Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777257 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3210 Dátum: 2012.08.20 20:46:07 »
Megválnánk néhány feleslegessé vált műszaki cikktől, akit érdekel, keressen, megegyezünk  ;):
- egy alig használt Samsung VP-D352 MiniDV-kamera minden tartozékával, dobozával
- egy szintén szinte új Casio PV-250X Pocket Viewer (PDA)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3211 Dátum: 2012.08.21 11:49:11 »
Kellene nekem egy olyan alkalmazása a Galaxy S2-höz, amivel bele tudom tölteni nokia telefonomról lementett névjegyeket. Sim kártyán átvittem, ami tudtam, de az kb a fele.
Minden megoldás érdekel, bluetooth is, illetve olyan is, a csv-be lementett névjegyeket beolvassa.
Köszönöm!
Android Market-en (most Play vagy mi a neve) nézz szét, vannak ingyenes app-ok erre a célra. Pl:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pip.UIofPIP
Ez bluetooth-on szívja át a névjegyeket.

Szerencsére a HTC-nek gyárilag van ilyen app-ja. Még az SMS-eseket is át tudtam az E71-ről szippantani.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3213 Dátum: 2012.08.29 21:06:17 »
Nyaralás előtt hirtelen felindulásból (nem volt idő körülnézni, leírásokat, tapasztalatokat olvasgatni) vettünk egy kamerát, SONY DCR-SX21E. Elvárás, ahogy azt az eladónak is mondtam, nyaralás, egyéb családi események, stb. megörökítése. Nyaralás után, otthon visszanézve, kiderült, ordenáré minőségű videót rögzít, ha még mozgatom is (pl. egy lassan mozgó akármit követek vele), akkor pláne. Utólag körülnézve, szinte mindenhol lehúzták a képminőséget  :cry: Megint a kapkodás...
Mit lehet tenni? Adjam a gyereknek játszani és vegyek egy jobbat? Próbáljam meg visszavetetni vagy valami? Ha valaki járt így, vagy van ilyesmi tapasztalata, várom szeretettel! Köszi!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3214 Dátum: 2012.08.29 21:27:41 »
Hirdetsd meg (pl vatera) add el, és vegyél egy másikat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3215 Dátum: 2012.08.30 19:40:06 »
Ez lesz valószínűleg, de hétvégén járok a vásárlás helye felé, azért megkérdezem...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3216 Dátum: 2012.08.31 12:14:16 »
Az EGreat R6C medialejátszóról van valakinek személyes infója?
(Tudom, Asus OPlay, WD Tv vagy Dune, de ez feleannyi...)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3217 Dátum: 2012.08.31 13:06:16 »
Az EGreat R6C medialejátszóról van valakinek személyes infója?
(Tudom, Asus OPlay, WD Tv vagy Dune, de ez feleannyi...)
Nálam is aktuális most a médialejátszó kérdés.
Whis, először is azt kell eldöntened, hogy konkrétan mire akarod használni?
1. Ha simán csak képeket, normál videókat és mp3-akat nézel-hallgatsz vele, akkor jók az olcsók is (ezek rendszerint régebbi egyszerűbb, de kevésbé kifinomult hardverrel rendelkeznek. Akkor véreznek el szinte egytől egyig, amikor nagyfelbontású filmeket akarsz nézni velük, amik más 1080p-sek. Ekkor jellemzően pixelesednek, akadoznak. De, ahogy írtad is, fele annyiba kerülnek, mint a márkás és modernebb "belű", említett típusok. Ami még különbség, az az USB és optikai (hangkimenet) csatlakozók hiánya, vagyis, hogy mindössze 1db USB van rajtuk, rendszerint nélkülözik a WLAN-t, a kártyaolvasót és egyéb netes tartalmat elérhetősége is erősen korlátozott.)
2. Ha rendes, minőségi full HD filmeket is meg akarsz nézni vele, akkor mindenképpen érdemes olyat készüléket választani, ami modernebb hardverrel rendelkezik, viszonylag magas órajelű procival, netán 2-4 Gb beépített RAM-mal, WLAN-nal (ezt én mindig használom az Asus-on, nagyon jó dolog!) több USB csatival, optikai hangkimenettel, szélesebb körű formátumismeretséggel. Ezeket pl. a HDI Dune HDTV-301 W típus mind tudja, és 41-42.000Ft-ért (ami elsőre nem kevés, de olvasd csak el a tesztjét, mi minden jót írnak róla) megkapod. Ez már bővíthető 2,5"-os HDD-vel is, de ez opcionális dolog. A lényeg, hogy a HDI kifejezetten a full HD videók, filmek lejátszására lett kitalálva és gyakorlatilag kódolástól függetlenül akadálymentesen játsza a tartalmakat.

Asus:
Én 2 hónapja szívok az 1 éves O'Play-emmel, mert egyszerűen megfőtt. Nem nyúltam hozzá (firmware), egyszercsak már nem akart feljelentkezni a WLAN-hálózatomra, valamint bármilyen (film-zene-kép) fájl megnyitását követő 1,5 perc(!) múlva újraindult a készülék, mintegy RESET után...  :wacko: Mivel 24 hónap gari van rá, visszavittem a boltba, Ők pedig felküldték Pestre az ASUS szervizbe. Mindössze 3,5 hét múlva jött az infó, hogy megcsinálták, mehetek érte. Mikor otthon beüzemeltem, ugyan működött, de nem volt semmilyen (!) hangkimenetem, azaz jel. Próbálgattam és azt tapasztaltam, hogy az előző hiba is ugyanúgy jelentkezik, csak most már 5 percenként indul újra, nem 1,5... Visszavittem újra, s kértem a készülék cseréjét, hogy semmit nem csináltak vele és a hiba továbbra is él. Sérelmeztem a majd' 1 hónapos várakozási időt is.

Most ott tartok, hogy ismét 3 hete van oda a készülék (azóta is) és talán jövő hét elejére ígértek választ (talán megoldással) a problémámra. Természetesen az O'Play Air (HDP-3) már nincs gyártásban, így nem tudják újra cserélni, helyette az O'Play új típusa létezik, a MINI PLUS, ami pont azt tudja, mint az AIR, csak modernebb. Én hajlok arra, hogy erre cseréljék, de újra.

Jelen pillanatban, ha vennék, akkor gondolkodás nélkül a HDI Dune HDTV-301W mellett döntenék. Ez az a médialejátszó, ami jelenleg a legelérhetőbb áron a legjobb minőségben tudja lejátszani a bármiféle média tartalmat.

Igaz, ezen készülékek közös hibája, hogy a fényképezőgépek RAW képeit nem ismerik, csak a JPG, PNG, DNG és TIFF formátumokat, de ez megbocsátható hiányosság.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.31 13:09:19 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3218 Dátum: 2012.08.31 13:55:19 »
Vannak már Androidos médialejátszók - érdemes rájuk nézni. Külső ránézésre olyanok kb. mint az összes többi jobbfajta médialejátszó, csak a belső agyat Android működteti.
Ez azért marha jó, mert Market-re fel lehet úgyanúgy menni mint az okostelefonról, ezerféle app-ot lehet rá telepíteni, köztük millió médialejátszót, internetbönkészőt, codec-et...
Van WiFi-s, drótos netes változatban, USB/SATA csatlakozós, kinek milyen ingere van. Használhatóság tekintetében sokkal jobbak mint a hagyományos médialejátszók, és minimum FullHD mindegyik.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3219 Dátum: 2012.08.31 15:39:00 »
Semmi extrát nem szeretnék, egyszerűen csak megumtam a lemezek írogatását ha zenét hallgatnék, fotókat nézegetnék vagy netán egy-egy (nem HD!!, max 720i vagy 720p) filmet.
USB stick bedug és menjen a házimozin. Hálózat sem kell. Abszolút low budget. Eddig ezt a DVD lejátszó segítségével oldottam meg, de oda lemezt kell(ett) írni...

Ha majd a büdzsé engedi, akkor a házimozi erősítő része cserére kerül, ami már alapban fogad USB tárat és hálózat is van rajta, de az biza 300.000+  :wacko:
Addig kell egy "filléres", de szívásmentes kütyü.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3220 Dátum: 2012.08.31 15:44:57 »
Vannak már Androidos médialejátszók - érdemes rájuk nézni. Külső ránézésre olyanok kb. mint az összes többi jobbfajta médialejátszó, csak a belső agyat Android működteti.
Első körben az Ellion T1-et találtam, ami 30e fölött van, gaykorlatilag egy mini PC.  :flowers: Vagy társai az Xtreamer (50e+), BluePanther...
Ilyen nem akarok, mert akkor odatehetném a használaton kívüli laptopot, bele egy vonalkimenettel rendelkező hangkártya és ugyanazt tudja.  :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3221 Dátum: 2012.08.31 16:11:14 »
Érdekes, hogy az IGO adatbázisa, megoldásai egyre több mindenbe kerülnek bele, de vhogy mégis az eredeti a legjobb. Még a Toyota Touch&Go -ból is hiányzik 1-2 dolog, pedig azt is ők csinálják.

Ez nem csak szóbeszéd, mert ugyan hasonlít kissé, de ez sehol nincs leírva.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3222 Dátum: 2012.08.31 17:43:03 »

Ha majd a büdzsé engedi, akkor a házimozi erősítő része cserére kerül, ami már alapban fogad USB tárat és hálózat is van rajta, de az biza 300.000+  :wacko:
Addig kell egy "filléres", de szívásmentes kütyü.

Én mondjuk sokkal hamarabb cserélnék olyan elemre, ami normális HD formátumot képes lejátszani/megjeleníteni, mint egy 300k+ értékű házimozi erősítőre. Ha 300k érték feletti erősítőt akarsz venni, akkor feltételezem hogy most is van egy legalább 100k értékű. Én itt sokkal hamarabb ruháznék a kép irányába, mint a hangba...

Médialejátszó tekintetében:
Nekem egy Popcorn Hour A-110-esem és egy WDTV Live-om van, mindkettő hálózatról megy és nem merevlemezekről. A kettő közül a Popcorn Hour a jóval drágább, igaz régebbi is és valóban többet is nyújt. Van rajta coax és optikai digit kimenet is, mindig problémamentesen vitt mindent, ami a wdtv-ről nem mondható el.

A WDTV Live egyébként egy frankó lejátszó. De például óriási bakinak tartom, hogy az egyetlen optikai kimenetén hónapokig nem volt elérhető Dolby Digital hang egy hibás frissítés miatt... Mindenki visszafelé frissített. A cég adta ki az újabb verziója firmware-eket, de a dolby digital hiba fennált, a rendszer ezeket stereoba downgradelte le...
Most már jó.

De! Összességében ár-érték arányban mégis kiváló lejátszó, HD tartalmakat is lejátszik (amit előbb-utóbb úgyis akarsz majd, merthát sokkal de sokkal de sokkal jobb, szebb :)), mindent megeszik hiba nélkül, alig foglal helyet és "huszonakárhányba" kerül. Mindent egybevetve (és most már hogy dolby digital hang is elérhető) tökéletesen nyújtja azt, amit kell. Én ezt ajánlanám megvételre.
Nincs belső merevlemeze (nem tudom honnan akarod meghajtani), de két USB csatlakozó van és persze hálózatról is lejátszik bármit.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3223 Dátum: 2012.08.31 18:01:34 »
Én mondjuk sokkal hamarabb cserélnék olyan elemre, ami normális HD formátumot képes lejátszani/megjeleníteni, mint egy 300k+ értékű házimozi erősítőre. Ha 300k érték feletti erősítőt akarsz venni, akkor feltételezem hogy most is van egy legalább 100k értékű. Én itt sokkal hamarabb ruháznék a kép irányába, mint a hangba...
Nálam pont fordítva van: inkább a hang, mint a kép.  ;) Egy kezemen megszámolom, hogy az utóbbi pár évben hány DVD filmet néztem meg DTS-t vagy DD-t használva.
Ritkán nézek filmeket, azt a szg is lejátsza.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3224 Dátum: 2012.08.31 21:49:28 »
Első körben az Ellion T1-et találtam, ami 30e fölött van, gaykorlatilag egy mini PC.  :flowers: Vagy társai az Xtreamer (50e+), BluePanther...
Ilyen nem akarok, mert akkor odatehetném a használaton kívüli laptopot, bele egy vonalkimenettel rendelkező hangkártya és ugyanazt tudja.  :?:
Esetleg itt körülnéztél: http://lejatszo.hu/?oldal=webshop&szur_gyartok=&szur_kategoriak=|1|&lap=1