Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778371 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2850 Dátum: 2012.02.14 14:05:03 »
Hát annyira még nem vagyok tőle boldog. Egy csomó mindent még nem tudtam benne megoldani. Az is igaz hogy nem használtam IGO-t sok éve.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2851 Dátum: 2012.02.14 14:10:57 »
Ne aggódjál. Jövőre ilyenkor már lazán tudni fogjuk, hogy kell benne térképet frissíteni, bővíteni, meg moddolni a skint egyedi igényeink alapján. Többi gyártó gyári navigálnak vérizzadás frissíteni a térképet (egyénileg), és még a gyári hivatalos kelet-európai térképek mai napig erősen foghíjasok.

Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a Magyarországon forgalmazott példányoknál aktív-e a TMC? Ha igen, akkor nyomban kiugrok a bőrömből...  :clap:

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2852 Dátum: 2012.02.14 14:26:36 »
Este megnézem neked, de szerintem igen.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2853 Dátum: 2012.02.14 14:52:03 »
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a Magyarországon forgalmazott példányoknál aktív-e a TMC? Ha igen, akkor nyomban kiugrok a bőrömből...  :clap:

De jó is lenne, ha a TMC érne vmit kis hazánkban...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2854 Dátum: 2012.02.14 15:04:41 »
Egyszer Palaczk írt valamit (csak most nem találom), amivel elültette a bogarat a fülembe, miszerint egy elég megbízható forrásból úgy tudja, hogy bizony a műszaki diszkontláncokba általában a kevésbé jól sikerült szériákat küldik a gyártók...  :hmmmm:
És akkor hova küldik a hibátlan darabokat a sarki kisboltba? Hol vesz a legtöbb ember ilyen cuccot, a sarki műszaki boltban?
Ne már... Ez olyan, mint a Tescoban vett mobil olaj rosszabb. A nagy cég az, aki sokkal kevésbé engedheti meg magának, hogy ilyen kiderüljön. Komolyan mondjátok, hogy ezeket elhiszitek?  [rohog] :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2855 Dátum: 2012.02.14 15:34:05 »
És akkor hova küldik a hibátlan darabokat a sarki kisboltba? Hol vesz a legtöbb ember ilyen cuccot, a sarki műszaki boltban?
Ne már... Ez olyan, mint a Tescoban vett mobil olaj rosszabb. A nagy cég az, aki sokkal kevésbé engedheti meg magának, hogy ilyen kiderüljön. Komolyan mondjátok, hogy ezeket elhiszitek?  [rohog] :D
Nekem is fura volt, de asszem valami közvetlen bennfentes ismerősére hivatkozott, ezért volt elgondolkodtató...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2856 Dátum: 2012.02.14 15:38:54 »
De jó is lenne, ha a TMC érne vmit kis hazánkban...
Az enyémben van, és működik is (Navigon 40 Premium), de tudtommal nem ez az egyetlen ilyen.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2857 Dátum: 2012.02.14 15:49:34 »
Bocsi, de annyira odavagyok hogy iGO került a gyári Toyota naviba, hogy el nem tudom mondani.
Egyébként a Becker navik is iGO alapúak, és pl. a BMW-kben Becker a gyári navi.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2858 Dátum: 2012.02.14 16:00:46 »
Az enyémben van, és működik is (Navigon 40 Premium), de tudtommal nem ez az egyetlen ilyen.

Nálam is működik, csak éppen pontatlan és használhatatlan. Nagyon ritka, hogy tényleg normálisan, pontosan jelezze a reggeli dugókat, korrekten tájékoztasson lezárásokról vagy balesetről. Működik, de sajnos nem igazán jól...reméljük ez majd a 20-as években változik :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2859 Dátum: 2012.02.14 19:40:03 »
Nálam is működik, csak éppen pontatlan és használhatatlan. Nagyon ritka, hogy tényleg normálisan, pontosan jelezze a reggeli dugókat, korrekten tájékoztasson lezárásokról vagy balesetről. Működik, de sajnos nem igazán jól...reméljük ez majd a 20-as években változik :)
Szerintem jól működik. Percre pontos dugóinfót csak élő kameraképből kaphatsz... ez a TMC rendszer mindenütt a világba ugyanígy működik. 70-80%-os a pontossága, és az útlezárásokat, baleseteket, forgalmi akadályokat jól tartalmazza.

Láttad az osztrák TMC-t? Tized annyi esemény nincs benne, mint nálunk. Úgyhogy a miénk határozottan jónak mondható európai viszonylatban.
Nem kell folyton lefikázni mindent, ami nem úgy megy, ahogy elképzeljük. Ennél jobb technológia sehol sincs még, ami széles körben mezei embernek elérhető lenne.



« Utoljára szerkesztve: 2012.02.14 19:43:56 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2860 Dátum: 2012.02.14 19:46:23 »
Egyébként a Becker navik is iGO alapúak, és pl. a BMW-kben Becker a gyári navi.
Nem minden Becker iGO alapú, számos becker modell van, ami egyedi saját fejlesztés (mint pl. a TomTom). Hisz a Becker régebbi márkanév, mint az iGO...
Nem tudom, az autókba gyárilag épített Becker-ek iGO van-e vagy sem.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2861 Dátum: 2012.02.14 21:21:56 »
Szerintem jól működik. Percre pontos dugóinfót csak élő kameraképből kaphatsz... ez a TMC rendszer mindenütt a világba ugyanígy működik. 70-80%-os a pontossága, és az útlezárásokat, baleseteket, forgalmi akadályokat jól tartalmazza.

Láttad az osztrák TMC-t? Tized annyi esemény nincs benne, mint nálunk. Úgyhogy a miénk határozottan jónak mondható európai viszonylatban.
Nem kell folyton lefikázni mindent, ami nem úgy megy, ahogy elképzeljük. Ennél jobb technológia sehol sincs még, ami széles körben mezei embernek elérhető lenne.

Ne érts félre, nem divatból fikázok. Engem érdekelnek a navigációs rendszerek, éppen ezért külön figyelem az eseményeket is, amiket a TMC küld és próbáltam minél több helyen utánaolvasni a dolgoknak is. Az eseményekkel kapcsolatban szerintem igenis sok a téves esemény vagy a napokig kint hagyott események, melyeket igenis illene hamarabb módosítani. A bejárt útvonalamon például többször volt olyan, h egy napokig tartó útlezárást csak kb. az utolsó napon aktiválták, majd utána - miután már befejezték a munkát - kint hagyták a TMC-n aktívban még pár napig.

Őszintén szólva nagy összehasonlítási alapom nincs, olyan sokat nem autózom külföldön, inkább cikkekben olvastam azt, hogy kint sokkal fejlettebb - igen sokba kerülő - automata rendszerek segítségével figyelik a forgalmat és a TMC-n küldött információkat, míg nálunk ezek a dolgok nagyrészt automatikusan történnek. Így például jellemzően a hétköznapok ugyanazon szakaszában ugyanolyan jellegű színkódokkal jelölik a forgalmat minden nap, ha van forgalom, ha nincs.


MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2862 Dátum: 2012.02.15 08:02:09 »
Az itthoni TMC-t kikapcsoltam az RX-ben is mert nekem "túl sok" eseményt hozott és lépten nyomon kiabált. Persze lehet, hogy ez lenne a jó.

TSityu

  • Vendég
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2863 Dátum: 2012.02.19 13:22:27 »
Jányok, fijjúk.

Samsung Galaxy Ace vagy HTC Wildfire S  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2864 Dátum: 2012.02.19 15:10:42 »
Egyértelmű, ha az ár nem számít. Ace a befutó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.