Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777396 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2730 Dátum: 2012.01.15 09:53:00 »
Azt sosem hiszem el, hogy a 35ezres ZTE annyit tud, mint a 60-70ezres Samsung.  :lol: :lol: :lol:
De ha a tesztek ezt írják..  :D ::)
Ránéztem az adatlapjára, és ha jól látom 600mhz-s processzora van... kezdjük itt.
Te melyik Samsunggal hasonlítod össze?

Mert én a Galaxy Ace-szel. Ez nekem nagyon tetszett és tetszik is, csak éppen 65000Ft-ba (most néztem az árgépet, a legolcsóbb ACE 58000!) kerül. Használat közben rendben, hogy a ZTE-hez képest kevesebbet akad (a tesztek szerint a ZTE sem lassított felvétel, csak a Galaxy S-hez képest az, viszont utóbbi >100.000Ft...), de az se felejtsd el, hogy az ACE csak 320X480-as felbontású kijelzővel működik, a ZTE ennek a duplája kb. A kamera, amiben az ACE még jobb, de az engem maximálisan hidegen hagy, telefonnal SOHA nem fényképezek.

Document viewer van mindkettőben, ami lényeges, hogy WiFi mindkettőben van, és a-GPS is, a Samsung ACE-en gyárilag az Android os2.2 van, amit gond nélkül fel lehet tenni a ZTE-re is, tehát ebben sincs semmilyen különbség.
Az árak közti difi számomra nem indokolt..

De várom a további észrevételeket, beszéljünk róla. (És nézd meg a Lira adatlapját is Ákos, részletesen és vesd össze az ACE-szel...)  ;)

A Samsung ACE nálam nyerő telefon, de a majd 2x-es árát nem vagyok hajlandó megfizetni a Librához képest.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.15 09:55:19 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2731 Dátum: 2012.01.15 10:43:46 »
ZTE Libra 32 000 Ft, Samsung GIO mondjuk 38 000ft. (800as proci, 2.3-as android).
Szóval a Libra előnye a jó képernyő felbontás, ellenben a 600as proci nagyon az alsókategóriába sorolja vissza.
Nem nagyon foglalkozom okostelefonokkal, annyi van belőlük, hogy nem is tudom követni.... ellenben én a GalaxyMini-met már lassan 1éve vettem talán, és annak is 600as procija és 3,2mp-es (?) kamerája van.
A samsung ACE meg szintén nem mai darab, ellenben ez a samsung 'elegáns' telefonja tudtommal, igényes kialakítás, anyagok. Szóval az ACE-nek ez az előnye, így ha neked az ACE tetszik, akkor csak ezért kellene hogy kedveld, de ezt a Libra nem hozza, mert az egyszerűbb kivitel.



bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2732 Dátum: 2012.01.15 11:16:59 »
Ez a GIO kimaradt...

A mobilarena tesztet olvastam, igazából, ha jól értettem, az aksi lehetne kicsit izmosabb, vagyis az energiafelhasználása a telefonnak jobb. Na, ez kb pariban van a ZTE Librával, bár a tesztben ennek is android 2.2-t írtak, nem 2.3-at, de ezt nem tudom, hogy mit számít...

Ami tök szubjektív, hogy a ZTE formája, kinézete (az egyszerűségénél fogva) nekem kicsit bejövősebb, mint a Samsung fényes fekete burkolata, utóbbi picit nőiesebb, bár a fene tudja...

Viszont a kijelzője ennek is ugyanaz, mint az ACE-nek, 320X480, és a mérete az, amivel gondom van: 3,2". Ez akkor gond, ha a navigációt használom, minél kisebb kijelző = annál inkább egérmozi. Ezen használat közben nagyon is sokat segít egy 3,5 colos, de a lényeg, hogy 800X480 pixeles kijelző.

Alapjában véve, telefonálásra, és néha GPS, illetve elvétve WiFi-re kellene a telefon, de mivel újat szándékozom venni és minimum 2-3 évre, ezért fontosak nekem ezek az apróságnak tűnő dolgok is. Az Andorid 2.2 vs 2.3 difije nem hinném, hogy akkora lenne, ami miatt egyértelműen a Samsung nyerne.

A cégünknél jött egy tucat ZTE Blade még tavaly novemberben, én akkor döbbentem meg, hogy mennyire jó kis telefon. Addig nem is voltam rá kíváncsi szó szerint, de még a Galaxy S-t ismerve (haveromé) is azt montam, hogy az a kis szar ZTE Blade nekem rohadtul kellene, pláne annyi pénzért. A Libra ennek az újabb típusa. Nekem, bár műanyag a külseje, nem tűnt elrettentően gagyinak, sokkal inkább olyan érzésem volt, hogy a Blade egy rettenetesen racionálisan tervezett készülék. Semmi csicsa kívül, Touch Wiz belül, semmi felesleges feature, de amit tud, azt jól tudja és hasznos dolgok vannak benne, amit használ is az ember.
Ezért kerül annyiba, amennyibe és nem azért, mert gagyi.

Amúgy az órajel tényleg az egyetlen, amiben valóban elmarad a Gio-tól, a többi jellemzőben vagy ugyanazt tudja, vagy még jobb is.

Megnéztem továbbá a mobilarena teszten a videót is a Libra kezeléséről. Látszott rajta néhány tizedmásodperces akadás, de korántsem tűnt ez annyira észrevehetőnek, mint, amilyennek a leírást olvasva (néha akadozik) tűnhet.

[ Invalid YouTube link ]
[ Invalid YouTube link ]

Asszonkámnak inkább Gio, Nekem ZTE...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TSityu

  • Vendég
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2733 Dátum: 2012.01.15 11:27:16 »
...minél kisebb kijelző = annál inkább egérmozi.

Az első navigációképes telóm egy Nokia E70 volt, talán még 2"-os kijelzője se volt. Nem kell a képet állandóan nézni, a hangra kell figyelni. Én csak akkor nézem a képet, ha a hangüzenet nem egyértelmű, szóval nem szükséges akkora navi ami kitakarja a fél ablakot.  :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2734 Dátum: 2012.01.15 11:42:13 »
Nokia E52-t is használom navira. Van olyan beállítás, hogy nem a térképet mutatja, hanem fekete képernyőn van a következő kanyarodási irány és az attól való távolság. Persze van hangutasítás is. Szóval nem olyan látványos mint egy 7" kijelzőn a térkép, de tökéletesen használható (860 km-es hazaúton is használtam, mint navi)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2735 Dátum: 2012.01.15 11:54:54 »
Bepi, te mindenről beszélsz, de a procikról tudomást sem veszel. Nekem most 600as van, ez már akkor kifutó volt szinte, mikor 1éve megvettem... manapság biztos nem vennék 600mhz-s telót, ha 2-3évre terveznék. Én ma a GIO-t venném ár/érték aránya miatt, de mivel az egy kicsivel jobb a jelenlegi Galaxy Mini-mnél, nagyon nem akarok váltani..
Gps téma.
Az enyémnek 3,14colos a kijelzője.
Képernyőméret: mivel a többnyire a kezemben fogom vezetés közben, tök mindegy hogy 3,14-es vagy mittudomén hány colos a kijelzője. Továbbá a nagyobb képernyőméret nagyobb telefonméretet eredményez!  :excl:
Én a GPS-t többnyire hang nélkül használom, mert a hang nagyon szedi le az akksi töltöttségét.
Pont most akarok venni egy autós töltőt hozzá, illetve egy tartókonzolon is gondolkodom.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2736 Dátum: 2012.01.15 11:57:24 »
Az első navigációképes telóm egy Nokia E70 volt, talán még 2"-os kijelzője se volt. Nem kell a képet állandóan nézni, a hangra kell figyelni. Én csak akkor nézem a képet, ha a hangüzenet nem egyértelmű, szóval nem szükséges akkora navi ami kitakarja a fél ablakot.  :D
Ezt én is így látom, pajti, ezért nem akarok 3,5 coll fölé menni méretben. Jucim jelenlegi E66-ja 2,7"-os, az kicsi és halk is. A 3,5 coll magas felbontás mellett egy jó kompromisszumnak tűnik, és nem is takar sokat a szélvédőre helyezve...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2737 Dátum: 2012.01.15 12:45:22 »
Bepi, te mindenről beszélsz, de a procikról tudomást sem veszel. Képernyőméret: mivel a többnyire a kezemben fogom vezetés közben, tök mindegy hogy 3,14-es vagy mittudomén hány colos a kijelzője. Továbbá a nagyobb képernyőméret nagyobb telefonméretet eredményez!  :excl:
Ezt nem értem, miért írtad. Éppen azért linkeltem be a 2 vidit, hogy látni lehessen, hogy a 600-as órajel önmagában nem gond, normális sebességgel működik. Viszont a Touch Wiz és minden szoftveres csicsa eredményesen rombolja a rendszered sebességét. Ezek a "plusszok" hiányoznak a ZTE-ből, így észre sem veszed normál használat mellett (telefon, sms, wifi, GPS), hogy egy lassú órajelű proci működik a telefonban. Pont ezt írtam, hogy nem túl izmos procival és jól megválasztott szoftverekkel gyártják a ZTE-t, ami miatt egy tök jól használható telefon a mindennapokban. Persze, ha egyszerre több alkalmazást futtatsz rajta, biztosan tettem érhető a lassulás, de én sem facebook-ot, sem ilyen-olyan hülyeséget nem szándékozom futtatni rajta, ami belassítaná. És, mivel eddig is és ezután így tettem/fogok tenni, ezért nekem még 2 év múlva is elég lesz tudásra ez a telefon. Viszont a GIO nem tetszik külsőre, plusz a Touch Wiz pont elveszi azt a működésbeli észrevhető előnyét, hogy 800Mhz-es a procija. Tehát használat közben nemigen van különbség a kettő között..
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2738 Dátum: 2012.01.15 14:17:14 »
 :flowers: :hug:
biztos, úgy van ahogy mondod... passz.... ha ennyire bejön neked az a teló, akkor azt kell venni, és pont.  :yes:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2739 Dátum: 2012.01.15 14:29:47 »
Igo 8.3-hoz létezik még térképfrissítés? 2011.03 nekem a legújabb.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2740 Dátum: 2012.01.15 14:32:42 »
Régebben félévente jött ki új, de lehet már csak évente frissítenek. Megvárjuk a márciust.  :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2741 Dátum: 2012.01.15 18:35:01 »
Meg a zárt rendszer és az Apple üzletpolitikája sem tetszik. Egyszerűen nem akarok pénzzel támogatni egy ilyen céget....
:hug:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2742 Dátum: 2012.01.15 18:44:08 »
Igo 8.3-hoz létezik még térképfrissítés? 2011.03 nekem a legújabb.
Keress rá egy ilyenre: Hungary_83_TM_2011.07_110817

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2743 Dátum: 2012.01.15 20:00:42 »
Bepi:  Az Ace-hoz 2.3 Android jár, karira vettünk a lányomnak egyet.

Én is a két teló között vacilálok, amúgy...  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2744 Dátum: 2012.01.15 20:14:22 »
Bepi:  Az Ace-hoz 2.3 Android jár, karira vettünk a lányomnak egyet.

Én is a két teló között vacilálok, amúgy...  ::)
Hááát, ha kapnám, akkor én is talán az ACE-t választanám, de pénzt adva érte elgondolkodtató, sőt, igen vonzó ajánlat tudás tekintetében a ZTE Libra, ami elvileg szintén update-elhető 2.3-ra...
Nem igénylem (őszinte leszek: skót vagyok kifizetni +16-17000-et ugyanazért a tudásért, de csicsásabb(=szebb) kinézetért) azokat a pluszokat, amiket a Samsung ad AZÉRT a felárért. Kevesebbért talán.
Jelenleg tudnék venni 35.000-ért ACE-t, de csak használtan...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i