Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777776 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2910 Dátum: 2012.02.23 10:20:38 »
Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat, tippeket. Nagyon sokmindent kipróbáltam már, de semmi. Természetesen wifi, gps, és egyéb aksit zabáló dolgot kikapcsolva, ha jól rémlik 5-6%-os a jelenlegi használat a teló szerint.
Első körben megpróbálom visszavinni, 40e Ft-ért vettem a Media Markt-ban, de itt adtak hozzá egy 2 GB-os kártyát is. Saturnban ugyanez a teló 50e Ft lett volna kártya nélkül (igaz a régi telót 6e Ft-ért beszámították volna valamilyen akció keretében).

Azt hiszem kicsit elhamarkodtam ezt a vásárlás-dolgot, mondom a régi Nokia 6310i-m a mai napig megbízhatóan teszi a dolgát, aksi simán kibír 10-12 napot használat mellett is, az ehhez való kihangosító van az Avensisben is. És én valóban csak beszélni szoktam a telón, vagyis eddig is elvoltam vele. Itthon amúgy sem divat még a minden sarkon elérhető ingyenes wifi, mint pl USA-ban.
Csak a hajón is annyi embernek volt már okostelója, hogy azt gondoltam de nagy szám, hát haladjunk a kórral mi is... Csakhogy a hajón nincs ingyenes wifi, 60 USD cent 1 perc net! mivel csak szatellit kapcsolat van, zenét pedig lehet a TV-n is nézni/hallgatni. Talán jobb lett volna egy laptopra beruházni, de mondom fél évet simán kibírtam eddig is nélküle, annyi meló mellett meg pláne beosztja az ember azt a kis szabadidejét is.  :innocent:

Szóval köszönet az ötletekért, első körben megpróbálok szabadulni tőle.  :devil:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2911 Dátum: 2012.02.23 11:19:20 »
Xtrem: egy kérdés. Fent a status barban látsz-e 2G/E/3G vagy H jelet (mellett szürke vagy színes nyilacskákkal)?

szerk: mellesleg minden új telefonnak kell legalább 5-10 töltési ciklus, mire eléri az akksi a normáis kapacitását és nem merül le nagyon gyorsan.
         

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2912 Dátum: 2012.02.23 12:07:52 »
Egyébként meg nem egy gyors telefon, legalábbis nekem idegesítően lassú néha...
Igen, ez egy érdekes "tulajdonsága" az E52-nek. Mindenképpen firmware függő lehet a dolog, én ilyesmit tapasztaltam.
Amúgy "telefonálni" lehet vele ;). Nekem kb. 2 éve van meg, kikapcsolva soha sincs, így bír kb. egy hetet az akku.
Navigációra nem használom, mert nagyon kicsi a kijelző. Ugyanez a helyzet a WiFi-vel is.
A Mazda és Suzuki gyári BT kihangosítójával "megértik egymást", pedig ebben a Nokia nem a legtökéletesebb.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2913 Dátum: 2012.02.23 12:52:21 »
A lassúsága engem pont telefonálás közben zavar. Pl ha egy szám foglalt, már nyomom a hívás vége gombot, de hiába, mert ő még búg nekem és vagy 4 mp-ig jelzi, hogy a szám foglalt, holott addigra már csöröghetne a következő. vagy pl a menük, vagy a galériát megnyitni, bezárni egy örökkévalóság tud lenni.
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2914 Dátum: 2012.02.23 16:26:23 »
Xtrem: egy kérdés. Fent a status barban látsz-e 2G/E/3G vagy H jelet (mellett szürke vagy színes nyilacskákkal)?

szerk: mellesleg minden új telefonnak kell legalább 5-10 töltési ciklus, mire eléri az akksi a normáis kapacitását és nem merül le nagyon gyorsan.

Valahol még az elején átállítottam 2G-re, hiszen itthon ingyenes wifi nélkül ez a teló se sokat tud, szinte minden alkalmazás google alatt vagy azt preferálva futott volna.
Fórumokon olvastam, hogy az aksi full feltöltött állapotban is csak 76%-ot jelzett többeknek is, nálam is ez volt (holott ilyenkor a kis ábra szerint fullon volt minden).
Az érintőképernyője pedig még a Lexus érintőképernyőjénél is jobban maszatolódott, és bár lehet ez is beállítás függő, de amikor hívtak akkor jobbra kellett húznom az ikont (ha előbb elengedtem nem vette fel), szóval megszokás kérdése, de maradok a réginél.  :surrender:
Mert visszavették a telót, visszakaptam a teljes árat, és még csak le sem kellett vásárolnom az összeget (3 napon belül voltam). Van öröm és "bódottá".  :clap:  :hug:  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2915 Dátum: 2012.02.24 07:37:58 »
gratulálok a telefontól való megszabaduláshoz. jó érzés.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2916 Dátum: 2012.02.24 09:49:38 »
Egy támpont a platformok közötti választáshoz.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2917 Dátum: 2012.02.24 11:47:30 »
Másik apróság amit elfelejtettem leírni, hogy a Gio-hoz (de lehet a többinél is ez a helyzet) nem járt fülhallgató sem, így pedig még a rádió funkcióját se tudtad használni. Ki is írta a teló, hogy nélküle nem is fog menni a dolog, a boltban pedig nem volt nekik (mert állítólag ehhez már egy másmilyen kell, és valamivel drágább is).

Csak azt a 1,5 órát sajnálom az életemből amit a teló kereséssel és az utazással töltöttem.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2918 Dátum: 2012.02.24 12:34:42 »
Pedig nekem meg nagy vágyam egy robotos okosteló....

Nem vagyunk egyformák...  Persze ez így jó.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2919 Dátum: 2012.02.24 12:38:38 »
Másik apróság amit elfelejtettem leírni, hogy a Gio-hoz (de lehet a többinél is ez a helyzet) nem járt fülhallgató sem, így pedig még a rádió funkcióját se tudtad használni. Ki is írta a teló, hogy nélküle nem is fog menni a dolog, a boltban pedig nem volt nekik (mert állítólag ehhez már egy másmilyen kell, és valamivel drágább is).

Csak azt a 1,5 órát sajnálom az életemből amit a teló kereséssel és az utazással töltöttem.  :innocent:
Na, ez már tényleg csak szőrszálhasogatás.  :nono:

Sima 3,5mm-es jack van rajta, bármilyen fülhallgatót hozzá tudtál volna csatolni...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2920 Dátum: 2012.02.24 12:39:33 »
Ebből nagy flame lehet :)

Sokáig volt almás telefonom, több verzió is, most robotos van. Nekem ez jobban bejön, annál olyan "beskatulyázottnak" éreztem a dolgot. De szerencsére nem vagyunk egyformák, kinek ez, kinek az.
(az almás teló a fiókomba van lassan egy éve :) )

TSityu

  • Vendég
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2921 Dátum: 2012.02.24 12:58:07 »
(az almás teló a fiókomba van lassan egy éve :) )

Gombokért átveszem... ;) :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2922 Dátum: 2012.02.24 15:15:58 »
az almás teló a fiókomba van lassan egy éve :) 
Én is kipróbálnám h olyan szar-e mint mondják vagy annyira jó mint amennyien lelkesednek érte.  :hmmmm:
Még sosem volt ilyen almás cuccom - mondjuk más tapizós okostelefon sem.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2923 Dátum: 2012.02.24 21:09:59 »
Másik apróság amit elfelejtettem leírni, hogy a Gio-hoz (de lehet a többinél is ez a helyzet) nem járt fülhallgató sem, így pedig még a rádió funkcióját se tudtad használni.
Nem hiszem, hogy nagy költség egy univerzális headset.. de valóban gáz, hogy nincs a dobozában.... megszoktuk, hogy van, és most nincs...  :hug:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2924 Dátum: 2012.02.25 10:05:27 »
Na, ez már tényleg csak szőrszálhasogatás.  :nono:

Sima 3,5mm-es jack van rajta, bármilyen fülhallgatót hozzá tudtál volna csatolni...

Na igen, gondolom valóban nem nagy összeg. Akkor viszont a boltban tájékoztattak félre, mert ők mondták amit leírtam.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61