Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778363 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2895 Dátum: 2012.02.22 23:24:46 »
:clap: :clap: Akkor megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok "gyakorlatlan" ehhez a telóhoz...

Köszi a tippet, ezt már tegnap is próbáltam de nem sok sikerrel.  :no: Fület lehúztam, megerősítve, de semmi. Telefonon ez jelenik meg és a rajzocska is narancssárgára váltott: " belső tárhely használatban - az USB tároló leválasztása előtt válassza le az SD-kártyát a számítógépről" . - ez full értelmetlen, nekem legalábis. És továbbra se történik semmi.
Most még az se jelent meg, hogy milyen usb háttértárolót lát a PC és a Kies se indult el.

Amúgy se vagyok kibékűlve ezzel a telóval, hajnali 6-kor arra ébredtem, hogy a teló jelzett, hogy az este teljesen feltöltött akksi lemerült...  :whistling: Pedig minden akksizabáló hülyeséget leszedtem róla (wifi, gps, stb). Reggel újra csontig feltöltve, a nap folyamán nem nyúlkáltam a billentyűzethez sem, 1x hívtam valakit és engem hívtak egy kb 3 percre. Este 7 körül már megint jelzett a teló, hogy akksi mindjárt teljesen lemerül... Sz@r ez az egész.  :?:
Holnap visszavszem és kikönyörgöm tőlük, hogy vegyék vissza. Ha az árat nem is látom viszont, még a teló értékével megegyező ajándékutalványt is simán elfogadnék, csak ne lássam újra ezt a szemetet.  :whistling:
Mi a francot is képzeltem én? Minek telefonon netezni?  ::) És pont most amikor hajóüra készűlök, pont lesz időm fél naponta töltögetni a telómat.  :devil:

Szóval nem kérek ezekből az okos telefonokoból, köszönöm szépen.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2896 Dátum: 2012.02.23 05:31:19 »
Köszi a tippet, ezt már tegnap is próbáltam de nem sok sikerrel.  :no: Fület lehúztam, megerősítve, de semmi. Telefonon ez jelenik meg és a rajzocska is narancssárgára váltott: " belső tárhely használatban - az USB tároló leválasztása előtt válassza le az SD-kártyát a számítógépről" . - ez full értelmetlen, nekem legalábis. És továbbra se történik semmi.
Most még az se jelent meg, hogy milyen usb háttértárolót lát a PC és a Kies se indult el.

Amúgy se vagyok kibékűlve ezzel a telóval, hajnali 6-kor arra ébredtem, hogy a teló jelzett, hogy az este teljesen feltöltött akksi lemerült...  :whistling: Pedig minden akksizabáló hülyeséget leszedtem róla (wifi, gps, stb). Reggel újra csontig feltöltve, a nap folyamán nem nyúlkáltam a billentyűzethez sem, 1x hívtam valakit és engem hívtak egy kb 3 percre. Este 7 körül már megint jelzett a teló, hogy akksi mindjárt teljesen lemerül... Sz@r ez az egész.  :?:
Holnap visszavszem és kikönyörgöm tőlük, hogy vegyék vissza. Ha az árat nem is látom viszont, még a teló értékével megegyező ajándékutalványt is simán elfogadnék, csak ne lássam újra ezt a szemetet.  :whistling:
Mi a francot is képzeltem én? Minek telefonon netezni?  ::) És pont most amikor hajóüra készűlök, pont lesz időm fél naponta töltögetni a telómat.  :devil:

Szóval nem kérek ezekből az okos telefonokoból, köszönöm szépen.  :innocent:

Szokni kell, nem vitás.   A menüjében engedélyezted, hogy a PC láthassa?  Ha jól tudom valahol van ilyen opció benne. Sajnos nekem nincsen még smartphone-om, de elég erőteljesen utánaolvastam és egy ilyen opció rémlik.

Nekem csak felokosított van, de a sima netezést bírja nem merül le "azonnal".   Minap egy fél órás YT vidit néztem meg rajta és még maradt egy vonalnyi power az akkuban, ami aztán regenerálódott, mert kettő lett belőle egy fél óra múlva.   Igaz sem WF, se GPS nincsen benne. A gyerek ACE-e is simán kibír két napot intenzív használat mellett.

Ebből kiindulva, valami nem stimmel a Te gépeddel.
Hol vetted?
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.23 05:32:58 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2897 Dátum: 2012.02.23 06:09:58 »
Ne haragudj meg, kedves murray, de ez bizony user hiba. :whistling: :flowers:

nem haragszom, de nem.  ::)
írni kell a drága mobilcégnek egy normális szoftvert ami megtalálja a telefont úgy mint a nokia amely végre gatyába rázta a PC Suite-ot.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2898 Dátum: 2012.02.23 07:28:40 »
Xtrem!

Valami zabálja az akksit, ennyi a gond. Az akkuhasználatot meg tudod nézni a Settings/About phone/Battery use menüpont alatt.

Egy androidos telefon is kibír akár egy hetet is töltés nélkül, ha csak sima telefonnak használod. Csak akkor meg minek van. Ha viszont ímélezel, böngészel, időjárás és news widget, BT kapcsolat, stb., akkor nagyon hamar is le tudod meríteni.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2899 Dátum: 2012.02.23 08:02:13 »
Én most ilyen telefont néztem ki magamnak. Azért nem okostelefon, mert nem akarom minden nap tölteni, nem akarok az android hülyeségével küzdeni, nokiához van egy csomó cucc, amiket nem akarok kidobni (leglehetősen sok töltő, mindenféle ahol járok, autós töltő), nem akarok telefonon netezni, és ezt kevésbé sajnálom kitenni a nálam lévő ridegtartáshoz (a múlt héten is kétszer ejtettem le a telefont a jeges betonra, egy drága okostelefonnál a szívem szakadne meg, de ezek gond nélkül bírják).
Ja, és nem akarom az e-mailjeimet telefonon megkapni  :D . (egyik kollégám ezt kérdezte, és mondtam neki, hogy én akkor akarom az e-mailjeimet megnézni, amikor úgy döntök, semmi szükség rá, hogy napi 24 órában idegesítsen  :cool2: ).

Ez meg tudja, amit kell, viszonylag masszív, de tud 3g-t, ami kell ha a laptopommal a Balatonparton szeretnék netezni, ami nyáron gyakori. Kb ennyi a szempont.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2900 Dátum: 2012.02.23 08:10:39 »
Xtrem: próbáltam visszaolvasni, de hirtelen nem lelem, pontosan milyen telefonnal van a gond?

Amúgy ha Samsung, akkor a Kiest hagyd a francba, az egy rakás xar. Full uninstall a PC-ről (muszáj, különben a driverek összevesznek), aztán telepítsd ezt (ez a Samsung driver pack), majd amikor rádugod az uninstall és telepítés után a telefont újra a PC-re, akkor hagyd, hogy a háttérben még feltegyen magának drivereket, ezzel elszöszöl 1-2 percig (sima rádugás, majd USB kiválasztása után IS).  :)

szerk: látom Gio. Próbáld ki a fentieket, egyébként bár ez nem a Gio topic (az itt van, itt is van driver packhoz link), de itt nagyon-nagyon sok okosságot olvashatsz! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.23 08:13:52 írta kleingy »
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2901 Dátum: 2012.02.23 08:51:14 »
Xtrem!

Valami zabálja az akksit, ennyi a gond. Az akkuhasználatot meg tudod nézni a Settings/About phone/Battery use menüpont alatt.

Egy androidos telefon is kibír akár egy hetet is töltés nélkül, ha csak sima telefonnak használod. Csak akkor meg minek van. Ha viszont ímélezel, böngészel, időjárás és news widget, BT kapcsolat, stb., akkor nagyon hamar is le tudod meríteni.
Nekem 3 napot simán kibír a GIO úgy, hogy céges telónak használom, napi minimum 10db hívásindítás-fogadás, + este kb fél óra Wifi-internet.

Az Xtremnek javasolnám, hogy esetleg a háttérben futó adatszolgáltatást tiltsa le az Android Marketből ingyanasesn letölthető APNSwitch nevű progival. Ha mindezek ellenére is fél-1 nap alatt lemerül, akkor az bizony készülék probléma lesz.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2902 Dátum: 2012.02.23 08:54:27 »
Én most ilyen telefont néztem ki magamnak. Azért nem okostelefon, mert nem akarom minden nap tölteni, nem akarok az android hülyeségével küzdeni, nokiához van egy csomó cucc, amiket nem akarok kidobni (leglehetősen sok töltő, mindenféle ahol járok, autós töltő), nem akarok telefonon netezni, és ezt kevésbé sajnálom kitenni a nálam lévő ridegtartáshoz (a múlt héten is kétszer ejtettem le a telefont a jeges betonra, egy drága okostelefonnál a szívem szakadne meg, de ezek gond nélkül bírják).
Ja, és nem akarom az e-mailjeimet telefonon megkapni  :D . (egyik kollégám ezt kérdezte, és mondtam neki, hogy én akkor akarom az e-mailjeimet megnézni, amikor úgy döntök, semmi szükség rá, hogy napi 24 órában idegesítsen  :cool2: ).

Ez meg tudja, amit kell, viszonylag masszív, de tud 3g-t, ami kell ha a laptopommal a Balatonparton szeretnék netezni, ami nyáron gyakori. Kb ennyi a szempont.
Ha tudnád milyen sokáig ez volt az álomtelefonom!!! Asszonnyal még vitáztam is, hogy ezt vegye és ne az E66-ot (ez a kettő, ugye testvérmodell, csak a kialakításában térnek el egymástól). Tesómnak ilyenje van, meg főnökömnek is, hibátlanok, strapásak, nagyon jó választás a hagyományos telefonok között.  :clap: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2903 Dátum: 2012.02.23 08:56:40 »
Bepi és Xtrem: simán sanszos, hogy egyszerűen az zabálja le az akksit, hogy folyamatosan 3G-n van/keresi. Jaja, jó ez az APN Switch  :yes: . Ha kell net, bekapcsolod, ha nem, akkor kikapcsolod (én is így használom a 100 megás mobilnetet). Nekem a rekord a Galaxy S-sel 5.5 nap volt.  :devil: De okostelefont jellemzően minden este töltőre kell tenni. Én nem használom ennyire aktívan, így 2-3 naponta töltöm.  :)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2904 Dátum: 2012.02.23 09:12:10 »
Bepi és Xtrem: simán sanszos, hogy egyszerűen az zabálja le az akksit, hogy folyamatosan 3G-n van/keresi. Jaja, jó ez az APN Switch  :yes: . Ha kell net, bekapcsolod, ha nem, akkor kikapcsolod (én is így használom a 100 megás mobilnetet). Nekem a rekord a Galaxy S-sel 5.5 nap volt.  :devil: De okostelefont jellemzően minden este töltőre kell tenni. Én nem használom ennyire aktívan, így 2-3 naponta töltöm.  :)
...utánozó makinak fal a fizetése...  :tt2: :tt2: :tt2: :devil: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2905 Dátum: 2012.02.23 09:18:21 »
Te idefigyejjémá'...! Tavaszin talizunk, kapol tőlem, ha sokáig kötekedsz még! :censored: :devil: :D :flowers: :hug:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2906 Dátum: 2012.02.23 09:32:05 »
Na ma én is megkaptam a Galaxy S II-t  :)   Gyári 2 év garis.
Elkezdek tanulni adroidul  :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2907 Dátum: 2012.02.23 09:39:38 »
Na ma én is megkaptam a Galaxy S II-t  :)   Gyári 2 év garis.
Elkezdek tanulni adroidul  :D
Javaslom ezt elolvasni (a modder részt nyugodtan hagyd ki) meg amit fentebb linkeltem.  :flowers:

szerk: Érdekes lesz majd még ez meg ez a topic is. Program-ajánlók gyakorlatilag.

« Utoljára szerkesztve: 2012.02.23 09:41:47 írta kleingy »
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2908 Dátum: 2012.02.23 09:49:41 »
Ez az, ezt vártam Tőled  :hug:
Köszi!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2909 Dátum: 2012.02.23 09:53:53 »
Én most ilyen telefont néztem ki magamnak. Azért nem okostelefon, mert nem akarom minden nap tölteni, nem akarok az android hülyeségével küzdeni, nokiához van egy csomó cucc, amiket nem akarok kidobni (leglehetősen sok töltő, mindenféle ahol járok, autós töltő), nem akarok telefonon netezni, és ezt kevésbé sajnálom kitenni a nálam lévő ridegtartáshoz (a múlt héten is kétszer ejtettem le a telefont a jeges betonra, egy drága okostelefonnál a szívem szakadne meg, de ezek gond nélkül bírják).
Ja, és nem akarom az e-mailjeimet telefonon megkapni  :D . (egyik kollégám ezt kérdezte, és mondtam neki, hogy én akkor akarom az e-mailjeimet megnézni, amikor úgy döntök, semmi szükség rá, hogy napi 24 órában idegesítsen  :cool2: ).

Ez meg tudja, amit kell, viszonylag masszív, de tud 3g-t, ami kell ha a laptopommal a Balatonparton szeretnék netezni, ami nyáron gyakori. Kb ennyi a szempont.
Egyrészt ez is okostelefon ;) Másrészt tudsz vele e-mailt nézni, de nem muszáj. Amúgy pedig Xtrem gondjára is gyógyírt jelentene. Nekem átlagos használatban kb egy hetet bír, navival, sok beszéddel kb 4-5 nap. Sőt, szabi alatt 9-10 napot is simán elkarcolt. Annyira viszont nem masszív, én egyszer ejtettem le, utána elég hangosan anyáztam egy darabig (nem szoktam telefont leejteni) Igaz, baja nem lett, de csúnyán leütötte mind a 4! sarkát...Egyébként meg nem egy gyors telefon, legalábbis nekem idegesítően lassú néha...
Gabe 254.