Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778393 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2760 Dátum: 2012.01.17 19:39:54 »
Szerintem tetszeni fog. :clap:... ha eddig nem volt okostelód akkor azért kell egy kis idő amíg megszokod a hátrányait...
Nokia 6300-ról (privi) és SE J108 Cedar-ról (céges) váltok. Szerinted???  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2761 Dátum: 2012.01.17 19:45:06 »
1. fontos dolog: androidos mobil kikapcsolva nem ébreszt. Ha zavar, tedd éjszakára repülő üzemmódba (vannak erre progik is igény szerint).
2. mobilnetet - ha nincs előfizetésed rá - kapcsold ki, ez legyen az első (beállítások, Wi-Fi, mobilhálózatok, csomagkapcsolt mellől pipa ki).
3. az akksija komoly használatnál minden estére lemerül (nálam spec volt 4-5 napi készenlét is, nincs agyonhasználva)
 :flowers:
         

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2762 Dátum: 2012.01.17 19:54:56 »
2. mobilnetet - ha nincs előfizetésed rá - kapcsold ki, ez legyen az első (beállítások, Wi-Fi, mobilhálózatok, csomagkapcsolt mellől pipa ki).
 :flowers:

Mobilnet nélkül az okostelefon is csak egy átalogs "buta"telefon. Néhány helyen lehet ugyan wifizni, de az elég ritka (és nem is biztonságos).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2763 Dátum: 2012.01.17 20:03:55 »
Mobilnet nélkül az okostelefon is csak egy átalogs "buta"telefon. Néhány helyen lehet ugyan wifizni, de az elég ritka (és nem is biztonságos).
Nyilván, de én is egy évig használtam okostelefont mobilnet nélkül.  :hug: Itthon és a cégnél is van PC meg Wi-Fi, útközben meg nem kellett. Most már azért van egy 100 megás csomagom. Póráz, de jól jött a tegnapi baromi uncsi, este tízig tartó meetingen.  :devil: :whistling: ;)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2764 Dátum: 2012.01.17 20:25:21 »
1. fontos dolog: androidos mobil kikapcsolva nem ébreszt. Ha zavar, tedd éjszakára repülő üzemmódba (vannak erre progik is igény szerint).
2. mobilnetet - ha nincs előfizetésed rá - kapcsold ki, ez legyen az első (beállítások, Wi-Fi, mobilhálózatok, csomagkapcsolt mellől pipa ki).
3. az akksija komoly használatnál minden estére lemerül (nálam spec volt 4-5 napi készenlét is, nincs agyonhasználva)
 :flowers:
Köszi, PONTOSAN EZ a sorrend, amit tenni fogok vele. Mobilnetet nem akarok fizetni, mert itthon is van Wifi, a melóhelyen van PC-m nettel, út közben autóban vezetek, max az a-GPS-t fogom használni, a városokban sok helyen van free wifi, ha kell valami, a levédetlen otthoni wifikről már nem is beszélve. Nincs szükségem mobilnetre.
A többiről olvastam, úgyhogy képben vagyok, de azért, ha van még efféle okosság, nagyon szívesen olvasom.  :hug: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2765 Dátum: 2012.01.17 20:32:51 »
Gyöngyi észrevételein kívül: reggel ha ébreszt, és KO vagy, egyetlen picike gombbal lehet kilőni az ébresztést....ha mellé nyomsz, elmászol a menübe, és félálomba nehéz visszatérni... közben meg ébreszt ez a xar.. nálatok is kisgyerek van... nem jó ha felébred.
Kocsivezetés közben sokkal nehezebb félkézzel kikeresni azt, akit fel akarsz hívni, és nehezebb hívást kezdeményezni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2766 Dátum: 2012.01.17 20:55:20 »
Gyöngyi észrevételein kívül: reggel ha ébreszt, és KO vagy, egyetlen picike gombbal lehet kilőni az ébresztést....ha mellé nyomsz, elmászol a menübe, és félálomba nehéz visszatérni... közben meg ébreszt ez a xar..
Market: Xtreme Alarm Clock  ;)
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2767 Dátum: 2012.01.17 21:01:23 »
Market: Xtreme Alarm Clock  ;)
Kösszi! Ez is akkor felmegy rá, és keresek majd egy naptárat, mert ami gyárilag rajta van az nem bejövős.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2768 Dátum: 2012.01.17 21:09:03 »
Jellemzően minden gyári cucc helyett van sokkal szebb/jobb/okosabb/felhasználóbarátabb program a Marketen, csak meg kell találni.  :flowers: (Naptárban spec pont nem tudok így hirtelen segíteni, mert azt nem használok)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2769 Dátum: 2012.01.17 21:27:11 »
3. az akksija komoly használatnál minden estére lemerül (nálam spec volt 4-5 napi készenlét is, nincs agyonhasználva)
 :flowers:
Na ezt kell majd megszoknom. Most az E52 4-8 napot bír ki egy tehát hétköznap nem igazán kellett ilyesmivel foglalkoznom.
Mobilnet nélkül az okostelefon is csak egy átalogs "buta"telefon. Néhány helyen lehet ugyan wifizni, de az elég ritka (és nem is biztonságos).

Hát én simán meg voltam csak wifivel, nagyon ritkán éreztem hiányát a hálózatos netnek
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.17 21:29:16 írta Nagycitrom »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2770 Dátum: 2012.01.17 21:29:37 »
Na ezt kell majd megszoknom. Most az E52 4-8 napot bír ki egy tehát hétköznap nem igazán kellett ilyesmivel foglalkoznom.
Az első egy hónapban pocsék lesz a készenléti ideje, erre készülj, kb. annyi idő kell, hogy beálljon az akksi. A minél hosszabb élettartam érdekében az lenne az optimális, ha minden egyes töltést úgy lehetne intézni, hogy minél jobban lemeríteni (2-5%-ig) és mindig maxra tölteni. USB-s töltést ne preferáljátok, nem egészséges az akksinak (na nem mintha nem lehetne szinte fillérekért venni akksit...)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2771 Dátum: 2012.01.17 21:33:19 »
Gyöngyi észrevételein kívül: reggel ha ébreszt, és KO vagy, egyetlen picike gombbal lehet kilőni az ébresztést....ha mellé nyomsz, elmászol a menübe, és félálomba nehéz visszatérni... közben meg ébreszt ez a xar.. nálatok is kisgyerek van... nem jó ha felébred.
Kocsivezetés közben sokkal nehezebb félkézzel kikeresni azt, akit fel akarsz hívni, és nehezebb hívást kezdeményezni.
Huhúúú, gyereket ne is említsd. Nálunk sztem a csörgőóra fog felriadni a kölökre, nem fordítva...  :lol: de amúgy tök jogos, jó, hogy írtad.  :hug:
Biztos lesz pár hét, mire megtanulom készség szinten az android kezelését, túlságosan nem félek tőle azért, hogy gondot okozna.
A fényképezőgépemnél is volt 1 óra, mire rájöttem, hogy a Nikonnál miket hogy lehet elérni, szemben az eddigi Canonnal. Aztán rájöttem, hogy mindkettő jó megoldás, csak meg kell szokni, gyakorolni.
Mondjuk, anno a 6300-t rohadtul nem kellett tanulni, elképesztően kifinomult az S40 platform, persze, a mai okos telefonokhoz képest buta, de kezelhetősége zseniális. Nemhiába nem adom el, helyette inkább a Samsung L700-am megy a piacra... :cool2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2772 Dátum: 2012.01.17 21:33:49 »
Hát én simán meg voltam csak wifivel, nagyon ritkán éreztem hiányát a hálózatos netnek

Attól függ, hogy hol használtad? Ha csak munkahelyen és otthon, akkor nyilván elég a wifi. Egyéb esetben nem. Nyitott wifit nem sűrűn talál az ember, ma már jobban odafigyelnek erre az emberek, az otthoni hálózatok 90%-a védett. 
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2773 Dátum: 2012.01.17 21:35:34 »
Az első egy hónapban ....
:hug:

Attól függ, hogy hol használtad? Ha csak munkahelyen és otthon, akkor nyilván elég a wifi. Egyéb esetben nem. Nyitott wifit nem sűrűn talál az ember, ma már jobban odafigyelnek erre az emberek, az otthoni hálózatok 90%-a védett. 
90%-ban munkahely-otthon és egyéb ismert zárt wlan hálózat volt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2774 Dátum: 2012.01.17 21:45:20 »
Biztos lesz pár hét, mire megtanulom készség szinten az android kezelését, túlságosan nem félek tőle azért, hogy gondot okozna.
Androidban az a jó (rossz), hogy egy gyári cuccot kapsz. Ám az elég gagyi, azért van a Market, hogy mindenre találj számos más, alternatív megoldást. ;) Ezért bizony néha fórumozni kell, kérdezni, de nagyon-nagyon megéri! ;)