Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778330 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2775 Dátum: 2012.01.19 20:47:40 »
Meg tudja valaki mondani hogy mi a Samsung tévék megnevezésében mit jelent a végén az NW rövidítés? Kinéztem egy tv-t, de az NW végűt, amit a Samsung weboldalán is megtaláltam kevés helyen árulják. NW -nélkülit viszont elég sok helyen. Mi lehet ez?
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

TSityu

  • Vendég
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2776 Dátum: 2012.01.19 20:56:20 »
 :hmmmm: A Samsung gyárt TV-t?  :D

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2777 Dátum: 2012.01.19 20:57:25 »
Ennél építőbb hozzászólást vártam tőled :P
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2778 Dátum: 2012.01.19 21:19:36 »
A NW-nélkülinek van LAN csatlakozója? Esetleg WiFi-je?

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2779 Dátum: 2012.01.19 21:33:51 »
Nem tudom, mert a Samsung weboldalán nem is létezik NW nélküli :) (így belegondolva akkor valószínű az NW nélküli ugyanaz lehet mint az NW-s, ha maga a Samsung nem tünteti fel két különböző termékként a saját weboldalán)

Amit meg az egyes oldalak specifikációként írnak az elég vicces, némelyik a termék megnevezésnél LCD tv-nek írja, majd egy sorral lejjebb LED TV-nek. Szóval nem túl megbízható infókat közölnek.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

TSityu

  • Vendég
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2780 Dátum: 2012.01.19 21:37:10 »
Ennél építőbb hozzászólást vártam tőled :P

 :cry:  :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2781 Dátum: 2012.01.19 21:55:19 »
A gyártók egy helyen raknak össze egy bizonyos terméket, ellenben sok variációja lehet ugyanannak, mert minden országba eltérő típust forgalmaznak. Ez első sorban üzletpolitikai okok miatt van, másdik sorban az adott országnak a jogi és műszaki szabványai miatt is, hisz ezek eltérnek egymástól. Ezért egy típuson belül néhány betűjellel különbözik meg őket (de van, hogy meg se különbözik). Olykor felszereltségi szintet is jelölnek így.

Sajnos a weben látható specifikációk gyakorlatban messze állnak a valóságtól. A reklámot feltupírozzak, a gyártást leegyszerűsítik. Pl. egyik imserősőm Philips LED TV-je: minden leírás szerint full-os felbontás, LAN port, DNLA, médialejátszó, stb. Azt otthon derül ki csak, hogy valódi Full HD-t csak tuneren vagy HDMI-n tud, médiafájlok esetén nem képes a Full HD-ket lejátszani. Hálózati médialejátszóként még tovább szűkülnek a lehetőségek...

Kamu kamu hátán... ezért vásárlás előtt a konkrét típust saját személyes tapasztalat alapján válaszd ki, ne a leírt paraméterek szerint.

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2782 Dátum: 2012.01.19 22:02:22 »
Köszi!

Közben a prohardver fórumában a Samsung monitoroknál találtam ilyesmit, valószínű ilyesmi lesz a megoldás.

NW - csak analóg csatlakozós,
BW - analóg + DVI csatlakozós,
WM - multimédiás. Állítólag piszok jó hangszórók vannak benne.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2783 Dátum: 2012.01.20 11:37:31 »
1. fontos dolog: androidos mobil kikapcsolva nem ébreszt. Ha zavar, tedd éjszakára repülő üzemmódba (vannak erre progik is igény szerint).
2. mobilnetet - ha nincs előfizetésed rá - kapcsold ki, ez legyen az első (beállítások, Wi-Fi, mobilhálózatok, csomagkapcsolt mellől pipa ki).
3. az akksija komoly használatnál minden estére lemerül (nálam spec volt 4-5 napi készenlét is, nincs agyonhasználva)
 :flowers:
No, megvan a kis telefon.
Samsung Galaxy GIO (S5660)

Jó pofa kis kütyü, sokkal gagyibbra számítottam.
Végül a VIP-Phone-os megrendelésem törlését kértem, mert a megrendelésem leadását követően 2 órával hívtak, hogy ez az akcoós teló elfogyott, csak a 2 év gyári garis van 43800-ert (+2500Ft posta)...  :ph34r: Kérdezem, akkor miért van "megvásárolható" felirat mellette a weblapon, vásárlóként honnan kellene tudjam, hogy már karácsonykor(!!!) elfogyott, január 18-at írtunk ekkor)?! Hááát, hűűű, meg hááá volt a válasz.
Na, mondtam, hogy semmi baj, akkor 2 lehetőség van, vagy töröljük a megrendelésemet, hisz ennyiért, vagy még olcsóbban mástól is meg tudom rendelni, vagy adják ezért az árért a nem akciós GIO-t ajándék autós töltő nélkül, ekkro az ára majdnem ugyanannyi lenne...
Az nem fog menni, jött a válasz. Akkor storno.

Végül a Speedshop-nál találtam meg ugyanezt a telefont, figyelem: 39.900-ért, 2 év Samsung garival, gyári csomag, magyar menü 2Gb memó kártya, ingyen vidéki házhozszállítással... Felhívta a telefonszámukat, van raktáron is, akkor AZZZONNAL küldjetek egyet.  :D
Aznap este 18:00-ig megrendelt termék másnap folyamán kézbesítve lesz. Szuper. Így is lett.  :clap:

Minden stimmel a telefonnal, azt hittem, hogy a 3,2" kijelző gagyi lesz, de nem: nekem pont elég, olyan se nem túl kicsi, se nem túl nagy böszme. Nagyon szép kijelző. Ehhez a mérethez nem is kell 480x320-nál nagyobb felbontás.

Tegnap délután 14:00-kor vettem át a telefont, ma 10:00-kor hív tesóm, hogy tegnap du. óta 15.000-es mobilinternet számlát generáltam. Mondom, mijaff***sz??!!  :censored: Az első 10 percben letiltottam a háttérben futó adatszolgáltatást, meg ilyen szirszarokat...!
De, van, ebben a pillanatban hívták a Vodától, hogy látják, hirtelen nagyon megugrott az addig 0(!) nethasználatom (tesóm a tulaja, én a használója vagyok a számnak). Annyit csináltak, hogy visszamenőlegesen tegnapra beállítottak egy 500Mb-os mobilnetet, aminek 2000Ft a havi díja. Így nem kell kifizessem a 15.000-et, hanem csak a 2000Ft-ot majd a hónap végén. Ez korrekt segítség a Voda részéről, mondta is a srác, hogy ez igen gyakran így szokott lenni, ha az ember Androidra vált... csak azt nem értem, hogy nekem miért és mikor váltott vissza mobilnet használatra, amikor előzőleg letiltottam?? Otthon csak a wlanon keresztül neteztem...
Egyébként meglepő, milyen gyorsan csatlakozik a wlan hálózatomhoz otthon...

Jó kis kütyü, már sokat tanultam tőle...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2784 Dátum: 2012.01.20 11:53:00 »
...csak azt nem értem, hogy nekem miért és mikor váltott vissza mobilnet használatra, amikor előzőleg letiltottam?? Otthon csak a wlanon keresztül neteztem...

Óóóó yeee... a google hozta a formáját.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2785 Dátum: 2012.01.20 12:03:22 »
Óóóó yeee... a google hozta a formáját.

Szerintem meg a mindenkinél automatikusan aktivált "net start" csomag hozta a formáját, ami drágább mint a külföldi adatroaming. Ha valaki nem akarja használni azt külön kell a szolgáltatónál letiltania, vagy a másik megoldás, ha kitörli az access pointokat.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2786 Dátum: 2012.01.20 12:09:23 »
Óóóó yeee... a google hozta a formáját.
Gyanítom, hogy én voltam figyelmetlen, vagy egyszerűen mellényomhattam vmikor...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2787 Dátum: 2012.01.20 12:10:32 »
Szerintem meg a mindenkinél automatikusan aktivált "net start" csomag hozta a formáját, ami drágább mint a külföldi adatroaming. Ha valaki nem akarja használni azt külön kell a szolgáltatónál letiltania, vagy a másik megoldás, ha kitörli az access pointokat.

Volt már emiatt pereskedés. Azóta nem aktiválhatják automatikusan a szolgáltatók (ellenkező esetben komoly bírságot kaphatnak), csak akkor, ha külön kéri a felhasználó.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2788 Dátum: 2012.01.20 12:18:13 »
Nem ismerem a "net start" csomag részleteit (nem vagyok Vodás), de azt azért kétlem, hogy pl. egyetlen weboldal megnyitása akkora forgalmat generált volna, hogy az 15ezerbe kerüljön. Nincs az a percdíj (vagy kilobájtdíj) ami ezt eredményezné.

Azt tartom valószínűnek, hogy a "net start" csomaggal párosítva, szépen az Android lenyomott jópár tízmegát a Google-nak, azt annyi. Mondjuk egy oprendszer-frissítés a háttérben, ha jóhiszemű akarok lenni.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2789 Dátum: 2012.01.20 12:24:27 »
Nem ismerem a "net start" csomag részleteit (nem vagyok Vodás), de azt azért kétlem, hogy pl. egyetlen weboldal megnyitása akkora forgalmat generált volna, hogy az 15ezerbe kerüljön. Nincs az a percdíj (vagy kilobájtdíj) ami ezt eredményezné.

Azt tartom valószínűnek, hogy a "net start" csomaggal párosítva, szépen az Android lenyomott jópár tízmegát a Google-nak, azt annyi. Mondjuk egy oprendszer-frissítés a háttérben, ha jóhiszemű akarok lenni.

Én sem vagyok Vodás. Mindhárom cég ilyen, hogy drágább mint a külföldi roaming és akár egy Index / Origo főoldal is megabájtos méretű lehet. Nem nyom a Google semmit sehova.