál töröl, ilyesmi)? Azt olvastam, hogy esetleg perceket  :wacko:
- mekkora videókat csinál, mekkora kártya célszerű bele (elég-e Class4 a Full HD-hoz)?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3464 Dátum: 2013.08.12 09:11:55 »
Köszi!
Igen, a belinkelt az drága, 6000-ért lenne a közelben. A csak a meleget nem bírja, arra figyelnék - de megbízhatatlan egyébként is?? Csak úgy megszűnt felvenni? Évente kb. 5000 km-t megyünk... A képe ez alapján tényleg nem rossz:
https://www.youtube.com/watch?v=uuDpy_Hkdak
A 720 az a felbontás egyik oldalpixelszáma (1280x720), az f/s olyan 30 körül szokott lenni, nem?
A tiédben van mozgásérzékelő is?
Amíg működött, addig jó volt.  Ez a linkelt felvétel nem HD, az biztos.

Az enyémben nincsen mozgásérzékelő, folyamatos felvételű.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.