Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778505 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3180 Dátum: 2012.08.16 09:27:42 »
Oké, majd megpróbálom, de tegnap kb 6-8 percet álltam a villamosmegállóban és nem csatlakozott.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3181 Dátum: 2012.08.16 09:28:50 »
Adatforgalom engedélyezve van? Nagyon felgyorsítja a folyamatot.  ;)
Nincs, két dolog miatt. Egyrészt nincs még mobilnet előfizetésem (intéződik, de még nincs), másrészt pedig amire van gps arra nem fogom a drága mobilnetet használni, illetve a google-nek semmi köze ahhoz, hogy hol vagyok (ugyanis abban az esetben folyamatosan küldené a poziciót).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3182 Dátum: 2012.08.16 09:33:46 »
Nekem tegnap az iGo Primo-val gyűlt meg a bajom.
Megszereztem a iGo My Way helyett, próbáltam feltelepíteni.
A My Way-t eltávolítottam, telefonból memóriakártya ki, laptopba be. Felmásoltam rá a Primo-t, majd vissza a telefonba. Igaz, nem indítottam újra a telefont, úgy indítottam el a telepítést, de azt írta ki, hogy "a program nem lett telepítve". Ezután újra az egészet, de már a telefont is ki-bekapcsoltam a memókártya nélkül.
3. próbálkozásom is sikertelen lett...

Valakinek valami ötlet, hogy mi kerülhette el a figyelmemet?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3183 Dátum: 2012.08.16 09:57:01 »
Hát igen... ebből a szempontból már átlépték a határt az én szememben is (nagy testvér figyeli mozgásodat, szokásaidat stb)
Nem ismerem a samut, de a GPS-t általában öt módszerrel lehet működtetni, ebből négy is be lehet kapcsolva egyszerre, a Bluetooth az egy külső
vevőt kapcsolna a telóhoz.
A többi: Kiegészített / Beépített / Wi-Fi/Hálózat / Hálózat alapú
Mivel nincs net előfizetésed a beépítettnek kell kapcsolva lennie.
Szerintem egy free wifi-n keresztül próbáld meg, de előtte engedélyezd ezt a lehetőséget a beállításokban. (majd kapcsold is ki, nehogy más esetben valamivel forgalmazzon)
Ha így sem jó akkor passzolom.
Fery

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3184 Dátum: 2012.08.16 10:01:38 »
Szerintem egy free wifi-n keresztül próbáld meg, de előtte engedélyezd ezt a lehetőséget a beállításokban. (majd kapcsold is ki, nehogy más esetben valamivel forgalmazzon)
Ha így sem jó akkor passzolom.
Ki is próbáltam, így teljesen jól működik (a munkahelyemen lévő wifi-re kapcsólódva ment)
Köszönöm az ötletet!
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.16 10:08:18 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3185 Dátum: 2012.08.16 10:21:39 »
Lehet találni olyan programokat amik előre beolvassák a GPS adatokat, ezzel meggyorsítják a pozicionálást.
Érdemes a háttéradatforgalmat engedélyezni (akkor is ha a mobilnet tiltva van a szolgáltatónál) mert az aGPS felhasználja a cellaadatokat is. Az SII illetve általában a Samu alapvető hibát vétett a tervezésnél, mert soha nem szabad a közvetlenül a GSM modul mellé építeni a GPS vevőt,mert bezavarja.

Valakinek valami ötlet, hogy mi kerülhette el a figyelmemet?  :?:
pl Warez? :flowers:
Egyébként is a Primo egy korlátozottan használható lebutított szoftver. Nem érdemes vele küszködni.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3186 Dátum: 2012.08.16 10:23:46 »
Ennek örülök! Bevallom tartottam egy kicsit a gps vevő hibájától, de ezzel kizárva.
Gyanítom szabad terepen most már megtalálja  a holdakat.
A mobil neten keresztül a gps használata elenyésző adatforgalmazást generál, csak az előbb írt
aggodalom engem is zavarna, de nem vagyok droidos - még - (ki tudja mit hoz a jövő)  :whistling:
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3187 Dátum: 2012.08.16 10:42:13 »
Lehet találni olyan programokat amik előre beolvassák a GPS adatokat, ezzel meggyorsítják a pozicionálást.
Érdemes a háttéradatforgalmat engedélyezni (akkor is ha a mobilnet tiltva van a szolgáltatónál) mert az aGPS felhasználja a cellaadatokat is. Az SII illetve általában a Samu alapvető hibát vétett a tervezésnél, mert soha nem szabad a közvetlenül a GSM modul mellé építeni a GPS vevőt,mert bezavarja.  pl Warez? :flowers:
Egyébként is a Primo egy korlátozottan használható lebutított szoftver. Nem érdemes vele küszködni.
Hát, nekem a My Way volt egy fapados szoftver, minden tekintetben...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3188 Dátum: 2012.08.16 11:00:55 »
Hát, nekem a My Way volt egy fapados szoftver, minden tekintetben...
Nem mindegy, hogy milyen hardveren melyik szoftververziót használod. Óriási különbségek vannak.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3189 Dátum: 2012.08.16 18:11:01 »
Nincs, két dolog miatt. Egyrészt nincs még mobilnet előfizetésem (intéződik, de még nincs), másrészt pedig amire van gps arra nem fogom a drága mobilnetet használni,

pontosan ezért dobtam ki a mobiltelefonos navit és tértem vissza a PDA GPS-hez. bárhol, bármikor mobilnetet keresett a pozicionáláshoz..namost gondold el ezt külföldön ahol 1mb roamingban 3-4e ft.  egy hét után repült..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3190 Dátum: 2012.08.16 18:48:47 »
Nekem működnek az okostelefonok GPS-ei külföldön is, nethasználat nélkül is. Pár perc alatt simán fognak jelet.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3191 Dátum: 2012.08.16 19:13:10 »
pontosan ezért dobtam ki a mobiltelefonos navit és tértem vissza a PDA GPS-hez. bárhol, bármikor mobilnetet keresett a pozicionáláshoz..namost gondold el ezt külföldön ahol 1mb roamingban 3-4e ft.  egy hét után repült..
Navigációra nekem is marad a jó öreg mio550.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3192 Dátum: 2012.08.16 20:11:22 »
Nekem működnek az okostelefonok GPS-ei külföldön is, nethasználat nélkül is. Pár perc alatt simán fognak jelet.
Nekem sincs semmi gondom. Beállítás kérdése az egész. Ha már drága öszvér telefont veszek tudjon mindent amire szükségem van!  ;)
Fery

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3193 Dátum: 2012.08.17 14:36:22 »
pontosan ezért dobtam ki a mobiltelefonos navit és tértem vissza a PDA GPS-hez. bárhol, bármikor mobilnetet keresett a pozicionáláshoz..namost gondold el ezt külföldön ahol 1mb roamingban 3-4e ft.  egy hét után repült..
Hülyeség. Csak ha több száz km-re vagy az utolsó, telefon által megtalált pozíciótól, akkor az számára hidegindításnak minősül és net nélkül tényleg kell neki 5 perc szabad ég alatt, hogy észhez térjen. Utána viszont 1 perc alatt lesz jel. Nem kell net hozzá (csak segítségképp lehet, ha van).
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #3194 Dátum: 2012.08.17 14:39:16 »
Maradjunk annyiba, hogy nem lehet így általánosítani.
Nokia E71 letiltott mobilnettel uszkva háromnegyed óra alatt talált GPS jelet külföldön, 100% derült ég alatt az utcán. Addig gyalog célbaértünk...