Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777525 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3345 Dátum: 2012.11.15 09:56:49 »
Okostelefonos kérdés következik.
A Galaxy S2-m nem mindig csatlalkozik az autó BT kihangosítójára. A régi nokiámon ha be volt kapcsolva a BT akkor automatikusan mindig csatlakozott, ez pedig néha igen, de jellemzően nem. Ilyenkor ha kikapcsolom és vissza a BT-t akkor csatlakozik. Nem lehet valahol beállítani, hogy automatikus legyen?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3346 Dátum: 2012.11.15 10:54:41 »
Töröld a telefonban és a kocsi bt menüjében a kapcsolatot, mindkettőt leveszed "gyújtásról"  ;) majd megint bekapcsolás, utána párosítás.
Fery

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3347 Dátum: 2012.11.15 12:31:24 »
Oké, majd játszom vele valamikor, de mivel az autóé csak hangvezérléssel megy (angolul kell vele beszélni, valami furcsa nyelvjárásban), ezért nem szívesen, de majd nekiállok.
Köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3348 Dátum: 2012.11.16 14:58:58 »
Igen ahogy mondod, akcentus az kell  :wacko: én már kétszer végig mókáztam, érdekes módon Nokia készülék családon belüli váltás miatt meg kellett tennem ezt.
Pedig azt hittem egyszerűen összeugrasztom, de nem!!! Mindent nulláznom kellett. :otlet:
Fery

Rita

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3349 Dátum: 2012.11.16 19:21:27 »
Igen ahogy mondod, akcentus az kell  :wacko: én már kétszer végig mókáztam, érdekes módon Nokia készülék családon belüli váltás miatt meg kellett tennem ezt.
Pedig azt hittem egyszerűen összeugrasztom, de nem!!! Mindent nulláznom kellett. :otlet:
Szia!Pont ilyen problémám van hetek óta, de jó, hogy szóba hoztátok! :yes: Ha elakadok kérdezek.  :?:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3350 Dátum: 2012.11.16 22:10:17 »
Oké, majd játszom vele valamikor, de mivel az autóé csak hangvezérléssel megy (angolul kell vele beszélni, valami furcsa nyelvjárásban), ezért nem szívesen, de majd nekiállok.
Köszi!
Milyen márka,cikkszámú a kocsi kihangosítója?
Tesóm céges skodrijában ma ezzel szopkolódtunk épp!
Érdekes,h a samu s2 ugyanigy kinlódott párosodáskor.
A huawei g300 meg az ájfón4 meg simán párosodik!
Lehet,h a nokia meg a galaxy s2 nem szeretik egymást?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3351 Dátum: 2012.11.17 12:06:15 »
Milyen márka,cikkszámú a kocsi kihangosítója?
Toyota gyári van benne.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3352 Dátum: 2012.11.18 19:10:57 »
Nálam az Avensisben is gyári BT kihangosító van.
Használtam 2 Nokiával, most pedig egy Samu S2-vel. Egyikkel sem volt gondom, ha a telefonon a BT aktív és összepárosítottam (megerősítés nélkül kapcsolódhat), akkor mindig rendesen kapcsolódik. A telefonkönyv átvitele macerás kicsit, meg eléggé korlátozott, de más bajom nincs vele, nagyon szeretem használni (nem kellene már enélkül autó). Irányítani lehet a kományról vagy a rádió gombjairól, ill hangutasítással (csak a név bemondására használom).

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3353 Dátum: 2012.11.18 20:02:26 »
Nálam az Avensisben is gyári BT kihangosító van.
Használtam 2 Nokiával, most pedig egy Samu S2-vel. Egyikkel sem volt gondom, ha a telefonon a BT aktív és összepárosítottam (megerősítés nélkül kapcsolódhat), akkor mindig rendesen kapcsolódik. A telefonkönyv átvitele macerás kicsit, meg eléggé korlátozott, de más bajom nincs vele, nagyon szeretem használni (nem kellene már enélkül autó). Irányítani lehet a kományról vagy a rádió gombjairól, ill hangutasítással (csak a név bemondására használom).
A telefonkönyv átvitelt nem próbáltam (van ilyen?  :eek:), de a telók párosítása nem volt bonyolult. Mondjuk amíg csak egy telefon volt felvéve, addig hamarabb létrejött a kapcsolat.
Egyedül az zavar kicsit, hogy hívásnál beolvassa a telefonszámot, így általában sosem tudom, ki hív. Apósom Qashqai-ában a rádió kijelzőjén megjelenik a szám, úgy azért egyszerűbb rájönni a hívóra.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3354 Dátum: 2012.11.18 20:15:37 »
Nem olvassa be a számot, csak kiírja a fejegységen illetve a nevet, ha benne van a listában.
Nekem mindhárom telefon párosítva van, de nem változott semmi, gyorsan csatlakozik.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3355 Dátum: 2012.11.18 21:14:27 »
Nekem is beolvassa.
És 4 telefont lehet párosítani, de egyszerre csak 1 standby, tehát kettőt egyszerre nem tud kezelni, csak külön-külön, de újrapárosítás nélkül.
Telefonkönyvet nem vittem át, ha hívok, akkor azt a telefonon intézem, és utána kihangosítón beszélek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3356 Dátum: 2012.12.12 21:08:42 »
gyerekek...végülis milett a vége a multkori fedélzeti kamera témának? kiderült melyik lenne a jó?
ma elég sokat nézegettem ilyesmit...de ilyen 640x480 felbontásút nem vennék meg..olyat a telom is tud,ma ki is probáltam,felvettem vagy 2percet,majd gépen visszanéztem, hát sokmindenre nem lenne jó...pedig ma verőfényes napsütés volt. szürkületben,ködben,felhős időben meghalna a technika szerintem. kéne az az 1280x nemtom mennyi felbontás...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3357 Dátum: 2012.12.13 14:50:50 »
Hát a gyenge fényre nem a felbontás a megoldás, hanem a megfelelő érzékenység a CCD/CMOS részéről, és a megfelelő optika/lencse.

A mobilnak az optikai tulajdonságai a béka segge alatt vannak (kábe 1-2 mm vastagság az egész..?). A fedélzeti kameráknak ahogy nézegettem, kb. egy biztonsági kamerának az optikának megfelelő mérete van, így azon nézve a világot tutira jobb képet látsz, mint a mobilon keresztül.

Ezer ilyen felvétel van a Youtube-on. Keress olyat, melyhez odaírták milyen típusú cuccal rögzítették.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3358 Dátum: 2012.12.13 15:18:18 »
gyerekek...végülis milett a vége a multkori fedélzeti kamera témának? kiderült melyik lenne a jó?
ma elég sokat nézegettem ilyesmit...de ilyen 640x480 felbontásút nem vennék meg..olyat a telom is tud,ma ki is probáltam,felvettem vagy 2percet,majd gépen visszanéztem, hát sokmindenre nem lenne jó...pedig ma verőfényes napsütés volt. szürkületben,ködben,felhős időben meghalna a technika szerintem. kéne az az 1280x nemtom mennyi felbontás...
Már kettőt is belinkeltem, van éjszakai felvételük is, keress vissza, a hozzászólásaim között megtalálod.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3359 Dátum: 2012.12.13 19:12:15 »
Az enyém éppen most döglött be, de megcsináltam. Lefagyott a rendszer, reseteltem, megbabusgattam és most megint jó.  Ha hétfőig ráér, akkor teszek fel felvételt, hogy mit is tud. Az infrája nem egy nagy was ist das, de real time-ban is el lehet vele közlekedni - gyalogosan -. Kipróbáltam és jó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.