Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 777181 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2685 Dátum: 2011.12.15 17:58:51 »
Mondjuk ez a Nokia-navi elég gáz GPRS/3G nélkül. Kimentünk Müncehnbe pár napra, ugye nem akartam méregdrága havi számlát mire hazajövök, minden adatkapcsolat letiltva.
Úgy 40 perc kellett neki, hogy magához térjen, és megtalálja a pozíciót. Nagyon, nagyon gáz.

Arról nem is beszélve, hogy az adatkapcsolatot bár több helyen lehet ki/be kapcsolni, valójában ugyanazt a belső főkapcsolót matatja. Nem lehet tisztességesen beállítani, hogy GPS-hez ne használja a netet, az Exchange szerverhez meg igen.

Garminnal oldottam meg én is átmenetileg, annak legalább megbízható (magyar származású) a térképe - de gyatra az egész. A legközelebbi alkalommal én is Android-ra váltanék, az tuti.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2686 Dátum: 2011.12.15 18:14:39 »
Napi szinten használom a Nokia Ovi Maps programot egy E66-ban, nincsen SIM kártya a telefonban, az első "észheztérése 3-5-10percet vesz igénybe, utána baj nélkül teszi a dolgát.
kisa
born to ride

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2687 Dátum: 2011.12.15 18:17:52 »
"Nem kell feloldani azt az oldalsó gombot... Egyszerűen csak amikor csörög, akkor elhúzni a képernyőn a csíkot... "

de nem tudom elhúzni.. :cry:
"Körömmel. "  nincs körmöm ill. rövid. ezért nem növesztek.. [rohog]

Milyen verziószámú szoft van rajta???

legújabb symbian van rajta. ver60 v5 ha jól tudom


Garmint minek hekkelni, amikor full ingyenes és netet nem igényel a Nokia Maps??? Ráadásul cefetül hasonlít az iGO-ra.

garmint a kollégám rakta rá ő esküdözik h nem kell neki semmi. ja persze...maga a garmin menüje és használhatósága egy hányás és az is csak akkor talált jelet amikor wlan hálón volt a teló

amugy még ami qrva idegesito h kétkezes. ettől befordulok ha egy teló kétkezes. :no:
ha kerestem egy számot egyik kezemben fogom a másikban scrollozok..
ezen kívül a giroszkop vagy mi állandóan megforditottam a képernyőt és nem rakta vissza.
ott forgattam mint egy varázspálcát... :censored:


most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2688 Dátum: 2011.12.15 18:20:01 »
Giroszkóp kikapcsolható :)
varázspálca :clap: :clap: :clap:
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2689 Dátum: 2011.12.16 07:54:34 »
Mondjuk ez a Nokia-navi elég gáz GPRS/3G nélkül. Kimentünk Müncehnbe pár napra, ugye nem akartam méregdrága havi számlát mire hazajövök, minden adatkapcsolat letiltva.
Úgy 40 perc kellett neki, hogy magához térjen, és megtalálja a pozíciót. Nagyon, nagyon gáz.

Garminnal oldottam meg én is átmenetileg, annak legalább megbízható (magyar származású) a térképe - de gyatra az egész. A legközelebbi alkalommal én is Android-ra váltanék, az tuti.
Robi ne mááá', szerencsére látom, Andris lejjebb megerősített engem. Amikor az 5800-m volt, nem volt mobilnet előfizetésem és soha nem vontak le egyetlen kilobájtot sem emiatt. Ja, hogy hidegindításnál sokáig tart, míg belövi a műholdat? Igen. Volt hogy bő 5 perc is volt míg álló helyzetben (!), szabadtéren (!) - vagy ablakban a negyediken -, mire talált műhódot. De ennyi. A beállításokban letiltod, hogy a GPS ne férjen hozzá a nethez és csókolom... Ráadásul elég rendszeresen használtam a navit, mert ez volt az első navis mobilom, jól szórakoztam vele egy évig. Az amúgy lehet, hogy a Symbian képtelen a netet tiltani GPS-hez, de egyben engedni Exchange-hez (nemtom van-e olyan telefon, amit ezt tudja így osztva...)
Amúgy az Androidra van ugyan a hárombetűs navi, de portolt, hackelt, hivatalos nem létezik rá belőle, ráadásul asszem Amigo az alapja, elég gagyi (ennek ellenére ezt is használom a Sygic mellett).


Murray egyszerűen nem nyitott az új dolgokra... Eldöntötte, hogy ez egy xar, nem jár utána. Ja, hogy az okostelefonokat meg kell tanulni használni? Hát ja. :) Ennyi, jobb is ha nem küzd vele.  :szemez:
         

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2690 Dátum: 2011.12.16 11:18:18 »
Nokiánál egyébként sokat segít, ha beírod, hogy hol vagy.  ;)
Nekünk általában egy németotszági pusztát mutat indításkor és nem találja a pozíciót. Ha megadom neki nagyjából (sokszor elég a város), skkor hamarabb magához tér.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2691 Dátum: 2011.12.16 12:25:32 »
ha tudnám hol lennék, nem kéne navigáció... [rohog] [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2692 Dátum: 2011.12.16 19:49:46 »
murray, vaze, ez kell neked! :devil:
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2693 Dátum: 2011.12.16 22:11:25 »
ma elvitték a 5800-at. és mivel kezdte a vevő? ugye nem kér GPRS-t a navi?  :devil:
semmi más nem érdekelte.. :devil:
mindegy. nagy nehezen beindult neki a garmin talált gps-t egy tiz perc alatt, így elvitte.
adios. egy percig sem fog hiányozni.
újra beröffentettem a windows mobile pda-mat rajta az igoval legalább 5 órát bír offline a navija és nincs ez a szenvedés. a fényképezőt sajnálom az tetszett. semmi mást.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2694 Dátum: 2011.12.16 22:21:15 »
az Androidra van ugyan a hárombetűs navi, de portolt, hackelt, hivatalos nem létezik rá belőle
Létezik hivatalos is, pénzért megvehető. Nem portolt, natív alkalmazás. Csakúgy mint a lopott verzió. Minden ugyanúgy mint a Windows CE/Mobile verzió esetén.
Primo az új termék neve, nem iGO. És minden platformra (Win, iOs, Android) a legújabb belőle ugyanaz. Az iGO8 már jó régi szoftver... az igaz, hogy qrva jól sikerült, de azért a Primo tud ám kárpótolni.
Igaz én is iGO8-azok még, a PNA-mon hivatalos van, adták vele, de néztem a Primo-t is, egész jó lett mostmár. Az Amigo (iGO8 és Primo közötti) az valóban gyatra volt, nagyon...
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.16 22:23:15 írta robi »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2695 Dátum: 2011.12.17 22:22:48 »
Li-ion akkuknál mennyire érdemes komolyan venni az első teljes lemerülés és sokórás töltés dolgot? Korábban olyat is hallottam, hogy a Litium akkuknál ennek nincs jelentősége?
Egyik családi telefonba most vettem új akkut azért kérdezem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2696 Dátum: 2011.12.18 11:36:06 »
Tudtommal  Androidhoz nem lehet IGO-t (vagy Primot) venni, csak úgy lehet hivtalosan használni, ha a telefon gyártója azt gyárilag portolta (pl Motonav). Ha valaki tud olyan boltot, ahol hivatalosan lehet Androidhoz Primot venni, azt ne tartsa magában.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2697 Dátum: 2011.12.18 12:03:08 »
Li-ion akkuknál mennyire érdemes komolyan venni az első teljes lemerülés és sokórás töltés dolgot? Korábban olyat is hallottam, hogy a Litium akkuknál ennek nincs jelentősége?
Egyik családi telefonba most vettem új akkut azért kérdezem.
Nem szükséges formázni (mert nem lehet ezeket, egyszerűen nincs csepptöltés része, tehát hiába hagyod töltőn 16 órát, az feltölt 3-4 óra alatt és ennyi). :)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2698 Dátum: 2011.12.18 12:05:52 »
Tudtommal  Androidhoz nem lehet IGO-t (vagy Primot) venni, csak úgy lehet hivtalosan használni, ha a telefon gyártója azt gyárilag portolta (pl Motonav). Ha valaki tud olyan boltot, ahol hivatalosan lehet Androidhoz Primot venni, azt ne tartsa magában.
Egyetértek. Egyedül a Samsung Spicához volt hivatalos iGO. Az NNG egyszerűen nem akar - bevallottan - fejleszteni Androidra, de ha Robi ad egy linket az NNG oldalán, hogy hol lehet megvenni, az érdekelne (merthogy sztem ilyen nincs). Nem utolsósorban ismerősöm az NNG-nél dolgozik és még nyáron mondta, hogy nem fejlesztenek Androidra, mert felesleges (úgyis feltörik, úgy meg nem bevétel).
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2699 Dátum: 2011.12.18 18:03:42 »
Nem szükséges formázni (mert nem lehet ezeket, egyszerűen nincs csepptöltés része, tehát hiába hagyod töltőn 16 órát, az feltölt 3-4 óra alatt és ennyi). :)

Köszönöm, én is így gondoltam, csak a boltban mondták  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...