Szerző Téma: GPS, PDA, kütyük...  (Megtekintve 778064 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2640 Dátum: 2011.11.25 17:24:35 »
Hölgyek, Urak!

Használ valaki invertert a kocsijában?  És, ha igen, akkor milyet? Trapéz, vagy színusos, milyen teljesítményszintűt?
Én laptopot, esetenként LCD TV-t, ilyesmit üzemeltetnék. (kompresszor működtetésről már álmodni sem merek, az 1800W)

Laptopnak, meg apróléknak használok egy 90w-os APC-t vagy 5 éve megy hibátlanul. - 300W mostanában ~8e ennél erősebbet már szivargyújtóról nem szabad használni  - ha kell 1500W-ig lehet szerezni viszonylag emberi árban.


 ja ez kváziszinusz ( trapéz )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2641 Dátum: 2011.11.25 17:25:54 »
Tud valaki olyan kutyurol, ami googlemaps-et hasznal, kb 3-4" a kepatloja, normalisan, nem kesve mondja az utat, 3.5-es jackdugos, tud tmc-t, es vizallo? :sorcerer:

Ténylegesen Google Maps-re van szükséged vagy elég a Google Maps által használt térkép? Utóbbim esetben könnyű dolgod van, veszel egy számodra szimpatikus PNA-t TMC-vel ls iGO-val, majd a TeleAtlas térképeket töltöd fel rá, így ugyanazt a térképet használhatod, csak a grafika lesz más. Véleményem szerint ez jobb is mint a Google navigációja.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2642 Dátum: 2011.11.26 10:37:40 »
A Google maps bevalt, mert:

-tul latok a jobbra-balra, masodik kijarat dolgoknal, latom az egeszet, es magamat, mint kek pontot.
-ha lemegyek az utrol, akkor is latom magam, akar a park, akar az erdo kozepen.
-nem csak utca-hazszamot/postcodeot, hanem cegnevet, epuletnevet is beleirhatok. (vannak olyan komplett utcak-foleg videken- ahol nincsenek hazszamok, cserebe van jo nagy kerites es kapu, es nincs kozvilagitas, a haz neve meg csak a hazra van kiirva, egyesevel be kell fordulni a bejarojukra, bevilagitani reflektorral, es vagy latod elolvasni, vagy nem) (vagy egy csepel muvek szeru teruleten talalj meg barmit tablak nelkul)
-tudok valos utcakep nezetre valtani. (a kornyezetet ellenorizni)
-nem 60fokba latom a terkepet, hanem 90-be, sokkal terkepszerubb. (megtanulnom kellene a varost, nem kovetni utvonalakat)
-konnyen latom rajta melyik utca egyiranyu.

jelenleg egy tomtom, egy nokia, egy iphone, es egy rendes terkepkonyv teljesitenek szolgalatot.

Hatranyok: nem beszel (vagy nem jottem ra :D ), nincs tmc(sose hasznaltam, de okos dolognak tunik)


kisa
born to ride

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2643 Dátum: 2011.11.26 10:43:16 »
Hölgyek, Urak!

Használ valaki invertert a kocsijában?
Igen, ilyet laptophoz.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2644 Dátum: 2011.11.26 14:06:16 »
Köszi az információkat!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2645 Dátum: 2011.11.26 14:07:15 »
Lehet hogy a GPS-em lefagyott? De a szószoros értelemben, a kocsiban volt éjszakánként.
Egyszerüen nem jött be az igo. Aztán a lakásban töltöttem fel, ha lassabban is de betölt és elindul.
Ez normális? Vagy nem jó a szivargyujtó,mert  állandóan áramot kéne kapnia?

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2646 Dátum: 2011.11.26 14:13:16 »
A Google maps bevalt, mert:

-tul latok a jobbra-balra, masodik kijarat dolgoknal, latom az egeszet, es magamat, mint kek pontot.
-ha lemegyek az utrol, akkor is latom magam, akar a park, akar az erdo kozepen.
-nem csak utca-hazszamot/postcodeot, hanem cegnevet, epuletnevet is beleirhatok. (vannak olyan komplett utcak-foleg videken- ahol nincsenek hazszamok, cserebe van jo nagy kerites es kapu, es nincs kozvilagitas, a haz neve meg csak a hazra van kiirva, egyesevel be kell fordulni a bejarojukra, bevilagitani reflektorral, es vagy latod elolvasni, vagy nem) (vagy egy csepel muvek szeru teruleten talalj meg barmit tablak nelkul)
-tudok valos utcakep nezetre valtani. (a kornyezetet ellenorizni)
-nem 60fokba latom a terkepet, hanem 90-be, sokkal terkepszerubb. (megtanulnom kellene a varost, nem kovetni utvonalakat)
-konnyen latom rajta melyik utca egyiranyu.


Az utcakép kivételével mindet tudja az iGO (talán nincs benne minden cég, de azért elég jó a POI adatbázisa, ami egyébként is bővíthető), ha nem tetszik a grafikája, tölthetsz le hozzá rengeteg skin-t (szerintem van Google Maps színű is), a nyíl helyett bármit betehetsz (szerintem akár kék pontot is), tehát nagymértékben testre lehet szabni, ráadásul jól kezeli a TMC-t.

Corolla 1,4 VVT-i 2005

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2647 Dátum: 2011.11.26 14:34:35 »
Lehet hogy a GPS-em lefagyott? De a szószoros értelemben, a kocsiban volt éjszakánként.
Egyszerüen nem jött be az igo. Aztán a lakásban töltöttem fel, ha lassabban is de betölt és elindul.
Ez normális? Vagy nem jó a szivargyujtó,mert  állandóan áramot kéne kapnia?
Inkább csak az akksija. Nekem is kint van a garázsban a kocsiban (nem fűtött), és semmi baja.

A szivargyújtó szvsz. ne kapjon állandóan áramot, simán lemerítheti az akkist.  Gyárilag nincs is úgy bekötve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2648 Dátum: 2011.11.26 14:41:36 »
Inkább csak az akksija. Nekem is kint van a garázsban a kocsiban (nem fűtött), és semmi baja.

A szivargyújtó szvsz. ne kapjon állandóan áramot, simán lemerítheti az akkist.  Gyárilag nincs is úgy bekötve.
Értem, csak az elmult 4 évben nem volt télen se gond. De tudom , hogy rossz már az akku, mert szivargyujtó nélkül már nem is muxik max pár percig.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2649 Dátum: 2011.11.26 14:43:28 »
Az utcakép kivételével mindet tudja az iGO (talán nincs benne minden cég, de azért elég jó a POI adatbázisa, ami egyébként is bővíthető), ha nem tetszik a grafikája, tölthetsz le hozzá rengeteg skin-t (szerintem van Google Maps színű is), a nyíl helyett bármit betehetsz (szerintem akár kék pontot is), tehát nagymértékben testre lehet szabni, ráadásul jól kezeli a TMC-t.

Elsosorban grafikai cegek, studiok, divatcegek, konyveloirodak, nagykovetsegek es ezek partnercegeit kell jarnom. Ezek szerintem tul vannak a POI-kon  :surrender:

Amugy jol hangzik a dolog.
Tudsz esetleg ajanlani olyan vizallo keszuleket, amire fel lehet applikalni a fentebb emlitett iGO-t?

Guglizgatok en is, de nem sok sikerrel.
kisa
born to ride

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2650 Dátum: 2011.11.26 14:52:49 »
Motorola Defy?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2651 Dátum: 2011.11.26 14:53:17 »
Na azért ha beázás miatt viszed vissza, ugrik a gari...
         

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2652 Dátum: 2011.11.26 16:00:07 »
Tudsz esetleg ajanlani olyan vizallo keszuleket, amire fel lehet applikalni a fentebb emlitett iGO-t?
Guglizgatok en is, de nem sok sikerrel.

Ezeket találtam, de nem ismerem egyiket se: http://www.mp4bolt.hu/arrival-v%C3%ADz%C3%A1ll%C3%B3-motoros-navig%C3%A1ci%C3%B3-t%C3%A9rk%C3%A9p-n%C3%A9lk%C3%BCl-p-1722.html cseppálló: http://mobilarena.hu/teszt/becker_z100_krokodil_a_muszerfalon/terkepek_egyebek.html, de ha nem találsz, akkor lehet venni vízálló tokot is http://www.argep.hu/trend/PNAV/Pna-vizallo.html
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.26 16:04:41 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2653 Dátum: 2011.11.26 16:14:59 »
Elsosorban grafikai cegek, studiok, divatcegek, konyveloirodak, nagykovetsegek es ezek partnercegeit kell jarnom. Ezek szerintem tul vannak a POI-kon  :surrender:

iGO-hoz létezik a teljes Aranyoldalak adatbázisa POI formában. Tényleg részletes, telefonszámokkal meg minden.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:GPS, PDA, kütyük...
« Válasz #2654 Dátum: 2011.11.26 18:16:19 »
iGO-hoz létezik a teljes Aranyoldalak adatbázisa POI formában. Tényleg részletes, telefonszámokkal meg minden.

Olyanom van. De az Magyarországi nem? Kisa angliai poi-ban nyomulna.  Persze lehet, hogy a Yellow Pages verzió is elérhető. :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.